19 Ekim- 12 Kasım Venüs Yay Burcunda İlerliyor!

257

19 Ekim-12 Kasım 2016 Venüs Yay burcunda ilerleyecek! Burçlar üzerindeki etkileri!

venusyayAstroloji’de Venüs ilişkileri ve bu alanda nasıl bir tutum sergilediğimizi temsil eder. Ayrıca aşk, cinsellik, cazibe, sanat, kadınla ilgili tüm güzellik unsurları (moda, kozmetik, süs objeleri, dans, takı), bununla birlikte hayattan keyif alınan her şey onun yönetimi altındadır. Genç kadınları simgeler.

Boğa ve Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs, Balık burcunda yücelir. Başak burcunda düşük pozisyondadır. Haritadaki Venüs’ün olumlu yerleşimi; kişinin kendisi ve çevresi ile uyum içerisinde olmasını sağlar. Bunun yanında artistik yetenekler, sosyallik, sevgiyi alıp verebilme kapasitesinin güçlü olması gibi özelikler kazandırır. Parayı kazanabilme ve yönetme kabiliyetimizde Venüs’e bakılarak anlaşılır. Haritadaki Venüs’ün olumsuz yerleşiminde ise; doyumsuz, egoist, tembel, sevgisiz, zevklerin peşine düşen, asosyal, çevresine kötü örnek olan, vefasız bir tutum sergilemek söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Venüs’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Venüs Yay burcunda konumlandığında ilişkilerde kendini açıkça ortaya koyan, sınır tanımayan, hatta pervasızlığa varan tutum ve davranışlar ön plana çıkar. Kişi çok derine inemeyen yapısı sebebiyle karşı tarafın isteklerini anlamakta ve cevap vermekte zorlanır. Flört etmek, sosyal ortamlarda sıkça bulunmak arzusu yoğundur. İlişkilerde ciddiyetten çok değişkenlik aranır. Var olan beraberliğin sıkıntı vermeye başladığı düşüncesi farklı alternatiflere yönelmeye neden olabilir.

Venüs Yay burcunda konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; bu dönemde aceleci tavırlar sergilemekten kaçınmak önemlidir. Sağlam olmayan temeller üzerine kurulan her türlü girişim hayal kırıklığı yaşamamıza neden olacaktır. Ele aldığımız konuları rehavet nedeniyle sonlandıramama, otorite ile ters düşme sorunları ile karşılaşabiliriz. Ayrıca fazla yeme içmeye yönelmek de söz konusu olabilir.

Venüs’ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte  Koç, Aslan burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, Terazi, Kova burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar.  İkizler, Başak, Balık burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

25 Ekim Venüs Balık burcundaki Retro Neptün ile kare açı içerisinde. Sosyal çevre içerisinde arkadaşlık ilişkilerinde soğuk rüzgârların esmesine neden olan enerjiler mevcut. Aşkımızla beraberliğimizde hayal kırıklıkları yaşamamak adına ufak olayları büyütmemeye çalışmalı, alınganlık yapmamalıyız.

26 Ekim Venüs Terazi burcundaki Jüpiter ile sekstil açı yapacak. Kendimizi güzelleştirmek için bir takım girişimlerde bulunabilir, hoşumuza gitmeyen fiziksel özelliklerimizi değiştirmek isteyebiliriz. Aşırı para harcama isteğimiz bütçemizi sarsabileceği için sonradan pişman olacağımız durumlar yaşamamak adına temkinli olma zamanı.

30 Ekim Venüs Yay burcundaki Satürn ile kavuşum yapacak. Özellikle ilişkilerimizde gerçekleri görmekte zorlanıyorsak bu enerji ile birlikte bir takım olayları bir nebze de olsa netleştirebiliriz. Geçmişe ait duyduğumuz özlemin depreştiği günlerdeyiz.

05 Kasım Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile üçgen açı içerisinde. Canlandırıcı ve yenileyici enerjileri içinde bulunduran bu etki ile sürpriz gelişmelere tanık olabiliriz. Bazılarımız ortaklık kurmaya, bazılarımız da evlilik akdi yapmaya yönelecek. Heyecan dorukta.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

Size bir takım deneyimler sunacak bu enerjiler altında seyahate çıkabilir ve farklı kültürdeki kişilerle kontaklar kurabilirsiniz. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; yeni tanıştığınız insanlarla yaşadığınız olaylar size heyecan verirken gerçeklerden uzaklaşmadan temkinli hareket etmenizdir. Seyahat sırasında paranızı dengeli harcamaya özen gösterin. Özellikle ortaklıklardan yana şans sizden yana olacak. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

Ortaklıklardan elde edilen kazançlarınızda ani gelişen olaylar sizi heyecanlandıracaktır. Uzun zamandan beri beklediğiniz krediyi çekmeniz ya da borç vermiş olduğunuz paranın size geri gelmesi muhtemel. Ancak her halükarda gerçeklerden uzaklaşmadan hareket etmeniz son derece önemli. Miras konuları gündeme gelebilir. Özellikle arkadaşlık ilişkilerinde zorlayıcı durumlarla yüzleşmeniz söz konusu. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

Özellikle aşkınızla ya da sevgilinizle aranızda olumlu gelişmelerin yaşandığı bir süreçtesiniz. Ortaklarınızdan yana şansınız artacak ve birlikte hareket etmek durumunda olduğunuz konularda size sunulan fırsatları değerlendirme imkânı bulacaksınız. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; Neptün’ün kafa karıştırıcı enerjilerine yenik düşmemeye önem vermektir. Hedeflerinize ulaşırken belirsiz ya da kararsız kaldığınız alanlarda muhakkak bilirkişilerden destek almalısınız. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

Günlük koşuşturmalarınızda daha keyfi işlerinizi ön plana alacaksınız. Girdiğiniz ortamlarda huzur aşılayıcı enerjiler içindesiniz. Ancak bu dönemde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; artan iştahınız nedeniyle fazlasıyla abur cubura yönelebilirsiniz. Ayrıca tembelliğe müsait olmanız sebebiyle de sorumluluklarınızdan kaçabilirsiniz. Bir kısım Yengeçler evcil hayvan almaya karar verebilir. Sağlığınızı ihmal ediyorsanız bu günlerde rutin kontrollerinizi yaptırmanızı öneririm. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

Hayattan keyif alma arzunuz yükseleceği için kendinizi gezmeye verebilirsiniz. Kısa tatiller yapmak, sosyal çevreniz içinde arkadaşlarınızla birlikte olmak için organizasyonlar yapmanız mümkün. Kilo alırsanız bunları kolay veremeyeceğinizi bilerek hareket edin. Bu dönemde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; spekülasyon konularında riskli bir süreçte olduğunuzu bilmenizdir. Çocuklarınızın başarıları ile sevineceksiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU

Yuvanızda ufak tefek değişiklikler yaparak evinizi daha da güzelleştirme arzunuz fazla para harcamanıza neden olabilir. Ebeveynlerinizle birlikte olmak ve onlarla paylaşımda bulunmak size huzur verecek. Ancak bu süreçte dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; özellikle eşinizle bu güne kadar konuşmadığınız olayları dile getirirken gereksiz detaylara takılmamak ve karşı tarafı bunaltmamak olmalıdır. Venüs’ün barışsever enerjilerini kullanarak aranızı düzeltmeye çalışın. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

Yakın çevre ve akrabalarınızla huzur ve denge sağlayıcı bu enerjiler altında kalp kırıklıkları yaşadığınız kişilerle aranızda barış çubuğu yakabilirsiniz. Özellikle pazarlama, tanıtım, reklam ve satış gibi alanlarda çalışıyorsanız yapacağınız her türlü görüşme ve anlaşmada temkinli olmalı, hata yapmamaya dikkat etmelisiniz. Kısa seyahatlerde de dikkatsizlik nedeniyle kazalara açık olabilirsiniz. Fikirlerinizi kaleme alarak verimli çalışmalar ortaya koymanız mümkün. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

Finansal konularda olumlu enerjilerin etkisi altındasınız. Bu süreçte boş oturmayarak yeteneklerinizden para kazanmak adına bir takım çalışmalar ortaya koymanız son derece önemli. Fazla tembellik yapmadan hayatın keyifli yanlarını ölçülü şekilde deneyimlemeye önem verin. Paranızı eğlence hayatına ve gezmelere abartılı şekilde harcarsanız sonuçlarına katlanmak durumunda kalabilirsiniz. Çocuklarınızla alakalı konularda bir takım belirsizlikler sizi sıkıntıya sürükleyebilir. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

Karşı tarafa her zamankinden daha fazla sempatik görüneceğiniz bir süreçtesiniz. Önemli anlaşmalarınızı bu günlere denk getirirseniz sizin açınızdan olumlu geri dönüşümler alabilirsiniz. Katıldığınız davetlerde size sunulan fırsatlar yarınlarınızı şekillendirmenize yardım edecektir.  Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; iç dünyanızdaki sessizce ve sinsice sizi rahatsız eden dalgalanmaları durdurmaya çalışmak olmalıdır. Özellikle ailenizde sizden olumlu haberler bekleyenlere karşı gereken sorumluluklarınızın bilincinde davranmayı ihmal etmeyin. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

Kalabalık yerlerde olmaktan ziyade kendinizi dinlemek arzusu içinde olacaksınız. Kariyerinize yönelik yapmak istediklerinizi hayatınıza geçirmek üzere size sunulan fırsatlar karşınıza çıkacak. Ancak neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar vermekte zorlanabilir ve bu imkânları kaçırabilirsiniz. Özellikle yapacağınız anlaşmalardaki belirsizlikler içten içe sizi depresifliğe itebilir. Bu enerjiler altında yapmanız gereken; meditasyon çalışmalarını yoğunlaştırmak ve içsel gözlem yaparak bazı konularda farkındalık geliştirmek olmalıdır. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

Sosyal ortamlarda daha fazla boy gösterme fırsatlarının olduğu bir süreçtesiniz. Yeni insanlarla tanışmak, organizasyonlar içinde olmak sizi mutlu edecek. Saygınlık ve prestij kazanmanıza neden olacak bu etkiler altında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; sizden istifade etmeye çalışan kişilere karşı uyanık olmanızdır. Neptün’ün sinsi ve gözleri buğulandıran enerjileri özellikle parasal kaynaklarınızı sömürme isteği içinde olan kişilere kapılabileceğinize işaret etmekte. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

Bu dönem sizin için toplum önündeki duruşunuz her zamankinden daha fazla odak noktanız olacak. Eğer geçmişte kariyerinizle ilgili sağlam temeller attıysanız meslek hayatınızda yükselme ve çeşitli fırsatları yakalama zamanı. Özellikle geleceğinize ait planlarınızda üstlerinizden destek görerek bir takım avantajlar yakalayabilirsiniz. Ortaklaşa kazançlardan gelir sağlamanız ve bunları kariyerinize yöneltmeniz mümkün.  Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

Astrolog Jale Muratoğlu

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

linked-in: Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.