Başak Burcu Özellikleri

4861

BAŞAK BURCU
23 Ağustos – 22 Eylül

Zodyağın altıncı burcu olan Başak burcunun mükemmeliyetçiliğin ve çalışkanlığın temsili olduğunu söyleyebiliriz. Onları boş boş otururken görmek pek olası değildir. Zira sürekli faaliyet halinde olmaktan hoşlanır, çalıştıkça çalışır Başak burçları. Bu çalışkanlığın altında yatan neden Merkür gezegeni tarafından yönetilmesi ve sürekli bilgi peşinde koşmasından kaynaklanır. Kabul edilmiş doğrulara sıkı sıkıya bağlanmayı severler.

Ortamda sessiz sakin duran, kibar, ara sıra saatine bakan, düşünceli görünen biri varsa bilin ki Başak burcudur o. Genel olarak kalabalık yerler, toplantılar, yüksek sesli müzik dinlenilen mekanlarda onları bulamazsınız. İlk tanıştığınızda soğuk ve mesafeli görünebilirler. Ancak Başak burçları insanlarla hemen samimi olmaktan hoşlanmaz, güvenmek için önce karşısındakini tartmayı tercih eder. Şunu özellikle bir kenara not edin; Başak’lar gerçekten güvenilir insanlardır ve sizi asla arkanızdan vurmazlar.

Alışkanlıklarına bağlı olan Başak burcu, bir iş seyahatine gidecek olsa bile kendi şampuanını, havlusunu, özel kremlerini yanına almadan asla gitmez. Bavulunu her zaman aynı düzene göre hazırlar. Hatta evdeki giysi dolabına baksanız tüm giysilerin renklerine göre ayrıldığını, ayakkabıların her zaman temizlenip kutularına yerleştirildiğini fark edebilirsiniz. İşte Başak burçları bu denli titiz ve düzenli insanlardır.

Toprak grubu insanı olarak çalışmaktan, üretmekten, kendisini faydalı hissetmekten büyük zevk alır Başak burçları. Dünyaya sadece zevklerini yaşamak, gezmek, eğlenmek için gelmediklerine inanırlar. Bu nedenle onları har vurup harman savururken görmek mümkün değildir. Başak burcu olanlar genelde tutumlu davranmaya büyük özen gösterirler. Yaşlanacağı dönemler için yatırım yapmak onları güvende hissettirir.

Başak burcu insanların sağlıkları konusunda biraz hassas olduğu söylenir. Her zaman acilen lazım olacak ilaçlarla dolu bir ecza dolabının her evde mutlaka olması gerektiğine inanırlar. 🙂 Çünkü her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmek onların öne çıkan özelliklerinden biridir.

Başak Burcu Kadını, Aşk ve İş Hayatı:
Karşınızda bir peri gibi saf, dupduru, bembeyaz görünen kişi Başak mı? Gelin bakalım tahmin ettiğiniz kadar pürüzsüz, el değmemiş izlenimim gerçek mi; yoksa bir yanılsamadan mı ibaret? Karakter olarak oldukça çekingen, hatta biraz da resmi olduğumu söyleyebilirim. Bir erkeğin dikkatini çekmek için şen şakrak tavırlar göstermek, esprilerle onu büyülemeye çalışmak benim tarzım değildir. Devamını oku…

Başak Burcu Erkeği, Aşk ve İş Hayatı:
Bir Başak erkeği ile mi tanıştınız ve ondan biraz hoşlandınız. Acaba nasıl bir adam bu diyor ve için için merak ediyorsunuz. Gelin ben sizin merakınızı gidereyim ve sizi hiç yormadan kendimle ilgili bilgileri teker teker sıralayayım, hem de hiçbir detayı atlamadan. İdeallerim, dünya görüşüm, aşka bakış açım, karakterim… Devamını oku…

Başak Burcu Anahtar Kelimeler:
analiz etmek, detaycı olmak, çalışkanlık, tasarruf etmek, sağlığına düşkün olmak, zor güvenmek, mütevazi olmak, dakiklik, verimlilik, aşırı meraklı olmak.