AY DÜĞÜMLERİNİN BURÇ DEĞİŞTİRMESİ VE DİĞER BURÇLARA ETKİLERİ

10680

AY DÜĞÜMLERİNİN BURÇ DEĞİŞTİRMESİ HAYATIMIZA NELER GETİRİYOR?
7 KASIM 2018- 5 MAYIS 2019 AY DÜĞÜMLERİ YENGEÇ- OĞLAK AKSINDA
 AY DÜĞÜMLERİ BURÇ DEĞİŞTİRDİĞİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?
Güney Ay Düğümü Yengeç ve Kuzey Ay Düğümü Oğlak Detaylar için tıklayın!
Güneş tutulması tarihleri için tıklayın!
Koç ve Terazi Burcuna etkisi için tıklayın!
Boğa ve Akrep Burcuna etkisi için tıklayın!
İkizler ve Yay Burcuna etkisi için tıklayın!
Yengeç ve Oğlak Burcuna etkisi için tıklayın!
Aslan ve Kova Burcuna etkisi için tıklayın!
Başak ve Balık Burcuna etkisi için tıklayın!


Güney Ay Düğümü doğuştan getirdiğimiz, zaaflarımız, yeteneklerimiz, yaşam şeklimiz ve alışkanlıklarımızdır. Kuzey Ay Düğümü ise bu hayatta gitmemiz gereken, yeni öğretilerle sınanacağımız, kendimizi geliştireceğimiz yoldur. Eğer her iki burcun temsil ettiği konularda denge kurabilirsek sınavı başarı ile tamamlanır. Tutulmalar hem bireysel hem de kolektif karmalarımızla yüzleşmelerimizi sağlar. Bu zamanlar her birey için ayrı hayat olaylarıdır ve kişiye özeldir. Eğer başımıza gelen ve yüzleşmek durumunda kaldığımız olaylarda, cesaret gösterip doğru hareket edemezsek bir spiralin aşağı kayması benzerliğinde ruhta da derin kayıplar oluşacak, bir sonraki derslerin daha ağırlaşarak karşımıza çıkmasına neden olacaktır.

Oğlak burcunun bulunduğu evin yönetici gezegeni (Satürn) olumlu etkiler altındaysa nispeten daha hafif atlatılan bir süreç. Kim bilir belki sert, katı ve kuralcı yanlarımız törpülenecek. Yengeç burcunun bulunduğu evin yönetici gezegeni ise (Ay) haritamızda güçlü açılar altındaysa bu dönemde, aile müessesesinin önemini kavrayacağız. Mutluluğun sürekliliği için öncelikle yuvada huzurun olmasının şart olduğunu idrak edeceğiz. Bekar olanlar “Niçin evlenmeli ve aile müessesesi kurmalıyız?” sorularını sıkça düşünür olacaklar ve bir kısmı yuvaya ait olmayı deneyimleyecekler.

6 Kasım 2018’den5 Mayıs 2020’ye kadar Kuzey Ay Düğümü (KAD) Yengeç, Güney Ay Düğümü (GAD) ise Oğlak burcunda transit edecek. Yaklaşık 1,5 yıl sürecek bir dönem başlıyor. Bu yeni zaman diliminde özellikle öncü burçlardan koç ve terazi ve  burçlarda kişisel ya da jenerasyon gezegenleri olanların hayatlarında kadersel değişimler yaşanacak. Etkisi uzun yıllara yayılan bu transit, sabrınızı test edecek ve sınayacak. 12 burçtan oluşan Zodyak kuşağında ay düğümleri her 18 yılda bir aynı noktasına geri döner.  Sistematik bir durumdur, yepyeni bir deneyim alanı yaratır. Geçmiş yıllara baktığımızda 6 Nisan 2000- 23 Ekim 2001 tarihleri​​nde ay düğümlerinin yengeç- oğlak aksında olduğunu görürüz bu yeni döngünün bir oktav sert olmasının sebebi, 28 Mart 2019’da Oğlak burcunda transit eden iki malefik gezegen Plüton ve Satürn’e kavuşum açısı ile Güney ay düğümünün eşlik etmesi olacak. Benzer olaylar neler olabilir; o dönemde kimlerle arkadaştınız bir düşünün. Belki borç verdiniz ya da aldınız, kimler sizin için fedakârlık yaptı vs. Şimdi enerjinin dengelenmesi için ne ekersen onu biçersin mantığından hareket ederek. İyilik ekenler olumlu, kötülük edenler olumsuz olaylarla yüzleşmek durumunda kalacak.


Ay Düğümleri tutulmaları oluşturur. 2019’da Yengeç/Oğlak aksında 3 Güneş tutulması olacak.

  1. 6 Ocak 2019 15° Oğlak burcunda Güneş Tutulması,
  2. 2 Temmuz 2019 10 ° Yengeç burcunda Güneş tutulması,
  3. 7 Temmuz 2019 24° Oğlak burcunda Ay Tutulması
  4. 26 Aralık 2019 4 °Oğlak burcunda Güneş tutulması.
  5. 10 Ocak 2020’de 0 ° Yengeç burcunda Ay tutulması bu döngüde serinin en son tutulması olacak.

 

 

AY DÜĞÜMLERİNİN BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ:

YÜKSELEN KOÇ-TERAZİ: (KAD 4.EV-GAD 10.EV) 1,5 yıl sürecek kadersel değişim, mücadelenin çok yoğun yaşandığı iş hayatınız ile ebeveynler arasındaki denge kurma becerinizi test edecek. Bu dönemde mesleki sorumluluklarını askıya almalı daha çok ev, aile, yuva temalarını ön plana çıkarmalısınız. Güçlü bir iç temel oluşturmak, kendinizi geliştirmek, güvenli ve rahat olanı yapmalısınız. Kariyerde yükselmek sizin hayat amacınız olabilir. Ancak sizden ilgi bekleyen aile üyeleri ile birlikte ebeveynlerinizin de olduğunu unutmamalısınız. Planlı olmak bu işin anahtar kuralı. Siz benden daha iyi biliyor olmalısınız. Eğer bilmiyorsanız size yardım edecek bir network ağı kurmanız bu sene kaçınılmaz olacak. Eğer mümkünse esnek saat çalışma teklifini patronunuza sunmalısınız. Böylece aileniz ile birlikte beraber olmanın verdiği hazzı yani bu balansı kurmuş olacaksınız. Sizden daha zengini yok diyebiliriz:) Eğer düzenli ve mutlu bir aile yaşantınızın varsa, işinizde yaşadığınız stresiniz zaten bir anda bitmiş olacaktır. Bu düzeni oturtmayı becerememişseniz şayet, şimdi vakti geldi demektir. Devlet desteğiyle ya da bankadan krediyle veya kendi imkânlarınız ile ev sahibi olmak için borcun altına girebilirsiniz. Bu döneme kadar kendi işini görebilen, gücü yerinde olan ebeveynleriniz birden kendilerine bakamayacak duruma gelebilir.  Şefkat duygunuzun artacağı bir süreç olabilir. Size gençken gözü gibi bakan ebeveynlerinizle ilgilenme sırası gelmiş demektir. Eğer yoğun meslek hayatınız varsa, nasıl bir iş birliği yapılacağı konusunda diğer aile üyeleri ile konuşmanızı öneririm. Ortak bir karar almalısınız. Aniden çıkabilecek bu tarz sıkıntılar için konuşulacak en kötü zamanı düşünerek şimdiden organize olmalısınız. Sen gerçekte kimsin? Kendini yeteri kadar tanıyor musun? Gerçekten neye gereksinimin var biliyor musun? Bugüne kadar bunları düşünmediysen işte tam da zamanı. Kendini tanımak ile işe başlayabilirsin. Hayatında ihtiyaç duyduğun şeyler gerçekten sahip oldukların mı? Bir düşün. Empati yapmak sadece kelimede bıraktığınız bir şey olmamalı. Kendinizi karşımızdakinin yerine koyarak onu anlamanız dileğiyle…


YÜKSELEN BOĞA-AKREP: (KAD 3.EV-GAD 9.EV) Kaleminize güvenip, yazar olmak istiyor ancak bir türlü masa başına oturamıyorsanız, şimdi tam zamanı. Hayal gücünüzü çalıştırın zihninizden geçenleri kâğıda dökün. Başkalarıyla paylaşmak emin olun size ayrı bir mutluluk verecek. Bu dönemde çevrenizdeki insanlarla özellikle yakın çevre, akraba, kardeşler veya komşularla daha yoğun ve sürekli bir ilişki içinde olmanız mümkün. Eğer bilgilerinizi daha geniş kitlelere yaymak istiyorsanız -telefon, gazete, radyo, televizyon ve internet gibi yazılı ve görsel araçları daha aktif kullanmanız söz konusu. Bu sayede gruplarla ve kitlelerle iletişim kurmanız çok daha pratik ve hızlı gerçekleşecektir. Merakınızın artacağı, bilmediğinizi öğrenmek isteyeceğiniz bu zaman diliminde, zihninizi size yarar sağlayacağına inandığınız konular üzerinde yoğunlaştırın. Yoğun ve stresli iş yaşantınızdan ve yoğun çalışma ortamınızdan fırsat bulup da kendinizle baş başa ya da ailenizle tatil yapma fırsatını da yakalayacağınız bir sene. Hem yurtiçi hem de yurt dışı yapacağınız seyahatlerde gittiğiniz yerin kültürü hakkında en doğru ve düzgün bilgileri müzelerden almanız olacağı için değerlendirin derim. Yurtdışında öğrenim görmeyi düşünüyor ancak eğitimini sürdürmek için mali destek bulamıyorsanız burslu üniversite okumak şansını da kazanabilirsiniz. Her yıl git gide yükselen öğretim ücretlerine karşı belki size uygun az maliyet en fazla imkânı verebilecek ülkelere de başvuruda bulunmanız da mümkün. Bir düşünün derim.


YÜKSELEN İKİZLER-YAY: (KAD 2.EV-GAD 8.EV) Gelirinizi artırıcı çalışmalarda bulunmak için planlar tasarlayacağınız bir dönem sizi bekliyor Fikirlerinizi projeye dökmek istemenizin yanında, belirli bir amaca ulaşma isteğiniz size azim veriyor olacak. Yeni bir bakış açısı ya da değişime yönelik girişimler yapmanızda mümkün. Ancak hedeflerinizin ulaşılabilir olması çok önemli. Unutmayın ki faaliyetlerinizin belli amaca yönelik olması ilerleyen dönem içinde size artı kazançlar sağlayacaktır. Gereksiz harcamaları kısmanız bir diğer dikkat etmeniz gereken nokta. Fransız yazar Montaigne’nin dediği gibi ‘’Paranın saklanması kazanılmasından daha zahmetli bir iştir’’ sözünü sık sık aklınıza getireceğiniz bir zaman dilimindesiniz. Her konuda kendinizi garantiye alarak hareket etmelisiniz. Yaptığınız işin sizin bütçenize uygun olması da önemli. İyi bir plan proje ile durum analizi yapmanızı tavsiye ederim. Ancak bu sayede hedeflerinize ulaşabilir, kazançlarınız arttırabilirsiniz. Maliyeti hesap ederek riskinizi düşürebilirsiniz. Tüm paranızla tek sepete koymak yerine, zamana yayarak yatırım yapmanız daha akıllıca olacak. Atacağınız her adımda bilir kişilerden danışmanlık almanız sizi garantiye alacaktır. Aileler arasında kargaşalara en çok neden olan olaylardan birisi de mirastır. Bunun bilincine varan ebeveynleriniz hayattayken bir karar alarak bu paylaşımı gerçekleştirebilirler. Bu dönem yakın bir arkadaşınız sizden borç isteyebilir. Vereceğiniz parayı alacak olarak görmemeniz önemli, hatta unutun:) Sizi sarsmayacak bir rakam belirleyin, dost bu günler içindir diye düşünün ve geri almama ihtimaliniz göz önüne alarak ne kendinizi dara sokun ne arkadaşlığınıza zarar verin. Unutmayın ki hepimiz insanız, bizim de başımıza gelebilir mantığı ile hareket edin. Eğer gerçekten paranız yoksa samimi bir dille durumunuzu izah edin. Okült gizlenmiş doktrinler, parapsikolojik yeteneklerin arttırılmasına ilgili çalışmalarda bu döneme denk gelebilir. Bir diğer konu kendi öz-değerinizi kavrama üzerine olacak. Bu zaman diliminde kendi kendinize şu soruyu sorarken bulabilirsiniz. ‘’ Ben gerçekten kendime değer veriyor muyum’, cevap hayır ise, artık kendi kıymetinizi bilme üzerine dersler karşınızda olacak. Kolları sıvayın ve harekete geçin. Bu sayede gerçekte kim olduğunuzu hatırlama durumunda olacaksınız. Ne zaman kendinize olan inancınız değişir ise o zaman etrafınızda size değer verecek insanlar da çoğalıyor olacak. Evet, bu çok kolay olamayabilir. Ama bize emanet olarak verilen bu beden ve ruha saygı duymalı ve kendi cevherinizi en derinden çıkarmalısınız. Kendinizi sevin, kendi kıymetinizi bilin.


YÜKSELEN YENGEÇ–OĞLAK: (KAD 1.EV-GAD 7.EV) Hayatınızın en önemli dönüm noktası olan evlilik kararını bu süreçte alabilirsiniz. Bir ailem, yuvam, çocuğum olsun düşüncesi her bireyin hayali ancak beraberliğinizi resmiyete dökmeden önce çıkılan bu yolda sorumluluk almaya hazır olup olmadığınızdan emin olun. Bu kurumu imzalanan bir kâğıt parçası olarak görmemeniz önemli. Her türlü iş ortaklığı da bu döneme denk gelebilir. Ortak olacak kişi çok güvenilir biri olsa dahi mutlaka sözleşmeyi imzalamadan önce okuyun, bilirkişilere gösterin. Ortağınızın sizinle yapacağı projeye ne gibi katkıları olacak konuşun? Bazen tüm tolerans ve hoşgörüye rağmen ortaklığın sona ermesi kaçınılmaz olabilir. İş bu noktaya geldiğinde en az zararla ortaklığı sonlandırmanız daha kolay olacaktır. Mahkemeler ile alakalı hukuki konuların bu süreçte karşınıza çıkması söz konusu. Geçmişe dayalı bir dava üzerine yıllarca çok düşünüp kendinizi strese soktuğunuz ya da bir yakınınızın cezalandırılma korkusu ile endişeli günler yaşamışsanız, bu dönem olumlu veya olumsuz sonuçlanması da mümkün. Başarıya ulaşmak için çok çabalıyoruz ama bir türlü sizi tatmin eden bir pozisyona gelemiyorsunuz veya amaçlarınız var ama aklınız karmakarışık, hala ne yapacağımı bilmiyorum diyorsanız bu sene karşınıza birtakım fırsatlar çıkması kaçınılmaz. Hedeflerinizi gerçekleştirme ve amaçlarına ulaşmanın peşinden gitmek için tam gaz yola devam edin. Bu dönemde dikkat etmeniz gereken bir diğer konu arkadaş ilişkileriniz olacaktır. Eğer en yakın dostunuzla bir sorun yaşıyorsanız hatırlatmanız gereken ilk şey eğer size değer veriyorsa zaten affedecektir. Zira tam tersi durumda bunun dünyanın sonu olmadığını düşünerek sizin arkadaşlığınızı hak etmediğini idrak etmeli ve ilişkiyi askıya almak üzere harekete geçmelisiniz. Siz de kendisinden arkadaşlığınızı mahrum edin bakalım neler olacak. Eğer düzelmiyorsa zaten dostunuz değildir.


YÜKSELEN ASLAN-KOVA: (KAD 12 EV-GAD 6) Ruhsal anlamda büyümenize neden olan tecrübeler yaşamanız bu sene mümkün. Bilinçaltınıza ittiğiniz endişeli düşünceleri yüzeye çıkartarak farkındalığınızı artırabilirsiniz.  İçindeki zenginlikleri keşfedip, bedenli kimliğinizin ‘’HİÇ’’liğini anlamanız kendi varlığınızın küçüklüğünü anlamanıza neden olacaktır. Bu durumu algılamak için bu enerji bulunmaz bir fırsattır. Çünkü, içe dönmek ve kabullenmek o kadar da kolay değildir. Eğer kendinize zaman ayırıp düzenli düşünce egzersizleri yaparsanız, korkularınızın yavaş yavaş eriyip gittiğini ve bu illüzyonundan kurtulduğunuza şahit olabilirsiniz. Ancak bilmelisiniz ki tek başınıza bunu başarmanız zor. Bir kılavuzun size öncü olması şart. Bunun geçmiş cv si kuvvetli deneyimli, eğitimlere kendisini adamış, inandığınız ve tecrübeli koçlardan yardım almanız olmalıdır. Yaşayacağınız olaylar sizi eskisinden daha güçlü yapacak unutmayın. Ruhsal sağlığınız yanında fiziksel olarak sağlam olmanız da çok önemli. Geleceğinizin güzel olmasını istiyorsanız faydalı yiyecekler yemeli, dengeli beslenmeli, düzenli olarak spor yapmalı, alkol, sigara gibi maddeleri kullanmamalı, rutin doktor kontrollerinizi ihmal etmemelisiniz. Aksi takdirde hastane odalarında günlerinizi geçirmeniz kaçınılmaz olabilir. Zamanınızın büyük bir bölümü işyerinde, iş arkadaşlarınızla geçiriyorsanız bu kişilerle olan beraberliğinizdeki tutum hayli önemli. Eğer ilişkiyi sağlam tutmakta zorluk çekmiyorsanız problem yok ancak tersi durumlarda hayatın size zehir olması kaçınılmaz. Hem şirkete büyük zararlar verir hem de kendinize. İş arkadaşlarıyla olan ilişkilerde mesafeyi korumayı ihmal etmeyin. Kendinizi revizyona alın. Her koşulda çalışmış, mevcut konumunuzun sınırlarını zorlamış, yeni sorumluluklar alarak istekli davranmışsanız terfi almanızda mümkün olabilir. Ama çok çalışmalı ve mevcut becerilerinizi arttırmaya gayret göstermelisinz.


YÜKSELEN BAŞAK-BALIK: (KAD 11.EV-GAD 5.EV)
Bu dönem aşk kapınızı çalabilir. Masum ve tatlı olan gençlik aşkları yaşayabileceğiniz gibi orta yaşlıysanız çok tatmin edici ve huzur verici beraberlikler yaşayabilirsiniz.  Ancak ilişkinizde yaşanan duygu durumunun aşk mı yoksa başka bir olgumu olduğunu iyice irdeleyin. Hemen kendinizi kaptırmayın ve iyice tanımadan inanmayın. Zamana yayın ve ilişkinizi test edin. Günlük yaşamın stresinden uzaklaşmak için, kendimize uygun bir meşgale bulmanız da bu süreçte mümkün. Kendinizle olmak ve hayatınızı gözlemlemek düşünmek, bir şeyleri uygulayarak ortaya çıkarmak bir yandan da gelişmek sizi yaşama bağlayacaktır. Hayatınıza sporu entegre etmeniz, düzenli olarak antrenman yapmanız, besinlerinize dikkat etmeniz de önemli. Bu sayede motive olmanız kaçınılmaz. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneklerinden birinde görev almanız bu döneme denk gelebilir. Bu sayede sevgi ve merhamet duygularınızı ortaya çıkarmanız, yapılan yardım ve dayanışmanın sizde yaratacağı huzuru, birlik ve beraberliği bir arada yaşamış olursunuz. Geleceğe güvenle bakıyorsanız kendinize yetebiliyorsunuz demektir. Eğer yolun başındaysanız ve yarınlarınız belirsiz ise, sevdiğiniz bir işte ustalaşmanız önemli. Bu sayede hiç yorulmayacak ve vaktin nasıl geçtiğini de anlamayacaksınız.  Kendi ayaklarınız üzerinde durmanız geleceğinizi şekillendirmenin ilk adımlarından biridir. Bunun için de kazancınızın bir kısmını biriktirmeniz sizi iyi hissettirecektir. Sürekli gelişim içinde olmalı, aynı misyona sahip kişilerle beraber olmanın bilincinde hareket etmeli onlarla tanışmanın yollarını aramalısınız. Ufku geniş kişiler, sizin de önünüzü açacak ve motivasyonunuzu artıracaktır.

Bize verilen bu güzel hayata teşekkür etmek ona değerler katmak ve gelişmesi için çaba harcamak dileğiyle..

Karma Astrolog
Jale Muratoğlu

 

Web sitesindeki tüm bilginin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.