24 Eylül – 18 Ekim 2016 Venüs Akrep Burcunda İlerliyor!

368

24 Eylül– 18 Ekim 2016 Venüs Akrep burcunda ilerleyecek! Burçlar üzerindeki etkileri!

venusakrepAstroloji’de Venüs ilişkileri ve bu alanda nasıl bir tutum sergilediğimizi temsil eder. Ayrıca aşk, cinsellik, cazibe, sanat, kadınla ilgili tüm güzellik unsurları (moda, kozmetik, süs objeleri, dans, takı), bununla birlikte hayattan keyif alınan her şey onun yönetimi altındadır. Genç kadınları simgeler.

Boğa ve Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs, Balık burcunda yücelir. Başak burcunda düşük pozisyondadır. Venüs Akrep burcunda ise maalesef zararlı konumdadır.  Haritadaki Venüs’ün olumlu yerleşimi; kişinin kendisi ve çevresi ile uyum içerisinde olmasını sağlar. Bunun yanında artistik yetenekler, sosyallik, sevgiyi alıp verebilme kapasitesinin güçlü olması gibi özelikler kazandırır. Parayı kazanabilme ve yönetme kabiliyetimiz de Venüs’e bakılarak anlaşılır. Haritadaki Venüs’ün olumsuz yerleşiminde ise; doyumsuz, egoist, tembel, sevgisiz, zevklerin peşine düşen, asosyal, çevresine kötü örnek olan, vefasız bir tutum sergilemek söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Venüs’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Venüs Akrep burcunda konumlandığında ikili ilişkilerde sağlamcı olmayı ön plana çıkarır. Karizmatik ve gizemli bir çekicilik doğalarında vardır. Tutkulu beraberlikler sonrasında öfke ve nefret dolu ayrılıklara dönebilir. Kin tutma ve öç olma duyguları yüksektir. Kişi gururunun ayaklar altına almamak için son derece dirençlidir. Kıskançlık öze işlemiş gibidir. Duygular çok yoğun ve derindir. Sevdiklerini sahiplenme had safhadadır.

Venüs Akrep’te konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; takıntılı ve saplantılı tavırlardan uzak durmalı, sevdiğimiz kişilere karşı fazla sahiplenici ve tutkulu tavırlar göstererek onları bıktırmamaya önem vermeliyiz. Israrcı davranışlar sergilemek bizi ve karşımızdaki kişileri yıpratacaktır. Bu enerjiler altında özgüven yüksekliği sebebiyle inatçı bir tutum sergileyerek karşı tarafa dayatmacı bir tutum sergilemekten kaçınılmalıdır. Pamuk ipliğine bağlı ilişkiler kopabilir. Öfke ile kalkan zararla oturur sözünü düşünmek önemlidir.

Venüs’ün Akrep’e geçmesi ile birlikte Yengeç, Balık burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, Başak, Oğlak burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar. Boğa, Aslan, Kova burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

kocYükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

01 Ekim Venüs Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı içerisinde. Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte üstü örtülü gizli kalmış, okült konulara ilginizin artacağını gösteriyor.

05 Ekim Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak. Birlikte olduğunu kişinin gelirinde artış yaşaması mümkün görünüyor. Bu dönemde siz de sahip olduğunuz nakdi olmayan kaynaklarınızdan (tahvil, bono vb.) gelir elde edebilirsiniz, ancak riskli yatırımlara yönelmemeli ve paranızı dikkatli harcamalısınız.

Venüs 4. ve 12. evinizde olumlu açılar yapacağı için evinizde tamirat tadilat yaptırmak isteyebilirsiniz. Arkadaşlarınızı, dostlarınızı yuvanızda ağırlamanız mümkün.

bogaaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte eş ve ortaklarınızla ilgili konularının altının çizileceğine dikkat çekiyor.

01 Ekim Venüs Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı içerisinde. Katıldığınız davetlerde romantik bir yaklaşım sergileyerek sizi etkileyen bir kişi ile tanışabilirsiniz.

05 Ekim Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak. Bu dönem eşinizle birlikte tatile çıkarak yoğun hayat temposundan bir süreliğine uzaklaşabilirsiniz. Farklı kültürleri ziyaret etmek ufkunuzun genişlemesine neden olacak.

Venüs 3. ve 11. evinizde olumlu açılar yapacağı için; gruplar içerisinde yer almaktan keyif alabilir, yakın çevre ve arkadaşlarınızın desteğini arkanızda hissedebilirsiniz. Adli davalar ve mahkemelerle ilgili beklemede iseniz olumlu sonuçlar almanız mümkün.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte çalışmalarınıza tutku ile bağlanarak, ekipçe başarılı işler ortaya koyabileceğinizi göstermekte.

01 Ekim Venüs Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı içerisinde. Kariyerinize yönelik yapacağınız işlerde yaratıcılığınızı kullanarak çok güzel çalışmaların altına imzanızı atabilirsiniz. Ancak tembellik ederek sorumluklarınızı arka plana atmamaya özen gösterin. Fazla yeme içmeden dolayı kilo alabilirsiniz.

05 Ekim Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak. İş ortamınızdaki arkadaşlarınızla sinerjinin gayet olumlu olduğu bir dönemdesiniz. Ancak yine de işinizden yeterince tatmin olamıyorsanız farklı iş tekliflerini değerlendirmeniz mümkün.

  1. ve 10. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; yeteneklerinizden para kazanarak bu parayı kariyerinize yönlendirebilirsiniz.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte romantik ilişkilerinizde hareketlenme yaşayacağınızı gösteriyor.

01 Ekim Venüs Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı içerisinde. Beraber olduğunuz kişi ile her zamankinden daha fazla eğlence hayatına yönelebilir, sosyalleşebilir, birçok davet teklifi alabilirsiniz.

05 Ekim Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak. Bu arada bekâr olanlarınız ise kalplerini ısındıracak kişi ile karşılaşabilir ve tutkulu bir ilişkiye başlayabilirler. Ancak bu kişiyi gerçekten hayatınıza sokup sokmamanız gerektiğini iyice analiz etmenizi öneririm.

  1. ve 9. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; aşkınızla yurtdışında güzel vakitler geçirebilir, farklı kültürleri deneyimlemekten büyük zevk alabilirsiniz.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte aile ve yuva kavramlarının sizin için ne kadar önemli olduğunu hatırlatacak olaylarla yüzleşmenizi sağlayacak.

01 Ekim Venüs Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı içerisinde. Ebeveynlerinizle birlikte vakit geçirmek ve onların ihtiyaçlarını karşılamak sizin için her zamankinden daha mühim olacak. Güven ve huzuru aile ortamında hissetmek isteyeceksiniz. Fakat onları sahiplenme duygusunu biraz abartabilirsiniz.

05 Ekim Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak. Bu süreçte evinizi daha konforlu, şık ve gösterişli hale getirmek için bazı girişimlerde bulunabilirsiniz. Evinizde daha fazla vakit geçirmek sizi mutlu edecek. Hatta yeni bir yere taşımak dahi isteyebilirsiniz.

  1. ve 12. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; ruhsal anlamda aydınlanma yaşamanız söz konusu olabilir.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte kardeşler, akrabalar ve yakın çevre ile ilişkilerinizin altının çizileceğini gösteriyor.

01 Ekim Venüs Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı içerisinde. Aranızın bozuk olduğu akraba ya da yakınlarınızla aranızdaki gerginlik karşılıklı anlayış ve merhametle çözülecektir. Duygu ve düşüncelerinizi kaleme alabilir hatta kitap yazabilirsiniz. Aşkınızla güzel bir tatil fırsatı yakalamanız söz konusu.

05 Ekim Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak. Komşular veya apartmanla ilgili konuşulması gereken konuların gündeme gelmesi mümkün. Aşk ve tutku duygularının önem kazandığı bu ayda katıldığınız toplantı veya seminerlerde yeni biri ile tanışma imkânı bulabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyenlere müjdeli haber gelebilir.

  1. ve 11. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; eş ve ortaklardan yana destek görebilir, geleceğinizle ilgi plan ve projeler yapabilirsiniz.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte maddi imkânlarınızı arttırma ve yatırıma dönüştürme yönünden size bazı olanaklar sunacak.

01 Ekim Venüs Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı içerisinde. Sanata duyduğunuz ilginin arttığını fark edebilir, bu alanda değişik organizasyonlara katılarak güncel faaliyetleri takip etmeye yönelebilirsiniz. Bu enerjiler altında kendinizi güzelleştirmek adına gardırobunuzu yenilemek, gösterişli takılar almak isteyebilirsiniz.

05 Ekim Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak. Özel hayatınızda sizi derinden etkileyen radikal değişimler devam ederken taşınma konuları gündeme gelebilir. Veya evinizde uzun zamandır istediğiniz dekorasyonu gerçekleştirme olanağını da bulmanız mümkün.

  1. ve 10. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; iş ve kariyerinize yönelik olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

Burcunuza giren Venüs sizi daha alımlı, gösterişli olmaya özendirecek. Kendinizi komple bakıma sokmak isteyebilir, saç sitilinizi, giyim kuşamınızı değiştirerek yenilenmek isteyebilirsiniz.

01 Ekim Venüs Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı içerisinde. Bu etkiler altında her zamankinden daha fazla karşı tarafa ilgi çekici görünebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; fazla sahiplenici ve ısrarcı tavırlar sergileyerek karşınızdaki insanları bıktırmamaktır. Yalnız kalmaktan hoşlanmayacağınız bu dönemde farklı sosyal çevrelere girerek boy göstermeniz mümkün.

05 Ekim Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak. Kardeşleriniz ve yakınlarınızla ilişkilerinizde yapıcı ve sevgi dolu bir ay bir geçireceksiniz. Aşkınız ile seyahate çıkabileceğiniz günlerdesiniz.

  1. ve 9. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; seyahat imkânları bulabilir, yurt dışı bağlantılı işlerinizden güzel haberler alabilirsiniz.

Aşk ilişkilerinizde ise hareketlenme ve olumlu gelişmeler yaşayacaksınız.. Çocuklarınızla ilgili beklediğiniz güzel haberlerin gelmesi ile kendinizi mutlu hissedebilirsiniz.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte kalabalık ortamlardan uzaklaşmak ve yalnız başınıza sessiz ortamlarda bulunmak isteyeceğinizi gösteriyor.

01 Ekim Venüs Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı içerisinde. Bu etkiler altında içsel anlamda gözlem yaparak, kendinize özeleştiride bulunabilir, hatalarınızı fark edebilirsiniz. Bu dönemi spritüel alanlara yönelerek değerlendirmeniz gelişiminiz açısından son derece faydalı olacaktır. Meditasyona ve duaya vakit ayırabilirsiniz.

05 Ekim Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak.  Maddi konularda sahip olduklarınızı daha kontrollü bir şekilde arttırma arzusundasınız. Bu dönemi daha çok plan ve proje yaparak değerlendirmelisiniz.

  1. ve 8. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; ortaklaşa kazançlardan yana şans elde edebilir, aile, yuva ve ebeveynlerinizle birlikte olmanın size vermiş olduğu huzuru fazlasıyla tadabilirsiniz.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte özellikle geleceğinize yönelik hedefleriniz için bir takım planlar yapmak durumunda olacağınızı gösteriyor.

01 Ekim Venüs Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı içerisinde. Bu etkiler altında her zamankinden daha fazla sosyalleşme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Toplum yararına kurulmuş derneklerin faaliyetlerine katılmak ve buralara üye olan insanların arasına karışmak, yeni bağlantılar kurmak imkânı elde edebilirsiniz. Bu kişilerden çeşitli faydalar elde etmeniz de mümkün.

05 Ekim Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak. Karakterinizi yeniden inşa ettiğiniz uzun süreli bir dönemin içindesiniz. Kendinizi daha güçlü bir şekilde ortaya koyma imkânı bulacaksınız.

  1. ve 7. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; mahkemeler, adli davalarla ilgili bazı olumlu sonuçlar elde etmeniz söz konusu. Ayrıca eş ve ortaklarınızı ilgilendiren konularda müspet gelişmeler yaşayabilirsiniz.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte kariyer hayatınızda bir takım olumlu gelişmelerin önünüze çıkmasına neden olacak.

01 Ekim Venüs Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı içerisinde. İleriye dönük her türlü planınızı bu dönemde yapmanız söz konusu. Mesleğinizde yükselmenizi sağlayacak önemli iş anlaşmalarını gerçekleştirmeniz ve yetkin kişilerle irtibata geçmeniz mümkün.

05 Ekim Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak. İçinizdeki büyük gücü ortaya çıkartmaya yönelik yapmış olduğunuz çalışmalar devam ederken bu konularda size destek verecek kişilerle tanışmanız söz konusu.

  1. ve 6. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; yeteneklerinizi ortaya çıkartacak çalışmalarda bulunabilir, sağlığınızla ilgili iyi haberler alabilirsiniz.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte uluslararası yapmış olduğunuz ve sonucunu merak ettiğiniz çalışmalarda çok yüksek beklentiye kapılmamanız gerektiğinin altını çizmekte.

01 Ekim Venüs Balık burcundaki Retro Neptün ile üçgen açı içerisinde. Vizyonunuzun gelişmesine neden olacak deneyimler yaşayabilirsiniz. Eğitim hayatında beklenen bir takım gelişmeler de bu döneme denk gelebilir. Bu süreçte seyahatlere çıkarak yeni yerler görme ve başlangıçlarda bulunma imkanı elde edebilirsiniz.

05 Ekim Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak. Yapacağınız yeni ortaklıklar, iş anlaşmaları bu dönemde karşınıza çıkabilir. Konsantrasyonunuzun yüksek olması sebebiyle zor çalışmaların altından kolaylıkla kalkabilirsiniz.

  1. ve 5. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; değişik kültürlerde hayatınızın aşkını bulabilir, kendinizi her zamankinden fazla keyifli, mutlu hissedebilirsiniz.

Astrolog Jale Muratoğlu

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

linked-in: Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.