JÜPİTER YAY’DA BURÇLARA GÖRE ETKİLERİ

5022

JÜPİTER YAY’DA BURÇLARA GÖRE ETKİLERİ
ÖZ BURCUNUZ İLE BİRLİKTE YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE OKUMALISINIZ
• Jüpiter Yay transitinde, Jüpiter 10 Nisan – 11 Ağustos arasında retro olacak.
• 13 Ocak, 16 Haziran, 21 Eylül tarihlerinde Neptün ile kare yapacak. Dikkatli olunması gereken bir süreç.
• Her kişinin haritası kendisine özeldir. Daha detaylı bilgi için yıllık harita analizi yaptırmanızı tavsiye ederim.

KOÇ Burcu için tıklayın!
BOĞA Burcu için tıklayın!
İKİZLER Burcu için tıklayın!
YENGEÇ Burcu için tıklayın!
ASLAN Burcu için tıklayın!
BAŞAK Burcu için tıklayın!
TERAZİ Burcu için tıklayın!
AKREP Burcu için tıklayın!
YAY Burcu için tıklayın!
OĞLAK Burcu için tıklayın!
KOVA Burcu için tıklayın!
BALIK Burcu için tıklayın!


KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR
8 Kasım 2018’den 2 Aralık 2019’a kadar, yaşam felsefenizde olumlu ya da olumsuz anlamda farklılıklar olabilir. Değişik inanç sistemlerinin hüküm sürdüğü bu zamanda fanatizm boyutlarına kaymadan hayata bakış açınızı sorgulamanızı tavsiye ederim. Yeni ufuklara açılmak, sahip olduklarınızın daha fazlasını öğrenme arzusu artarken, bilginin kaynağını iyice araştırın. Olumlu bakış açınız sizi motive ederken çok da sorgulama taraftarı olmamanız tehlikeli olabilir. Uzak kültürler, insanlar veya daha geniş bir bilgi tabanı ile bağlantılar, kişisel olarak büyümeye yönelik fırsatlar karşınıza çıkabilir. Dizginlemekte zorlanan bir bilinçaltı ile beraber yaşıyorsanız şayet, sıkıntı yaratacak durumlarla yüzleşmeniz mümkün. Maceracı ruhunuz sizi geri dönülmez ya da çıkmaz sokaklara itebilir. Bu dönem öyle bir süreç ki, rüzgârı arkanızda hissettiğiniz, size sıkıntı veren işlerin bile su gibi akıp gittiğine şahit olacağınız zamanlar. Yaşama daha geniş bir perspektiften bakıyor olacaksınız. Daha önce gördüğünüz ama sizin için hiçbir anlam taşımayan şeyler birden dikkatinizi çekecek. Mesela; yeni bir dil öğrenebilir, tekrardan üniversiteye başlayabilir, maneviyat olarak daha derin keşiflere çıkabilir, asla gitmem dediğiniz ülkelere seyahat edebilir, hatta göç edebilir, iş için gidebilirsiniz. Doğum haritanızda dokuzuncu evinizin yöneticisi sert bir etki altında değilse gayet verimli aylar. Bir nevi 2020 yılında kariyerinizde yapacağınız büyük adımların ilk başlangıç dönemleri de diyebiliriz. Akademik anlamda sahip olduğunuz bilginin başkalarına aktarılması sizin için güçlü bir odak noktası olabilir. Basın, yayın, medya, iletişim işi ile uğraşanlar için de iyi bir zaman. Bu on üç aylık dönem boyunca yeteneklerinizi ve becerilerinizi daha geniş bir kitleye ulaştırma şansınız olabilir. Güven, evrendeki temel inançtır. Kendinize ve başkalarına güven duymak ve güvenilir bir kişi olmak başarının temel anahtarlarından biridir. Ve siz de fazlası ile bu yetenekler mevcut. Kendinize inanın. Ancak bazı dönemler var ki geçmişin bitmemiş meselelerini önünüze sermekten hiç vazgeçmeyecek gibi görünüyor. Jüpiter’in Neptün’e bir kare oluşturması nedeniyle, bu yıl mutluluğunuz gölgelenebilir. Aman dikkat. Çok fazla yayılmamaya dikkat edin. Jüpiter, sizin performans olarak en yüksek verimde çalışmanıza neden olacak. Aman dikkat derim


BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR
8 Kasım 2018’den 2 Aralık 2019’a kadar, iç dünyanıza derin bir odaklanma söz konusu. Yaşadığınız hayatın, koşturmacası içinde bedeninizin ve ruhunuzun dinlenmeye ihtiyacı olduğunu hatırlayacaksınız. Evrenin size verdiği enerjileri fark etmek, negatifi pozitif ile değiştirmek, zihninizi susturarak tamamen yüreğinizdeki sevgiye odaklanmak, yenilenmek ve arınmak mümkün. Sizi kızdıran, canınızı yakan, üzen kişileri zor da olsa affetmeyi öğrenmelisiniz. Çünkü en iyi öğretmen onlar. Hayatınızda en çok neye minnet duyuyorsanız, onun çoğalacağını bilerek hareket etmelisiniz. Yaşamınızdaki her şeyi şükretmeye çalışın 13 ay sürecek olan bu döngüde içsel değişime açık olup, kendinizi kucaklamayı öğrenirseniz, bilin ki Jüpiter sizin isteklerinize cevap verecek. Sağlam, dürüst ve güvenilir yapıda olan Boğalar şartları kendi lehine zorlayan ama değişime direnç gösteren yapıdadır. Ancak Uranüs’ün burcunuza transit edeceği 7 sene sonunda hayatınızda katı ve kırılması zor yanınız değişime uğrayacak. Kendinizi yeniden tanımlayacak, farklı gruplara girerek çevrenizi yenileyeceksiniz. Bu süre boyunca babadan kalan bir mirasın paylaşılması, var olan bir davanın neticelenmesi mümkün. Yatırım amaçlı yapmayı düşündüğünüz işlerinize maddi destek bulmanız söz konusu. Verdiğiniz borçların geri gelmesi mümkün. Bankadan kredi çekme, borç alma vs. gibi konularda şansınıza güvenmeniz, yanlış kararlar almanıza neden olabilir. Her şey elinize çok rahat akacağı için Karşınıza çıkan her fırsatı değerlendirirken bilirkişilere danışmayı ihmal etmeyin. Bu etki hayatınızın zirvesinde hissetmenize neden olabilir. Bu süreçte sizi tehdit eden diğer bir konu libidonuzun kontrolsüz artması. Cinsellik daha zenginleşebilir. Anlamsız gönül maceralarına karışmamanızı tavsiye ederim. İmtihanlarınız sizi yoldan çıkarıcı kişiler ile karşılaşmanızla sınayabilir. Duygularınız esiri olmadan mantığınızı kullanarak hareket edin. Elinize geçen paranın bir kısmını yardıma muhtaç insanlara vermeniz enerji akışını dengeleyecektir. Kendi kaynaklarınız ile birlikte yeteneklerinizi bir ortakla birleştirmek ilerde kazançlarınızı artırabilir. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey paranızın kıymetini bilmek, size kazanç sağlayacak kişilerin sözlerine inanmak olacaktır. Kasım ayı sonlarında özellikle aşırı borçlardan kaçınmak akıllıca olacaktır. Aksi takdirde stres kaynaklı rahatsızlıklar baş gösterebilir.


İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER
8 Kasım 2018’den 2 Aralık 2019’a kadar, birden fazla yeni ortaklık fırsatları gelebilir. Bir senelik süre boyunca Tolstoy’un şu sözünü hatırlamanızı tavsiye ederim. “Nereye gittiğimizden çok asıl önemli olan kiminle gittiğinizdir’’. Her ne olursa olsun bir yola çıkıldığında hedefe ulaşmada size eşlik edecek yol arkadaşınız ile uyumunuz çok önemli. Size cazip tekliflerle gelen, başınızı döndüren kişilere karşı temkinli davranın. Bu yüzden de enine boyuna düşünmeden kimseyle masaya oturmayın. Bu dediğim aslında her türlü ortaklık için geçerli (Uzun süreli beraberlik, evlilik). Jüpiter’in size sunacağı bir diğer güzellik mevcut bir ilişkinin yeni bir boyuta geçmesi olacaktır. İlişkiniz eğer monoton bir hale geldiyse artık şans size gülecek. En azında bir sene boyunca harika ve bir daha yaşanmayacak her günün kıymetini bilin. Heyecanın maksimum seviyede olduğu, hormonların arttığı, bulutların üzerinde dolaştığınız bir süreç. Her anın, günün tadını çıkarmak gerekir. Aslında bu dönemde partnerinizin ya da eşinizin yaptığı her şey hoşunuza gidebilir. Dünyadaki en sarsılmaz ilişki türü kendinizle kurduğunuz ilişkidir ve şu an zirvedesiniz. Karşı tarafı etkileme gücünüz yüksek olduğu için etrafınıza mavi boncuk dağıtanlar çıkabilir. Tabi bu durum evli ama mutlu olmayan kişiler için tehlike yaratabilir. Hayatınızın bu döneminde kalbinizi başka birine kaptırmanız mümkün olabilir. Adli dava, mahkemeler, yasa ile alakalı konularda şans sizden yana. Geçmişten gelen hukuki meseleler, zorlu boşanma davaları ya da ilişki sorunları daha rahat çözülebilir ve dostane bir şekilde sonuçlanabilir. Karşınıza çıkan itibarlı kişilerin olanaklarından faydalanmanız da söz konusu. Sizi farklı ortamlara sokarak çevrenizin gelişmesi de bir diğer olasılıklardan bir tanesi. Eğer halkla ilişkiler ya da danışmanlık vs. gibi bir iş ile ilgileniyorsanız, kariyerinizde yükselme, beraberinde popüler olmanız da kaçınılmaz olabilir. Kasım ayının sonlarına dikkat etmeniz ilişkiler açısından çok önemli. Sadık olma başarınız size farklı şekillerde zorlayabilir. Kaybettikten sonra değerini anlayacağınız kişileri üzmemeye özen gösterin. Çıkar çatışmaların ortasına düşmeniz, size haksızlık yapan kişilerle uğraşmanızı ümit ederim. Bağlantı kurduğunuz ilişkileri daha da güçlendirmek, inşa etmek ve geliştirmek üzerinde odaklanmalısınız.


YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER
Başarı için çok çalışmak ve sebatkâr olmak gerektiğini biliyoruz ancak ‘’şans’’ bizim yanımızda olmazsa ne yapsak boş. Kiminiz senelerce iyi bir kariyer için eğitim aldınız, çok çabaladınız ve iyi bir şirkete girdiniz ama çalışma ortamınız pek stresli. Eğer böyle düşünüyorsanız en azından bir sene boyunca şans sizden yana olacak. 8 Kasım 2018’den 2 Aralık 2019’a kadar iş hayatınızda yeteneklerinizi göstereceğiniz bir sürece gireceksiniz. Bunun sebebi ne? Tahminimce iş hayatınızda ya da günlük rutin yaşamınızda olsun, olaylara bakış açınızın değişmesi olabilir. Jüpiter sizi daha iyimser yaparken, olumsuzluklara toleransı yüksek tavırlar sergilemenize neden olacak. Bu da kısa ve uzun vadede çok daha yüksek performans göstermenize ve yaptığınız her ne ise, işin zorluklarından şikâyet etmektense, işi zorluklarıyla birlikte sevebilmenize neden olacak diye düşünüyorum. Seçtiğiniz mesleğiniz, sahip olduğunuz yeteneklerle ne kadar doğru orantılıysa o işi severek yapmanız o kadar mümkündür. Bu da hem yorulmamanıza, bir o kadar da kolay ve hızlı bir şekilde işleri bitirmenize neden olacak. Jüpiter’in olumlu yönde size yansıyacağı bir diğer konu sağlık olacaktır. Sizi zorlayan bir rahatsızlığın hafiflemesi, tamamen ortadan kalkması mümkün. Zinde olmak, doğru beslenmek, fazla kilolardan kurtulmak, daha düzenli bir hayat yaşamak, huzurlu kalmak gibi genel konularda daha bilinçli hareket etme isteği içinde olacaksınız. Jüpiter’in bu transiti sırasında, aşırı iş yüklenmediğiniz sürece, kendinizi ortaya koyarken ya da sahip olduğunuz yetenekleri geliştirme çabasında sağlığınıza dikkat ederseniz bu süreci daha da keyifli geçirmiş olursunuz. Eğer sevmediğiniz bir ortamda paranızı kazanıyorsanız, bu süreçte iş bulmak her zamankinden daha kolay olabilir. Bu döngü sırasında yeni bir iş bulabilir veya mevcut olanı önemli ölçüde artırabilirsiniz. Bu döngü sırasında başkalarına yardımcı olmanız sizi ayrıca motive edecek, kendinize olan inancınız kat kat artacak.


ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN
8 Kasım 2018’den 2 Aralık 2019’a kadar Jüpiter sizi çok özel ve değerli hissettirecek kişileri karşınıza çıkartacak. Yaşınız biraz geçmiş ve aşkı bulamamaktan şikâyet ediyorsanız şayet bu sene beklediğiniz beyaz atlı prensinizi bulma şansınız çok yüksek. Birbirinizi anlayacağınız, prensiplerinizi benimseyeceğiniz, gelişmenize katkısı olacak bu kişi için hazır olun. Siz anı yaşamayı beceren ve olumsuz olaylardan olumlu sonuçlar çıkarmayı başaran birisiniz. Sıcak ve şakacı mizacınız, Jüpiter enerjisi ile tavan yapacak. Ölçüyü kaçırmadığınız sürece, mizah kabiliyetinizi döktürebilir, yaratıcı, eğlenceli ve romantik yanınızı ortaya koyabilirsiniz. Geçtiğimiz yıllarda hayatın bu alanlarında oldukça ciddi, hatta zorlu bir enerji ile boğuştunuz. Aralık 2019’a kadar olan bu yeni döngü ile yeniden kendinizi toparlayacaksınız. Tabi yukarıda bahsettiğim aşk bir sevgiliye de olabilir, aileye katılacak minik bir bebek de olabilir. Her ne olursa olsun, içsel sesiniz iyi vakit geçirmeye, hayatın keyifli yanlarıyla ilgilenmeye ve kendinizi özgürleştirici, ödüllendirici yollarla ifade etmeye yönelik olacak. Boş vakitlerinizi daha keyifli ve kaliteli geçirmek, yeni arkadaşlar edinmek için hobilerinize yönelmenizde mümkün. Yapılan meşgale zorunlu olmadığı için kendi ilgi alanıza yönelmeniz olanağına da sahip olabilirsiniz bu süreçte. Psikolojik anlamda oldukça olumlu etkisi sizi de rahatlatacaktır. Kendi el emeğinizle ortaya çıkardıklarınızın size huzur verecek ve iyi hissettirecek. Değerlendirin bu fırsatı derim. İş ve eğlence yaşamı arasındaki dengenin bozulmamasına da ayrıca dikkat etmelisiniz. İşteyken özel hayatınızla ilgili hiçbir şeyi işe taşımayın. Aynı şekilde çalışma bittikten sonra sevgilinizle ya da aileniz ile vakit geçirirken ya da keyif aldığınız bir aktivite yaparken işinizle ilgili şeyleri ortama taşımamaya dikkat edin.


BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK
8 Kasım 2018’den 2 Aralık 2019’a kadar, ev, aile, ebeveynlerinizi ilgilendiren olaylarda yolunda gitmeyen olaylar varsa iyileşme sürecine gireceksiniz. Aile bir insanın sahip olabileceği en önemli değerlerden biridir. Mutlu bir ömür hayaliyle evlendiniz ama her şey çok mu sıradan gelmeye başladı? Beraberliğinizin de yolunda gitmediğini düşündüğünüz bir şeyler mi var? Mutluluk ailede başlar diye düşünmeye mi başladınız? Evet, artık güzel günler gelmeye başladı. Yaşam içi düzenlemeler ve koşullarında güveninizi arttıran olayların geçekleşmesi için Jüpiter size fırsatlar tanıyacak, geçişten yararlanabilirsiniz umarım. Bu süreçte her bireyin sorumluluğu olan aile büyüklerine değer verme, bizi koruyup kolladıkları gibi onları koruma, bizi sevdikleri gibi gözümüzün önünde bulundurmaya gönüllü olacağız. Onları istemeden kırmışsak kalplerine dokunma imkânı yakalayacaksınız. Eğer geçmiş dönemlerden süre gelen kalp kırıcı davranışlar ya da söylemler yaşamışsanız telafi etmeniz bu süreçte mümkün. Herkes güzel ve konforlu bir evde yaşamak ister, işte şimdi tam sırası! Hayal ettiğiniz dizaynda evinizi döşeyebilir ya da daha geniş bir eve taşınabilirsiniz. Aileye yeni katılan bir bebek size ayrı bir huzur, mutluluk verebilir. İlk ve en önemli kural kendi mutluluğunuzu önemsemenizdir. Siz mutlu olmadıkça ailenizdeki kimseyi mutlu edemezsiniz. Kişinin en büyük düşmanı, kendi düşünceleridir. Zihniniz çok gürültülüyse ve susturmakta zorlanıyorsanız, iç huzurunuzu yakalayamıyorsunuz demektir. Bu aile üyelerini de, çevrenizdeki insanlar içinde çok zordur. Hayatınızın arapsaçına dönmesine de neden olur. Ancak Jüpiter’in yardım eli size uzanmak üzere. Huzuru yakalamanız çok yüksek ihtimal, tabi bunun farkında olmanız önemli. Sabahları erken uyanmanız, gideceğiniz yere erkenden yola çıkarak gitmeniz, temiz havada yürüyüş ve spor yapmanız size iyi gelecektir. Evcil hayvan edinmeniz stres atmanıza neden olacak bir diğer önerilerim arasındadır. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken en önemli şey, ev içinde yapılacak tadilata gereğinden fazla para ödemeniz ve sorumluluklarınızı görmezden gelmeniz, rehavet ile mücadele etmeniz olabilir. Aile içinde herkesi mutlu etmek isterken, aşırı efor sarf etmeniz ve sağlığınızın bozulması da mümkün. Tüm ihtiyaçlarını karşılıyım derken kısa zamanda enerjini bitirmeniz kaçınılmaz görünüyor.


TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ
8 Kasım 2018’den 2 Aralık 2019’a kadar, yakın çevre, akrabalar, kardeşler, komşularla ilgili konular, eğitim öğretimle alakalı fırsatlar, seyahat imkânlarının artacağı şanslı bir döneme giriyorsunuz. Yakın çevre, akrabalar ve kardeşler arasındaki iletişimin ve etkileşimin artacağı bir sene sizi bekliyor olacak. Eğer çocukluktan itibaren hayatınızda yer alan akraba ilişkileriniz kuvvetliyse şayet bu süreçte onların mutluluklarına şahit olabilirsiniz. Size olan ihtiyaçları bu dönemde daha fazla olabilir. Yardımcı olmak ve beraber ortak sinerjiden tatmin olmanız size ayrı bir huzur verecektir. Aylardır görmek istediğiniz ama bir türlü görüşemediğiniz yakın çevre ile bol bol hasret gidermeniz mümkün görünüyor. Şehrin kalabalığında ve beton yığının olduğu yerleşim merkezinden uzaklaşmanız için karşınıza birçok fırsatlar çıkabilir. Dört mevsimi içinde barındıran tabiat parklarına gitmek, kısa tatiller yaparak yakın yerlere seyahat etmeniz mümkün. Size faydalı olacağına inandığınız seminerlere katılmanız, yeni eğitim imkanları da bu süreçte karşınıza çıkabilir. Eğitimli olmak yetmiyor, uzmanlaşmak gerekiyor düşüncesi bir anda zihninizde oluşabilir. Bunun için gerekli zamanı kendiniz için yaratıp daha derin bilgilerin içinde kendinizi bulabilirsiniz. Günümüz zamanında ulaşım ihtiyacı her insan için çok önemli toplu taşıma araçlarının çoğalması ile birlikte radikal bir kararla arabanızı satabilir ya da yeni bir araba almak isteyebilirsiniz. Bu süreçte dikkat etmeniz gerekenler, zamanınızı kaliteli kullanmak isterken birçok günlük aktivite içinde bulunmak istemenizdir. Bu koşuşturmaca sizi yorabilir ve sorunlar çıkarabilir. Kendinize fazla yüklenmemeye gayret edin. Çok fazla projelerin içine dahil olmak isteyebilirsiniz ancak bunun da handikaplarını düşünmelisiniz. Değişik konulara ilginizin olması dağılmanıza neden olabilir. Ayrıntılarla fazla uğraşmanız ise sizi sonradan boğabilir. İletişiminizin artması ile birlikte yeni insanla tanışmanız söz konusu. Size verecekleri akıllara ve gireceğiniz ortamlara dikkat edin. Bu döngü sırasında bir öğretmen, rehber veya eğitmen rolünü de üstlenebilirsin.


AKREP VE YÜKSELEN AKREP
8 Kasım 2018’den 2 Aralık 2019’a kadar, paranızı daha fazla arttırma yollarına gideceksiniz. Jüpiter size yardımcı olmak için fırsatları karşınıza çıkaracak. Gelirinizi yükseltmek için yeteneklerinizi seferber etmek üzere harekete geçin. Siz duyguları ile hareket eden bir yapıya sahipsiniz. Eğer hisleriniz sizi ihtiraslarınızın doğrultusunda hareket etmenizi isterse, daha sonradan pişman olacağınız borçların altına girmeniz mümkün. Düşük gelirli ve bilinçsizce tüketim yapan bir Akrepseniz, aman dikkat derim! Bunların çözümü için kolları sıvama vakti geldi. Tasarruf edeceğiniz noktaları keşfetmek ve giderlerinizi mümkün oldukça azaltarak işe başlayabilirsiniz. Bu sayede elinizde daha fazla para kalabilir diye düşünmelisiniz. Mutlu olacağınız bir ev gelecek yıllar için kendinizi ve ailenizi güvence altına aldığınız bir yatırımdır düşüncesi ile bütçenize uygun taşınmaz mal alabilirsiniz. Ev satın alırken, bulunduğu konum, bölgenin gelişmekte olan bir yer olup olmadığı (kentsel dönüşüm, havaalanı, metro yapımı, AVM inşaatı…) satılık evlerin ve kiraların ne hızla yükseldiği gibi, çeşitli faktörleri iyice değerlendirin. Aralık 2019’a kadar profesyonel çalışmalarınızdan daha fazla para kazanmak ve yaptığınız işi genişletmek durumları da mümkün görünüyor. Eğer geçmiş dönemlerde amaçlarınıza ulaşırken işinizi layıkıyla yapmışsanız kazanan siz olacaksınız. Hepimiz biliyoruz ki başarıyı en iyi yansıtan davranışlar ve eylemlerdir. Aksi takdirde, az bilgiye sahip ama büyük işler yaparak kazanç sağlamak durumundaysanız vah halinize. Sonradan arkanızdan söylenecek ‘’kandırıyor, haksız kazanç sağlıyor, helal etmiyorum’ sözlerine hazır olun. Para kazanma beceriniz konusunda kendinize güvenmiyorsanız, o zaman aptalca riskler almamalısınız. Borç para almak ya da vermek durumları söz konusu ekstra dikkat etmeniz gereken bir diğer konu. Hepimiz insanız, yaşamımızın bir döneminde lüks tüketimin cazibesine kapılarak bilinçsiz harcamalar yapmış olabiliriz ya da zaruri ihtiyaçlardan dolayı borç almış olabiliriz. Her borç ödenir, yeter ki planlı olun. Enflasyon farkından dolayı düşen değer miktarını ödemek ya da almak konularını dikkate almalısınız.


YAY VE YÜKSELEN YAY
8 Kasım 2018’den 2 Aralık 2019’a kadar Jüpiter, Yay burcunda transit edecek. Her on iki yılda bir gelen bir şans diyebiliriz. Kendi ülkesine geri dönüş yapan, ülkesinin dağını, taşını, denizini, kokusuna kavuşan bir kişinin enerjisi gibi diyebiliriz. Mucizelere inanmıyorsanız hayalleriniz gerçekleşmeye başlayınca yani transit bitince ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. (Tabi haritanız müsaitse) Aslında mucizeler içinizdeki potansiyelleri keşfedince ortaya çıkar. Çünkü farkında olursunuz. Ve bilinç o doğrultudaki kişi ve ortamları hayatınıza katmaya başlar. Bu süreçte ihtiyaçlarınızı keşfedin ve aklınıza gelen her düşünceyi not edin. Görmek istediğiniz yerleri, sahip olduğunuz işteki mutluluğunuzu, nasıl bir yaşam sürdüğünüz ve istekleriniz gibi gibi… Bu şekilde düşüncelerinizi elle tutulabilir bir hale getirmiş olacaksınız. Kimi zaman korkularınızı dikkate almanız önemli. Siz aşırılıkları ile ünlü bir burçsunuz. Korku, zihniniz izin verdiği sürece derinleşir. Kendinize rölantiye alarak ilerleyin. Korkularınızın hayallerinizin önüne geçmesine izin vermeyin ama gerçekleştirmek için emek vereceğiniz yolun çıkmaz sokak olmadığına da emin olun.
Bedeniniz ve dış görünüşünüz ise bir diğer ilgi alanınız olacak. Hepimiz, güzel ve sağlıklı görünmek isteriz. Kendinizi nasıl gördüğünüz ne hissettiğiniz ne düşündüğünüz kilo verme konusundaki başarınız vs inceleme altına alacağınız konular içinde olacak. Aynaya baktığınıza mutlu olmadığınız bir görüntü varsa, kendinize olan güveninizi, sevginizi, saygınızı da kaybedersiniz. Kilonuzu kontrol altına almak için gerekli olan yaşam tarzı değişikliklerini mutlaka devreye sokun. Jüpiter sizin iştahınızı açabilir. Yeni bir döngüye giriyorsunuz bu süre boyunca, yanlış bir kariyeri sürdürmekte olduğunuzu fark edebilir, kendi işinizi yürütmek isteyebilir, başka bir şehre taşınabilir, evlenebilir ya da çocuk sahibi olmak isteyebilirsiniz. Haritanızın durumuna göre daha sayısız pek çok şeyi fark edebilirsiniz. Bu öyle bir enerji ki kendinize ve dünyaya olan inancınız katlanarak artacak. Yaşam felsefesi dediğimiz aslında herkesin algılama ve görme kabiliyeti ile alakalı. Bu süreçte yeni deneyimlere açık olacaksınız. Kimse sizin mutluluğunuzu gölgeleyemeyecek. Sizin için deneyimleriniz maddi şeylerden daha önemli. İlk dakikalarından itibaren heyecana neden olan deneyimlere kucak açın. Siz çok iyi biliyorsunuz ki, ileride anı olacak bu yaşanmışlıklar size her zamanki gibi yine mutluluk veriyor olacak. Bu dönemde dikkat etmeniz fazla özgüven olacaktır. Belki doğuştan getirdiğiniz özelliklerinize güveniyorsunuz veya çok iyi bir eğitim almış olmanıza ya da içinde yaşadığımız sosyal çevreden dolayı özgüvenli birisiniz. Bu dönem çok fazla özgüvenli olmak özgüvensiz olmak kadar kötüdür sözünü dikkate alarak geçirmenizi tavsiye ederim.


OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK
8 Kasım 2018’den 2 Aralık 2019’a kadar ruhsal ve dünyevi değerlere bakışınızın değişecek. Sevgi realitesinin tekrardan tanımlandığı bir içsel yolculuk sizi bekliyor olacak. Jüpiter transiti boyunca koruyucu ve sevecen enerjilere sizin benliğiniz ile birlikte olacak. O yüce gerçek hakikati keşfetmek isteyeceksiniz. En büyük düşmanınız kendi içinizde yaşayan içsel çocuğunuzdur. Eğer fırtınalar kopan bir iç dünyaya sahipseniz, bulanık duygularla boğuşuyorsanız, aydınlanmak üzere harekete geçin. Bu zaman diliminin bir kısmını bilinç altınıza odaklanarak değerlendirmenizi tavsiye ederim. Kendinizi gören gözlerinizle tekrardan incelemeniz için zihniniz susturmanız, sakinleşerek, dingin, yarı uyku haline gelmeniz çok önemli. Çünkü bu tür uyanışlar uykuda olduğu zaman ortaya çıkmaktadır. Zihin bir şekilde huzursuz olmaya devam ederse ve bilinç altına ulaşmak imkansızdır. Yoga yapmanız, meditasyon ya da nefes terapi seanslarından faydalanmanız sizin için gayet olumlu olacaktır. Özellikle meditasyon sırasında ortaya çıkan süper şuur hayatın temel kaynağına geri bir bağlantı kurmanıza sebeptir. Ruhsal olarak aydınlanmak çok kolay bir şey değildir. Emek ve disiplin, güvenilir bir kılavuz ister. Bir sene sürecek bu transiti eğer iyi değerlendirirseniz, ruhani veya maddi gerçekliklerin hepsinin bir tek kaynaktan geldiğini özümseme şansını elde edersiniz. Asıl önemli ve gerçek olanın ne olduğunu fark ederseniz, uyanırsınız! Bu gerçeklikle yüzleştikten sonra sürekli biçimde yenilenen bilgi akışı ile birlikte sıçrama yaşarsınız. Anlayış dolu özgür bir ruhla kim yaşamak istemez ki? Bunun için gerekirse yaşam koçlarından yardım alın. Tabi gerçekten güvenilir kişilerle kontak kurduğunuza emin olun. Kendi iyiliğiniz için bunu yapın. Bu sayede, tekrar sıradan farkındalık düzeyine de geri düşmemiş olursunuz. Eğer geçmişte yaşayan bir oğlaksanız bilmelisiniz ki bu süreçte iyice başınızı ağrıyabilir. Kendinize fazla yüklenmeyin. Önemli olan yapılan hatalardan ders çıkarmak ve tekrarlamamak olduğunu hatırlayın. Güzel ve değerli olan yanlarınızı gerekirse telefonunuza kaydedin. Sürekli görebileceğiniz bir yerde olabilir, sürekli hatırlamak iyi gelecektir, emin olun. Zamanlarını sizin hakkınızda konuşarak dedikodu yapan zavallıların söylentileri kulağınıza gelebilir. ‘’ Büyük insanlar fikirleri, ortalama insanlar olayları, küçük insanlar ise başkalarını konuşur.” sözünü hatırlayarak kendi yolunuza devam edin.


KOVA VE YÜKSELEN KOVA
8 Kasım 2018’den 2 Aralık 2019’a kadar, bir etkinlikte, toplantıda ‘merhaba’ ile başlayan bir sohbetin sizi farklı çevrelere sokmasına şahit olabilirsiniz. Güçlü insanlarla tanışma ve bağlantıyı sürekli hale getirerek istikrarlı bir çevreye girme şansınız yüksek. Bir amacı gerçekleştirmek üzere gruplar içinde yer almanız da mümkün. Ortak sinerjinin yaratmış olduğu beyin fırtınası, başarı, takdir ve aidiyet duygusu gibi pek çok duyguyu aynı anda yaşamak size mutluluk verecektir. Gelecekle ilgili fikirlerle dolu bir zaman içinde olabilirsiniz. Bu öyle bir süreç ki, ileriki yıllarda ödüller kazandıracak türden. Bu sebeple yeni projeler için bağlantıda olduğunuz kişilerin desteğini de arkanıza alarak yola çıkmalısınız. Bu heyecan verici bir süreç İlgi görmek, beğenilmek, doğrulanmak, toplumda önemli bir yere sahip olmak gibi fırsatları kendinize yönlendirebileceğiniz bir dönem. En fazla etkileşim ve en yüksek dönüşüm olasılığına sahip interneti ise sıkça kullanmanız söz konusu. Çoğu sosyal ağ sizin bilgi birikiminize hizmet edecek şartlar ve koşulları karşınıza sunabilir. Eğer bir alanda iyiyseniz, bu genellikle çok emek verdiğiniz içindir. Çok çalıştım artık takdir edilmek ve fark edilmek istiyorum dediğinizi duyar gibiyim:) Çaba göstererek ustalaştığınız bilgi birikimlerinizi üçüncü şahıslar tarafından görülmesi mümkün. Size sunacakları imkanlar oldukça tatminkâr olacak. Şans faktörü önemli diyorsanız tam da sırası. Jüpiter size tüm güzellikleri sunmak için hazır bekliyor. Bu süreçte dikkat edeceğiniz en önemli şeylerin başında, yanlış idolleri benimsemiş grupların içinde yer almanız olacaktır. Ayrıca sizinle aynı mesleği yapan kişilere tutumunuz da çok önemli. Kendinizde var olmayan ama başkasında var olan değerleri takdir etmek yerine, haksız yakıştırmalar yapmak ve eleştirel yaklaşımlarda bulunmaktan kaçınmalısınız.


BALIK VE YÜKSELEN BALIK
8 Kasım 2018’den 2 Aralık 2019’a kadar Jüpiter, haritanızın en tepe noktasında. Bir şeyleri başarmak için savaş verdiğinizi düşünüyorsanız, hırçın denizlerde yüzmekten yorulduysanız artık karaya çıkma vakti geldi. Şans sizden yana gülmeye başlayacak. Şimdi güzellikleri bekleyin, görün ve harekete geçin. Koşullarınız değişiyor. Neden mi? Çünkü, kariyeriniz, iş hayatınız ve itibarınızı geliştirecek olaylarla karşılaşacaksınız. Zorlu mesai saatlerinde harcadığınız eforun karşılığını alacağınız bir zaman dilimindesiniz. Gururlanma, takdir edilme ve tatminkâr sonuçlar almanız mümkün. Ancak şunu unutmayın ki, bazen sadece bir yeteneğe sahip olmak yetmez. Cesur, güçlü, haysiyetli ve özgüvenli bir zihne sahip değilseniz heba olmanız kaçınılmaz. Kendinizi hayal ettiğiniz yerde bulma imkânı size bu süreçte tanınıyor, inanın yeter. Yaptığınız işten büyük mutluluk duyuyorsanız her şey mükemmel görünüyor. Ancak kimi Balıklar, daha prestijli veya daha yüksek bir sosyal statü içinde olma arzusunda olabilirler. Bu resmin içinde kendilerini görmeleri olası. Size verilen konum çok yetkin veya sorumluluk isteyen bir mevki olabilir. Önemli bir hedefe ulaşmanız bu döneme de denk gelebilir. Fırsatları değerlendirirseniz, itibarınızı büyük ölçüde artıracaksınız. Hayatınızın bu döneminde amaçlarınıza ve arzularınıza ulaşmak daha kolay. Bu öyle bir zamanki kendinize inanmanız çok önemli. Yetkinliğiniz ve liderliğinizi ortaya koymak durumunda olacağınız ortamlar içinde bulunabilirsiniz. Profesyonel düzeyde genişleme ve tanınma için harika bir dönem, faydalanabilirseniz. Projelerinizi dikkatli bir şekilde seçin. Yapabilme gücünüzün üstünde iş almamaya gayret edin.
———

Umarım Jüpiter hepimize doğru insanlarla karşılaşma imkânı verir. Dostlarımızın öğütlerine kulak vermek ve geçmiş hatalardan ders almak dileğiyle…
Karma Astrolog
Jale Muratoğlu
Yıllık harita yorumu için randevu talep edebilirsiniz.
Mail: info@astrologjalemuratoglu.com
Tel:0535 610 60 65

Web sitesindeki tüm bilginin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.