JÜPİTER YAY’DA

2996

JÜPİTER YAY BURCUNDA
•Jüpiter her burçta yaklaşık 1 sene kalır. Burçlar kuşağında ki tam turu 12 senedir.
•Jüpiter, 8 Kasım’dan, 3 Aralık 2019’a kadar Yay burcunda hareket edecek.
•12 yıl önce Jüpiter, Yay burcunda transit etti. 24 Kasım 2006 ile 18 Aralık 2007 tarihleri arasında. O yıllara geri dönün ve bir düşünün. Neler yaşadınız? O zamandan, bu zaman hayatınızda neler değişti.
•Bir önceki 12 yıla gidelim. Aralık 1994- Ocak 1996
•Ondan 12 yıl önce ki yıllara Aralık 1982 – Ocak 1984. Değişen şartları fark edebildiniz mi? Hayata bakış açınız nasıl genişledi. Hali hazırda çift retrolu dönemlerde beyin jimnastiği yapın.
•10 Nisan – 11 Ağustos tarihleri arasında Jüpiter geri harekette olacak. Dikkatli olunması gereken bir dönem.
•Jüpiter, Balık burcunda bulunan Neptün karelerinin yaşanacağı 13 Ocak, 16 Haziran ve 21 Eylül tarihlerinde aşırı harcamalara, yanlış anlaşılmalara, riskli yatırımlara karşı temkinli olmalıyız.
•Jüpiter Yay kendi burcunda, Neptün, Balık kendi burcunda ve Satürn Oğlak’ta kendi burcunda yüzde yüz performansla marifetlerini sergileyecekler.
•Özellikle bir tarih var ki; 2020 sonunda Oğlak burcunda kavuşum yapacak olan 3 büyük güç olarak kabul edilen Jüpiter, Satürn ve Plüton seneye damga vuracak. Bu zaman diliminde doğan çocukların enerjisi ya çok pozitif ya da çok negatif olacaktır.

KENDİNİZİ GELİŞTİRMEYE ZAMAN AYIRIN, UFKUNU GENİŞLETİN
Bazıları şanslı doğar, bazıları da o şansı yakalamak için çabalar. Eğer büyük iyicil olarak tanımlanan Jüpiter’iniz Yay burcundayken doğmuşsanız bolluk ve bereket dolu bir hayatın içinde olmanız mümkün. Tabi ağır bir gezegenden sert etkiler almamışsanız. Bu şans illa maddi zenginlik olarak değerlendirilmemeli. Maneviyatın güçlü olması, hayatın zorlu dönemeçlerinde korucu meleğinizi yanınızda olması ya da her türlü çaresizlik içinde bile yaşama sevinci taşınması gibi düşünülebilir. Bu iki enerjinin ortak yaratmış olduğu sinerji, hayatın güzelliklerini kişiye sunar.
Jüpiter Yay’ın yönetici gezegenidir. Bu nedenle iki kat genişlemeyi temsil eder. Doğum haritamızda hangi eve transit edecekse, o ev konularında girişimci ruhumuzu harekete geçirecek demektir. Akıllı olup değerlendirebilirsek geri dönüşümü muhteşem olacak. David J. Scwartz’ın ‘’ En büyük ve karlı yatırım, kendine yapılan yatırımdır’’ sözünden yola çıkarak harekete geçelim. Bu konuda size birçok fikir verebilirim. Bu güzellikleri kendi dağarcığınıza katın. Mesela, maddi anlamda kendinizi fazla zorlamadan en azından senede 3 kere farklı yerleri görmek ve farklı kültürlerin içine girerek kendinizi zenginleştirmeye çalışın. Arzu ederseniz ülkemizin güzelliklerini keşfedebilir, isterseniz de dünyanın dört bir tarafındaki yerlere gidebilirsiniz. Bütçenizi çok zorlamanıza da gerek yok. Uygun koşullarda yerleri araştırarak daha ekonomik bir programa dahil olabilirsiniz. Sahip olduğu bilgilerin üstüne yenilerini ekleyin. Gayret gösterirseniz olacağını bilmelisiniz. Eğer hayatınızdan memnun değilseniz, olumlu anlamda gelişme göstermek istiyorsanız, kişisel olarak kendinizi geliştirmeye çalışın. Önce iyice bir hayatınızı inceleyin. Kimlerle neler konuştuğunuza, zamanınızı nelere harcadığınıza bakın. Nasıl bir gelişme istiyorsunuz onu keşfedin. Daha sonrada kendinizi arzu ettiğiniz kişi olma yolunda ilerletin. Bu sizin düsturunuz olsun. Toplumun geneline baktığımız zaman maalesef okumayı sevmeyen bir kitle var. Okumayan kendini geliştiremez ki. Doğru düşünmek istiyorsak hem seyahat etmeli hem de okumalıyız.
Jüpiter Yay burcuna girerken, işte şimdi tam da sırası! Bilgi alma anlamında doğru adresteyseniz, bulunduğunuz ortamın mıknatısı olun ve bilgiyi küçük notlar tutarak içselleştirin.
Hem kişisel hem de global anlamda yeni bir geleceğe doğru adım atmaktayız. Vizyonu geniş liderlere ihtiyaç duyulan bir süreç. Ahlaki ve etik değerlerin iyice kaybolduğu bu dönem de çok değerli insanların olması muhtemel. Ancak sistem maalesef farklı işliyor. Güçlü olanın kazandığı bir çağ. Dünyamızı daha güzel yerlere getirmek için harekete geçmeliyiz. Bunun için insanların özgürce yaşama isteğine saygı göstermek, farklı inançlara sahip ülkelerin varlığını kabul etmek ve onları örnek almak son derece önemli. Daha iyi ve kaliteli yaşamak, güven içinde olmak hepimizin hakkı. Yaşam dediğimiz kısa bir döngü aslında. İmkânsız gibi görünen hayallerin, sürpriz gelişmelerin yaşanacağı, iyimserlik duygularımızın yükseleceği günlere gireceğiz. Ancak değişken burçlar (ikizler, başak, balık) ve burada gezegenleri olanlar için daha kaygan bir zemin. Olumlu düşünmeye çalışmalı ve şartları zorlamak için gücünüzü toplayın. Bu süre zarfında dürüstlüğü ön plana çıkartarak, açık fikirli insanlarla beraber sahip olduğunuz becerileri ve nitelikleri geliştirerek yeni deneyimlere açılmanızı tavsiye ederim. Daha büyük resmi görmek için kendimizi geliştirmeliyiz. Daha ilkeli ve etik bir yaşam tarzına yönelmenin tam zamanı,
Jüpiter, bize ilham veren, yeni yaşam alanlarını keşfetmemize neden olan, yaralarımızı saran, daha ileri gitmemiz için bizi motive eden, fırsatlar yaratarak vizyonumuzun genişlemesine neden olan bir enerjiye sahiptir. Jüpiter’in bir yıllık Yay burcundaki seyahati sırasında inanılmaz güzellikler yaşayacak olanların yanı sıra çok büyük kaoslar yaşayarak sistemde kaybolanlarda olacak. Bu kaçınılmaz görünüyor. Özellikle Neptün, Jüpiter ile karesinin yaşanacağı dönemlerde. Hep beraber şahit olacağız. Sorumlulukların altına ezilenler, verdiği sözleri tutamayıp birçok kişinin mağdur olmasına sebep olanlar, boyundan büyük işlere el atıp altında ezilenler, yetersizlik hissi ile kişiyi alttan altta aşağı çeken duygularla mücadele edenlerin hikayelerini dinlemeye hazır olalım. Bu örnekler çoğalabilir.
Karma Astrolog
Jale Muratoğlu

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.