30 Haziran – 14 Temmuz 2016 Merkür Yengeç Burcunda İlerliyor!

247

 30 Haziran-14 Temmuz 2016 arası Merkür Yengeç Burcunda İlerliyor, Burçlar Üzerindeki Etkileri

merkuryengecAstroloji’de Merkür aklımızı nasıl kullandığımız, olayları nasıl muhakeme ettiğimiz, konuşma ve yazma becerilerimiz, mantığımız, zekâ seviyemiz, yeteneklerimiz, düşünce tarzımız, eğitim hayatımız hakkında bilgi verir. Ayrıca iletişim, tüm bilgi alışverişleri, iletişim aletleri onun yönetimi altındadır. Öğretmen, öğrenciler, gazeteciler, avukatlar ve genç kardeşleri simgeler.

İkizler ve Başak burcunun yönetici gezegeni olan Merkür bu burçlarda yücelir. Balık burcunda düşük pozisyondadır. Yay burcunda ise zararlı konumdadır. Haritadaki Merkür’ün olumlu yerleşimi; kıvrak zekâya, çok yönlü düşünebilmeye, karşı tarafı etkileyebilecek şekilde konuşma yeteneğine ve bilgiye aç bir yapıya neden olur. Hızlı düşünebilme kabiliyetinin yüksek olması sebebiyle olayları muhakeme etmekte yeteneği yükselir. Haritadaki Merkür’ün olumsuz yerleşiminde ise; kararsızlık, olayların derinine inememek, dedikoduculuk, gereksiz ve boş konuşmalar, yalancılık, insanlarla dalga geçmek, çabuk sıkılmak, kurnazlık söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Merkür’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Merkür Yengeç burcunda konumlandığında birey son derece duygusal, sübjektif, önyargılı olacaktır. Karar verme aşamalarında net tavır göstermekte zorlanır. Hafızanın güçlü olması sebebiyle hiçbir şeyi unutmaz. Konuşmalar son derece yumuşak, etkileyici ve romantiktir. Metafizik konulara ilgi gösterir. Kişi başına gelen üzücü olaylar karşısında dirayet göstermekte zorlanır ve depresif bir tutum sergileyebilir. Sanat dallarında (özellikle şiir, hikâye, roman, beste) yüksek kabiliyet verir.

Merkür Yengeç burcunda  konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta;  düşüncelerimizin objektiflikten uzaklaşması ve sübjektifliğe kayması olacaktır. Duygularımızın esiri olmadan hareket etmemiz son derece önemlidir. Dış etkenlere karşı açık olacağımız bu süreçte en ufak olumsuzluktan fazlasıyla etkilenmemiz ve içe çekilmemiz söz konusu olabilir. Bu dönemde net olmaya çalışmaya özen göstermek gerekir.

Merkür’ün Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte  Yengeç, Akrep, Balık burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, Boğa, Başak burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar. Koç, Terazi, Oğlak burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

05 Temmuz Merkür Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı yapacak. Merkür bu dönemde aile, ev, yuva temalarını ön plana çıkaracak. Bu günlerde vaktinizi ev içinde meditatif çalışmalar yaparak geçirebilirsiniz. Hayal gücünüz aktifleşeceği için zihninizde canlandırdıklarınızı realiteye dökme imkânı bulabilirsiniz.

07 Temmuz Merkür Oğlak burcundaki Retro Plüto ile karşıt açı yapacak. Kariyer ile ilgili konular ya da planlar gündeminize gelebilir. Takıntılı ve fanatik düşüncelerden kurtulmakta zorlandığınız bu etkiler altında otoriteyi temsil eden kişilerle anlaşmakta zorlanabilirsiniz.

08 Temmuz Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile sekstil açı içerisinde. Hayata iyimser bakmanızı sağlayacak bu etkiler altında kendinize olan güveninizin her zamankinden daha yüksek olduğunu hissedebilirsiniz.

11 Temmuz Merkür Akrep burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Aynı zamanda Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kare açı yapacak. Bu süreç zarfında yeni bir eve taşınmak, evde tamirat, tadilat yaptırmanız söz konusu olabilir. Fakat bunların çok da akıcı bir şekilde ilerlemesi mümkün olmayabilir. Aile üyeleri ve ebeveynlerle ilgili geçmişe ait konularla tekrar yüzleşebilirsiniz. Mümkün olduğu kadar sakin kalmaya dikkat edin.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

05 Temmuz Merkür Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı yapacak. Merkür bu dönemde yakın çevre, akrabalar, kardeşler temalarını ön plana çıkaracak. Onlarla bu süreçte her zamankinden daha fazla irtibat halinde olabilir, size ihtiyacı olanlara el uzatabilirsiniz. Dargın olduğunuz yakınlarınızla konuşarak aranızdaki sorunları çözmeniz mümkün.

07 Temmuz Merkür Oğlak burcundaki Retro Plüto ile karşıt açı yapacak. Yurt dışı bağlantılı işler, yüksek öğrenim, seyahatler bu döneme denk gelebilir. Telefon trafiği, önemli görüşmeler, anlaşmalar, sözleşmeler, seminerler yoğunlaşabilir.

08 Temmuz Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile sekstil açı içerisinde. Aşkınızla beraberliğinizi fikirsel anlamda sorguladığınız bir süreçtesiniz. Olayları daha iyimser bir çerçeve içerisinde ele alırken hayatınıza dair bir takım kararlar almak isteyebilirsiniz.

11 Temmuz Merkür Akrep burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Aynı zamanda Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kare açı yapacak. Bu süreçte içinize dönerek özellikle el ya da yazma berecisi olanlar için yeteneklerinizi sergileme zamanı. Farklı görüşlere açık olduğunuz bu günlerde iş ve aktivitelerinizle ilgili konularda kendinizi rahatlıkla ortaya koyabilirsiniz.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

05 Temmuz Merkür Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı yapacak. Merkür bu dönemde sahip olunan maddi kaynaklarınızı yatırım amaçlı bazı kanallara yönlendirmenize imkân tanıyacak. Sezgilerinize güvenerek paranızı nasıl kullanacağınıza ve arttıracağınıza dair yönünüzü bulabilirsiniz.

07 Temmuz Merkür Oğlak burcundaki Retro Plüto ile karşıt açı yapacak. Ortaklaşa yapılan işlerde konsantre olmakta zorlanabilirsiniz. Eskiye ait değişime yüz tutmuş düşünce ve fikirlerinizi kabullenmekte güçlük çekmeniz de mümkün. Şüpheci ve takıntılı olmamaya dikkat edin.

08 Temmuz Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile sekstil açı içerisinde. Aile ve ebeveynlerinizin desteğinizi arkanızda hissedebilirsiniz. Kendinizi her zamankinden daha iyi ifade edebilirsiniz. Ev içinde yapılacak tamirat ve tadilat konuları gündeme gelebilir.

11 Temmuz Merkür Akrep burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kare açı yapacak. Önemli işlerin altına imza atmanız söz konusu olacağı için yatırım yaparken son derece dikkat etmelisiniz. Kişisel anlamda yapmak istediğiniz ancak yapamadığınız konuları ele almanız söz konusu. Arkadaşlarınızla ilişkilerinizde kırıcı olmamaya özen gösterin.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

05 Temmuz Merkür Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı yapacak. Hayata bakış açınızı geliştirecek bir takım felsefelere ilgi duyabilir ve bu konular hakkında araştırma yapabilirsiniz. Bazı seminerlere katılmanız mümkün. Yabancılarla yapacağınız her türlü işte beklediğiniz haberi bu günlerde alabilirsiniz.

07 Temmuz Merkür Oğlak burcundaki Retro Plüto ile karşıt açı yapacak. Eş ya da ortaklarınızla ilgili eskiye ait bir takım mevzular gündeminize gelebilir. Fazla vesvese, kuruntu, alınganlık göstermek hem sizi hem de karşı tarafı yoracaktır.

08 Temmuz Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile sekstil açı içerisinde. Fikirlerinizi yazılı ve sözlü olarak ifade etmek için uygun bir süreç. Sahip olduğunuz bilgileri daha geniş kitlelere yaymak adına yapacağınız seminerler bu günlere denk gelebilir.

11 Temmuz Merkür Akrep burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kare açı yapacak. Bu günlerde spor aktivitelerine yönelebilirsiniz. Yaratıcılığınızın yüksek olması nedeniyle çalışmalarından verim alabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili yapacağınız girişimler, onlarla paylaşacağınız aktiviteler size mutluluk verecek. Herkesten farklı olan düşünceleriniz üstlerinizden tepki almanıza sebep olabilir. Sorunları çözmek amaçlı daha pratik çözümler bulmaya çalışmalısınız.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

05 Temmuz Merkür Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı yapacak. Spritüel konularda artan merakınızı doyuramadıysanız bu süreçte bu alanlarda kendinizi geliştirebilirsiniz. Her zamankinden daha fazla içe çekilme ihtiyacı içinde olabilirsiniz. Düşüncelerinizi kimse ile paylaşmak istememeniz karşı tarafın dikkatini çekebilir.

07 Temmuz Merkür Oğlak burcundaki Retro Plüto ile karşıt açı yapacak. Adını koymakta zorlandığınız ve şüphelendiğiniz konuların üzerine giderek bir takım dost görünen düşmanlarınızın gerçek yüzünü görmeniz söz konusu. Bu süreçte hem sağlığınıza hem de ofis içindeki arkadaşlarınıza dikkat etmelisiniz.

08 Temmuz Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile sekstil açı içerisinde. Adım atmakta zorlanacağınız bu günlerde sahip olduğunuz maddi değerleri arttırmaya yönelik plan ve projeler yapmaya yönelmelisiniz.

11 Temmuz Merkür Akrep burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kare açı yapacak. Ev içinde yapacağınız tamirat ve tadilatlar gündeminize gelebilir. Aile üyelerinizle aranızın bozuk olduğu kişilerle uyumlu bir diyalog yakalamanız mümkün. Zihinsel anlamda gerginlik yaşayacağınız bu süreçte keskin ve aceleci kararlar almamaya dikkat etmelisiniz.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU

05 Temmuz Merkür Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı yapacak. Merkür bu dönemde her zamankinden daha fazla sosyal çevrenizle vakit geçirmenize, organizasyonlara katılmanıza imkân tanıyacak. Yeni insanlarla tanışabilir, entelektüel diyaloglar kurabilirsiniz. Geleceğinizle ilgili planlar yapabilir ve arkadaşlarınızdan, gruplardan destek görebilirsiniz.

07 Temmuz Merkür Oğlak burcundaki Retro Plüto ile karşıt açı yapacak. Çocuk, aşk ilişkilerinde gereksiz kuruntulara kapılabilir, iplerin gerilmesine neden olabilirsiniz. Zihinsel anlamda kendinizi fazlasıyla zorlayabilir ve yıprandığınızı hissedebilirsiniz.

08 Temmuz Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile sekstil açı içerisinde. Toplumsal olaylara duyarlı olmanız hayır işlerine yönelmenize sebep olabilir. İş yatırımları için uygun bir transittir. Ancak aşırıya kaçmamaya dikkat edin.

11 Temmuz Merkür Akrep burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kare açı yapacak. Aniden gelecek teklifler karşısında sizi yanlış yatırımlara yönlendirecek kişilere karşı uyanık olmalısınız. Yakın çevre ve akrabalarınızla görüşmelerinizin yoğun olduğu bu günlerde fikirlerinizi güçlü bir şekilde ortaya koyacaksınız. Kısa seyahatler gündemde.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

05 Temmuz Merkür Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı yapacak. Bu dönemde hayatınızla ilgili konularda bazı planlar yapmak, toplum önündeki duruşunuzu gözden geçirmek, özellikle mesleğinizle ilgili yapmanız gerekenleri düşünmek isteyebilirsiniz.

07 Temmuz Merkür Oğlak burcundaki Retro Plüto ile karşıt açı yapacak. Yuva, aile, ebeveynleriniz daha ön plana çıkacak. Bu hususlar zihninizi fazlasıyla meşgul edebilir. Özellikle aile içinde değişen koşullar karşısında kimi zaman kendinizi çok yorgun hissedebilirsiniz.

08 Temmuz Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile sekstil açı içerisinde. Hoşlanmadığınız alışkanlıklarınızdan bu transitte kurtulabilirsiniz. İçsel anlamda akıl süzgeçinden geçirerek yaşadığınız olayları sorgulayabilirsiniz.

11 Temmuz Merkür Akrep burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kare açı yapacak. Yeteneklerinizi ve becerilerinizi mesleğinizdeki farklı alanlara yönlendirerek alternatif yollar arama ve gerekirse önemli kişilerle bağlantıya geçmek üzere atılımlar yapabilirsiniz. Zihinsel anlamda gergin olacağınız için eş ya da ortaklarınızla diyaloglarınızda agresif olmamaya çok dikkat edin.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

05 Temmuz Merkür Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı yapacak. Bu dönemde ilgi alanınız olan konularda daha yüksek bir eğitim almaya yönelebilirsiniz. Ya da bilgi sahibi olduğunuz konular üzerinde seminerler vererek bunları etrafınızdaki kişilerle paylaşmak isteyebilirsiniz. Aşk hayatınızda sizi anlayan partnerinizle seyahate çıkmanız mümkün.

07 Temmuz Merkür Oğlak burcundaki Retro Plüto ile karşıt açı yapacak. Uluslararası bağlantılar, yazışmalar, sözleşmeler gündeme gelebilir. Ancak fazlasıyla şüpheci ve takıntılı tavırlarınız yanlış kararlar vermenize neden olabilir. Baskıcı davranmaktan uzak durun.

08 Temmuz Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile sekstil açı içerisinde. Sevdiklerinizle birlikte eğlence mekânlarında stres atmak için uygun günler. Yarınlarınızla ilgili vereceğiniz kararlarda arkadaşlarınızdan bazı tavsiyeler alabilirsiniz. Ancak gökyüzündeki enerjileri sizi gerçeklerden uzaklaştırarak yanlış kararlar almanıza neden olabilir.

11 Temmuz Merkür Akrep burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kare açı yapacak. Enerjinizin yüksek olduğu bu günlerde kendi isteklerinizi çok rahatlıkla karşı tarafa kabul ettirebilirsiniz. Yurtdışı bağlantılı yeni girişimlerde bulunma cesaretini içinizde hissederek yol almanız mümkün.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

05 Temmuz Merkür Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı yapacak. Bu etkiler altında aile içinde duygusal yakınlaşmalar ön plana çıkacak. Yardımlaşma ve dayanışma isteği içerisinde sorunlarınıza çözüm getireceksiniz.

07 Temmuz Merkür Oğlak burcundaki Retro Plüto ile karşıt açı yapacak. Özellikle kendi yeteneklerinizle sahip olduğunuz sermayeyi yatırıma dönüştürmek isteyebilirsiniz. Ancak maddi konularda takıntılı ve sahiplenici tavırlar sizin açınızdan yıpratıcı olabilir.

08 Temmuz Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile sekstil açı içerisinde. Ortaklaşa kazançlarınızı daha da arttırma eğilimi içinde olacaksınız. Paranızı yönetme üzerinde derin düşünebilirsiniz. Üstü örtülü konulara merakınız artarak bunları detaylı araştırmaya yönelebilirsiniz.

11 Temmuz Merkür Akrep burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kare açı yapacak. İkili ilişkilerinizde bir takım problemler fikirsel anlamda kopuşlar meydana gelebilir. Sıra dışı olaylara açık olmalısınız. Zihinsel anlamda gergin hissedeceğiniz bu süreçte sevgilinize veya çocuklarınıza sert bir üslup kullanmaktan kaçınmalısınız. Meditasyon, yoga gibi aktivitelere yönelmek yıpranan sinirlerinize iyi gelecektir.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

05 Temmuz Merkür Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı yapacak. Aranızın gergin olduğu akrabalarınızla daha iyi diyaloglar kurabileceğiniz enerjiler altındasınız. Hayal gücünüzün yüksek olması sebebiyle zihninizde canlandırdığınız şeyleri daha kolaylıkla hayatınıza yansıtabilirsiniz.

07 Temmuz Merkür Oğlak burcundaki Retro Plüto ile karşıt açı yapacak. Merkür bu dönemde yakın arkadaşlar, açık düşmanlar, rakipler, ikili ilişkiler ve ortaklıkların altını çizecek. Adli davalar, mahkemeler ile ilgili mevzular gündeme gelebilir. Eş ya da ortaklarınızla yapacağınız konuşmalarda baskın tavırlardan uzak durmalısınız.

08 Temmuz Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile sekstil açı içerisinde. Bu günlerde yapacağınız seyahatler eğitici ve ufkunuzu genişletici olacaktır. Yapılan anlaşmaları son derece dikkatlice inceleyerek pasif aktif enerjilere karşı temkinli olmalısınız.

11 Temmuz Merkür Akrep burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kare açı yapacak. Katılacağınız davetlerde kendinizi çok rahat bir şekilde ifade edebilir, sizden destek isteyen kişilere öncülük yapabilirsiniz. Aile içerisinde gerilen ipler tansiyonun yükselmesine neden olabilir. Fikirsel anlamda ayrı düşeceğiniz konular karşısında mantıklı bir şekilde sorunları masaya yatırmayı denemelisiniz.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

05 Temmuz Merkür Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı yapacak. Çalışma ortamınızda arkadaşlarınızla birlikte yapacağınız işlerde, alacağınız kararlarda hızlı ve akıcı bir şekilde yol alabilirsiniz. Yaratıcılığınızın yüksek olması sebebiyle fikirlerinizi rahatlıkla ifade edebilirsiniz.

07 Temmuz Merkür Oğlak burcundaki Retro Plüto ile karşıt açı yapacak. İçsel gözlem yaparak olayların arka planlarını düşünmek isteyebilirsiniz. Ancak takıntılı düşünceler, kuşkular gereksiz kuruntu yapmanıza neden olabilir. Gerçekçi olmaktan uzaklaşmayın.

08 Temmuz Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile sekstil açı içerisinde. Alacak verecek, miras, banka kredisi vb. konularda gerçekleri görmenize yardım edecek olayların vuku bulması söz konusu. Finansal konularda oldukça temkinli davranmalı, ayağınızı yorganınıza göre uzatmalısınız.

11 Temmuz Merkür Akrep burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kare açı yapacak. İşinizi değiştirmek üzere karışılacağınız cazip tekliflerini değerlendirmek isteyebilirsiniz. Ele aldığınız konularda sahip olduğunuz becerilerinizi arttırmak amacıyla eğitim almanız da mümkün. Ancak zihinsel anlamda gergin olacağınız bu dönemde algılamakta zorlandığınız konular ya da bir takım sorunlarla mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

05 Temmuz Merkür Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı yapacak. Aşk hayatınızda gelişen olaylar üzerine bazı kararlar vermek durumunda kalabilir, çocuklarınızla aranızdaki iletişimi güçlendirmek adına bazı girişimlerde bulunabilirsiniz.

07 Temmuz Merkür Oğlak burcundaki Retro Plüto ile karşıt açı yapacak. Grup içerisindeki arkadaşlarınızla ve birlikte olduğunuz kişi ile tartışmaya girmemeye dikkat etmelisiniz. Baskıcı ve dediğim dedik tavırlarınız sevgiliniz veya çocuklarınızla ilişkinizi çıkmaza sokabilir.

08 Temmuz Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile sekstil açı içerisinde. Düşüncelerinizi akıl süzgecinden geçirerek ifade etmeye çalışmalısınız. Kendinize güveninizin yüksek olması sebebiyle bunu rahatlıkla başarmanız mümkün. Ancak genel itibariyle sert enerjilerin etkin olması sebebiyle her halükarda gerilimli olaylarda uyumlu özelliğinizi ortaya koymaya devam edin.

11 Temmuz Merkür Akrep burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kare açı yapacak. Ailenizle birlikte yapacağınız tatiller bu döneme denk gelebilir. Gezip göreceğiniz yerler ufkunuzu açarken yoğun stresli işlerinizden biraz soluk almış hissedeceksiniz. Yaratıcılığınızı ortaya çıkartacak çalışmalar yaparken zihinsel anlamda yoğun ve baskı altında olmanız sizi zorlayabilir. Ancak kendinizi yine de odaklayarak verimli eserler ortaya koyabilirsiniz.

Astrolog Jale Muratoğlu

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

linked-in: Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.