31 Temmuz -07 Ekim 2016 Merkür Başak Burcunda İlerliyor!

411

31 Temmuz- 07 Ekim 2016 Merkür Başak Burcunda İlerliyor, Burçlar Üzerindeki Etkileri

 

30 Ağustos- Merkür Başak Burcunda- Retro Başlangıç

22 Eylül- Merkür Başak Burcunda-Retro Bitiş

merkurbasakAstroloji’de Merkür aklımızı nasıl kullandığımız, olayları nasıl muhakeme ettiğimiz, konuşma ve yazma becerilerimiz, mantığımız, zekâ seviyemiz, yeteneklerimiz, düşünce tarzımız, eğitim hayatımız hakkında bilgi verir. Ayrıca iletişim, tüm bilgi alışverişleri, iletişim aletleri onun yönetimi altındadır. Öğretmen, öğrenciler, gazeteciler, avukatlar ve genç kardeşleri simgeler.

İkizler ve Başak burcunun yönetici gezegeni olan Merkür bu burçlarda yücelir. Balık burcunda düşük pozisyondadır. Yay burcunda ise zararlı konumdadır. Haritadaki Merkür’ün olumlu yerleşimi; kıvrak zekâya, çok yönlü düşünebilmeye, karşı tarafı etkileyebilecek şekilde konuşma yeteneğine ve bilgiye aç bir yapıya neden olur. Hızlı düşünebilme kabiliyetinin yüksek olması sebebiyle olayları muhakeme etmekte yeteneği yükselir. Haritadaki Merkür’ün olumsuz yerleşiminde ise; kararsızlık, olayların derinine inememek, dedikoduculuk, gereksiz ve boş konuşmalar, yalancılık, insanlarla dalga geçmek, çabuk sıkılmak, kurnazlık söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Merkür’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Merkür Başak burcunda konumlandığında birey mükemmeliyetçi, detaycı, analiz etmeye eğilimli bir karakter gösterir. Zihinsel kapasite çok yüksek olduğu için kendini son derece iyi ifade edebilir. Sorunlara farklı çözümler üreterek sonuca ulaşma kabiliyeti yüksektir. Ele aldığı işleri profesyonel bir biçimde sonuca ulaştırmak için büyük bir gayret gösterme çabasındadır. İnsanlık ve toplum yararına hizmet etme amacını yoğun olarak hisseder. İyi yazarların haritasında Merkür bu konumdadır.

Merkür Başak burcunda konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; bu dönemde fazla eleştirel olmamaya, etrafımızdaki kişilerin yaptığı işleri beğenmeyerek onları kırmamaya önem vermeliyiz. Kendimize olan inancımızın az olduğu bu süreçte kusurlarımızı görme eğilimine karşı da uyanık olmalıyız. Uyumlu ve hoşgörülü bir tutum sergilemeye yönelmek en doğrusu olacaktır.

Merkür’ün Başak burcuna geçmesi ile birlikte Boğa, Başak, Oğlak burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, Yengeç, Akrep burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar. İkizler, Yay, Balık burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

Merkür Retrosu:

Güneşe en yakın gezegen olan Merkür en fazla 28 derece uzaklıkta kalır ve geri gitmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Geosentrik (yer merkezli) bakış ile bazı gezegenler kimi zaman sanki geri hareket ediyor gibi görülür. Geosantrik bakışta; Dünya evrenin merkezinde varsayılır,  gezegenler de etrafında dönmektedir. Tabii ki işin aslı böyle değildir; Güneş merkezde, gezegenler ve Dünya onun etrafında dönmektedir. Gezegenin hareket ediyor görüntüsünün nedeni; Merkür’ün hızının Dünya’nın hızından daha az olmasıdır. Gezegenler kimi zaman durağan pozisyona geçer. Dünya hızla seyrederken Merkür’e bakıldığında sanal olarak duruyor veya geri gidiyor gibi görünmektedir. Bu gezegen senede 2-3 defa retro olmaktadır ve bu hareketi 24 gün kadar sürmektedir. Merkür’ün Retro olduğu zaman diliminde; Merkür konularında bir takım aksaklıklar yaşanması muhtemeldir; özellikle iletişim, haberleşme, bilgi edinme. Bu nedenle bilgisayar sistemlerinin arızalanabileceği, verilerin alınmasında ve gönderilmesinde sorunların yaşanabileceği, insanlar arasındaki iletişimde yanlış anlamaların söz konusu olabileceğini hesaba katmak gerekir. Yeni atılımlar yapmak,  faaliyetlere başlamak uygun değildir. Bu zaman dilimini yanlışlara mahal vermemek için biraz sakinleme, dinlenme, geçmişte yarım kalan  dosyalar varsa onları bitirme, eksikleri tamamlama şeklinde değerlendirmek yerinde olacaktır. Merkür retrosu kişinin kendisi ile yüzleşme zamanıdır. Sorunları, problemleri, sıkıntıları fark etmek ve çözmeye çalışmak gereklidir. Başımıza gelen olayların gerçekleşme sebeplerini araştırmalı ve olayların derinine inmeyi istemeliyiz. Haritalarında Merkür retrosu olan kişiler bu dönemi daha olumlu şekilde yaşarlar.

Merkür Retrosunda karşımıza çıkabilecek muhtemel olaylar ve problemler hakkındaki yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

06 Ağustos Merkür Yay burcundaki R Satürn ile kare açı içerisinde. Bu günlerde kendinizi son derece karamsar, endişeli hissedebilirsiniz. Konuşmalarınız kırıcı olabilir. Arkadaşlarınızla ilişkilerinize dikkat etmeniz gereken bir dönem. İletişim problemleri nedeniyle bazı arkadaşlıklara son verilebilir. Önemli evrakların kaybolması durumu ile de karşılaşmanız mümkün.

07 Ağustos Merkür Balık burcundaki R Neptün ile karşıt açı yapacak. Zihninizin aktif olması ile birlikte yaşanan kafa karışıklığı da en büyük handikap olabilir. Karar vermede güçlük çekebilir, yönünüzü belirleyemeyebilirsiniz. Yanlış anlaşılmalar bazı problemleri beraberinde getirebilir.

10 Ağustos Merkür Oğlak burcundaki R Plüton ile üçgen açı içerisinde. Geçmişe ait konuları derinlemesine incelerken sizi rahatsız eden olayları keşfederek bunları yüzeye çıkartabilirsiniz. Bu sayede sorunları çözme ve ders çıkartma imkânı bulmanız mümkün. Okült konulara ilgi artabilir.

20 Ağustos Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile kavuşum yapacak. Bu günlerde özellikle meraklı olduğunuz konularda derin araştırmalara dalarak bilgi toplama arzusunda olabilirsiniz. Edindiğiniz bilgiler kalıcı olarak zihninize yerleşebilir.

28 Ağustos Merkür Başak burcundaki Venüs ile kavuşum yapacak. Bu enerjiler özellikle çevrenizle güzel bir iletişim kurabileceğinizi gösteriyor. Etkileyici konuşmalar yaparak karşınızdaki kişi ile diyaloğunuzu güçlendirebilirsiniz. Sanat, müzik, resim gibi alanlarda başarılı çalışmalar yapmak için etkin zamanlar.

29 Ağustos Merkür S ( durağan)  pozisyona geçecek. Merkür’ün bu pozisyonu bir bekleme odasında beklediğimiz durum gibidir. Özellikle Başak burçlarının dikkat etmesi gereken bir dönemdir. Ele aldığımız konulardan sonuç alamama, en iyisini yapmak adına fazlasıyla detaya dalma gibi durumlar söz konusu olacaktır. Eğitim sektöründe çalışanlar, gazeteciler, kütüphaneciler, memurlar, tüccarlar, reklamcılar, eczacılar, muhasebeciler bu günlerde yeni bir projeye başlamamaya özen göstermelidir.

30 Ağustos Merkür Başak burcunda Retro hareketine başlıyor ve Başak burcundaki Jüpiter ile kavuşum yapacak. Bu günlerde geçmişe ait konular tekrar gündeme gelecek. Eski sevgilinizin kapınızı çalması mümkün. Fakat tekrar ilişkiye girecekseniz bunun süreklilik göstermeyebileceğini hesaba katmalısınız. Zihinsel anlamda çok yoğun düşünceler içinde olunacak bu dönemde geçmişte yarım kalmış işlere eğilmek ve bunları tamamlamak en doğrusu olacaktır.

21 Eylül Merkür düz hareketine geçmeden önce durağan pozisyonda kalacak. 29 Eylül’deki enerjiler yine etkin olacak.

22 Eylül S pozisyondaki Merkür Oğlak burcundaki R Plüton ile üçgen açı içerisinde. Geçmişe ait konuları derinlemesine incelerken sizi rahatsız eden olayları keşfederek bunları yüzeye çıkartabilirsiniz. Bu sayede sorunları çözme ve ders çıkartma imkânı bulmanız mümkün. Okült konulara ilgi artabilir.

AerisKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

Özellikle sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bu dönemde ihmal ettiğiniz kontrollerinizi yaptırmanızı tavsiye ederim. Çalışma ortamınızda zihin konsantrasyonu gerektiren işlerde başarı gösterebilir, düzenli ve organize hareket edebilirsiniz. Eğer sıkı çalışır ve işlerinize yoğunlaşırsanız üstlerinizin dikkatini çekmeniz ve terfi almanız söz konusu. Seminer vermek için uygun bir dönem değildir, bunları plan ve proje aşamasında tutabilir, Retro bitiminden sonra uygulamaya koyabilirsiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

lskdljks (12)BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

Romantik ilişkilerin ön planda olduğu bir dönem. Eğer beraberliğiniz sağlam bir temel üzerinde kurulu ise sorunlarınızı konuşarak halledebilirsiniz. Aksi taktirde ciddi problemlerle mücadele etmek durumunda kalmanız söz konusu. Finansal konular ise bir diğer sorun teşkil eden alanınız olacak. Alacağınız her yanlış karar sonrasında büyük kayıplar doğurabilir. Çocuklarınızla aranızdaki gerginliklerin çözülebilmesi ya da içinden çıkılmaz bir hale gelmesi de mümkün. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

Özellikle aile içinde çözülmesi gereken olayların gün yüzüne çıktığı bir süreçtesiniz. Bu dönemde yapılacak her türlü girişim problem olarak karşınıza çıkacaktır. Ev içinde tamirat tadilat yaptıracaksanız Retro tarihlerinde bunlara başlamamaya özen gösterin. İlişkilerinizi tekrardan testten geçirtecek olaylarla karşılaşmanız ve kariyer hayatınızda mücadele gerektiren olaylarla yüzleşmeniz söz konusu. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

Yeni taşındığınız muhitle alakalı bir takım konuların gündeme gelmesi söz konusu. Yaşayacağınız huzursuzlukları dile getirerek çözüm bulmaya çalışırken daha da büyük bir problemin içine girebilirsiniz. Akrabalar, kardeşler ve yakın çevre ile diyologlarda sarf ettiğiniz sözlere dikkat edin. Aksi taktirde yanlış anlaşılabilirsiniz. Aşk hayatınıza yolunda gitmeyen olaylar nedeniyle kendinizde bir yön çizmek istemeniz söz konusu. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

Finansal konular üzerinde ciddi düşüncelere dalarak durumunuzu tekrardan gözden geçirmek isteyeceksiniz. Paranızın size yetmemesi ya da borçlarınızın fazla olması nedeniyle kendinizi köşeye sıkışmış hissetmeniz mümkün. Arkadaşlarınızdan yana bir takım olumsuz hareketlerle karşılaşmanız sizi içsel anlamda üzüntüye sokabilir. Aşk hayatınız ise sizi zorlayan bir diğer konu. Ancak kariyerinizdeki rahatlama ve olumlu gelişmeler yüzünüzü güldürecek. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

VirgoBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU

Özellikle kişisel anlamda önemli kararlar vermek aşamasındaysanız son derece dikkatli olmanız gereken bir süreçte olduğunuzu bilmelisiniz. Plan ve program yapmak için uygun bir dönem ancak aklınızdakileri yürürlüğe koymak için Retro bitiş tarihlerini beklemeniz oldukça önemli. Ebeveynlerinizle yaşamış olduğunuz bir takım zorluklarla mücadeleniz devam ederken bir yandan da eşinizle ilgili olumsuzluklar canınızı sıkabilir. Ancak çocuklarınızdan yana güzel haberlerle dolu bir süreçte olacaksınız. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

Düşüncelerinizi kendinize sakladığınız bu süreçte hayatınızla ilgili her türlü konuyu ince eleyip sık dokuyacaksınız. Zihninizi kurcalayan endişelerin artması sizi daha da aşağı çekeceği için mümkün olduğu kadar destek alarak yaşamınıza yön vermeye çalışın. Bu günlerde vereceğiniz veya katılacağınız seminer ve konferanslarda bir takım aksaklıklarla mücadele etmeniz söz konusu olabilir. Finansal anlamda şans sizden yana. Sağlığınızı ihmal etmeyin. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

Sahip olduğunuz bilgileri paylaşmak adına bir eğitim veya seminer vermek istiyorsanız Retro tarihlerine denk getirmemeye özen gösterin. Görev bilincinizin yüksek olmasından dolayı katıldığınız gruplarda zor işlerin altından kalkabilirsiniz. Özellikle sevgilinizle aranızda yaşadığınız hayal kırıklıkları bazı kuruntularınızdan kaynaklı olabilir. Bunların gerçekçi sorunlar olup olmadığını irdelemelisiniz. Eş ve ortaklardan yana şansınızın yüksek olduğu bir dönem. Yakın çevre ve akrabalarla gereksiz tartışmalara girmeden düşüncelerinizi paylaşmaya çalışmalısınız. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

signo-de-sagitario-300x300YAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

Kariyer hayatınızla alakalı konularda zihninizin sürekli meşgul olduğu bir süreçtesiniz. Özellikle çok çalışıp az kazanıyorsanız patronunuzdan zam isteme fikri kafanızda canlanabilir. Ancak böyle bir girişimde bulunacaksanız Retro tarihlerine özen gösterin. Ev hayatınızda meydana gelen bazı belirsizlikler canınızı sıkabilir. Ancak sorunları büyütmeden ve gerçekçi yaklaşarak çözmeye çalışmalısınız. Planlı çalışarak ve detaylara önem vererek, sabrınızı da geliştirerek başarı elde edebilirsiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

imagesOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

Özellikle eğitim hayatında bulunanlar için oldukça ciddi çalışmaların gerektiği günler. Geçmişe ait yarım bıraktığınız projeleri ele alarak hızlı bir şekilde bitirme imkânınız mevcut. İçinizde var olan korkuların yoğunlaşmasına izin vermeden hareket etmeniz son derece önemli. Katılacağınız farklı gruplardan destek görebilirsiniz. Aşk hayatınızda ise sizi mutlu edici olaylar kapınızda. Her şeyi irdeleyen gözlemci yapınız sayesinde eğitimle alakalı yaşadığınız zorlukları aşabilirsiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

Finansal konularda önünüzü göremeyecek durumlarla karşılaşmanız söz konusu. Yarınlarınızı şekillendirmeye yönelik başlatmış olduğunuz atılımlarda yolunda gitmeyen olayların gündeminize gelmesi mümkün. Bu dönemde ortaklaşa yapacağınız anlaşmalarda son derece dikkat etmelisiniz. Aşk hayatınız ise gözleme altına alacağınız bir diğer nokta. Tanıştığınız kişilere hemen güvenerek özel hayatınızı açmayın. Kariyer hayatınızda ise sizi sevindirecek bir takım gelişmelerin ortaya çıkması mümkün. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

images (1)BALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

İş ortağınızla ilgili geçmişe ait konuların gündeme gelmesi söz konusu. Uzun zamandır eşinizle birlikte hayatınıza geçirmek istediğiniz bir takım konuları masaya yatırabilirsiniz. Bu süreçte birbirinize fazlasıyla eleştirel ve detaycı yaklaşarak hareket etmeniz muhtemel. Yapacağınız her türlü anlaşma karşısında net olmakta zorlanabilirsiniz. Özellikle kariyerinize yönelik aldığınız sorumluluklarda bir takım problemlerin çıkması söz konusu. Yapacağınız kısa seyahatleri Retro tarihlerine denk getirmemeye özen gösterin. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

Astrolog Jale Muratoğlu

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

linked-in: Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.