JÜPİTER OĞLAK BURCUNDA

2027

JÜPİTER OĞLAK BURCUNDA
(2 Aralık- 19 Aralık 2020)
2 Aralık’ta Yay burcundan çıkarak Oğlak burcuna transitin eden Jüpiter, yolculuğuna başladı. Hayatımızı iyileştiren, yapacağımız işleri kolaylaştıran Jüpiter’in etkisi tam bir yıl sürecek. Geçtiğimiz yıl Yayda ki etkisi ile bunalım içerisinde olan pek çok insanın zorluklara dayanmasına manevi yönden yardımcı olan Jüpiter, rotasını toprak burcuna yöneltti. Bu dönem boyunca mutlu olmak için temel kaynağın erdemli yaşamak olduğunu bize hatırlatacak, olan bu etkiler altında özellikle öncü burçlar bir hayli kasılacak. Çünkü sunduğu olanakları nasıl kullanacağımıza dair bizi sıkı bir testten geçirecek. Ya da kıtlık korkusu yayacak. Özellikle toprak ve su burçları için çok çalışıp emeklerinin karşılığını alacaklarını söyleyebilirim. Ciddi, ağırbaşlı, otokontrollü, ahlaki değerlere önem veren Oğlak enerjisi tüm insanlığın kusursuz ve doğru olması adına, tutarlı ve adaletli davranmaya mecbur bıraktıracak. Tabi burada en önemli etken Jüpiter’in haritanızda ki konumu ve açıları. Yönettiği ev konularını önünüze serecek olan Jüpiter’in bize sağlayacağı imkanlar ne kadar büyüleyici olsa da Oğlak (haritada ki Satürn’ü anlamak çok önemli) bedelini bize ödettirmeden bir sonraki burca geçmeyecek.
Tabiki belli bir farkındalık seviyesine sahip olanlar sert açılarda daha bilinçli davranacaklar. Ancak sığ ve bencil beyinlerin hayat dersleri bir hayli zor ve acımasız olacak…
Ne olabilir mesela? Çok çalışarak emeklerinin karşılığını alamamak, ya da bir adım arpa boy ilerlemekten öteye gidememek, şartları fazlasıyla zorlarken hırslarının kurbanı olmak gibi gibi diyebiliriz.
Bu süreçte…
•Ahlaki açıdan kendimize ne kadar hâkim olabileceğiz?(kazanılan parayı hazmetme, gelen başarıyı, ünü vs. kibir dönüştürmeden yaşamak, güçlü aile doğarak mütevazıolmayı becerebilmek)
•Adil bir şekilde, bilgece, doğruluk ve çalışkanlık ile ne şekilde eylemlerimizi ortaya koyacağız?
•Bedeni arzularda ne kadar kontrollü olacağız?(yeme, içme, nefsani arzu ve zevk)
•Aşırı uçlarda kaybolmadan onurlu bir şekilde doğruyu bulacak mıyız?
•Ustalaşma yolunda ilerlerken haksızlık yapmadan ne kadar ilerleyebileceğiz?
•Karşılaştığımız zorluklarda ne kadar dürüstçe ve cesurca hedefe gideceğiz?

Jüpiter’i ben her zaman diğer jenerasyon gezegenlerinden daha tehlikeli bulmuşumdur. Sağ gösterip ama sol vuran sahte doğası negatif yönde çalışır. Doğum haritasında zararlı bir konumda ki Jüpiter (İkizler, Oğlak, Akrep) burçlarında yerleşmişse kişiyi oldukça kasar. Transitte büyüten yapısı ile olumlu açı yapsa bile etkisini kontrolsüz bir şekilde genişletir. Ağır hayat dersleri ve tüm gölge enerjileri ile kişiyi kaosa sürükler.
2020 yılında meydana gelecek en büyük göksel olay Jüpiter ve Satürn’ün birleşimi olacak. Bundan 20 sene önce yani 2000 senesinde Jüpiter Boğa burcundayken bu iki güçlü gezegen bir arada hareket etmişti. Kozmik anlamda o kadar güçlü bir enerji ki her birimizi farklı alanlarda etkileyecek. İyi bir bakış açısına sahipseniz, kaynaklarınızı daha verimli kullanmanıza yardımcı olacak.
Bu süreçte, hayat sizi özünüzden uzaklaştırmaya başlarsa işte orada bir çaresizlik hissi ile tutuşabilirsiniz. Yeri doldurulamaz bir boşluk. Olaylar sizi köşeye sıkıştırmaya başlar ve kaçacak başka bir yerinizin olmadığını düşünmeye başlatırsa bilin ki artık vakti geldi. Neyin mi? Tabi ki kaynağa ulaşarak, sizi aşağı çeken olayları keşfederek ve onları yok ederek güçlendirmeye.İçsel anlamda gücünüzü bulup dönüştürmeniz, problemlerin kaynağını net bir şekilde görmeniz, anlayana kadar sıkıştırılmanız ile doğru orantıda olacaktır. Canınız acıyacak, yanacak. (Satürn, Plüton, Uranüs)
O duyguyu tatmadan, anlamadan gidemeyeceğiz bu dünyadan. Çünkü idrak etmek ve içselleştirmek için buradayız. Kendimizi bulmadan var olamayız, potansiyele ulaşmak zorundayız.
Goethe ne demiş;
’’Seni dünyaya getiren yasa nasılsa öyle olmalısın, kendinden kaçamazsın.’’

Karma Astrolog
Jale Muratoğlu