31 Aralık – 23 Ocak 2016 Venüs Yay Burcunda İlerliyor!

218

31 Aralık 2015 – 23 Ocak 2016 arası Venüs Yay burcunda ilerleyecek, Burçlar Üzerindeki Etkileri

venus2Astroloji’de Venüs ilişkileri ve bu alanda nasıl bir tutum sergilediğimizi temsil eder. Ayrıca aşk, cinsellik, cazibe, sanat, kadınla ilgili tüm güzellik unsurları (moda, kozmetik, süs objeleri, dans, takı), bununla birlikte hayattan keyif alınan her şey onun yönetimi altındadır. Genç kadınları simgeler.

Boğa ve Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs, Balık burcunda yücelir. Başak burcunda düşük pozisyondadır. Haritadaki Venüs’ün olumlu yerleşimi; kişinin kendisi ve çevresi ile uyum içerisinde olmasını sağlar. Bunun yanında artistik yetenekler, sosyallik, sevgiyi alıp verebilme kapasitesinin güçlü olması gibi özelikler kazandırır. Parayı kazanabilme ve yönetme kabiliyetimizde Venüs’e bakılarak anlaşılır. Haritadaki Venüs’ün olumsuz yerleşiminde ise; doyumsuz, egoist, tembel, sevgisiz, zevklerin peşine düşen, asosyal, çevresine kötü örnek olan, vefasız bir tutum sergilemek söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Venüs’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Venüs Yay burcunda konumlandığında ilişkilerde kendini açıkça ortaya koyan, sınır tanımayan, hatta pervasızlığa varan tutum ve davranışlar ön plana çıkar. Kişi çok derine inemeyen yapısı sebebiyle karşı tarafın isteklerini anlamakta ve cevap vermekte zorlanır. Flört etmek, sosyal ortamlarda sıkça bulunmak arzusu yoğundur. İlişkilerde ciddiyetten çok değişkenlik aranır. Var olan beraberliğin sıkıntı vermeye başladığı düşüncesi farklı alternatiflere yönelmeye neden olabilir.

[ihc-hide-content ihc_mb_type=”show” ihc_mb_who=”2,3,4,5″ ihc_mb_template=”1″ ]

Venüs Yay burcunda konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; bu dönemde aceleci tavırlar sergilemekten kaçınmalıdır. Sağlam olmayan temeller üzerine kurulan her türlü girişim hayal kırıklığı yaşamamıza neden olacaktır. Ele aldığımız konuları rehavet nedeniyle sonlandıramama, otorite ile ters düşme sorunları ile karşılaşabiliriz. Ayrıca fazla yeme içmeye yönelmek de söz konusu olabilir.

Venüs’ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte  Koç, Aslan burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, Terazi, Kova burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar.  İkizler, Başak, Balık burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

5 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde olacak.  Yabancılar ve yurtdışı ile ilgili konular gündeminizde ise bu alanlarda yanlış kararlar vermeniz mümkün. Dikkat dağınıklığından dolayı bazı önemli hususları göz ardı etmemeye dikkat etmelisiniz.

8 Ocak’ta Venüs Satürn ile kavuşum yapacak. Kendi hayat felsefenizle ilgili alanlarda daha gerçekçi olmak durumunda kalacağınız olaylar gündeminize gelebilir. Birlikteliğinizi masaya yatırarak işi ciddiyete dökebilirsiniz. Ya da ilişkiniz beklediğiniz gibi tatmin edici değilse sonlandırma kararı alabilirsiniz.

12 Ocak’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde. Bu süreç içerisinde eğitim seminerleri vermek veya katılmak sizin için geliştirici olacaktır. Aniden çıkan sürpriz seyahatler farklı gruplar içerisinde boy göstermenize sebebiyet verebilir.

18 Ocak’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile kare açı yapacak. Günlük hayat içerisindeki angarya işler size zor gelirken bu transitle birlikte evden dışarı çıkmak istemeyebilirsiniz. Müsrif olmamaya ve kötü beslenmemeye dikkat edin.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

5 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde olacak.  Parasal konularda gereken desteği bulmakta zorlanacağınız bu günlerde banka, kredi, vergi, stapoj vb. alanlarda hayal kırıklığı yaşamanız söz konusu. Elinizden çıkması gereken paralar canınızı sıkabilir.

8 Ocak’ta Venüs Satürn ile kavuşum yapacak. Genital bölge, kadınsal hastalıklar ya da böbreklerle ilgili operasyonlar gündeme gelebilir. Bu sebepten dolayı yaptırmanız gereken tahliller varsa ihmal etmeyin. Ortaklaşa yapılacak işler bilirkişiler tarafından denetlenmeden yürürlüğe konulmamalıdır.

12 Ocak’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde.  Sizi heyecanlandıran ya da sürprizler yaşamanıza neden olan bu transitle birlikte hayatınıza bir takım yenilikler katabilirsiniz. İlişkilerde heyecanın artması ve kontrolsüz duyguların yükselmesi söz konusu.

18 Ocak’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile kare açı yapacak. Eş ya da ortaklarla ilgili kaynaklarınızın bir kısmı elinizden çıkabilir. Dikkat etmeniz gereken bu süreçte maddi kayıp yaşamamak adına temkini elden bırakmayın.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

5 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde olacak.  Bu dönemde ikili ilişkinizle ilgili son derece önemli bir karar alma aşamasına geleceksiniz. Hayatınıza girecek kişilere bu günlerde dikkat edin. Fazla idealize ettiğiniz kişilerin aslında göründükleri gibi olmadıklarını tespit etmeniz mümkün.

8 Ocak’ta Venüs Satürn ile kavuşum yapacak. Bu günlerde ortaklarınızla birlikte yeni bir proje üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz. Ancak bu projeyi yönetirken ileride karşınıza gelebilecek sorunları enine boyuna incelemeye önem verin.

12 Ocak’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde. Bu süreçte yeni bir sosyal çevre içine girmeniz, arkadaş grubunuzu genişletmeniz söz konusu. Sıra dışı kişiler size belli konularda el uzatacak. Kendinizi rahat ve özgür bir şekilde ifade etme imkânını bulacaksınız.

18 Ocak’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile kare açı yapacak. İlişkinizde problemli bir dönemden geçiyorsanız bu transitle birlikte dengeyi bulmanız son derece önemli. Fevri ve abartılı tavırlarınız sorunların büyümesine neden olabilir.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

5 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde olacak.  Ofis içinde işlerinizin karmaşıklaştığını görebilir ve bunlara bir düzen getirmekte zorlanabilirsiniz. Yeni projeler ve planlar yapmak için uygun bir transit değildir. Yanlış karar alma riskinizin olduğunu bilin.

8 Ocak’ta Venüs Satürn ile kavuşum yapacak. Sağlığınız ile ilgili konularda elinizden çıkması gereken paralar gündeme gelebilir. Çıkacağınız yolculuklarda problemlerle karşılaşabilirsiniz. Sizi sıkan, gerilime düşüren çevresel faktörlerle mücadele etmeniz gerekebilir.

12 Ocak’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde. İşin içinden çıkamadığınız konularda size destek olacak çalışma arkadaşlarınız rahatlamanıza neden olacak. Bu sayede sizden daha üst kişilerin dikkatini çekebilir, istediğiniz koşulları sağlama imkânı bulabilirsiniz.

18 Ocak’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile kare açı yapacak. Evcil hayvan sahibi olanlar onların problemleri ile uğraşmak durumunda kalabilirler. Rutin kontrollerini yaptırmanız gerektiğini unutmayın. Yapacağınız kısa seyahatlerinde fazla para harcamamaya, yeme içme konularında abartıya kaçmamaya özen gösterin.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

5 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde olacak.  Özellikle yaşadığınız beraberlikte ilişkinizi sorgulamanıza neden olacak bir takım olayların gün yüzüne çıkması ve hayal kırıklığı yaşamanız mümkün. Kendinizi net ifade etmeniz zor olabilir.

8 Ocak’ta Venüs Satürn ile kavuşum yapacak. Spekülasyon ( borsa vb.) alanlarda çalışanlar kazanç getireceğini sandıkları yatırımlarda son derece dikkatli olmalılar. Bir yandan para gelirken diğer yandan meydana gelecek borçlar beli bükecek nitelikte olabilir.

12 Ocak’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde. Aniden karşınıza çıkan biri ile sorgusuz sualsiz birlikte olma arzusu içinde olabilirsiniz. Birlikte seyahate çıkma planı yapabilirsiniz. Bu kişiyi iyice tanımadan hayatınıza almanız sonrasında problemleri de beraberinde getirebilir. Temkini elden bırakmayın.

18 Ocak’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile kare açı yapacak. Çocuklarınız ile ilgili beklentilerinizi yüksek tutarsanız moral bozukluğu yaşayabilirsiniz. Onların kapasitelerini göz önüne alarak ve değer vererek birlikte yol almanız ilişkiniz açısından son derece önemli. Artan sorumluluklarınızla kendinizi sıkışmış ve fazlasıyla gergin hissedebilirsiniz.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

5 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde olacak.  Aile üyelerinizle ilişkilerinizde meydana gelecek gerilimler canınızı sıkacak derecede gündeme gelebilir. Uzlaşmacı bir tutum sergilemeniz sizin yararınıza olacaktır. Aksi taktirde daha büyük problemlerle boğuşmak durumunda kalabilirsiniz.

8 Ocak’ta Venüs Satürn ile kavuşum yapacak. Ev içinde artan sorumluluklar sizi köşeye sıkıştırırken kendinizi psikolojik anlamda baskı altında hissedebilirsiniz. Kendi başınıza kaldığınızda hatalarınızı ortaya çıkarmaya yönelik içsel gözlemler yapın. Aile üyelerinin düşüncelerini dikkate alarak orta noktada buluşmaya çalışmalısınız.

12 Ocak’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde. Bu süreçte ebeveynlerinizden gelecek parasal destek sizi biraz rahatlatacak. Ev içindeki hareketlilik artarken gelen misafirlerinizle hoşça vakit geçirebilirsiniz. Yeni bir ev satın alabilirsiniz. Fakat yapacağınız yatırıma dikkat edin.

18 Ocak’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile kare açı yapacak. Sonuçlanmasını beklemekte olduğunuz bir davanız varsa bu konularda hayal kırıklıkları yaşamamak adına beklentilerinizi fazla yüksek tutmayın. Borçlarınızı ödeme konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

5 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde olacak.  Keyifli başlayan yolculuklarda moralinizi bozan birtakım sorunlar ortaya çıkabilir. Tanıştığınız kişilerle sürtüşmeler yaşamamak adına dikkatli olmalısınız. Yapacağınız önemli iş görüşmelerinde isteğiniz sonucu almakta zorlanabilirsiniz.

8 Ocak’ta Venüs Satürn ile kavuşum yapacak. Yakın çevre, kardeşler ya da akrabalar ile ilgili konularda altından kalkmakta zorlanacağınız durumlar söz konusu olabilir. İşiniz ve ailenizin sorumlulukları arasında dengeyi kurmakta zorlanabilirsiniz.

12 Ocak’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde. Stresli yaşamınıza mola vermek amacıyla kısa seyahatler yapmak, hobilerinize vakit ayırmak isteyebilirsiniz. Ruhunuzun özgürlük ihtiyacı sizi fazlasıyla teşvik edecek. Yazarlıkla uğraşanlar kendilerini daha rahat ifade edebilirler.

18 Ocak’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile kare açı yapacak.  Arkanızdan iş çevirmeye çalışan kişilerin ortaya çıkması ve bunları fark etmeniz sizi şaşırtabilir. Ön yargılı olmadan içinde bulunduğunuz durumun doğruluğunu gün yüzüne çıkartmaya çalışmalısınız.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP

5 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde olacak.  Harcamalarınız artarken paranızın size yetmemesi kazanma isteğinizi perçinleyecek. Masraflarınızı dengelemeye ve müsrif olmamaya dikkat edin. Şans oyunlarından uzak durun. Spor yaparken kaza yapmamak adına son derece temkinli olmalısınız.

8 Ocak’ta Venüs Satürn ile kavuşum yapacak. Bu enerjiler altında özgüveninizi kimi zaman kaybedebilirsiniz. Bundan dolayı yılmamalı, kendinizi motive edici telkinlerde bulunmalısınız.

12 Ocak’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde. Beraber yürüdüğünüz, iş yaptığınız kişilerden gördüğünüz destek sizi rahatlatacak. İnancınızı kaybetmeden sabırla çalışmaya devam edin. Ani gelen kazançlar ihtiyaçlarınızı karşılamanıza destek olacak.

18 Ocak’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile kare açı yapacak. Aşk hayatınızı sorgulamanız gereken durumlarla yüzleşirken idealize ettiğiniz kişinin size olan yanlışlarını keşfedebilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili testten geçeceğiniz bir süreçtesiniz. Onlarla ilgili bazı kararlar almanız gerekebilir.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY

5 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde olacak.  Kariyer hayatınızda üzerinizde baskı kuran ve sıkıntı oluşturan bir takım olaylar gündeme gelecek. Ailenizde dengelerin stabil olmaması ilişkinizi gözden geçirmenize neden olabilir. Kendinizi ifade etmekte zorlanacağınız durumlar mevzu bahis.

8 Ocak’ta Venüs Satürn ile kavuşum yapacak. Yeni başlangıçlar yapmış olduğunuz bu süreçte hayatın zorlukları sizi kaosa sürükleyerek hangi yöne gideceğinizi bilememenize neden olabilir. Amacınıza ulaşma yolunda önünüze birer birer çıkan engeller karşısında  umudunuzu yitirmemelisiniz.

12 Ocak’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde. Bekârsanız yeni bir aşka yelken açarken sevdiğinizle birlikte romantik günler geçirebilirsiniz. Eğlence yerlerinde sosyalliğinizi arttırmak isteği içinde olacaksınız. Ancak duygularınızdan emin değilseniz bir an yanıp sönen bir kıvılcım için kendinizi ateşe atmamalısınız.

18 Ocak’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile kare açı yapacak. Kariyerinizle alakalı yalanların, yanlış anlaşılmaların gün yüzüne çıktığı bu süreçte gerçekleri görme fırsatı elde edeceksiniz. Katıldığınız davetlerde abartılı yeme içmeden dolayı kilo alabilirsiniz. Ayrıca bu günlerde tembellik dolayısıyla işlerinizi ihmal etme modunda olabilirsiniz.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

5 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde olacak.  Bu dönemde iç dünyanıza çekilmek ve kendinizi dışarıya karşı soyutlamak ihtiyarcı duyacaksınız. Yaşadığınız karmaşa huzursuzluğa neden olabilir. Meditasyon yaparak ruhunuzu dengelemeye çalışın.

8 Ocak’ta Venüs Satürn ile kavuşum yapacak. Ruhsal anlamda kendinizi son derece kıstırılmış hissedebilirsiniz. Bu sebeple bir uzman desteği almanız doğru bir karar olacaktır. Yaptırmanız gereken tahlil ve tetkikleri ihmal etmeyin.

12 Ocak’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde. Özellikle ailenizden veya eşinizden gelen ani maddi yardımlar finansal anlamda rahatlamanıza neden olabilir. Bu parasal kaynakları doğru yönlendirebilirseniz ileride çıkabilecek sorunlara engel olabilirsiniz.

18 Ocak’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile kare açı yapacak. Gizli aşk ilişkisi içinde olanların bir an önce doğru yola yönelmeleri önemli. Aksi taktirde yaşadığınız kaos içerisinde kaybolabilir ve kendinizi toparlamakta zorlanabilirsiniz.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA

5 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde olacak.  Geleceğinizi garantiye almak adına yatırım yapmaya yönelebilirsiniz. Ancak bu konuda özellikle dikkatinizi açık tutmalısınız. Aksi taktirde yanlış kararlar alabilirsiniz.

8 Ocak’ta Venüs Satürn ile kavuşum yapacak. Arkadaşlarınızla katıldığınız davetlerde tanıştığınız insanlar size uygun olmayabilir. Bu kişileri iyi tanımadan hayatınıza sokmamalısınız. Dost sandığınız kişilerin gerçek yüzünü görebilirsiniz.

12 Ocak’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde. Bu günlerde eğitim amaçlı seminerlere katılabilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte yapacağınız seyahatler günlük rutininizi kırmanıza yardımcı olacaktır. Sosyalleşmek adına güzel bir transittesiniz.

18 Ocak’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile kare açı yapacak. Sizden borç para isteyen kişilere karşı son derece temkinli olmalısınız. Elden çıkacak harcamalarınızın gereksiz olup olmadığını iyi tespit edin. Paranızı har vurup harman savurmayın.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK

5 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde olacak.  Yeteneklerinizi göstermek adına ortaya koyduğunuz çalışmalarda  beklediğiniz takdiri göremeyebilirsiniz. Bu durum sizi hayal kırıklığına sürükleyebilir. Kendinizi fazla yıpratmamaya özen gösterin.

8 Ocak’ta Venüs Satürn ile kavuşum yapacak. Kariyer hayatınızda kısıtlayıcı faktörler gündeme gelirken, iş yoğunluğunuzun yüksek olması sizi strese sokabilir. Bir iş başvurusunda bulunacaksanız bu günleri tercih etmemelisiniz.

12 Ocak’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde. Kendinize olan güveninizi tekrar kazanmak adına bir takım fırsatlar önünüze çıkabilir. Bu sayede üstlerinizin dikkatini çekebilirsiniz.

18 Ocak’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile kare açı yapacak. Ortaklarınızla birlikte yapacağınız sözleşmelerde birbirinizi anlamakta güçlük çekebilirsiniz. Boş bulunup imza attığınız her türlü anlaşma daha sonrasında problem olarak karşınıza çıkabilir.

[/ihc-hide-content]

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

Linkedin: Jale Muratoğlu