31 Ağustos – 23 Eylül 2016 Venüs Terazi Burcunda İlerliyor!

380

31 Ağustos – 23 Eylül 2016 Venüs Terazi burcunda ilerleyecek! Burçlar üzerindeki etkileri!

venusteraziAstroloji’de Venüs ilişkileri ve bu alanda nasıl bir tutum sergilediğimizi temsil eder. Ayrıca aşk, cinsellik, cazibe, sanat, kadınla ilgili tüm güzellik unsurları (moda, kozmetik, süs objeleri, dans, takı) bununla birlikte hayattan keyif alınan her şey onun yönetimi altındadır. Genç kadınları simgeler.

Boğa ve Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs, Balık ve burcunda Yengeç burcunda yücelir. Başak burcunda düşük pozisyonda, Koç burcunda ise zararlı konumdadır.  Haritadaki Venüs’ün olumlu yerleşimi; kişinin kendisi ve çevresi ile uyum içerisinde olmasını sağlar. Bunun yanında artistik yetenekler, sosyallik, sevgiyi alıp verebilme kapasitesinin güçlü olması gibi özelikler kazandırır. Parayı kazanabilme ve yönetme kabiliyetimizde Venüs’e bakılarak anlaşılır. Haritadaki Venüs’ün olumsuz yerleşiminde ise; doyumsuz, egoist, tembel, sevgisiz, zevklerin peşine düşen, asosyal, çevresine kötü örnek olan biri olmak, vefasız bir tutum sergilemek söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Venüs’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Venüs’ün Terazi’ye geçmesi ile birlikte  İlişkilerimizde daha paylaşımcı ve uyum gösterme arzusu içerisinde olacağımız için dargın olduğumuz kişilerle orta noktayı bulmamız her zamankinden daha kolay olacaktır. (haritadaki açılara göre) İş yaşamından ziyade sosyal yaşama ağırlık verme arzusunda olabiliriz. Yaşadığımız yeri güzelleştirme çabası hissetmemiz de mümkün. Artistik yeteneklerimiz artacağı için özellikle bu alanlarda çalışanlar için enerjiler daha kolay akacak.

Venüs Terazi burcunda konumlandığında estetik, aşk, göz önünde olma, ilişkiler, evlilik ve ortaklık konuları ön plandadır. İlişkilerde daha paylaşımcı ve uyum gösteren bir yapı hâkimdir. Ayrıca dengeli ve adaletli olmaya önem verir. İş yaşamından çok sosyal hayata ve eğlenceye ağırlık verme arzusu görülür. Dostlarla beraber güzel mekânlarda davetlere katılma isteği yoğundur. Birey yaşadığı mekânı güzelleştirmek ve estetik hale getirmek için masraftan kaçınmaz. Giyim zevki güçlü, modayı takip eden bir görünüm verir.

Venüs Terazi’de iken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; bu etkiler altında yeme içmeye duyulan ihtiyaç artarken, lüks objelere yatırılan paralar sonrasında sıkıntı yaşatabilir. Aynı zamanda bu enerjiler kişiyi fazlasıyla tembel olmaya da itebileceği için sorumluluklarımızı göz ardı etmemeye dikkat etmeliyiz. Sevgiye olan ihtiyarcımız bu dönem daha da artacağı için karşımızdaki kişilerden beklentilerimiz yükselebilir. Kararsızlık en büyük handikabımız olacaktır. Lükse olan düşkünlük artarken aşırı savurgan bir tutum içine girmemeye dikkat etmekte önemli.

Venüs’ün Terazi burcuna geçmesi ile birlikte İkizler, Terazi, Kova burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken,  Aslan, Yay burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar. Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

 Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

07 Eylül Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Yabancılarla yaptığınız yurt dışı bağlantılı işlerden gelir elde etmeniz mümkün. Bazı sözleşmeler, yazılı anlaşmalar gündeminize gelebilir. Arkadaşlarınızla bol bol sosyalleşmek, kısa tatillere çıkma imkânı bulabilirsiniz.

10 Eylül Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile kare açı yapacak. Ortaklarınızla birlikte kariyer hayatınızda vermiş olduğunuz mücadele bu transitle birlikte artacak. Birbirinize baskıcı ve zorlayıcı tavırlar gösterebilirsiniz.

17 Eylül Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile karşıt açı içerisinde. Aynı anda Yay burcundaki Mars ile sekstil açı yapacak. Altı sağlam olmayan birliklerde can sıkıcı, ani olayların gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Bu günleri sakinliğinizi koruyarak geçirmeye çalışın. Yeni girişimler yapmaya cesaretinizin yüksek olması hedeflerinize ulaşmada kolaylık sağlayacaktır.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

07 Eylül Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Aranızın kötü olduğu kişilerle uzlaşmaya gidebilir, kendinize daha huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz. İşinizle ilgili olaylarda başarı kazanacağınız günlerdesiniz. Özellikle üstlerinizin takdirini kazanabilirsiniz.

10 Eylül Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile kare açı yapacak. Ruhsal ve dini konularda derinleşme arzunuz hayata bakış açınızı değiştirirken kendinizi dönüştürmek adına üzerinizde baskı hissedebilirsiniz. İlişkide olduğunuz kişiler sizi bu duruma sürükleyebilir.

17 Eylül Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile karşıt açı içerisinde. Aynı anda Yay burcundaki Mars ile sekstil açı yapacak. Bilinçaltınızda üzerinizde baskı yaratan konuların sarsıcı olaylarla gündeme gelmesi söz konusu. İçinizde bulunduğunuz duruma bakış açınızı değiştirerek sorunlarınıza çözüm getirmeye çalışın. Ofis içindeki arkadaşlarınızla ya da günlük hayat içerisinde irtibat kurduğunuz kişilerle daha rahat iletişim kuracaksınız. Yaptığınız işlerden daha fazla keyif alabilirsiniz.

 ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

07 Eylül Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde özellikle aşk hayatınızda gelişen olumlu olaylar sizi sevindirecek. Eğer bir sevgiliniz yoksa yeni biri hayatınızı renklendirebilir. Çocuk sahibi olmak isteyenler bu süreçte güzel haberler alabilirler.

10 Eylül Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile kare açı yapacak. Finansal konularda mücadele gerektiren konular (kredi, borç gibi) üzerinizde baskı hissetmenize neden olabilir. Bütçenizi kontrol altına almakta zorlanabilirsiniz. 

17 Eylül Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile karşıt açı içerisinde. Aynı anda Yay burcundaki Mars ile sekstil açı yapacak. Katıldığınız farklı gruplarda tanıştığınız kişilerle diyalogunuza son derece dikkat etmelisiniz. Size uygun olmayan bireyler karşınıza çıkabilir. Çıkacağınız seyahatler vizyonunuzu geliştirirken göreceğiniz yerlerden son derece keyif almanız mümkün. Sosyalleşme ihtiyacınızın artması ile gece hayatına yönelebilirsiniz. Özellikle spekülasyon konularında yaptığınız girişimlerden olumlu dönüşümler alabilirsiniz.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

07 Eylül Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde özellikle ailenizin ihtiyaçlarını karşılamaya önem verecek, ebeveynlerinize vakit ayıracaksınız.

10 Eylül Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile kare açı yapacak. Eşiniz ya da ortağınızla bu günlerde tartışma yaratacak ortamlardan kaçınmalısınız. Baskı yaratan durumlar, güç çekişmeleri gündeminize gelebilir.

17 Eylül Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile karşıt açı içerisinde. Aynı anda Yay burcundaki Mars ile sekstil açı yapacak. İşinizle alakalı değişim yapmak istiyorsanız çok da uygun bir süreçte olmadığınızı bilmelisiniz. Yuvanızı güzelleştirmek adına yapacağınız girişimleri çok hızlı bir şekilde yerine getirmeniz mümkün. Bu dönem her zamankinden daha fazla evinizde vakit geçirmek isteyebilir ve dostlarınızı ağırlayabilirsiniz.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

07 Eylül Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde özellikle akrabalar, yakın çevre ve kardeşlerinizle olan ilişkilerinizde daha rahat ve güvenli bir atmosfer içinde olduğunuzu hissedeceksiniz. Aşk hayatınızdaki problemler bu dönem bir nebze de olsa hafifleyecek.

10 Eylül Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile kare açı yapacak. Ofis içinde sinirsel anlamda gerginliğinizi arttıracak olaylar, size yapılan baskılara karşı sağlığınızı da düşünerek sakin kalmaya çalışın.

17 Eylül Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile karşıt açı içerisinde. Aynı anda Yay burcundaki Mars ile sekstil açı yapacak. Önemli toplantılar, kısa seyahatler, eğitimde fırsatlar gündeminize gelecek.  Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; size uygun olmayan tekliflere karşı temkinli olmanızdır. Medya, basın yayın, iletişim ağı alanlarında yapacağınız çalışmalarda bir takım sorunlar ortaya çıkabilir ancak bunları telafi edecek gücü kendinizde bulacaksınız.

 basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU

07 Eylül Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde özellikle finansal konularda olumlu gelişmeler gündeminize gelebilir. Yeni bir gayrimenkul satın almak isteyebilirsiniz.

10 Eylül Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile kare açı yapacak. Aşk hayatınızda fazla sahiplenici ve tutkulu tavırlar gösterememeye dikkat edin. Üzerinizde baskı yaratan olaylar sizi gerebilir.

17 Eylül Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile karşıt açı içerisinde. Aynı anda Yay burcundaki Mars ile sekstil açı yapacak. Okült konulara olan merakınızın artması ve yaşadığınız deneyimler sonucunda bir takım aydınlanmalar yaşayabilirsiniz. Fakat bunların bir kısmını hayatınıza geçirmekte zorlanabilirsiniz. Aile üyeleri ile aranızda yaşadığınız gerilim bu dönem biraz azalabilir. Evinizde tamirat, tadilat konularının gündeme gelmesi söz konusu. Bu süreçte lükse düşkünlük göstermeniz nedeniyle fazla harcama yapmamaya dikkat edin.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

07 Eylül Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde akrabalarınızla ve yakın çevrenizde güzel ve uyumlu bir ilişki içinde olacaksınız.

10 Eylül Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile kare açı yapacak. Ev ve aileye yönelik konularda radikal ve köklü değişimlerin olduğu bu süreç zarfında aile üyelerinin tavsiyelerine kulak vermenizi öneririm. Aranızda bazı gerginlikler söz konusu olabilir.

17 Eylül Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile karşıt açı içerisinde. Aynı anda Yay burcundaki Mars ile sekstil açı yapacak. İkili ilişkilerde ani ve beklenmedik gelişmeler beraberliğinizin gerilmesine neden olabilir. Aranızdaki sorunları konuşarak halletmeye çalışın. Eğitim ve öğretim hayatında iseniz önünüzde şans kapıları açılırken bazı fırsatlar yakalamanız mümkün. Katılacağınız organizasyonlarda ve kolektif alanda popüler olmanız bu döneme denk gelebilir.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

07 Eylül Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Kazançlarınızı arttırmaya yönelik yapacağınız çalışmalarda yeni projeler ortaya koymak adına hazırlık yapabilirsiniz.

10 Eylül Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile kare açı yapacak. Yakın çevre, akraba ya da kardeşlerle ilgili konularda fazla inatlaşmamaya dikkat edin. Aranızda güç savaşları çıkabilir.

17 Eylül Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile karşıt açı içerisinde. Aynı anda Yay burcundaki Mars ile sekstil açı yapacak. Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde psikolojik anlamda kendinizi son derece gergin hissedebilirsiniz. Bu nedenle içinize dönmek ve sosyal ortamlardan uzaklaşmak isteği içinde olacaksınız. Meditatif çalışmalara yönelerek akışta kalmaya, farkındalığınızı arttırmaya çalışın.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

07 Eylül Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Sorumluluklarınızın git gide arttığı bu süreçte daha ciddi çalışarak kalıcı işler ortaya koyabilirsiniz.

10 Eylül Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile kare açı yapacak. Özellikle finansal konularda kazançlarınızı arttırmak adına hırsınızı kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Bu günlerde güçlü kişilerin desteğini arkanızda hissetmeniz zor görünüyor.

17 Eylül Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile karşıt açı içerisinde. Aynı anda Yay burcundaki Mars ile sekstil açı yapacak. Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde özellikle partiler, organizasyonlar, kulüp ve dernek davetlerinden gelen teklifler artacak. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bu davetlerde dengesiz ve aşırı tavırlar göstermemeye özen göstermenizdir. Sıradışı ilişkilere dikkat.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

07 Eylül Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Hayatınızda eskiye ait her ne varsa bırakmak üzere çıktığınız yolda ilerleme kaydedeceksiniz.

10 Eylül Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile kare açı yapacak. Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde mesleğinize yönelik karşınıza çıkan fırsatlar sizi heyecanlandırabilir. Fakat bir güç tarafından engellendiğinizi hissedebilirsiniz. Bulunduğunuz mevkii yükseltme amacındasınız.

17 Eylül Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile karşıt açı içerisinde. Aynı anda Yay burcundaki Mars ile sekstil açı yapacak. Aile hayatınızda meydana gelen bazı olaylar sizi değişime zorlayabilir. İçinize dönerek bilgeliğinizi ortaya çıkarmak üzere yoga ve benzeri meditatatif çalışmalar yapmak yönünden uygun bir transit.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

07 Eylül Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde uluslararası işler, yabancılarla yapılacak her türlü girişim gündeme gelirken, eğitim öğretimle ilgili kalıcı işlerin altına imza atabilirsiniz.

10 Eylül Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile kare açı yapacak. Yaşadığınız olaylar sonucunda içinizde var olan gücü keşfetmeye yöneldiğiniz bu süreçte baskılayıcı ve zorlayıcı duygularla karşı karşıya kalabilirsiniz.

17 Eylül Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile karşıt açı içerisinde. Aynı anda Yay burcundaki Mars ile sekstil açı yapacak. Hayatı deneyimlemek üzere yapacağınız kısa seyahatler bu döneme denk gelebilir. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; bir grupla hareket ediyorsanız aranızda oluşabilecek gerilimli olaylar karşısında sakin kalmaya özen göstermektir. Yakın çevre ile de ilişkilerinize de dikkat etmelisiniz. Sosyal çevre içerisinde hareketliliğin arttığı günler.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

07 Eylül Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde ortak kazançlarınızda artışlar meydana gelebilir. Hisse senedi, banka kredisi, tahvil, bono vb. konulardaki girişimlerinizden pozitif sonuçlar alabilirsiniz. Ancak beklentilerinizi çok yüksek tutmayın.

10 Eylül Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile kare açı yapacak. Toplum adına vermiş olduğunuz mücadelede daha geniş kitlelere ulaşma imkânı bulabilirsiniz. Ancak maddi anlamda bazı kısıtlanmalar yaşamanız mümkün.

17 Eylül Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile karşıt açı içerisinde. Aynı anda Yay burcundaki Mars ile sekstil açı yapacak. Gelirinizi sabitlemekte problemler yaşamanız ve paranın size yetmediğini hissetmeniz söz konusu. İstikrarsızlık veren bu enerjiler altında kontrollü olmaya yönelik planlar yapmalısınız. Enerjinizi ideallerinizi gerçekleştirmek uğruna yönlendireceğiniz bir süreçtesiniz. Kararlılık ve motivasyonunuzun yüksek olması güç işlerin altından kalkmanıza yardımcı olacak.

Astrolog Jale Muratoğlu

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

linked-in: Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.