İkizler Burcu Özellikleri

4090

İKİZLER BURCU
22 Mayıs – 22 Haziran

Zodyağın üçüncü burcu olan İkizler burcu, kimi zaman çok neşeli, kimi zaman durgun, düşünceleri ve duyguları gelgit içerisinde olup insanların başını döndürür. Onlara aniliklerin burcu da diyebiliriz. Ani değişimler, birden bire gelen farklılaşma isteği, değişik duygular onun doğasında çok olağandır. Güneş’e en yakın olan ve çok hızlı hareket eden Merkür gezegeninin yöneticiliği sayesinde zihni, dolayısıyla ruhu da onunla birlikte sürekli hareket halindedir.

On parmağında on marifet var deyimi tam da İkizler burcu için söylenmiştir. Yemeği daima hazırdır, ev işleri yapılmıştır, çocukların ödevi ise çoktan bitmiştir. Üstün zekasını iletişim kabiliyeti ile birlikte kullanarak birçok kişiye güç ve karmaşık gelen işleri halletmede üstün bir yeteneğe sahiptir.

İkizler burcu, karar vermekte biraz zorlanan bir yapıya sahip. Sabırlı olduğu da söylenemez. O yüzden ilerleme kaydedememek, durağan olmak, çok sabır göstermek İkizler burcuna göre değildir. Zeka, akıl, beceri, başarılar doğrultusunda insanları değerlendirir ve onlar arasında seçim yapar. Yani herkesi dost olarak yanına kabul etmez İkizler burcu insanı.

Ansızın karar değiştiren yapısı iş ve aşk yaşamında da bir çok değişiklik yaşamasına sebebiyet verir. Onun için yaşam tarzını, işini, yaşadığı yeri değiştirmek son derece basit ve olağandır. Bir kısır döngünün içinde yaşamak İkizler burcuna göre değildir. Buna mecbur kalırsa kendisini hapse tıkılmış gibi hisseder.

Enerjik, kibar, sevimli yapısı sayesinde insanları eğlendirir. İkizler burcu ile laf yarışına girmek, sözlerle alt etmeye çalışmak karşısında son derece cüretkar cevaplar verecektir. Hızlı ve pratik zekası sayesinde olayların her iki yönünü de görmekte ustadır. Sosyal zekasının kuvvetli, iletişiminin güçlü ve çok yönlü olmasından dolayı bu burçtan çok iyi konuşmacılar çıkar. Tarih boyunca ünlü edebiyatçıları, politikacıları, medya sektöründeki öncüleri incelerseniz, bu insanların İkizler olduğuna şahit olursunuz.

İkizler Burcu Kadını, Aşk ve İş Hayatı:
Bir Merkür kızının yörüngesine mi girdiniz? O zaman size kolay gelsin. Benimle birlikte iken hissedeceğiniz ruh halini söyleyeyim; bir şişe şarabı tek başına içmişsiniz ve tüm oda etrafınızda hızla dönüyor. Üzerinizdeki etkim aynen böyle olacak! Evet, benim gibi birine gönlünüzü kaptırdıysanız, bir değil birkaç kişi ile birliktesiniz demektir. Devamını oku…

İkizler Burcu Erkeği, Aşk ve İş Hayatı:
Uçsuz bucaksız evrende hiç kimse yokmuş gibi gide gele bir  İkizler erkeğinin etkisi altına mı girdiniz? Kendinizi nasıl hissediyorsunuz acaba? Ayaklarınız yerden mi kesildi! Ne kadar entelektüel, şakacı, bir o kadar da neşeliyim değil mi! Yakışıklı mıyım? Çok değil, biliyorum, ama ne önemi var ki? Bilmelisiniz konuşmaya başladığım an yörüngeme gireceksiniz zaten, kurtuluşunuz yok! Acaba Merkür erkeği olarak sizi mutlu edebilir miyim diye düşünüyorsunuz değil mi? Bu, benden neler beklediğinize ve aşkınız uğruna neler feda edebileceğinize bağlı. Ancak şunu baştan belirtmem gerekiyor ki, Merkür gezegenine misafir olmak hiç de kolay bir deneyim olmayacaktır! Devamını oku…

İkizler Burcu Anahtar Kelimeler:
değişkenlik, konuşkanlık, kararsızlık, yazma ve konuşmada zeka, ticarette yetenek, iletişimci, hareketlilik, sivri dilli olmak, alaycı yaklaşım, meraklı olmak, uyumlu olmak, duygusal yaklaşmamak.