Boğa Burcu Özellikleri

4923

BOĞA BURCU
21 Nisan – 21 Mayıs

Zodyağın ikinci burcu olan Boğa, tıpkı sembolündeki gibi iri ve güçlü bir yapıya sahiptir. Bu burca sahip olanlar sakin tavırlarıyla hayatı sindire sindire yaşamayı severler. Boğa burçlarının sakin yapısı şaşırtabilir ancak damarına basıldığında sükunetinden eser kalmayıp öfkesiyle tozu dumana katma ihtimali vardır.

Venüs gezegeninin yönettiği Boğa burcu, hayatın güzelliklerini yaşamayı sever, yüksek kaliteden hoşlanır, güzel resimlerden etkilenir. Bu nedenle gösterişli mekanlar, güzel evler, lezzetli yemekler arayışındadır ve bulduğunda büyük mutluluk duyar. Vücutta boyun, ağız, çene ve gırtlak bölgesini temsil etmektedir. Geniş bir tat alma duyusuna sahip olduğundan yemek yemeye olan düşkünlüğü kaçınılmazdır. Kimi zaman da bu yemek tutkusu ona biraz kilo aldırabilir. 🙂

Boğa burcu, maddiyata oldukça önem verir ve zenginliğini insanlara göstermekten çekinmez zira Venüs astrolojide parayı temsil etmektedir. Çalışkanlığı, iradesi ve gayreti ile engelleri yıkmayı bilir. Bu nedenle başarı ve beraberinde gelen para Boğa burcunun hayatını süsler. Maddiyata olan düşkünlüğü duygulara önem vermediği anlamına gelmez. Sevdiği kadın ya da erkeği elinde tutmasını iyi bilir ve onun için para harcamaktan çekinmez.

Boğa burçları çok iyi dostlardır. Bu nedenle Boğa burcu bir arkadaşınız varsa sırlarınızı rahatlıkla anlatabilirsiniz onlara. Ancak Boğa burcu her zaman arkadaşlarını titizlikle seçecektir. Karşısındaki insanın gerçekten dürüst, samimi ve içten olduğuna inanırsa ona değer verecektir. Çoğunlukla insan seçimlerinde yanılmaz. O yüzden onların radarına girebilmek için bunları mutlaka bilin.

Eğer bir Boğa kadını ya da erkeği ile uyumlu yaşamak istiyorsanız biraz tutucu olmasını hoş görmeniz, inatçı yapısına gülümseyerek yaklaşmanız, sizin de inat etmemeniz, sabit fikirlerine uyum göstermeniz gerekecek. Tüm bunlar bir Boğa’nın size yaşatacağı güzellikleri tatmaya değer olacak.

Boğa Burcu Kadını, Aşk ve İş Hayatı:
Hayatın engebeli yollarına, bilinmez kavşaklarına göğüs germeye çalışan, riskleri aşmak için mücadele eden bir kadın hayal edin! İşte kendimi tarif etmeye başladım. Güvenilir, dürüst, lafı evirip çevirmeyen, ikiyüzlülük yapmayan karakterimle kuşkusuz birçok erkeğin hayallerini süslerim. Ancak dikkat edin; bu sakin görünen yüzüm, kızdırıldığında oldukça sertleşebilir. Öfkem şiddetli, gazabım korkunç olabilir! Sinirlendiğim zaman adeta görünmez olun ve ben sakinleşinceye kadar hiçbir müdahalede bulunmayın. Devamını oku…

Boğa Burcu Erkeği, Aşk ve İş Hayatı:
Romantik mum ışığında pahalı bir lokantada yemek daveti, kapı çalındığında aniden gelen büyük bir gül demeti, hatta evlilik yıl dönümümüzde kapıda son model lüks bir araba hediyesi! Şaşırdınız değil mi? İşte Boğa erkeği olarak benim romantizm anlayışım! Size biraz daha kendimi anlatayım, bakalım bir Boğa erkeği ile birlikte olmak isteyecek misiniz? Devamını oku…

Boğa Burcu Anahtar Kelimeler:
güvenilir olmak, parayı yönetmek, hayattan zevk almak, sıcakkanlılık, yemeğe düşkünlük, koruyucu olmak, garantici olmak, fikirlerinde rasyonellik, inatçılık, riske girmeyi sevmemek, pratiklik, rahat yaşamayı sevmek.