SATÜRN KOVA BURCUNA İLERLİYOR

1831

SATÜRN KOVA BURCUNA İLERLİYOR

  • 1994’ten beri ilk kez Kova’ya girecek olan Satürn, 22 Mart 2020 – 1 Temmuz 2020 arası bir süreliğine Kova burcunda kalacak.
  • 1 Haziran (Kova)- 29 Eylül (Oğlak) arası Satürn Retro olacak, 1 Temmuz’da tekrardan Oğlak burcuna geri dönüşüne devam edecek.
  • Ve 18 Aralık 2020 – 8 Mart 2023 yılına kadar bir daha Oğlak burcuna dönmemek üzere Kova burcunda transit edecek.
  • Bu süre zarfında, Kova’da ki Satürn, Boğa’da ki Uranüs’e kare açı yapacak. Bize neyi mi öğretecek? Hayatımızda ki en önemli şeyin; belirsizlikleri anlamaya çalışmak ve onları düzeltmek yerine, alenen önümüzde duran şeyler için çözüm üretmek olduğunu kavratacak.

 

DAHA İLERİ GİTME, GENİŞ DÜŞÜNME VE RADİKAL KARARLAR ALMA ZAMANLARI.

2020 yılı, önümüzdeki 10 yıl boyunca meydana gelecek olan “Büyük Dönüşüm“ün başlangıç zamanları olacak. Üç büyük gezegenin burç değişimi tarihe damgasını vuracak.

Bu süreçte, Kovada’ki Satürn belli dönemlerde Boğa burcunda ki (haritada ki Venüs’ün konumu ve açısı çok önemli) Uranüs ile kare açı yapacak.

Dönüşüm ve yeniliğin kaçınılmaz olduğu bu dünyada, “Çağ” değişimini hep birlikte bir kez daha yaşayacağız. Bu gerçekten çoğu kişi için ağır bir sınav, sindirilmesi ve dayanılması zor hayat deneyimi olacak. Voltajı oldukça yüksek bu içsel pres, tabi ki dış faktörlerden kaynaklanacak. Ailenizden, işinizden, arkadaşlarınızdan veya bulunduğunuz ülkedeki yaşam şartlarından dolayı baskı oluşabilir. Uzun, ancak periyodik gerilim, vücudunuzun sistemini kısa içinde eski normal seviyeye dönmesine izin vermeyecektir. Özellikle yoğun tempoda koşuşturan günlük hayat yaşıyorsanız şayet, emin olun bu dönemde çözümü zor, bir o kadarda karmaşık problemlerle boğuşabilirsiniz. Gün sona ererken kafanızın sürekli sorunlarla dolu olması kaçınılmaz olabilir.

Bunun yanı sıra, eğer bulunduğunuz ortamı güvenli bulmuyorsanız ya da sevmediğiniz bir işte çalışıyorsanız, mutsuzluğunuz tavan yapabilir. Hasta olabilirsiniz. Yapmanız gerekenler neler mi? Değişime direnç göstermemeli, risk almalı ve alıştığınız ortamdan uzaklaşmayı denemelisiniz. Tavırlarınızın net ve tutarlı olması son derece önemli.  Değerlerinizi kaybetmeden var olmayı öğrenmeniz için belki de bunları yaşamak zorunda olduğunuzu kendinize hatırlatmalısınız. Sizden beklenenleri karşılayamama, sürdürememe korkusu, sorumlulukları taşıyamama endişesini yenmelisiniz. Kendinizi aşamama, yeni anlayışlara ve davranış modellerine ayak uyduramama korkularından uzak durmalısınız. Çıtayı yükseltirken, artan baskının sizde yaratacağı stresi çözümlemeniz ise, sizin kapasiteniz ile alakalı olacaktır. Aslında her şeyden önce, sağlık konusunda dikkatli olmalısınız. İlerleyen dönemlerde başınıza bela olacak rahatsızlıkların başlangıç dönemi 2020 olabilir. Ortaya çıkacak her türlü sıhhat ile alakalı riski en aşağı indirmek için gayret etmelisiniz. Sporunuzu yapmalı, beslenme metodunuz yenilemeli, rutin kontrollerinizi düzenli yaptırmaya özen göstermelisiniz. Oluşabilecek sıkıntılarda vücudunuz yay gibi gerilmeye başlarsa, hemen bir psikolog ya da psikiyatrdan randevu almalısınız. Bu sezon hayat kalitenizi korumalısınız. Eğer yılların tecrübesiyle hayatla mücadele etmeyi öğrenmişseniz ne ala, her şeye karşı daha dirençli olmanız kaçınılmaz olacaktır.

‘‘Her şey bir günde değişebilir ve o da belki bugündür.’’

 

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Karma Astrolog

Jale Muratoğlu