23 Mart – 05 Nisan 2016 Merkür Koç Burcunda İlerliyor!

192

23 Mart – 05 Nisan 2016 Merkür Koç Burcunda ilerleyecek! Burçlar Üzerindeki Etkileri!

mercurkoctaicresimAstroloji’de Merkür aklımızı nasıl kullandığımız, olayları nasıl muhakeme ettiğimiz, konuşma ve yazma becerilerimiz, mantığımız, zekâ seviyemiz, yeteneklerimiz, düşünce tarzımız, eğitim hayatımız hakkında bilgi verir. Ayrıca iletişim, tüm bilgi alışverişleri, iletişim aletleri onun yönetimi altındadır. Öğretmen, öğrenciler, gazeteciler, avukatlar ve genç kardeşleri simgeler.

İkizler ve Başak burcunun yönetici gezegeni olan Merkür bu burçlarda yücelir. Balık burcunda düşük pozisyondadır. Yay burcunda ise zararlı konumdadır. Haritadaki Merkür’ün olumlu yerleşimi; kıvrak zekâya, çok yönlü düşünebilmeye, karşı tarafı etkileyebilecek şekilde konuşma yeteneğine ve bilgiye aç bir yapıya neden olur. Hızlı düşünebilme kabiliyetinin yüksek olması sebebiyle olayları muhakeme etmekte yeteneği yükselir. Haritadaki Merkür’ün olumsuz yerleşiminde ise; kararsızlık, olayların derinine inememek, dedikoduculuk, gereksiz ve boş konuşmalar, yalancılık, insanlarla dalga geçmek, çabuk sıkılmak, kurnazlık söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Merkür’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Merkür Koç burcunda konumlandığında bireye son derece kendinden emin, heyecanlı, dobra bir kişilik verir. Çok çabuk öğrenme ve kavrama yeteneği bulunmaktadır. Kişi çalıştığı alanlarda yaratıcı bir portre çizer. Cesaret kimliğin vazgeçilmez bir parçasıdır. Hem iş hem de sosyal alanda enerjik bir görüntü sergiler. Hayat yolunda savaş verirken düşse de toparlanıp kalkmasını bilmek, yılgınlık göstermemek en önemli özelliğidir.

Merkür Koç burcunda konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; kendi bildiğimizi okuma isteği farklı alternatifleri göz ardı etmemizi de beraberinde getirebilir. Fırsatları kaçırmamız ya da yanlış yollara sapmamız söz konusu olabilir. Eksi ve artıyı tartmadan hareket etme nedeniyle doğru tespitler yapamama sıklıkla görülür. Düşünmeden konuşmak en büyük handikaptır.

Merkür’ün Koç burcuna geçmesi ile birlikte  Koç, Aslan, Yay burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, İkizler, Kova burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar. Yengeç, Terazi, Oğlak burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

24 Mart Merkür Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Merkür bu dönemde kendinizi her zamankinden daha güçlü ifade etmenize olanak tanıyacak. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; düşünce ve duygularınızı karşı tarafa ifade ederken lafınızı iyi tartmak olmalıdır.

30 Mart’ta Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. 5. ve 9. eviniz etkileneceği özellikle aşk hayatınızla ilgili olumlu gelişmeler sizi mutlu edecek. Kendinizi daha  optimist ve rahatlamış hissedeceksiniz. Eğer çocuk sahibi iseniz bu dönemde onların elde ettikleri başarılarla gururlanabilirsiniz. Sanatsal yaratıcılıklar, tatil, hobiler gündeminizde olabilir. Uluslararası işler, ticaret, ulaşım, taşımacılık gibi alanlarla ilgili çalışmalar yapıyorsanız becerilerinizi ortaya koyacak başarılar elde edebilirsiniz.

31 Mart Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum yapacak. Aynı zamanda Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı içerisinde. Bu günlerde son derece etkili konuşacağınız için ikna etmeniz gereken kişileri kolayca kendi tarafınıza çekebilirsiniz. Konsantrasyon gerektiren işleriniz varsa bu günlerde üstesinden gelebilir verimli çalışmayan ortaya koyabilirsiniz.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

24 Mart Merkür Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Özellikle spritüel alanla ilgili konulara ilginizin arttığı günlerin içindesiniz. Bu konularla alakalı kitaplar okumaya veya seminerlere katılmaya yönelebilirsiniz. İç dünyanızda kendinizi tutarlı ve dengeli hissetmeniz çevrenize de olumlu yansıyacaktır.

30 Mart’ta Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Aynı zamanda Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı içerisinde. Bu günlerde kendi içinize çekilme ihtiyarcınızın giderek yoğunlaştığını hissedebilirsiniz. Bu tutumunuz gerçekten sizi rahatlatabilir. Geçmiş ve geleceğe takılmadan gününüzü yaşamaya çalışın. Bu dönemde gelecekle ilgili bazı projeler yapıp ilerleyen zamanlarda bunları hayata geçirmek üzerinde de yoğunlaşabilirsiniz. Arkanızdan iş çeviren ve size dost gibi görünün insanların gerçek yüzünü görmeniz de mümkün.

31 Mart Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum yapacak. 4. ve 8. eviniz etkileneceği için daha çok evinizin içinde aile üyeleriniz, çocuklarınız ve ebeveynlerinizle birlikte güzel vakitler geçirmek isteyebilirsiniz. Sosyal ortamlardan kendinizi biraz soyutlamak arzusundasınız.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

24 Mart Merkür Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Merkür bu dönemde sosyal çevrenizle yakın ilişkiler kuracağınızın ve bol bol aktif bir eğlence hayatına gireceğinizi gösteriyor. Yeni gruplar içine girmeniz ve tanıştığınız bu kişilerle entelektüel diyaloglar kurmanız mümkün. Geleceğinizle ilgili arkadaş çevrenizden alacağınız destek ileriye yönelik planlarınızı geliştirmekte size yardımcı olabilir.

30 Mart’ta Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Aynı zamanda Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı içerisinde. 7. ve 3. Eviniz etkileneceği için özellikle okült konulanda bilgi edinmek adına bazı çalışmalara katılabilirsiniz. Akrabalarınızla paylaşımlarda bulunmak isteyeceğiniz bir süreçtesiniz.  İkili ilişkilerde aradığınız huzur ve rahatlığı hissettiğiniz günler.

31 Mart Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum yapacak. Kendinizi geliştirdiğiniz ve ispatladığınız alanlarda çalışmalarınızı daha da yoğunlaştırabilirsiniz. Çevrenizdeki kişilerin dikkatini çektiğiniz için bazı klüp veya derneklerin yöneticiliği gibi görevler size teklif edilebilir. Gelirinizi arttırmanızla ilgili karşınıza çıkabilecek fırsatları göz ardı etmeyin. Bu günlerde yardıma muhtaç kişilere el uzatmak isteyebilirsiniz.


yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

24 Mart Merkür Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Merkür bu dönemde özellikle hayatınızı baştan aşağı gözden geçireceğinizi, toplum içindeki statünüzü yükseltmek üzerine yapmanız gerekenlere yoğunlaşacağınızı gösteriyor.

30 Mart’ta Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Aynı zamanda Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı içerisinde. Kariyerinizde yükselmek adına önemli kişilerle bağlantılar kurma yoluna gidebilirsiniz. Yeteneklerinizi ortaya koyarak farklı alanlarda gelir elde etmek adına yapacağınız girişimlerden olumlu sonuç almanız mümkün. 2. ve 6. eviniz etkileneceği için elde ettiğiniz gelirleri uzun vadeli bir yatırıma dönüştürmek üzere fazlasıyla kafa yormanız mümkün.

31 Mart Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum yapacak. Kariyerinizde öne çıkmak adına mesleki becerilerinizi arttıracak eğitimlere katılmanız mümkün. Sağlığınızın olumlu olduğu bir dönemdesiniz.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

24 Mart Merkür Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Sevgilinizle eğlence hayatının içinde boy gösterdiğiniz sosyal ortamlarda kendinizi rahatlattığınız günlerdesiniz. Bu sırada sorumluluklarınızı da güçlü bir şekilde yerine getirme imkânı bulacaksınız.

30 Mart’ta Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Aynı zamanda Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı içerisinde. Merkür bu dönemde kendinizi geliştirmek istediğiniz alanda yüksek bir eğitim programına yazılabileceğinizi gösteriyor. 1. ve 5. eviniz etkileneceği için aşkınızla ilgili kararlar almak isteyebilir yolun sonunun nereye çıkacağınızı gözden geçirebilirsiniz. Bu arada bir seyahat planı yaparak biraz uzaklaşmanız da mümkün. Eğer yazarlık gibi bir mesleğiniz varsa bu enerjiler altında fikirlerinizi kolayca yazıya dökebilir, basın yayın yoluyla kendinizi rahatlıkla ortaya koyabilirsiniz. Uluslararası bağlantılar, yazışmalar, sözleşmeler gündeme gelebilir.

31 Mart Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum yapacak. Bu günlerde eğer şehir dışında yaşayan tanıdıklarınız ya da akrabalarınız varsa onları görme amaçlı bir organizasyon yapabilirsiniz. Eğer yurtdışında eğitim almak istiyorsanız alternatifleri güzelce gözden geçirmelisiniz. Ruhsal anlamda gelişmek adına din, felsefe, spritüel konulara eğilim gösterebilirsiniz.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU

24 Mart Merkür Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Merkür bu dönemde elde ettiğiniz ortaklaşa gelirinizi daha da yükseltmek üzerine zihninizin meşgul olacağını gösteriyor. Paranızı daha iyi kullanabilmek adına planlar yapabilirsiniz. Özellikle üstü örtülü konulara ilginizin artması nedeniyle bu alanlarda kitaplar okuyarak bilginizi arttırabilirsiniz.

30 Mart’ta Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Aynı zamanda Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı içerisinde. 4. ve 12. eviniz etkileneceği için okült konulara yönelme, iç dünyanıza dönme ve bir takım gerçeklerle yüzleşme isteği içinde olabilirsiniz. Kendi yeteneklerinizi kullanarak elde ettiğiniz geliri bir yatırıma yöneltmek isteyebilirsiniz. Ancak karar verirken temkini elden bırakmayın.

31 Mart Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum yapacak. Aileden gelecek miras konuların bu günlerde sizi meşgul edebilir. Elde ettiğiniz parayı değerlendirme konusunda isabetli kararlar alabilirsiniz. Özellikle banka kredisi, hisse senedi, tahvil, vergi, sigorta, nafaka ya da borçların kapatılması ile ilgili hususlarla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Eğer ortaklarınızla bir işe girişeceksiniz ve imza atmanız gereken durumlar olacaksa bu konuda dikkati elden bırakmayın.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

24 Mart Merkür Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Merkür bu dönemde ikili ilişkiler, düşmanlıklar, rakipleriniz ve ortaklıkların altını çizecek. Özellikle takip ettiğiniz bir davanız varsa bu günlerde sizi meşgul edebilir. 3. ve 11. eviniz etkileneceği için düşüncelerinizin son derece aktif olduğunu fark edebilirsiniz. Karşı tarafı etkileme gücünüz yüksek olduğu için isteklerinizi kabul ettirebilirsiniz. Yakın çevre ve akrabalarınızla ilişkilerinizde uyum içerisindesiniz.

30 Mart’ta Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Aynı zamanda Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı içerisinde. Uzun süreden beri yoğun bir tempoda olduğunuz için artık sosyalleşme ve biraz hayatın tadını çıkarma isteği içindesiniz. İş hayatınızda ortaklarınızın vereceği destek bitirmekte güçlük çektiğiniz işlerinizi tamamlamanıza yardımcı olacak. Eğer sağlığınızla ilgili sorunlarınız varsa yaptırmanız gereken tahlilleri bu dönem ihmal etmeyin.

31 Mart Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum yapacak. Sizin becerilerinizi fark eden bazı kişiler aniden beklenmedik bir iş teklifi ile karşınıza gelebilirler. Hayattan ne istediğinizi bilerek hareket etmeli yönünüzü belirlerken her şeyi enine boyuna düşünmelisiniz. Bu dönem tek başına hareket etmeniz zor görünüyor. Yakın çevre, akrabalarınızla geçireceğiniz güzel vakitler ruhunuzu güçlendirecek.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

24 Mart Merkür Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Merkür bu dönemde kendinizi geliştirmek istediğiniz konularda bir eğitim programına katılacağınızı gösteriyor. İş ortamınızda arkadaşlarınızla beraber bir proje üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Bu konuda dikkatli ilerlemeye çalışın.

30 Mart’ta Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Aynı zamanda Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı içerisinde. Özellikle işinizle ilgili var olan problemlerin üzerine eğileceğiniz günlerdesiniz. Bunları çözmeye çalışırken sorunları detaylı bir şekilde açık ve net olarak ortaya koymaya çalışın. Sağlığınızı ihmal etmeyin.

  1. ve 10. eviniz etkileneceği için farklı bir iş koluna yönelerek değişiklik yapmak isteği içinde olabilirsiniz. Ya da bu güne kadar yaptığınız çalışmaların getirisini yükseltmek adına bazı fikirler zihninizde canlanabilir.

31 Mart Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum yapacak. Başınıza gelen olayları irdelemek adına iç dünyanıza yönelebilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili geçmişe dair konular çözümlenmemiş konular tekrar gündeminize gelebilir. Eğer bir bağımlılığınız varsa bundan kurtulmak adına kendinizi güçlü hissedebilirsiniz.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

24 Mart Merkür Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Var olan ilişkinizle ilgili karar alma aşamasındasınız. Merkür ve Mars’ın bu enerjisi sizi spor yapmaya yöneltebilir. Çocuklarınızla aranızdaki bağı kuvvetlendirmek adına bazı organizasyonlar yapabilirsiniz. Onlarla yoğun vakit geçireceğiniz günlerdesiniz.

30 Mart’ta Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Aynı zamanda Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı içerisinde. 1. ve 9. eviniz etkileneceği için beraberliğinizi masaya yatırabilir bu konuda çevrenizdeki kişilere danışmak ihtiyacı duyabilirsiniz. Yurt dışına seyahat gündeminize gelebilir. Yakın dostlarınızla kendinizi huzurlu ve mutlu hissedeceğiniz toplantılar düzenlemeniz de mümkün.

31 Mart Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum yapacak. Bu günler çocuk sahibi olmak isteyenler için olumlu enerjileri içinde barındırıyor. Yaratıcı yönünüzü ortaya koyduğunuz bir alanda çalışıyorsanız bunu rahatlıkla çalışmalarınıza aktarabilecek ve çevrenizin dikkatini üzerinize çekeceksiniz. Akrabalarınızla ilgili geçmişe dair konular tekrar ortaya dökülebilir.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

24 Mart Merkür Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. İç dünyanıza yönelerek kendinizi daha iyi tanıma yolunda bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Bu konudaki derin düşünceleriniz bazı farkındalıklar yaşamanıza neden olacak. Ebeveynlerinizin sorunlarının üzerine eğilmek ve onlara gereken vakti ayırmanız gereken günlerdesiniz.

30 Mart’ta Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Aynı zamanda Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı içerisinde. Merkür bu dönemde özellikle ev, yuva ve aile konularını gündeminize getirecek. Yeni bir eve taşınmak isteyebilir ya da bulunduğunuz mekanda bazı tamiratlarla evinizi güzelleştirmek isteyebilirsiniz. 8. ve 12. eviniz etkileneceği için bilinçaltınızın derinliklerine inme ihtiyarcınız artarken kendinizi bir denizin içinde kaybolmuş bulabilirsiniz. Kendinizi fazla yargılamadan ve gerçeklerden uzaklaşmadan bunu başarmanız önemli.

31 Mart Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum yapacak. Ruhsal alanlarda bilginizi arttırmak isteği içindesiniz. Bu nedenle daha çok dış dünyadan soyutlanarak evinizde zaman geçirmeye yönelebilirsiniz. Yakın arkadaşlarınızı evinize davet edebileceğiniz bu günlerde güzel paylaşımlar yaşamanız da mümkün.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

24 Mart Merkür Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Merkür bu dönemde yakın çevre, akrabalar, kardeşler temalarına fazlasıyla dikkat çekiyor. Onların size olan ihtiyaçlarını fark etmeniz ve bu konuda el uzatmanız son derece önemli. Küs olduğunuz kişilere barış çubuğu uzatabilirsiniz.

30 Mart’ta Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Aynı zamanda Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı içerisinde. 7. ve 11. eviniz etkileneceği için yurt dışı bağlantılı işler, yüksek öğrenim, seyahatler bu süreçte gündeminize gelebilir. İletişim anlamında son derece yoğun günler sizi bekliyor olacak. Bazı anlaşmalar yapabilir toplantılara katılabilirsiniz. Ortaklarınızla yaptığınız işlerde gelecekteki kazançlarınızı arttırmak üzere bazı planlar yapmanız da mümkün.

31 Mart Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum yapacak. Eğer yazarlık mesleği yapıyorsanız zihninizde canlanan projeyi kolaylıkla kaleme dökebilirsiniz. Basın, yayın ve medya alanlarında çalışmalarınız üzerinde yoğunlaşacağınız günler sizi bekliyor. Bir alanda kendinizi geliştirmek adına eğitim almaya yönelebilirsiniz. Yeni bir yabancı dil öğrenmek adına kursa yazılmanız da mümkün.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

24 Mart Merkür Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Merkür bu dönemde ailenizle ilişkilerinizin olumlu yönde gelişeceğini gösteriyor. Sorunlarınıza el verdiklerini görmek sizi rahatlatacak. Paranızın değerini arttırmak için zihninizde bazı fikirler canlanabilir. Maddi kaynaklarınızı daha da arttırmak adına yeni bir yatırıma yönelebilirsiniz.

30 Mart’ta Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Aynı zamanda Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı içerisinde. 6. ve 10. eviniz etkileneceği için sağlığınızla ilgili alacağınız iyi haberler sizi mutlu edecek. Ortaklarınızla birlikte yaptığınız işlerini üzerinde yoğunlaşmanız söz konusu. Kişisel anlamda kendinizi geliştirmek adına bazı adımlar atabilirsiniz.

31 Mart Merkür Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum yapacak. Eğer ticari bir faaliyette bulunuyorsanız bu günlerde bazı sözleşmeler, anlaşmalar sizi meşgul edebilir. Yeni kararlar alırken bunların getiri ve götürüsü üzerinde iyice düşünmeden karar vermeyin. Birkaç işe birden yoğunlaşarak gelirinizi arttırmak amacındasınız.

Astrolog Jale Muratoğlu

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

linked-in: Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.