Koç Burcu Özellikleri

4223

KOÇ BURCU
21 Mart – 20 Nisan

Evin ilk doğan çocuğu diyebiliriz Koç burçları için. Çünkü onlar Zodyağın ilk burcudur. Doğumu, başlangıcı temsil eder. Hayata bakış açısı tıpkı bir bebeğe benzer bu nedenle. İlk burç olması nedeniyle birçok şeyi başlatma enerjisi, Koç burcunun içinde saklıdır. Koç burcunda doğanların dünyasında yalana, dolana ve entrikaya yer yoktur. Kendine güveni de oldukça yüksektir. Kimi zaman kendine güveni, egosunun yüksek olması onu biraz alaycı bir tavra bürüyebilir.

Mars gezegeninin yönettiği Koç burcunun öne çıkan özelliği savaşçı bir karaktere sahip olmasıdır. Güçlü yapısının izlerini hem bedeninde hem de zihninde görebilirsiniz. Hayatta kalmayı iyi bilir ve sınır tanımayan bir yanı vardır. Başkasının boyunduruğu ve yönlendirmelerinin altına girmekten hoşlanmaz. Bu sebeple iş dünyasında Koç burcu erkeğini ya da kadınını önemli mevkilerde görmek mümkündür. Çalıştığı yerde çok önemli olduğunun hissettirilmesinden hoşlanır.

Öfkesi adeta bir saman alevine benzer Koç burçlarının. Anlık olarak öfkelenebilir, ancak aynı derecede de bu öfkesi sönebilir. Koç burcuysanız, öfke konusunda dikkat etmeniz gerekenleri çoktan anladınız bile. 🙂 Hayata oldukça gerçekçi yaklaşır, bu nedenle de duygusal tavırlardan pek hoşlanmaz. Genelde güçlü ve katı bir ruh halinde görmeniz mümkündür. Koç burçları için genel olarak rasyoneldir diyebiliriz.

Koç burcunun ateş elementi oluşu cesur ve atılgan bir karakter verir. Başlatma enerjisi yüksektir. Aksiyona geçmeyi sevdiği için iyi bir sporcu olma ihtimali oldukça mümkün. Koç burcunun sabırsız karakteri ve “en iyisini ben bilirim” iddiası zaman zaman gündelik yaşantısında ona problem oluşturabilir. Kolay kolay hatasını kabul etmez. Haksızlığa uğradığı durumlarda ise kanının son damlasına kadar mücadele etmekten de vazgeçmez.

Hayat yolunda güçlü bir savaşçı, iyi bir yol arkadaşı, sadık bir eş arayanlar için Koç burcu biçilmiş kaftan olabilir. Söylediklerine gerçekten sonuna kadar güvenebilirsiniz.

Koç Burcu Kadını, Aşk ve İş Hayatı:
Oldukça asi bir atı ehlileştirmek hoşunuza gider mi? Ben dediğim dedik, cesur, boyunduruk altına alınmaktan hoşlanmayan, gururlu bir Koç kadınıyım. Benim gibi bir kadına aşık olduysanız dünyanız cennet de olabilir, cehennem de. İsterseniz gelin sizin hayatınıza neler getireceğime veya neleri götüreceğime bir göz atalım. Devamını oku…

Koç Burcu Erkeği, Aşk ve İş Hayatı:
Gözleriniz size hayatı ne renk gösteriyor? Kırmızı, ateş kızılı mı, yoksa fırtınadan sonra sakinleşmiş, açık bulutlu havanın dingin mavisi mi? Baştan söyleyeyim eğer siz sakin bir limanda demirleyen bir tekne olmak istiyorsanız, o zaman aradığınız erkek ben değilim! Fakat hayatınızda dinamizm, coşku arıyorsanız doğru adrestesiniz. Arzu ederseniz çaldığınız kapıyı gelin aralayalım da içeride sizi nasıl birinin beklediğini size göstereyim. Devamını oku…

Koç Burcu Anahtar Kelimeler:
girişim, liderlik, inatçılık, çocuk enerjisi, cömertlik, macera sevmek, kavga aramak, acele etmek, sabırsızlık, atılgan olmak, bireysel olmak, öfkeli olmak, cesaret, egoistlik, hızlı hareket etmek.