24 Ocak- 17 Şubat 2016 Venüs Oğlak Burcunda İlerliyor!

374

 24 Ocak- 17 Şubat 2016 Venüs Oğlak burcunda ilerleyecek! Burçlar Üzerindeki Etkileri!

 

venuscapricornAstroloji’de Venüs ilişkileri ve bu alanda nasıl bir tutum sergilediğimizi temsil eder. Ayrıca aşk, cinsellik, cazibe, sanat, kadınla ilgili tüm güzellik unsurları (moda, kozmetik, süs objeleri, dans, takı), bununla birlikte hayattan keyif alınan her şey onun yönetimi altındadır. Genç kadınları simgeler.

Boğa ve Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs, Balık burcunda yücelir. Başak burcunda düşük pozisyondadır. Haritadaki Venüs’ün olumlu yerleşimi; kişinin kendisi ve çevresi ile uyum içerisinde olmasını sağlar. Bunun yanında artistik yetenekler, sosyallik, sevgiyi alıp verebilme kapasitesinin güçlü olması gibi özelikler kazandırır. Parayı kazanabilme ve yönetme kabiliyetimizde Venüs’e bakılarak anlaşılır. Haritadaki Venüs’ün olumsuz yerleşiminde ise; doyumsuz, egoist, tembel, sevgisiz, zevklerin peşine düşen, asosyal, çevresine kötü örnek olan, vefasız bir tutum sergilemek söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Venüs’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Venüs Oğlak burcunda konumlandığında birey son derece güvenilir ve karşı tarafın isteklerine cevap verebilen bir kişilik sergiler. Ciddi ve gerçekçi tutumlar ilişkiyi daha sağlam bir zemine oturtur. Kişi hayatında isteklerini elde etmede kararlı ve kontrollü olduğu için eline aldığı işleri başarı ile tamamlama yeteneğine sahiptir. Gelenekçi ve kuralcı olması toplum içinde saygınlığı da beraberinde getirecektir.

Venüs Oğlak burcunda konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; bu enerjiyi kullanırken hırslarımızın esiri olmamaktır. Bu dönemde ilişkilerde duyguların ifadesinde kısıtlanma olduğu için kişi kendini fazla açmaktan kaçınır. Gösterilen bu tutumda arada soğukluk ve gerginlik olmasına neden olabilir. Fazla tutucu davranmak, esneklikten kaçınmak sorunların büyümesi sonucunu doğuracaktır.

Venüs’ün Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte  Boğa, Başak, Oğlak burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, Akrep, Balık burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar.  Koç, Terazi, Yengeç burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

30 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. İş yaşamınızda ele aldığınız konuları sezgilerinizi de kullanarak oldukça akıcı bir şekilde yoluna koyabilirsiniz. Daha yumuşak bir tavır sergileyeceksiniz.

06 Şubat’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile kavuşum yapacak. Kariyerinizle alakalı fazla manüpletif ve baskıcı tutum sergileyen kişilere karşı temkinli olmalısınız. Bunu siz de onlara uygulayabilirsiniz ya da size karşı gösterilen bir tavır da olabilir. Bu nedenle iki kere düşünerek adım atmalısınız.

07 Şubat’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kare açı, Akrep burcundaki Mars ile sekstil açı içerisinde. Kazançlarınızı sizin için gerekli olan alanlara yönlendirerek bunlardan gelir elde etmeniz mümkün. Ancak yine de elinizdeki paranızı dikkatlice harcamanız son derece önemli. Yeni ortaklıklar kurmanız söz konusu. Ancak temkini elden bırakmayın.

10 Şubat’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Ofis içindeki arkadaşlarınızla birlikte zor görevlerin altından kalkarak işlerinizi yoluna koyabilirsiniz. Sağlık açısından belirli dönemlerde rahatsızlıklar meydana gelebilir. Genel kontrol yaptırmanızda fayda var.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

30 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde.  Bu transitle medya, basın yayın, dış ticaret ve yurt dışı bağlantılı işlerinizde daha kolay ve akıcı etkiler altında olacaksınız. Rüzgar arkanızdan esecek. Sevdiğinizle beraber yapacağınız seyahatler ruhunuza iyi gelecek.  Akademik çalışmalarda hayal ettiğiniz her ne varsa bunları hayata geçirmeniz mümkün. Hukuki konularda da sonuçlanmasını beklediğiniz davalardan olumlu netice alabilirsiniz.

06 Şubat’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile kavuşum yapacak. Finansal kazançlarınızda muhatap olduğunuz kişilerle diyaloglarınıza son derece dikkat etmelisiniz. Düşüncesizce hareket etmeniz veya manüpletif davranmanız sert etkilerle karşılaşmanıza neden olabilir.

07 Şubat’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kare açı, Akrep burcundaki Mars ile sekstil açı içerisinde. Gündelik hayat içerisindeki işlerinizin yoğunluğu artarken sakarlıktan dolayı meydana gelebilecek küçük kazalara karşı temkinli olmalısınız. Sinirlerinizin gerilmemesi için kendinizi akışa bırakmalısınız.

10 Şubat’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Aşk hayatınızda ilişkiler doludizgin giderken ailenize yeni bir üye katılması müjdesi ile sevinebilirsiniz.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

30 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Yatırımlarla ilgili ortaklaşa verilen kararlar bu dönem karşınıza çıkabilir. Güvendiğiniz kişilerle masaya oturmanız söz konusu. Birlikte edinilen kazanımlarda bir takım sevindirici gelişmeler ve artışlar gündeminize gelebilir.

06 Şubat’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile kavuşum yapacak. Sizden ilgi bekleyen aşkınıza daha fazla vakit ayırmak gelecek tepkileri en aza indirecektir. Gerçek duygularınızı sevdiğiniz kişiye anlatarak bir takım kararlar almanız mümkün.

07 Şubat’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kare açı, Akrep burcundaki Mars ile sekstil açı içerisinde. Bu günlerde sağlınıza her zamankinden fazla dikkat etmek durumunda kalabilirsiniz. Ameliyat gibi operasyon gerektiren durumlar söz konusu olabilir.

10 Şubat’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Çocuklarınızın size karşı olan ihtiyarcının en yüksek olduğu dönemdesiniz. Onlarla daha fazla vakit geçirerek aktivitelerde bulunmalısınız. Spora başlamak için uygun günler.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

30 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Kişisel anlamda kendinizi geliştirmek adına katılacağınız geziler, seminerlerden büyük fayda elde edebilirsiniz. Partneriniz ve ortaklıklarınızla aranızda konuşamadığınız konuları gündeme getirmeniz için iyi bir dönemdesiniz.

06 Şubat’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile kavuşum yapacak. Bilinçaltınızda meydana gelecek bir aydınlanma ile karşınızdaki kişiler hakkında yeni kararlar alarak hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz. Hukuki konularda hedeflerinize doğru ilerlerken sonuç almak için var gücünüzle çalışmaya devam edin.

07 Şubat’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kare açı, Akrep burcundaki Mars ile sekstil açı içerisinde. Aşk ilişkinizi daha sağlam temeller üzerine oturtmak adına uygun bir transittesiniz. Çocuklarınızla ilgili konularda mücadele etmeniz gereken hususları hızlı bir şekilde ele alabilirsiniz.

10 Şubat’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Ev içinde yapmanız gereken tamirat tadilat işleri gündeme gelebilir. Ebeveynleriniz ile ilgili konularda sorumluluklarınız artarken onların ihtiyaçlarını ihmal etmemelisiniz.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

30 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Sağlığınız ile ilgili konularda son derece dikkatli olmalısınız. İskelet ve iskelet sistemi ile ilgili rahatsızlıklar gündeme gelebilir. Yaptırmanız gereken tahlillerinizi göz ardı etmeyin.

06 Şubat’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile kavuşum yapacak. Sizi zorlayan ofis arkadaşlarınız bu dönemde daha fazla problem çıkarabilirler. İşin içinden çıkılamayan durumlar söz konusu olabilir. Kendinizi güçlendirmek adına bu kişilerle yüzleşerek sorunları halletmeye çalışmanız en doğrusu.

07 Şubat’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kare açı, Akrep burcundaki Mars ile sekstil açı içerisinde.  Eviniz içinde yapacağınız yeni dekorasyonlar bu döneme denk gelebilir. Uzun zamandan beri başlamak istediğiniz sağlıklı beslenme programına artık başlayabilirsiniz.

10 Şubat’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Özellikle akrabalarınızla daha fazla görüşeceğiniz bu süreçte onlarla vakit geçirmenin keyfini çıkarmalısınız. Sizi eğitecek seminerlere katılmanız faydanıza olacaktır.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU

30 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Yaratıcı çalışmalar, sahne, tiyatro vb. alanlarla yeteneklerinizi kullanarak başarı elde edebilirsiniz. Enerjinizi bu yöne kaydırmanızda fayda var. Çocuk sahibi olmak isteyenler müjdeli haberi alabilirler.

06 Şubat’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile kavuşum yapacak. Çocuklarınız bu dönemde can sıkıcı çıkışlar yapabilirler. Makul ve mantıklı bir şekilde onları yönlendirmeli, motive etmeli ve sorunlarını çözmeye çalışmalısınız.

07 Şubat’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kare açı, Akrep burcundaki Mars ile sekstil açı içerisinde. Sizi zorlayan partnerinize karşı ilişkinizi sorguladığınız bu süreçte beraberliğinize yön vermek isteyebilirsiniz. Daha ağırbaşlı ve hayatınıza anlam katacak bir ilişki yaşama arzusunda olabilirsiniz. Finansal konularda alacak, verecek, harcamalarla uğraşmak durumunda kalmanız mümkün. Gereksiz masraf yapmaktan kaçının.

10 Şubat’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Kendinizi güzelleştirmek adına bazı girişimlerde bulunabilirsiniz. Gardırobunuzu yenilemeniz mümkün.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

30 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Bu süreçte aile ile ilgili konular ön plana çıkacak. Yeni bir mülk almak, taşınmak veya ev içinde dekorasyon yapmak gündeme gelebilir. Enerjinizi içe yoğunlaştırarak kendinizle ilgili sizi rahatsız edenleri keşfetmeniz söz konusu.

06 Şubat’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile kavuşum yapacak. Eşinizle ilişkilerinizi tekrardan gözden geçirmeniz ve bir takım konuları masaya yatırmanız mümkün. Sorunlarınızı enine boyuna tartışabilir ve bir çözüm arayışına gidebilirsiniz.

07 Şubat’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kare açı, Akrep burcundaki Mars ile sekstil açı içerisinde. Bünyenizi güçlendirmek adına spora ya da yeni bir diyet programına başlamanız çok önemli. Kazalara açık olduğunuz bu günlerde risk getiren her durumdan uzak durun.

10 Şubat’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Ebeveynlerinizle daha fazla beraber olmak, misafir ağırlamak isteğiniz yoğunlaşıyor. Sevdiklerinizle vakit geçirmek size iyi gelecektir.

 

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

30 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Aşk hayatınızda hareketlilik devam ederken sevdiğinizle birlikte romantik dakikalar geçirebilir, gece kulüpleri, eğlence yerlerinde boy gösterebilirsiniz. Çocuklarınızın idealize ettiklerini hayata geçirmelerinde yardımcı olacaksınız.

06 Şubat’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile kavuşum yapacak. Kardeşleriniz, akrabalarınız ve yakın çevreniz ile ilgili konularda sizi zorlayan durumlarla mücadele edebilirsiniz. Komşularınızla birlikte hareket ederek apartman içindeki sorunları çözmeye çalışacağınız bir süreçtesiniz.

07 Şubat’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kare açı, Akrep burcundaki Mars ile sekstil açı içerisinde. Aniden çıkan sağlık problemlerinin en büyük sebebi sizsiniz. Eğer rahatsızlıklarınızı önemsemeyerek gerekli tetkikleri yaptırmıyorsanız sonuçlarına katlanmak durumunda kalırsınız.

10 Şubat’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Kendinizi son derece iyi ifade edeceğiniz bu süreçte iletişiminiz her zamankinden daha fazla olabilir. Yapmanız gereken işleri kolaylıkla rayına koyduğunuzu göreceksiniz. Eğitim ile ilgili alanlarda çalışma yapanlar birçok konuda bilgi sahibi olarak kendilerini geliştirebilirler.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

30 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Özellikle finansal konulara yoğunlaşacağınız bir süreçtesiniz. Paranızı değerlendirmek adına yeni anlaşmalar yapmaya yönelebilirsiniz. Kazançlarınızı arttırmak için kontak kuracağınız kişilerden fayda sağlamanız mümkün.

06 Şubat’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile kavuşum yapacak. Kariyerinize yönelik her türlü adım size gelir olarak geri döneceği için hırsla yolunuza devam etmelisiniz. Gevşeklik göstermeniz kaybınıza olacaktır.

07 Şubat’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kare açı, Akrep burcundaki Mars ile sekstil açı içerisinde. Aşk hayatınızın hareketlendiği bir dönemdesiniz. Sizi heyecanlandıran ve âşık olduğunuza inandığınız kişi ile ciddi bir beraberlik başlatabilirsiniz.

10 Şubat’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Bireysel özgürlüğünüzü kazanmaya yönelik yeni adımlar atmanız söz konusu. Geçmişte emek vererek yaptığınız her türlü mücadele güçlenmenize neden oldu. Bundan sonra bunların meyvelerini toplama zamanı.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

30 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Giyim, kuşam ve estetik vb. alanlarda kendinizle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Bedensel anlamda güzelleşme isteğiniz ön planda. Hatta bu nedenle bir operasyon da geçirebilirsiniz.

06 Şubat’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile kavuşum yapacak. Enerjinizi kişisel hedeflerinize erişmek adına yönlendireceğiniz günlerdesiniz. Çok çalışarak yapıcı anlamda gelişmeler kaydetmeniz mümkün.

07 Şubat’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kare açı, Akrep burcundaki Mars ile sekstil açı içerisinde. Alışılmışın dışında orijinal yöntemlerle yeni şeyler öğrenmek adına bir takım başlangıçlar yapabilirsiniz. Bu sizi fazlasıyla heyecanlandıracak. İdealize ettiğiniz konularda başarılı olmak için mücadeleci yönünüzü ortaya çıkarmalısınız.

10 Şubat’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Kendinize güveninizin yüksek olması bir yandan da uzlaşmacı tavırlarınız sizi başarıya götürecek. Saygı göreceğiniz bu süreçte alkışlanmak ve taktir edilmek ruhunuzu aydınlatacak.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

30 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Zayıf noktalarınızı kolaylıkla fark edeceğiniz bu süreçte iç huzurunuzu meditasyon, yoga, dua çalışmaları yaparak yakalamaya çalışın.

06 Şubat’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile kavuşum yapacak. Psikolojik anlamda kendinizi rahat hissetmediğiniz bir süreçtesiniz. Aşkı tam olarak derinlemesine tadamama duyguları ile mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz.

07 Şubat’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kare açı, Akrep burcundaki Mars ile sekstil açı içerisinde. Olayların ard arda gelmesi ile kendinizi köşeye sıkışmış hissedebilirsiniz. Böyle zamanlarda içinize dönerek duygularınızla bir başınıza kalmanız ve iç sesinizi dinlemeniz en doğrusu.

10 Şubat’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Plan ve proje yaptıktan sonra çalışmalarınızı yürürlüğe koymaya dikkat etmelisiniz. İleride yapacağınız önemli sözleşmeler için hazırlık yapmanız gereken bir süreçtesiniz.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

30 Ocak’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Sosyalliğinizin artması ile birlikte grup çalışmalarının arttığı bir süreçtesiniz. Ortaklaşa yapılan işler, arkadaşlarınızdan edindiğiniz destek her zamankinden daha fazla olacak. Yapacağınız toplantılarda kazançlarınızı yönetmek adına çevrenizden bir takım fikirler almanız mümkün.

06 Şubat’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile kavuşum yapacak. Organizasyonlar içinde boy göstereceğiniz günlerdesiniz. Sizinle mücadele eden ve üzerinizde baskı yaratan kişilere karşı her zaman gösterdiğiniz anlayışı devam ettirmelisiniz.

07 Şubat’ta Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kare açı, Akrep burcundaki Mars ile sekstil açı içerisinde. Ödemeler, vergi, kredi, borç konularının gündeme gelmesi mümkün. Bazı davalarla ilgili karar verme aşamasında olabilirsiniz. Atacağınız adımlarda fazla risk almaktan kaçının.

10 Şubat’ta Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Ortaklaşa yapılan işler, size kazanç getirici bağlantılar olumlu sonuçlanabilir. Geleceğe dönük tüm konuları masaya yatırmanız ve bu doğrultuda doğru kararlar vermeniz mümkün.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

Linkedin: Jale Muratoğlu