21 Mart İlkbahar Ekinoksu Başlıyor

1125

21 Mart İlkbahar Ekinoksu Başlıyor!

ekinoksİlkbahar Ekinoksu

Her sene İlkbahar mevsimi Güneş’in 21 Mart’ta Koç burcuna ışıklarını dik olarak yollamasıyla başlar. Astrolojik olarak Güneş’in 0° Koç burcuna gelmesiyle birlikte  ‘’İlkbahar Ekinoksu’’ ile doğa tekrar uyanışına geçer. Bu dönemde kışın geçen uzun, soğuk, karlı ve rüzgârlı havalar yavaş yavaş dinmeye, günler uzamaya, en önemlisi Güneş ışınlarını tekrar yeryüzünü göstermeye başlar. Bugün gündüz ile gece uzunluğu birbirine tam eşittir. 21 Mart Ekinoksu Kuzey Yarımküre’de İlkbahar, Güney Yarımküre’de Sonbahar’ın başlangıcıdır.

 İngress Harita Nedir ve Önemi

Dünya Astrolojisinde (Mundane) ülkelerin astrolojik haritalarını çıkartmak için o ülkenin kurulduğu an ve başkentine göre çıkartılan harita o ülkenin geneli hakkında (toplumsal olaylar, yönetim politikaları, diğer ülkelerle ilişkileri, halkın durumu, kaynakları vs.)  birçok bilgi verir.

 mundalini

 

İngress kelimesi Latince’dir ve giriş anlamına gelmektedir. İngress harita ise; Güneş’in Zodyak’ın ilk burcu olan Koç burcuna girmesi esas alınarak çıkarılan haritadır. Bu harita bir ülkenin bir yıllık geleceği hakkında birçok doneler edinmemizi sağlar.

21 Mart 2015 İngress Harita;

21martingess

Güneş’in Koç burcuna, 20-21 Mart tarihleri arasındaki girişi bir döngünün bitişi yeni bir döngünün (Astrolojik yılın) başlangıca işaret eder. Yukarıda ülkemiz için çıkarılan ingress haritada görüldüğü üzere, yükselen burç ateş elementinden Yay olup, Güneş ve Ay (Yeniay) 5. evde yer almaktadır. 1. evde değişken burç olan Yay yükseldiği için etkilerinin 6 ay süre boyunca devam edeceği enerjiler mevcut olacaktır. (Yükselen öncü ise 3 ay, sabit ise 1 sene boyunca etkiler geçerlidir.) 1. ev halk, halkın sağlığı, ülkenin durumu ve genel moralini temsil etmektedir. Yay ise inanç, felsefeyi, dini ve ruhsal konuları içine alır. Ayrıca haritada 1. evde sınırlama, baskı, kısıtlama, disiplin getiren, yoran Satürn gezegeninin yer aldığını görüyoruz. Bu durum halkımızın pek de rahat bir pozisyonda olmadığını göstermekte. Satürn haritada 2. ve 3. evin yönetici gezegeni durumunda olduğu için bu evlerin konularını da (komşu ülkeler, yayıncılık, televizyon, trafik, demiryolları, hisse senetleri, haberleşme, toplu taşımacılık, yayıncılık, devlet hazinesi, ekonomi, bankalar, öğretmenler, gazeteciler) içine alan etkiler meydana gelecektir. Aynı zamanda yükselen burcun yönetici gezegeni Jüpiter’in 9. evde Aslan burcunda Retro olması ve 1. ve 5. evi destekleyen pozisyonu da dikkat çekici. 9. ev üniversiteler, rektörler, kanunlar, mahkemeler, din adamları, azınlıklar ve yabancı ülkeleri temsil etmektedir. Yeni ay ile birlikte yeni başlangıçların olacağı 5. evde ise ciddi bir gezegen yoğunluğu da görülmektedir. Bu ev; yöneticileri, sanatçıları, sporcuları, spekülasyonları, eğlence yerlerini, doğum oranını ve kontrolünü, ülkenin gençlerini ilgilendiren konuları içine almaktadır. 2. Evde yer alan Oğlak burcundaki Plüton’un 5. Evdeki Koç burcundaki Uranüs’e sert açısı, baskı ile gelen değişim ve dönüşüm hareketlerine işaret etmekte. Güney Ay düğümünün ve Uranüs’ün de 5. evde olması ilgili konularla alakalı olarak bir takım yıpratıcı olayların ve sürpriz gelişmelerin meydana geleceğini, 5. evin yönetici gezegeni olan, mücadeleyi temsil eden Mars’ın burada ve çok güçlü konumda olması söz konusu olayların debisinin artacağını göstermektedir. Satürn ve Jüpiter’in olumlu açıları ise; gerçekleşecek olan yeni başlangıcın destekleneceğini ve kurulacak yeni düzenin altını çizmekte.

Tüm ülkemiz ve halkımız için hayırlı ve güzel bir gelecek dileğiyle…

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

Linkedin: Jale Muratoğlu

 

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.