25 Ekim-12 Kasım 2016 Merkür Akrep Burcunda İlerliyor!

338

25 Ekim-12 Kasım 2016 Merkür Akrep Burcunda İlerliyor, Burçlar Üzerindeki Etkileri

 

merkurakrepAstroloji’de Merkür aklımızı nasıl kullandığımız, olayları nasıl muhakeme ettiğimiz, konuşma ve yazma becerilerimiz, mantığımız, zekâ seviyemiz, yeteneklerimiz, düşünce tarzımız, eğitim hayatımız hakkında bilgi verir. Ayrıca iletişim, tüm bilgi alışverişleri, iletişim aletleri onun yönetimi altındadır. Öğretmen, öğrenciler, gazeteciler, avukatlar ve genç kardeşleri simgeler.

İkizler ve Başak burcunun yönetici gezegeni olan Merkür bu burçlarda yücelir. Balık burcunda düşük pozisyondadır. Yay burcunda ise zararlı konumdadır. Haritadaki Merkür’ün olumlu yerleşimi; kıvrak zekâya, çok yönlü düşünebilmeye, karşı tarafı etkileyebilecek şekilde konuşma yeteneğine ve bilgiye aç bir yapıya neden olur. Hızlı düşünebilme kabiliyetinin yüksek olması sebebiyle olayları muhakeme etmekte yeteneği yükselir. Haritadaki Merkür’ün olumsuz yerleşiminde ise; kararsızlık, olayların derinine inememek, dedikoduculuk, gereksiz ve boş konuşmalar, yalancılık, insanlarla dalga geçmek, çabuk sıkılmak, kurnazlık söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Merkür’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Merkür Akrep’te konumlandığında birey sabır gerektiren işlerde başarı gösteren, konsantrasyonu yüksek bir tutum sergiler. Araştırma gerektiren işlerde detaylara inerek, sezgilerini de işin içine katarak sonuca ulaşmada son derece yeteneklidir. Kişi değişim ve dönüşüm temalarını içinde barındıran Akrep enerjilerini doğru kullanabilirse hayatında tıkanmış noktalara ışık tutarak ileriyi görme yetisine sahip olur. Gizemli ve mistik konulara eğilim fazlasıyla yüksektir.

Merkür Akrep’te konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; takıntılı, saplantılı düşüncelerin esiri olmamaktır. Bu sistemle çalışan zihin hem kendine hem de karşısındaki kişilere zarar verebileceği gibi ruhsal anlamda da çok büyük travmalar yaşayabilir. Okült, üstü örtülü konular, psikolojik alanda yapılan çalışmalarda fazla derine inerek dünyevi ortamlardan uzaklaşma tehlikesine dikkat edilmelidir. Ayrıca Zodyak kuşağında Akrep ortaklaşa kazançlar ve değerler, miras, kredi borcu, sigorta konularını da yönettiği için bu alanların, beklenen veya beklenmeyen ameliyatların gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Bu dönemde kadınlarda genital bölgede, erkeklerde ise cinsel organlarda problemler yaşanabilir.

Merkür’ün Akrep burcuna geçmesi ile birlikte  Yengeç, Akrep, Balık burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken,  Başak, Oğlak burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar.  Boğa, Aslan, Kova burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

30 Ekim Merkür Balık burcundaki R Neptün ile üçgen açı içerisinde. Zihinsel anlamda sezgilerinizin yüksek olması hayal gücü gerektiren işlerde başarı sağlamanıza neden olacak. İdealize ettiğiniz konulara yönelerek geleceğinizi planlamak isteyebilirsiniz. Ruhsal çalışmalar yapmak için uygun günler.

03 Kasım Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açısı yapacak. Bu kısa dönemi konsantrasyon gerektiren işlere ayırabilir, odaklanarak yapacağınız araştırmalarda sonuca ulaşabilirsiniz. Yeni alanlara merakınız artacağı için bazı konularda derinlemesine araştırma yapmak istemeniz mümkün.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

Bu kısa dönemde özellikle finansal konularda sezgilerinizin artması ile birlikte paranızı doğru kanala yönlendirme imkânı bulabilirsiniz. Okült çalışmalara katılmak için çok uygun bir zaman. Bu alanda öğrendiklerinizi etrafınıza yayarak başkalarını da aydınlatmak isteği içinde olacaksınız. Vergi, kredi kartı ödemeleri, borçlar, alacak verecek gibi hususlarda daha akıcı enerjiler mevcut. Plüton’un etkisi ile bu konularda beklenmedik dönüşümler yaşayabilirsiniz.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

İlişkilerinizi mercek altına aldığınız bu kısa dönemde dile getirmekten kaçındığınız konuları gündeme getirebilirsiniz. Ortaklarınızla yapacağınız anlaşmalara sezgilerinize güvenerek yön vereceksiniz. Çıkacağınız seyahatlerde Plüton’un etkisi ile bir açılım yaşamanız ve hayata bakış açınızı genişletmeniz mümkün. Aşk hayatınızda meydana gelen belirsizliklerin yavaş yavaş netleştiği ve çözüme ulaştığı günlerdesiniz. İş amaçlı ortaklarınızla seyahate çıkabilirsiniz.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

İş ortamınızda astlarınızla aranızdaki diyalogun yumuşadığı günlerdesiniz. Kariyer hayatınızda zorlu bir süreçten geçtiniz. Artık daha az yorulacağınız ve biraz nefes alacağınız bir döneme girdiniz. Ofis içindeki arkadaşlarınızla yaratıcı çalışmalar yaparak etkin projeler ortaya koyabilirsiniz. Eskiye ait bir takım düşünce kalıplarınızı yıkarak yenilikçi fikirler ortaya çıkarmanız mümkün. Sağlığınızla ilgili olumlu haberler alacaksınız.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

Romantik ilişkilerinizde yaşadığınız gerginliklerin yavaş yavaş hafiflediğini görebilirsiniz. Ortaklarınızla birlikte hareket ederken zihinsel anlamda fazlasıyla konsantre olabileceğiniz için başarılı çalışmalar ortaya koymanız söz konusu. Yakın çevreniz ile birlikte kısa seyahatlere ya da aşkınızla yurt dışı seyahatine çıkmanız mümkün. Çocuklarınızın gelişimine yardımcı olacak aktivitelere  katılabilirsiniz.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

Yuvanızda yumuşak rüzgârların estiği bir süreç. Aile bireyleri ile aranızda bazı konularda fikir alış verişi içinde olacaksınız. Ev içinde düzenlemeler, tamirat, tadilat çalışmaları bu döneme denk gelebilir. Bir kısmınız içsel olarak kendini geliştirmek ve meditatif çalışmalara yönelmek isteyecekler. Ebeveynlerinize karşı duyduğunuz merhamet ve sevgi yoğun olacağı için onlarla birlikte olma ihtiyacı duyacaksınız.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU

Romantik ilişkilerinizde tutkunun arttığı bu dönemde birlikteliğinize daha fazla önem verebilirsiniz. Sevgilinizle kısa seyahatlere çıkarak aşkınızın keyfini çıkarmanız mümkün. Eğitim amaçlı katılacağınız seminerler kendinizi geliştirmenize olanak sağlayabilir. Akrabalarınızla diyaloğunuzun artacağı birlikte daha fazla vakit geçireceğiniz günler. Sosyal aktivilerde bulunarak gruplar içerisinde yer almaktan da zevk alacaksınız.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

Bütçenizi gözden geçirdiğiniz bu süreçte harcamalarınızı kontrol altına almaya çalışacaksınız. Ev içinde yapılacak tamirat tadilat işleri gündeminize gelebilir. Her zamankinden daha fazla ailenizle birlikte olma isteği içerisindesiniz. Akıcı enerjilerin etkisi ile gündelik hayat içerisinde yaşadığınız zorlukları daha kolay başardığınızı göreceksiniz. Sağlığınız ile ilgili aldığınız bazı haberler canınızı sıkabilir. Gereken önlemleri almayı ihmal etmeyin.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

Kendinizi derinlemesine analiz ettiğiniz bu süreçte fiziksel anlamda değişiklik yapmak adına kararlar alabilirsiniz. İkna yeteneğiniz yüksek olacağı için bazı anlaşmalarda etkin rol oynamanız mümkün. Sahip olduğunuz bilgileri geniş kitlelere yaymak adına seminer verebilirsiniz. Bu günlerde sosyalliğinizin artması nedeniyle sevgiliniz ve arkadaşlarınızla vakit geçirebilir, kısa seyahatlere çıkabilirsiniz. Hayatın keyifli yanlarını deneyimliyorsunuz.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

Bu kısa süreçte içsel anlamda kendinizi derinlemesine analiz edeceksiniz. Yalnız kalmak ve kendinizi dinlemek size iyi gelecektir. Endişe ve korkularınızla mücadele edebilecek gücün içinizde var olduğunun farkındasınız. Hayata geçirmek istediğiniz her türlü projeyi acele etmeden planlamanızı ve bir sonraki ay içerisinde yürürlüğe koymanızı tavsiye ederim. Sezgilerinizin kuvvetli olması nedeniyle yaratıcılık gerektiren işlerde başarı elde etmeniz mümkün.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

Sosyalleşme ihtiyarcınızın arttığı bu günlerde arkadaşlarınızla vakit geçirmek arzusunda olacaksınız. Sizinle aynı fikirde olan kişilerle paylaşımlarda bulunmanız ve onlardan destek görmeniz söz konusu. Eşiniz ya da ortağınızla iş için yapılacak kısa ve uzun seyahatler gündeminize gelebilir. Yakın çevre ve akrabalarınızla her zamankinden daha fazla vakit geçireceksiniz. Yeni fikirler edinmek adına seminerlere katılmanız mümkün.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

Geleceğinize yönelik hedeflerinizle ilgili konularda zihinsel anlamda düşüncelerinizin yoğun olması söz konusu. Bu sebeple finansal alanlarda hislerinizi de kullanarak yeni yatırımlara yönelebilir ve isabetli kararlar alabilirsiniz. Bu dönemde saygınlığınızı arttıracak başarı ödülleri alabilir ve üstlerinizin taktirini kazanabilirsiniz. Size destek olacak saygın kişilerin bu süreç zarfında hayatınıza girmesi söz konusu. Önemli görüşme ve toplantıları bu sürece denk getirmeniz faydanıza olacaktır.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

Yoğun temponuzun size ağır gelmesi nedeniyle biraz nefes almak ihtiyarcındasınız. Seyahat etmek bu dönem size iyi gelecektir. Eğitim öğretim hayatında olanlar ise kendilerini dönüştürücü bilgilerin ışığı altında bir aydınlanma yaşayabilirler. Seminer düzenlemek, eğitim vermek, uluslar arası işlerle ilgili olumlu enerjiler altındasınız. Sevgilinizle birlikte yapacağınız her aktiviteden büyük mutluluk duyacaksınız.

Astrolog Jale Muratoğlu

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

linked-in: Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.