Aslan Burcu Özellikleri

4349

ASLAN BURCU
23 Temmuz – 22 Ağustos

Zodyağın beşinci burcu olan lider ruhlu Aslan burcu, Güneş gezegeni tarafından yönetilir. Güneş nasıl etrafına sıcaklık ve parlaklık yayıyorsa, Aslan burcu insanlar da çevresi tarafından böyle algılanır. Güven veren kişiliği, esprili ve sıcak hareketleri insanlar arasında aranılan dost olmasına olanak verir. Topluluklar içinde olmaktan, sosyal ortamlarda boy göstermekten hoşlanırlar. İnsanları bir araya getirmek, onlara önderlik etmek de hoşlarına gider. Tarih boyunca ülkeleri yöneten hükümdarların, kralların ve kraliçelerin birçoğunun Aslan burcunda olması tesadüf değildir.

Lüks ve abartının olduğu bir yerde Aslan burcunun olması kaçınılmazdır. Evini ziyarete gelenleri krallar gibi ağırlayacak ve misafirlerinin ilgi odağı olmayı isteyecektir. Zira ilgi oldağı olamazsa bir çocuk gibi küsüp dikkatleri üstüne toplamaya çalışabilir. Kimi zaman konuşmalarında kendini yüceltme eğilimi olabilir ve kibirli tavırları rahatsız edici olabilir. Sevdiği insanlar için eli açık davranmaktan çekinmez.

Aslan burcu, kariyerinde uzmanlaşacağı alana karar verdiği taktirde, onun eline kimse su dökemez. Gerçekten de Güneş’ten gelen enerji kabiliyetleriyle birleştiğinde basamakları çıkmasında, hedeflerine ulaşmasında yardım eder. Hayatının planını oldukça iyi yapar. Yaşam yolundaki keskin virajlarda dayanabilmek için nasıl bir yöntem izlemesi gerektiğini iyi düşünür, adımlarını sağlam atar. Bu sebeple, hayal ettiği hayatı yaşama ve yaşatma gücünü kendisinde bulur Aslan burcu.

Hem Aslan burcu erkeği hem de kadını için aşk çok önemlidir. Gerçekten sevebilecekleri biri olduğunda ona içtenlikle bağlanabilir ve beraberinde yürüyeceği kişiye güzel bir hayat yaşatırlar. İlişkinin iplerini ellerinde tutmak ve yönetmek isteyebilirler.

Bir Aslan burcuna aşık olduysanız eğer, onun kalbini fethetmek için gururunu okşamanız ve gözüne girmeniz şart. 🙂 Emin olun karşılığında onun kalbinin kralı ya da kraliçesi siz olacaksınız.

Aslan Burcu Kadını, Aşk ve İş Hayatı:
Tamam evleniyoruz, çok mutluyum ama bir ricam var senden, ben kendi soyadımı kullanacağım! Evet doğru duydun, neden gözlerin fal taşı gibi açıldı anlamadım? İlla  köklü bir aileden gelmem mi gerek, bunu talep etmek hakkım değil mi? Peki o zaman benim soyadımın arkasına senin soyadını da ekleyelim, buna ne dersin? Devamını oku…

Aslan Burcu Erkeği, Aşk ve İş Hayatı:
Ben hayvanlar âleminin nasıl kralı isem, burçlar âleminin de kralıyım, bu nedenle kendimi hükümdar gibi hissederim. Dolayısıyla, benim gibi güçlü birini ele geçirmek için size vereceğim tavsiyeleri bir yere not alırsanız,  kârlı çıkarsınız. Hemen korkup çok zor elde edileceğimi düşünmeyin. Kendimi beğendiğim ve oldukça üstün gördüğüm doğru, ancak her kilidi açacak bir anahtar vardır, öyle değil mi? Devamını oku…

Aslan Burcu Anahtar Kelimeler:
organizasyon, canlılık, aşk, sahnede olmak, yaratıcılık, kibirli olmak, kendine güvenmek, gururlu olmak, engel tanımamak, cömertlik, iltifat ve övgü beklemek, çocuk sevgisi, lükse düşkünlük, kendini lider hissetmek.