25 Mayıs – 17 Haziran 2016 Venüs İkizler Burcunda İlerliyor!

289

 25 Mayıs –  17 Haziran 2016 Venüs İkizler burcunda ilerleyecek, Burçlar Üzerindeki Etkileri!

venusikizlerAstroloji’de Venüs ilişkileri ve bu alanda nasıl bir tutum sergilediğimizi temsil eder. Ayrıca aşk, cinsellik, cazibe, sanat, kadınla ilgili tüm güzellik unsurları (moda, kozmetik, süs objeleri, dans, takı), bununla birlikte hayattan keyif alınan her şey onun yönetimi altındadır. Genç kadınları simgeler.

Boğa ve Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs, Balık burcunda yücelir. Başak burcunda düşük pozisyondadır. Haritadaki Venüs’ün olumlu yerleşimi; kişinin kendisi ve çevresi ile uyum içerisinde olmasını sağlar. Bunun yanında artistik yetenekler, sosyallik, sevgiyi alıp verebilme kapasitesinin güçlü olması gibi özelikler kazandırır. Parayı kazanabilme ve yönetme kabiliyetimizde Venüs’e bakılarak anlaşılır. Haritadaki Venüs’ün olumsuz yerleşiminde ise; doyumsuz, egoist, tembel, sevgisiz, zevklerin peşine düşen, asosyal, çevresine kötü örnek olan, vefasız bir tutum sergilemek söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Venüs’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Venüs İkizler burcunda ilişkiler yönünden hareketli ve değişken bir imaj sergiler. Sempatik ve konuşkan, iletişimi kuvvetli yönüyle sosyal çevreye çabuk bir şekilde uyum sağlamayı kolaylaştırır. Aşk ilişkileri açısından çok da tercih edilen bir enerji değildir. Çünkü sürekli değişen ruh halleri beraberliklerde istikrarsızlık gösterilmesine neden olabilir. Kişi birçok tercih arasından seçim yapmak durumu ile baş etmek zorunda kalabilir. Bu nedenle ilişkilerde derin bir paylaşım yerine daha çok yüzeysel davranmak gibi bir sorun ortaya çıkar.

Venüs İkizler burcunda konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; karşımızdaki kişilerin bize getireceği sorumlulukların altından kalkamayacaksak onlara ümit vermemeliyiz. Bu enerjiler altında (haritamızda Venüs’ün düştüğü ev konularında) fazlasıyla rahat tavırlar sergileyebiliriz. Yapmak zorunda olduklarımızdan kaçmamız nedeniyle sonrasında pişmanlık duyacağımız sorunlarla da mücadele etmemiz mümkün.

Venüs’ün İkizler burcuna geçmesi ile birlikte  İkizler, Terazi, Kova burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken,  Koç, Aslan burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar. Başak, Yay, Balık burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

03 Haziran Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde. 04 Haziran Venüs İkizler burcundaki Güneş ile kavuşum yapacak. Aynı zamanda Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde olacak. 05 Haziran Venüs Başak burcundaki Jüpiter arasında kare açı olacak. (Grandcross) İlişkiler, iletişim, fikir alışverişleri daha çok yakın çevre, kardeşler, komşular, eğitim hayatına devam ediyorsanız bu konularda yoğunlaşacaksınız. Neptün’ün kare açısı üzerinizde gerginlik hissetmenize ve dağınık bir zihne sebebiyet verebilir. Yoğun bir çalışma içerisinde iseniz bu dönemde işlerinizi birkaç kez kontrol edin. Sağlığınızla ilgili bir problem varsa bu dönem nüksedebilir. Yakın çevre ve akrabalarınızla her zamankinden daha fazla görüşeceğiniz günler olduğu için aranızda bazı sürtüşmeler olabilir. Üzerinizdeki sorumlulukları yerine getirmeye gönüllü olmalısınız. Sizden gizli dönen bir oyunu fark etmeniz olası. Değişen hayat görüşünüz tepki almanıza neden olabilir ve içsel anlamda bunalmış hissedebilirsiniz.

12 Haziran Venüs Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Eğer dile getiremediğiniz konular varsa kendinizi içten içe yemektense bunları eşinize ya da ortağınıza uygun bir dille aktarmalısınız. Karşı tarafa duygularınızı daha kolaylıkla ifade edebileceksiniz. Eş veya ortaklarınızla ani sürpriz bazı anlaşmalar gündeme gelebilir.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

03 Haziran Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde. 04 Haziran Venüs İkizler burcundaki Güneş ile kavuşum yapacak. Aynı zamanda Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde olacak.05 Haziran Venüs Başak burcundaki Jüpiter arasında kare açı olacak.( Grandcross) Finansal kazançlarınızı arttırırsanız hayattan daha çok keyif alacağınıza inanıyor olabilirsiniz. Aşk hayatınızda size mutluluk veren beraberliğiniz bir takım problemlerden dolayı gölgelenebilir. Çocuk sahibi olmak isteyenler son derece temkinli davranmalı ve mümkün olduğu kadar rutin kontrolleri kaçırmadan bol bol dinlenerek bu dönemi sakin atlatmaya çalışmalılar. Özellikle gece hayatı, eğlence tarzı yerlerde bulunmayı seviyorsanız sorumluluklarınızı da göz ardı etmeden ölçülü bir şekilde hayatınızı planlayın. Arkadaş seçiminizde ise ayrıca dikkat etmelisiniz. Hayatınıza sokacağınız kişilerin size uygun olup olmayacağını test etmeniz son derece önemli. Neptün’ün kare açısından dolayı kendinizi değersiz hissetmeniz söz konusu olabilir.

12 Haziran Venüs Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Kendinizi mutlu etmek adına yapacağınız her türlü harcamanın sonrasında başınızı ağrıtacağını bilerek hareket etmeli ona göre yönünüzü tayin etmelisiniz. Bu dönem savurganlık yapma değil biriktirme zamanıdır. Aksi taktirde ilerleyen dönemlerde zorlanabilirsiniz.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

03 Haziran Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde. 04 Haziran Venüs İkizler burcundaki Güneş ile kavuşum yapacak. Aynı zamanda Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde olacak. 05 Haziran Venüs Başak burcundaki Jüpiter arasında kare açı olacak.( Grandcross) Kendinizi değiştirmek ve yenilemek amacıyla estetik operasyon yaptırmak isteyebilirsiniz. Ancak Neptün’ün kare açısı sebebiyle istediğiniz sonucu almanız zor olabilir. Bu nedenle bir süreliğine bunu ertelemenizi tavsiye ederim. Bir yandan gardırobunuzu yenilemek ve güzelleşmek adına harcama yapmak isterken bütçeniz bu duruma elvermeyebilir. Ya da eşiniz paranızı daha iyi idare etmeniz yönünde size baskı uygulayabilir. Ayrıca bu günlerde iştahınızın artması sebebiyle fazla yeme içmeden dolayı kilo alabilirsiniz.

12 Haziran Venüs Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Bu günlerde sosyal çevrenizin hareketlenmesi ile birlikte farklı ortamlara girebilir, hayatınıza yeni kişilerin dahil olmasına şahit olabilirsiniz. Özellikle aşk hayatınızda yaşadığınız istikrarsızlık ve sürpriz gelişmeler daha rutin ve kontrol edilebilir halde olacaktır.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

03 Haziran Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde. 04 Haziran Venüs İkizler burcundaki Güneş ile kavuşum yapacak. Aynı zamanda Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde olacak.05 Haziran Venüs Başak burcundaki Jüpiter arasında kare açı olacak.( Grandcross) Hayata başka bir pencereden bakma ve anlamlandırma isteğiniz sizi farklı kültürlere yönlendirebilir. Ya da değişik felsefik akımları takip etmek ve bu konularda bilgi sahibi edinmek isteyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta edineceğiniz bilgi kaynağının doğruluğunu iyice araştırmak olmalıdır. Körü körüne inandığınız bilgiler sizi geri dönüşü olmayan zorlu yollara sürükleyebilir. Neptün’ün kare açısından dolayı iç benliğinizde görmeniz gereken kusurlarınızı ört bas etmek isteyebilirsiniz.

12 Haziran Venüs Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Kariyer anlamında yapmak istediklerinizi plan ve projelendirmek bu dönemde yapmanız gereken en doğru şey olacaktır. İnzivaya çekilerek kendinizi dinlemeniz son derece önemli. Sizi heyecanlandıracak platonik ya da gizli beraberlikten uzak durmalı, duygularınızı kontrol altına almalısınız.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

03 Haziran Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde. 04 Haziran Venüs İkizler burcundaki Güneş ile kavuşum yapacak. Aynı zamanda Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde olacak.05 Haziran Venüs Başak burcundaki Jüpiter arasında kare açı olacak.( Grandcross) Daha çok dostlarınızla bir arada olmak ve eğlence hayatının içinde yer almak arzusu içindesiniz. Ancak kendinizi sosyal çevreniz içerisinde rahatlıkla ifade edemeyebilirsiniz. Bu dönem aşk hayatınızın da biraz karışması mümkün. Almış olduğunuz sorumlulukları yerine getirmekte zorlanabilirsiniz. Ya da aşkınızı doğru bir şekilde sunmakta güçlük çekebilirsiniz. Karşınızdaki kişi ile aranızda iletişim sorunları yaşayabilir, yanlış anlaşılmalardan dolayı iplerin gerildiğini hissedebilirsiniz. Parasal konularda temkinli olmaya önem verin.

12 Haziran Venüs Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Arkadaşlarınızla ile birlikte seyahate çıkmak, kendinizi biraz bulunduğunuz ortamdan uzaklaştırmak isteyebilirsiniz. Gideceğiniz farklı kültürlerden yeni iş imkânları doğabilir. Ancak yukarıdaki etkiler uzun soluklu olduğu için her şeye rağmen dalgınlık, unutkanlık nedeniyle yanlış karar almamaya özen gösterin.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

03 Haziran Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde. 04 Haziran Venüs İkizler burcundaki Güneş ile kavuşum yapacak. Aynı zamanda Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde olacak.05 Haziran Venüs Başak burcundaki Jüpiter arasında kare açı olacak.( Grandcross) İş hayatınızın sorumlulukları yanında evinizde de yapmanız gereken işlerin yığılması sizi biraz zorlayabilir. Kendinizi sıkışmış ve bunalmış hissedebilirsiniz. İyi bir planlama yapar, stratejik ilerlerseniz ikisi arasındaki dengeyi yakalayabilirsiniz. Sizden ilgi bekleyen aile büyüklerine gereken alakayı göstermeye özen gösterin. Neptün’ün kare açısı sebebiyle bir adli davadan haber bekliyorsanız alacağınız sonuç sizi sıkıntıya sokabilir. Önünüzü görmekte güçlük çekeceğiniz bu süreçte karşınızdaki kişilere fazlasıyla güvenmemeye dikkat edin.

12 Haziran Venüs Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Kariyer basamaklarını tırmanmaya çalıştığınız bu günlerde size el uzatmak isteyen kişilerden aldığınız destek mesleğinizi geliştirmenize yardımcı olacak. Ortaklaşa kazanımlar ya da miras yolu ile elinize geçen geliri yeni bir yatırıma yönlendirmek isteyebilirsiniz. Ancak bu işi yaparken beraber yol alacağınız kişileri iyi seçmeye önem verin. Eğer mümkünse bilirkişilerin desteğini almayı ihmal etmeyin.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

03 Haziran Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde. 04 Haziran Venüs İkizler burcundaki Güneş ile kavuşum yapacak. Aynı zamanda Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde olacak.05 Haziran Venüs Başak burcundaki Jüpiter arasında kare açı olacak.( Grandcross) Sizin için nefes almakta zorlandığınız bir dönem. Uzun zamandan beri bir yurtdışı seyahatine çıkarak rahatlamak arzusu içerisindesiniz. Fakat kendinizi köşeye sıkışmış hissedebilirsiniz. Yine de bu imkânı bulursanız yapacağınız yolculuklarda da unutkanlık sebebiyle bazı problemlerle karşılaşma olasılığını göz ardı etmeyin Neptün’ün kare açısı özellikle çalışma hayatınızda da dalgınlıktan dolayı yapabileceğiniz bazı hataların üzerini çizmekte. Dikkatinizi açık tutmalı ve projelerinizi iyice gözden geçirerek teslim etmelisiniz. Aksi taktirde sonrasında başınız fazlasıyla ağrıyabilir. Kendinizi sorgularken fazlasıyla eleştirel olabilir, hatalarınızı büyütme eğilimine girebilirsiniz.

12 Haziran Venüs Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Eş ya da ortaklarınızla yapacağınız yurtdışı bağlantılı işlerden kazanımlar gündeminize gelebilir. Adli davalar, mahkemelerle ilgili olumlu gelişmeler elde edebilirsiniz. Aşk ilişkinizin güçlendiği bir dönemdesiniz. Kendinizi huzurlu ve mutlu hissediyorsunuz. Bu nedenle ilerleyen dönemde ilişkinizi daha ciddi bir boyuta taşıyabilirsiniz.

corekAKREP VE YÜKSELEN AKREP

03 Haziran Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde. 04 Haziran Venüs İkizler burcundaki Güneş ile kavuşum yapacak. Aynı zamanda Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde olacak.05 Haziran Venüs Başak burcundaki Jüpiter arasında kare açı olacak.( Grandcross) Bu günlerde ortaklarınızla maddi kaynaklarınızı arttırma üzerinde bazı çalışmalar üzerine eğilebilirsiniz. Yeni projeler üretebilir veya geçmişte yaptığınız işlerin getirisini arttırmak için farklı yöntemler bulabilirsiniz. Ancak her türlü yeni başlangıç için özellikle finansal konularda temkini elden bırakmamalısınız. Neptün’ün kare açısı sebebiyle aşk hayatınızda sizi zorlayan partnerinizden uzaklaşmak ve biraz kafanızı dinlemek isteği içindesiniz. Anlayışsız davranır ve empati yapmazsanız ilişkinin tamamen bitmesine neden olabilirsiniz. Çocuğunuza sağlamış olduğunuz imkânlar onların gelecek planlarına olumlu yönde ışık tutarken içinizde yaşamış olduğunuz bir takım kuşku ve kuruntular nedeniyle kendinizi köşeye sıkışmış hissedebilirsiniz. Mümkün olduğu kadar realist olmayı ihmal etmeyin.

12 Haziran Venüs Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Sağlığınız ile ilgili dikkat etmeniz gereken sorunlar varsa bunların takibini ihmal etmemelisiniz. Çok çalışıp karşılığını alma zamanı geldiği bilmelisiniz. Eğer bu süre zarfınca tembellik yapmayıp çok emek verdiyseniz bunların getirilerini kat kat alacaksınız.

yayYAY VE YÜKSELEN YAYLAR

03 Haziran Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde. 04 Haziran Venüs İkizler burcundaki Güneş ile kavuşum yapacak. Aynı zamanda Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde olacak.05 Haziran Venüs Başak burcundaki Jüpiter arasında kare açı olacak.( Grandcross) Evlilik hayatınızda yolunda gitmeyen, bir türlü çözülemeyen problemler aranızda soğukluk girmesine neden olabilir. Mümkün olduğunca duygularınızı net bir şekilde dile getirmeye çalışın. Bu günlerin geçeceğini bilerek hareket etmeli, karşı tarafı fazla kırmamaya özen göstermelisiniz. Aile içerisinde kontrolünüzün dışında gelişen olaylar karşısında fedakârlık etmek durumunda kalabilirsiniz. Kariyerinizde ulaşmak istediğiniz noktaya gelmek adına hedeflerinizi çok yüksekte tutmamaya özen göstermeli, gerçekçi düşüncelerden uzaklaşmamalısınız. Bu günlerde ev içerisinde gerçekleşecek tamirat tadilat işleri gündeminize gelebilir.

12 Haziran Venüs Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Bu enerjiler aşk hayatınızı düzene sokmanıza neden olurken beraber olduğunuz kişi ile var olan ilişkinizi artık ciddiyete dökme zamanının geldiğini düşünebilirsiniz. Aşkınız ile gezi amaçlı ya da ortaklarınızla yeni projeler gerçekleştirmek adına seyahate çıkabilirsiniz.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

03 Haziran Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde. 04 Haziran Venüs İkizler burcundaki Güneş ile kavuşum yapacak. Aynı zamanda Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde olacak.05 Haziran Venüs Başak burcundaki Jüpiter arasında kare açı olacak.( Grandcross) Uzun zamandır istikrarlı çalışmalar yapmanız neticesinde kendinizi köşeye sıkışmış ve içsel anlamda daralmış hissedebilirsiniz. Fakat bu dönemi atlatırsanız ilerleyen zamanlarda mesleğinizde bir üst basamağa çıkmanız mümkün olabilir.  Ofis arkadaşlarınızla aranızdaki gerilimi çözmeye çalışacak adımlar atmanızda fayda var. Bu sizin psikolojik anlamda rahatlamanıza neden olurken daha verimli ve üretken çalışmalar da ortaya koymanıza imkân verecektir. Aksi taktirde patronlarınızın taktirini kazanmak yerine tepkileri üzerinize çekebilirsiniz. Ancak Neptün’ün kare açısından dolayı adım atarken çok dikkat etmeli, alacağınız her kararı iyiden iyiye sorgulamalısınız. Yaşadığınız sağlık problemleri varsa bunlarla ilgili gereken tetkikleri zamanında yaptırmanız önemli. Bedensel sağlığınızı korumak ve güçlendirmek adına spora başlayabilirsiniz.

12 Haziran Venüs Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Aile üyeleri ile ilişkilerinizde son derece uyumlu ve huzurlu olduğu günler. Evinizi havasını değiştirmek adına bazı objeler satın alabilirsiniz. Eskimiş ve sıkıldığınız her ne varsa bu süreçte onları yenilemeniz söz konusu.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA

03 Haziran Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde. 04 Haziran Venüs İkizler burcundaki Güneş ile kavuşum yapacak. Aynı zamanda Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde olacak.05 Haziran Venüs Başak burcundaki Jüpiter arasında kare açı olacak.( Grandcross) Uzun süredir iş hayatının zorlukları ile mücadele etmekten yoruldunuz. Artık biraz ruhunuzu dinlendirmek ve iç dünyanıza çekilmek istiyorsunuz. Fakat bu dönem gelecekle ilgili planlar yapma dönemi. Bunun için sorumluluklarınızın bilincinde olarak hareket etmelisiniz. Aşk hayatınızda sizi zorlayan ve kısıtlayan bir takım olaylarla mücadele etmeniz söz konusu. İleriye yönelik yapacağınız planlarda bütçenizin sizi zorlaması moralinizi bozabilir. Paranızı kontrollü harcamanız sizin için en doğrusu. Aksi taktirde har vurup harman savurursanız ileride daha zor durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili yaşamış olduğunuz sıkıntıların sebebi finansal anlamda sıkışmış olmanız olabilir.

12 Haziran Venüs Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Katılacağınız konferanslar sizi teknik anlamda geliştirirken hayatınıza daha çok teknolojiyi sokmak durumunda kalabilirsiniz. Yaratıcılığınızı arttırmak adına yapacağınız her türlü girişim bu dönem biraz sekteye uğrayabilir. Önümüzdeki ayları bu işler için daha çok tercih edebilirsiniz.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK

03 Haziran Venüs Balık burcundaki Neptün ile kare açı içerisinde. 04 Haziran Venüs İkizler burcundaki Güneş ile kavuşum yapacak. Aynı zamanda Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde olacak.05 Haziran Venüs Başak burcundaki Jüpiter arasında kare açı olacak.( Grandcross) Bu günlerde evinizi güzelleştirmek adına bir mimar ile anlaşarak dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz. Ya da bazı tamirat tadilat işleri gündeminize gelebilir. Ancak Neptün’ün kare açısı yapacağınız bu işlerde uzman kişilerin desteğini almanız gerektiğinin özellikle altını çizmekte. Aksi taktirde yapılan işlerden memnun kalmayabilirsiniz. Bu günlerde kariyer anlamında artan sorumluluklarınız sizi bunaltabilir. Ev ve iş hayatınızı eğer dengeli bir şekilde organize etmezseniz eşinizle ilgili ciddi problemler kapınıza dayanabilir. Ebeveynlerinizin sorunlarını da göz ardı etmemeniz gerekmekte. Onların size olan ihtiyarcı günden güne artabilir.

12 Haziran Venüs Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Yeteneklerinizi kullanarak yapmış olduğunuz işler kendinizi daha değerli hissetmenize neden olacak. Bütçenizdeki dalgalanmalar ilerleyen zamanlarda daha rutin ve kontrol edilebilir hale gelecektir.

Astrolog Jale Muratoğlu

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

linked-in: Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.