AY DÜĞÜMLERİNİN BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

9563

AY DÜĞÜMLERİ İKİZLER-YAY AKSINDA

AY DÜĞÜMLERİNİN BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

YORUMLARIMI ELİMDEN GELDİĞİNCE İYİMSER YAZMAMAYA ÇALIŞIYORUM. NİYETİM İÇİMİZDEKİ MÜCADELE RUHUNU TETİKLEYİP, AKTİVE ETMEK. ATLATACAĞIZ! HAYAT HERŞEYE RAĞMEN YAŞAMAYA DEĞER.

Yorumlarımı daha iyi anlayabilmeniz için aşağıda yazdıklarımı dikkate alınız.

  • Doğum haritanızda ay düğümlerinizin konumunu öğrenmek için tıklayınız

http://astrologjalemuratoglu.com/gezegenler/astrolojide-ay/ay-dugumleri/guney-ve-kuzey-ay-dugumunuzu-ogrenin/

  • Doğum haritanızda, İkizler / Yay aksında ay düğümleriniz varsa (1955 – 1956, 1973 – 1975, 1992 – 1994, 2011 – 2012) bu son derece olumlu bir kombinasyondur. 5 Mayıs itibariyle ay düğümleri bu noktalara kavuşum, karşıt açı yapacak. Önümüzdeki 18 ay boyunca etkili olacak kadersel bir dönemin başlangıç zamanları.
  • İkizler ve Yay burcunun yönetici gezegenleri, Merkür ve Jüpiter’in haritanızdaki konumları, açıları ile birlikte değerlendirilmeli. Bu ev konuları yaşayacağınız olayların alt yapısını oluşturur. Hikâye aslında burada başlamıştır.
  • Eğer, haritanızda ateş ve su burçlarında gezegeniniz varsa nispeten iyidir. Arkanızda size destek veren bir gücün olduğunu bilin. Sizi teşvik ettirecek, cesaretlendirecek…
  • Ancak yapmış olduğum incelemelerde, transit halindeki ikizler -yay düğümleri, sundukları şeyin en iyisini ve kötüsünü ortaya koyduğudur. Yani sistemin bizden beklentileri çok ama çok yüksektir. Bu istekleri karşılamak ya da karşılayamamak sizin haritanızla doğru orantıdadır.
  • G.a.d aksındaki enerji, malefik olarak çalıştığı için en kötüsünü ortaya koyacaktır. K.a.d aksındaki enerjiler ise, en iyisini bizlerden isteyecektir. (Oğlak burcunda kavuşum yapacak olan Jüpiter, Plüton açıları ne derece müsaade ederse tabi)
  • Bilmelisiniz ki aşağıda yazdıklarım genel yorumlardır. Herkesin haritası, parmak izi gibi kişiye özeldir. Ve sizin, kendi haritanızdaki ay düğümlerinin konumları, yönetici gezegenleri, transit ay düğümlerinin yapmış olduğu açılar çok önemlidir.
  • Önümüzdeki 18 ay boyunca etkili olacak bir dönemin başlangıç zamanları.

AY DÜĞÜMLERİNİN BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

YÜKSELEN İLE BİRLİKTE, ÖZ BURCUNUZA GÖRE OKUMALISINIZ

5 MAYIS 2020’DEN – 18 OCAK 2022’YE KADAR

ÖZ BURCUNUZ İLE BİRLİKTE, YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE OKUMALISINIZ.

YÜKSELEN KOÇ – YÜKSELEN TERAZİ: (KAD 3. EV – GAD 9. EV)

Kuzey ay düğümü (k.a.d) sizin 3. evinizden transit edecek.

Hava ve Ateş burçlarında gezegenleri olanlar için destekleyici durumlar söz konusu olacaktır.

Su ve Toprak burçlarında gezegenleri olanlar için zorlayıcı durumlar söz konusu olacaktır.

Etki alanları: Yakın çevre, akrabalar, kardeşler, kısa seyahatler, zihinsel aktiviteler ve her türlü iletişim, eğitim, öğretim, yayıncılık, seminerler, sözleşmeler, komşular.

Uzun vadeli bu dönemde, eğitim ve iş fırsatlarının yanında, iletişim ağınızın genişlediğine şahit olabilirsiniz. Tabii bu şans, Jüpiter’in haritanızdaki konumuyla eş değer olacaktır:) Tasarım ve girişimcilik hakkında becerinizi artırmaya yönelebilirsiniz.  Ele aldığınız işi yaparken keyif almanız, mesleğinizi doğru seçmenizle alakalıdır. Kimileriniz, sahip olduğunuz bilgilere yenilerini ekleyebilir ya da öğrendiklerinizi başkalarına aktarmanıza neden olabilir. Zihninizin fikirlerle dolup taşması, duygularınızı kâğıda dökmenize neden olabilir. Kendinize ve yazdıklarınıza güvenmelisiniz. Çevreden beğeni almanız, takdir görmeniz sizi daha motive edecektir. Karmaşık konuları anlamanız, başkalarının kolayca idrak edebileceği şekilde açıklayabilmeniz mümkün. Bundan dolayı, yakın çevre, akrabalar, komşular sizden fikir alabilir. Kısa seyahatler yapmanız, eskiyen arabanızı yenilemeniz de söz konusu. Enerjinizin yüksek olması, çevrenizde birçok insanın yanınızda olmasına neden olacaktır. Eğer iş ya da ticaret ile ilgileniyorsanız, satışlarınız sizi tatmin edebilir.

Güney ay düğümü (g.a.d) sizin 9. evinizden transit edecek.

Ateş ve hava burçlarında gezegenleri olanlar için destekleyici durumlar söz konusu olacaktır.

Su ve toprak burçlarında gezegenleri olanlar için zorlayıcı durumlar söz konusu olacaktır.

Etki alanları: Hem iş hem ziyaret amaçlı yurt dışı yolculukları, uzak akrabalar ile alakalı olaylar, felsefe, din, tarih, hukuk ve felsefe, yüksek öğrenim.

G.a.d, dokuzuncu evinizden geçtiğinde, hayatınızın genelinde profesyonel bir yükseliş beklerken, zorlukların karşınıza çıkması mümkün. Eğitim alanında çalışacak olanlar, hedeflerine ulaşmak isterken yıpratıcı olaylarla karşılaşabilirler. Ağır tempoda çalışmak, ortamın huzursuz olması, şartların sizi zorlaması da mümkün. Hem iş hem de gezi amaçlı seyahat etmek veya yabancılarla temasa geçmek için uygun bir süreç olmayabilir. Yaşam hakkındaki görüşlerinizin sizi yanlış yollara sürüklediğini fark edebilirsiniz.  İnançlarınızın değişmesi ve geçmişle yüzleşme zamanları. 9. Ev kanunların evidir, yasal sorunlar ortaya çıkabilir. G.a.d zorlatarak ilerlemeyi sever. Dini, sizinle farklı açıya sahip kişilerle yıpratıcı olaylar yaşayabilirsiniz. Fanatik düşüncelere sahip insanlardan uzak durmalısınız. Basın, yayın, medya işiyle uğraşanların yazılarında gecikmeler olabilir

YÜKSELEN BOĞA – YÜKSELEN AKREP: (KAD 2. EV – GAD 8. EV)

Kuzey ay düğümü (k.a.d) sizin 2.evinizden transit edecek.

Toprak ve su burçlarında gezegenleri olanlar için destekleyici durumlar söz konusu olacaktır.

Ateş ve hava burçlarında gezegenleri olanlar için zorlayıcı durumlar söz konusu olacaktır.

Etki alanları: Kendi imkanlarınız ile para kazanma modeliniz, maddi anlamda kendinizi güvence altına nasıl alırsınız, taşınabilir değerli mallar kendi öz benliğinize değer katma yolları.

Sahip olduğunuz yeteneklerinizi ortaya çıkarmak için iyi bir dönem. Artık somut ve elle tutulur şeylere kavuşmak istiyorsanız kolları sıvamalısınız. Para kazanmak için olumlu bir süreç. Bu sayede kendinize olan inancınızın artması kaçınılmaz görünüyor. Hatta, tüm değer yargılarınızın değişmesi bile mümkün. Konfor seviyenizin de artabilir. Ancak Jüpiter’in haritanızdaki konumu size vaat edilen kısmetle eş değer olacaktır:) Karlı ve üretken bir yıl istiyorsanız çok çalışmalısınız.  Eskisine nazaran artık kendinizden daha emin ve güçlüsünüz. Gelecekte finansal durumunuzu daha da artırmak istiyorsanız, bildiğiniz yoldan şaşmamalısınız. Bu dönemde, geçmişte yaşadığınız parasal sıkıntıların bittiğine şahit olabilirsiniz. Sizi mutlu edecek bir hediye, zam ya da ödül almanızda mümkün.

Güney ay düğümü (g.a.d) sizin 8.evinizden transit edecek.

Toprak ve su burçlarında gezegenleri olanlar için destekleyici durumlar söz konusu olacaktır.

Ateş ve hava burçlarında gezegenleri olanlar için zorlayıcı durumlar söz konusu olacaktır.

Etki alanları: Miras, eş ya da babanın parası, başkalarının kaynakları, ölüm, cinsellik.

Yaşamınızın bu noktasında artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını bilmelisiniz. Kökten değişime uğramanıza neden olacak yok oluşlar kapıda. Bunlar illa fiziki kayıp olmayacaktır. Şimdi vazgeçmek zorunda olacağınız şeyler, değişik şekilde vuku bulabilir. Belki eski değerleriniz, fikirlerinizin, işiniz, kariyeriniz, eviniz belki de semtiniz. Miras yoluyla gelebilecek para artışı olabilir. Haritanızda Merkür kuvvetli konumdaysa, yaşananlar daha az sancılı olacaktır. Ancak sert açılar altındaysa, ameliyat, ölüm korkusu, ağır banka krediler, vergiler, ortaklaşa kazançlardan gelen borçlar, finansman ve ticari taahhütler yoluyla ekonomik kayıplar şeklinde kendini gösterebilir. G.a.d geçişi sırasında, umulmadık sıkıntılarla uğraşmanız mümkün. Bu sebepten dolayı öncelikle bütçenizi kontrol altına almalı, olası tehditleri var etmeden, risklerden uzak bir şekilde ilerlemeye çalışmalısınız.

YÜKSELEN İKİZLER – YÜKSELEN YAY: (KAD 1. EV – GAD 7. EV)

Etki alanları: KİŞİSEL ANLAMDA ATILAN YENİ ADIMLAR, BEDEN SAĞLIĞI, ÇEVRE DEĞİŞİKLİĞİ.

Kuzey ay düğümü (k.a.d) sizin 1.evinizden transit edecek.

Hava ve Ateş burçlarında gezegenleri olanlar için destekleyici durumlar söz konusu olacaktır.

Toprak ve su burçlarında gezegenleri olanlar için zorlayıcı durumlar söz konusu olacaktır.

Etki alanları: Kişisel anlamda yapacağınız her türlü yeni başlangıçlar, fiziksel sağlık.

K.a.d haritanızda yükselen burcunuza giriş yaptığı zaman, bir elin sizi usulca yukarılara doğru taşıdığını hissedebilirsiniz. Sanki tünelin ucunda ki ışığı görmüş gibisiniz. Bu süreç zarfında, kişisel anlamda atacağınız yeni adımlar olacaktır. Kendinizi geliştirmek için mükemmel bir dönemdir.  Artık şansın sizden yana olduğuna inandığınız için, güvende otomatik olarak artacaktır. Bilinçte inancın artması, etrafınızda sizi dinleyenlerin çoğalmasına da yol açar. Tabii bu etki, Jüpiter’in haritanızdaki konumuyla eş değer olacaktır:) Bu geçiş esnasında çevrenizde göze çarpan gelişmelere hazır olun. Daha net ve neşeli olmak ve yaşaman keyif almanız mümkün. Ancak bu enerjiye güvenip fazla rehavete kapılmamalısınız. İşinizi şansa bırakmanız, ilerde umutsuzluk içinde kalmanıza neden olabilir. Şimdi geçmişte yapılan hatalara perde çekmek, geleceğe umutla bakmak daha kolay. Zor, hatta imkânsız gibi görünen birçok şeyin üstesinden gelebilirsiniz.

Güney ay düğümü (g.a.d) sizin 7. evinizden transit edecek.

Hava ve Ateş burçlarında gezegenleri olanlar için destekleyici durumlar söz konusu olacaktır.

Toprak ve su burçlarında gezegenleri olanlar için zorlayıcı durumlar söz konusu olacaktır.

Etki alanları: İkili ilişkiler, ortaklar,adlı davalar, mahkemeler, rakipler

Bu süreç zarfında, eş ya da ortaklarınızın sorumluluklarını alabilirsiniz. Eşinizin sağlığı da bu süre zarfında sizde endişe yaratabilir. Başkalarının sorunları ile uğraşmak, ağır yüklerin altına elinizi sokmak durumunda kalabilirsiniz. Aşırı problemli, kaprisli kişilerin karşınıza çıkması mümkün. Anlaşmalarda yıpratıcı olaylarda sakinliğinizi korumalısınız. Evlilik hayatınız da pürüzler çıkabilir, sizi duymayan eşinizle mücadele edebilir, hatta kopmalar yaşayabilirsiniz. Sevgisiz, mecburi evliliklerinde yapılması söz konusu. Hatta, mutlu, mesut gibi görünen beraberliklerde problemler çıkabilir. Yeni ilişkiler kurmada son derece ihtiyatlı olmalısınız. Rakipler ve düşmanlar, yolunuza birçok engel koyabilir. Tanıştığınız kişilere karşı temkinli davranmalı, özelinizi anlatmamalısınız. Yapacağınız anlaşmaları bilir kişilere onaylatmayı unutmayın. Bu öyle bir zaman ki, malınıza mülkünüze sahip çıkmalı, gayrimenkul ile ilgili her türlü dava ve ticaretten uzak durmalısınız.

YÜKSELEN YENGEÇ – YÜKSELEN OĞLAK: (KAD 12. EV – GAD 6.EV) 

Toprak ve su burçlarında gezegenleri olanlar için destekleyici durumlar söz konusu olacaktır.

Hava ve Ateş burçlarında gezegenleri olanlar için zorlayıcı durumlar söz konusu olacaktır.

Etki alanları: Bilinçdışı ile bağlantı, ruhsal çalışmalar, içe çekilme, izolasyon.

Kuzey ay düğümü (k.a.d) sizin 12. evinizden transit edecek. Bu transit manevi bir yenilenme zamanıdır. Enerjiyi en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız, kendinizi ruhsal anlamda geliştirmeye adamalısınız. Emin olun, spritüal konulara eğilmek, bilinçaltınızın derinlikleriyle yüzleşmek, her zamankinden daha kolay olacak. Korkularınızla yüzleşmek, derin oturmuş yıkıcı eğilimlerinizden kurtulmak istiyorsanız bu süreci iyi değerlendirmelisiniz. İçinizde var olan şefkati, empatiyi ve duyarlı yanınızı bu keşiflerle harmanlayınız. Gönüllü bir şekilde hareket etmeniz önemli. On ikinci evdeki K.a.d manevi bir koruma sunar. Kolektife gönüllü olarak yardım etmek, karşılık beklemeden başkalarına el uzatmak sizi vicdanen rahatlatacaktır. Meditasyon yapmak, yalnız kalarak inzivaya çekilme arzusuna kendinizi bırakmalısınız. Emin olun bu transit bitince kişiliğinizde var olan ama ortaya çıkaramadığınız yönleriniz ile buluşacaksınız. Yenilenmek, canlanmak için yapmanız gereken tek şey biraz durup, içsel gözlem yapmanız. Bazı insanlar bu döngü sırasında özel bir romantizme girebilir.

Güney ay düğümü (g.a.d) sizin 6.evinizden transit edecek.

Su ve toprak burçlarında gezegenleri olanlar için destekleyici durumlar söz konusu olacaktır.

Ateş ve hava burçlarında gezegenleri olanlar için zorlayıcı durumlar söz konusu olacaktır.

Etki alanları: İş ve çalışma hayatı, astlarınız ile olan ilişkiler, ruhsal ve fiziksel sağlık, evcil hayvanlar, günlük hayat.

G.a..d altıncı evinizden geçtiğinde, ağır sorumluluklar sizi bekler. Eğer, haritanızda Merkür zararlı bir pozisyondaysa, zor şartlar altında çalışabilirsiniz. Sevmediğiniz angarya işlerle uğraşabilirsiniz. Akıntıya karşı kürek çekiyor gibi hissetmeniz mümkün.  Enerjinizi boşa harcadığınızı düşünebilirsiniz. Yıpratıcı olaylar, çok çalışıp az kazanma gibi olaylar sizi mesleğinizden soğutabilir. Ofis içinde çıkan tatsızlıklar, patron ile aranızda iletişim bozuklukları, terfi beklerken yerinizde saymalar bu enerjinin sizde yaratacağı etkiler arasındadır. Bu stres, birçok fiziksel hastalığın ortaya çıkmasına neden olabilir. Diyet yapmak size zor gelebilir ya da yanlış beslenme şekillerini uygulayabilirsiniz. Diyetisten doktordan randevu almanız en mantıklısı olacaktır. İşinizi yaparken, daha  sabırlı, sistemli ve organize olarak çalışmalısınız. Haritanızda Merkür kuvvetli bir pozisyondaysa, verimlilik, el becerisi ve organizasyon yönünüz sayesinde bu dönemi kolaylıkla atlatabilirsiniz.

 YÜKSELEN ASLAN – YÜKSELEN KOVA: (KAD 11. EV – GAD 5. EV)

Kuzey ay düğümü (k.a.d) sizin 11.evinizden transit edecek.

Bu geçiş döneminde, sosyal çevreniz yavaş yavaş genişleyebilir, yeni arkadaşlar size değişik tekliflerle gelebilir, pek çok alanda destek olabilirler. Hayatında en büyük fırsatları onlardan görmeniz mümkün. Yaşayacağınız olaylar size bambaşka kapılar açarken, edineceğiniz tecrübeler kalıcı olacaktır. İçinizde var olan ama gösteremediğiniz potansiyelleri, sosyal ilişkiler sayesinde bularak, gücünüzü keşfedebilirsiniz. Kendinizi belli bir gruba ait hissetmek, almış olduğunuz sorumlulukların, içinizde yaratmış olduğu huzur, hayatınıza farklı bir lezzet getirecektir. Ekip ile yapılacak grup çalışmaları her alanda faydalı olacak. Kazançlı çıkmanızı sağlayacak. Uzun vadeli hedeflerinize ulaşmak için kendinizi hazır hissediyorsunuz. İleriye yönelik fikirler üretmek, fırsatları yakalamak, şimdi her zamankinden daha kolay olacak. Anlattıklarınız değer bulacak ve akıl danışmak isteyenler etrafınızı kuşatacak. Anlayacağınız derneklere, kulüplere katılmak için uygun bir zaman.

Güney ay düğümü (g.a.d) sizin 5.evinizden transit edecek.

Ateş ve Hava burçlarında gezegenleri olanlar için destekleyici durumlar söz konusu olacaktır.

Su ve toprak burçlarında gezegenleri olanlar için zorlayıcı durumlar söz konusu olacaktır

Etki alanları: Yaratıcılığınızı geliştireceğiniz hobilere yönelme, sanatsal yeteneklerin geliştirilmesi, aşk ve eğlence hayatı, çocuklar, her türlü spekülasyon.

G.a.d’nin  beşinci evden geçerken, romantik ilişkilere büyük bir ihtiyaç duyabilirsiniz. Ancak beklentilerinizi en aza indirmelisiniz. Partneriniz size yeteri kadar vakit ayıramama, ilgileneme gibi durumlarla karşınıza çıkabilir. Beraberliğinizde sürekli bir erteleme, askıya alma gibi olaylar aşka olan inancınızı yok edebilir. Bu transit boyunca derin ve ciddi aşklara girilmemelidir. İlişkilerde, sık sık problemler, ayrılıklar, sıkıntılar, yıpratıcı olaylar yaşanabilir. Evli olanlar ise, bebek sahibi olabilir. Çocuklarla ilgili sorumlulukların arttığı bir süreç. Onların ihtiyaçlarını karşılamak için çok çalışmak durumunda kalabilirsiniz. Ayrıca bu konumda, sanatla ilgilenenler ya da yaratıcılık gerektiren çalışmalarda bulunanlar için birtakım engellemelerde çıkabilir. Spora başlamak içinde uygun bir zaman değildir. Şans oyunlarından uzak durmanızda fayda var

YÜKSELEN BAŞAK – YÜKSELEN BALIK: (KAD 4. EV – GAD 10. EV)

Kuzey ay düğümü (k.a.d) sizin 4.evinizden transit edecek.

Su ve toprak burçlarında gezegenleri olanlar için destekleyici durumlar söz konusu olacaktır.

Ateş ve hava burçlarında gezegenleri olanlar için zorlayıcı durumlar söz konusu olacaktır.

Toprak ve su burçlarında gezegenleri olanlar için destekleyici durumlar söz konusu olacaktır.

Hava ve Ateş burçlarında gezegenleri olanlar için zorlayıcı durumlar söz konusu olacaktır.

Etki alanları: Ev ve yuvaya ait konular, ebeveynler, iç dünyanız, iş alanı

G.a.d, dördüncü evinizden geçtiğinde, tüm odak noktanız, ev, aile ve yuva temalarına yönelecektir. Sorunlara akıllıca çözümler bulmak problemleri halletmeye gönüllü olmanız önemli. Aksi taktirde, ilerleyen yıllarda altından kalkamayacağınız durumlarla yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. Bu etkinin bir diğer sizde yaratacağı durum, aile ve iş hayatınızdaki dengeyi ayarlamakta zorlanmanız olacaktır. Her iki sorumluk arasında bir dengesizlik yaşanması mümkün.  Gayrimenkule paranızı yatırmak, bir inşaata başlamak, evinizi tadilat yaptırmak gibi işlerden de uzak durmalısınız. Aile büyüklerinizin sorumluluklarını alabilir, aranızda birtakım problemlerin yüzeye çıkmasına şahit olabilirsiniz. Ya da ebeveynlerinizin sağlık problemleri ile ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Hatta evinizde misafir etmeniz daha yerinde olacaktır. Evliliğinizde birtakım sorunlarında yüzeye çıkması bu zaman dilimine gelebilir. Bu türlü sıkıntıların sizde yaratacağı stresi bertaraf etmenin yollarını bulmalısınız.

 

Güney ay düğümü (g.a.d) sizin 10.evinizden transit edecek.

Etki alanları: Kendi imkanlarınız ile para kazanma, maddi anlamda kendinizi güvence altına alma, kendi öz benliğinize değer katma yolları.

Bu açı, profesyonel meslek hayatınızda size statü kazandıracak etkide . Toplum içinde tanınırlığının artması, iş hayatınızdaki pozisyonda yükselmeniz mümkün. Her anlamda kar getiren anlaşmalar, ileriye yönelik gelir getiren yatırımlar söz konusu. Kariyer anlamında yükselmeniz, zam veya terfi almanız mümkün. İşiniz ile alakalı seyahatler artabilir. Sesinizi daha geniş kitlelere duyurma imkânı elde edebilirsiniz. Eğer mutlu olmadığınız bir sektörde çalışıyorsanız, yeni tekliflere hazır olun. Genelde ödül almak ya da patronların dikkatini çekme bu enerjinin sizde yaratacağı bir diğer etkendir. Ancak bu enerjilere güvenip rehavete kapılmamalısınız. Kendinizi ortaya koymalı, fırsatları görmeye çalışmalısınız. İstekli olmanız sizi diğerlerinden daha fazla görünür olmanızı sağlayacaktır.

 

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog

Jale Muratoğlu