15 Temmuz-30 Temmuz 2016 Merkür Aslan Burcunda İlerliyor!

370

15 Temmuz -30 Temmuz 2016 Merkür Aslan Burcunda İlerliyor, Burçlar Üzerindeki Etkileri

merkuraslanAstroloji’de Merkür aklımızı nasıl kullandığımız, olayları nasıl muhakeme ettiğimiz, konuşma ve yazma becerilerimiz, mantığımız, zekâ seviyemiz, yeteneklerimiz, düşünce tarzımız, eğitim hayatımız hakkında bilgi verir. Ayrıca iletişim, tüm bilgi alışverişleri, iletişim aletleri onun yönetimi altındadır. Öğretmen, öğrenciler, gazeteciler, avukatlar ve genç kardeşleri simgeler.

İkizler ve Başak burcunun yönetici gezegeni olan Merkür bu burçlarda yücelir. Balık burcunda düşük pozisyondadır. Yay burcunda ise zararlı konumdadır. Haritadaki Merkür’ün olumlu yerleşimi; kıvrak zekâya, çok yönlü düşünebilmeye, karşı tarafı etkileyebilecek şekilde konuşma yeteneğine ve bilgiye aç bir yapıya neden olur. Hızlı düşünebilme kabiliyetinin yüksek olması sebebiyle olayları muhakeme etmekte yeteneği yükselir. Haritadaki Merkür’ün olumsuz yerleşiminde ise; kararsızlık, olayların derinine inememek, dedikoduculuk, gereksiz ve boş konuşmalar, yalancılık, insanlarla dalga geçmek, çabuk sıkılmak, kurnazlık söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Merkür’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Merkür Aslan burcunda konumlandığında birey son derece etkileyici, otoriter bir iletişim yapısı sergiler. Karşı taraftan beklentileri oldukça fazladır, hatta abartılıdır. Fikirlerinin doğru olduğu konusunda iddiacıdır ve şüpheye yer bırakmaz. Organizasyon yeteneğinin yüksek olması sebebiyle yaratıcı çalışmalarda başarı gösterir. Her daim ilgi odağı olmak en büyük motivasyonudur.

Merkür Aslan burcunda konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; karar verme aşamasında fazlasıyla inatçı ve sabit fikirli olmaktan kaçınmaktır. Başkalarının görüşlerini hesaba katmak son derece önemlidir. İletişim kurduğumuz kişilerle emrivaki konuşmalar yapmak bir takım sorunları da beraberinde getirecektir. Egoyu dengelemeye ve tevazulu bir tutum sergilemeye çalışılmalıdır.

Merkür’ün Aslan burcuna geçmesi ile birlikte  Koç, Aslan, Yay burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, İkizler, Terazi burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar. Boğa, Akrep, Kova burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

16 Temmuz Merkür Aslan burcundaki Venüs ile kavuşum yapacak. Bu kısa geçiş döneminde sanatsal çalışmalara yönelirseniz başarı elde etmeniz mümkün. Çocuklarınızla alakalı vereceğiniz kararlarda tepki ile karşılaşabilirsiniz ancak onlara fikirlerinizi empoze etmeyi başarabilirsiniz.

18 Temmuz Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı içerisinde. Zihniniz konsantrasyon gerektiren işlerde başarı gösterebileceği için özellikle spekülatif konulara yönelebilirsiniz. İlişkilerinizde karar verme aşamasında iseniz ciddi düşünceler içine girmeniz söz konusu.

27 Temmuz Merkür Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı yapacak. Her zamankinden daha fazla yeni düşüncelere açık olacağınız bu süreçte sınırlarınızı zorlayabilir, hızlı kararlar alabilirsiniz. Projelerinizi etkin bir şekilde ortaya koymanız mümkün.

28 Temmuz Merkür Akrep burcundaki Mars ile kare açı içerisinde. Zihinsel gerilim içinde olacağınız için çevrenize karşı sert ve kaba tavırlar içerisine girebilirsiniz. Bu günlerde size karşı muhalefet eden insanlara karşı anlayışlı olmakta zorlanacaksınız.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

AriesKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

Hobilerinize daha fazla vakit ayırarak zamanınızı değerlendirmek isteyebilirsiniz. Kısa tatillere çıkarak sevgilinizle birlikte sosyalleşme ihtiyarcı içindesiniz. Aşk hayatınızda kırıcı olmamaya dikkat etmeniz gereken bir dönem. Sonradan pişman olacağınız sözler sarf etmemeye dikkat edin. Çocuklarınızla da aranızda bir gerilim oluşabilir. Spor yaparken oluşabilecek kazalara karşı önlem alın. ( Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

TouroBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

Bu kısa dönem içerisinde ev içinde hareketlilik artarken yuvanızda daha fazla vakit geçirmek isteyebilir, davetler verebilirsiniz. Ebeveynlerinizle ilgili konuların gündeme gelmesi söz konusu. Haritanızın duruma göre olumlu ya da olumsuz olaylarla karşılaşmanız söz konusu. Ev içinde yapılacak değişiklikler, tamirat, tadilat işleri vaktinizi alabilir. Ayın sonlarına doğru aile üyeleri ve ebeveynlerle ilgili diyaloglarınıza dikkat edin, gereksiz gerilim tartışmaların büyümesine neden olacaktır. (Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

GemeosİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

Bu kısa dönem sahip olduğunuz yeteneklerinizi geliştirmeye yönelik bir takım fırsatları beraberinde getirebilir. Yakın çevre, akrabalar, komşularla fikir diyaloglarının artması muhtemel. Önemli bir takım görüşmeler, anlaşmalar gündeminize gelebilir. Eğitim ve öğretim hayatında olanlar yukarıda verdiğim tarihleri dikkate alarak çalışmalarına yön vermeliler. Kısa seyahatlere çıkarak yoğun temponuzdan uzaklaşmak ve biraz nefes almak isteyebilirsiniz.  (Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

CancerYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

Bu kısa dönemde paranızı arttırmaya yönelik bir takım girişimler arama yoluna gidebilirsiniz. Size faydalı ve akılcı fikirler sunan kişiler karşınıza çıkabilir. Bütçenizi kontrol ederek azalan gelirinizi dengelemeye çalışmalısınız. Ani çıkan harcamalara karşı da önlem almalısınız. Kendinize vermiş olduğunuz değeri yükseltmeye yönelik yapacağınız her türlü girişim de bu döneme denk gelebilir. ( Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

LeaoASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

Bu kısa süreçte kendinizi her zamankinden daha iyi ifade edeceğiniz için önemli görüşme ve anlaşmaları bu günlere denk getirebilirsiniz. Zihinsel hareketliliğin yüksek olması sebebiyle geleceğinize yönelik hedeflerinizi planlamak isteyebilirsiniz. Aşk hayatınızda almış olduğunuz sorumluluklar artarken maddi imkânlarınızın sizi biraz zorlaması söz konusu. Çocuklarınızın geleceklerini inşa etmek adına yapmış olduğunuz girişimlerde sizi maddi anlamda biraz sıkıntıya sokabilir. ( Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

VirgemBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU

Bu kısa dönemde sosyal çevrenizden uzaklaşarak inzivaya çekilme ve kendinizi gözden geçirme ihtiyarcınız artacak. Yalnız kalmanızı, ruhsal çalışmalar yaparak bilinçaltınızdaki tıkanmışlıklara çözüm bulmaya çalışmanızı tavsiye ederim. Hislerinizin kuvvetli olduğu bu süreçte arkanızdan dönen dolapları fark edebilir, geçmişe ait unutmak istediğiniz konuları tekrardan deşme arzusunda olabilirsiniz. ( Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

LibraTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

Bu kısa dönemde her zamankinden daha fazla dostlarınızla vakit geçirebilirsiniz. Sizinle aynı görüşü paylaşan kişilerle fikir alış verişi içinde olacaksınız. Organizasyonlar, aktivitelerin arttığı bir süreç. Yeni şeyler öğrenmek adına seminerlere katılabilir ya da bir kursa yazılabilirsiniz. Arkadaş çevrenizle aranızda oluşabilecek gerilimlere dikkat etmelisiniz. (Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

EscorpiaoAKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

Bu kısa dönemde iş için yapacağınız kısa seyahatler gündeminize gelecek. Kariyerinizle ilgili konularda fikir alışverişlerinin arttığı, önemli anlaşmaların yapıldığı günler. Özellikle eğitim amaçlı yapılacak görüşmeler ön plana çıkabilir. Yeni tekniklere açık olmanız  ve iş hayatınızda bunları kullanmanız mümkün. Finansal konularda rahatladığınız bir süreçtesiniz. (Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

SargitarioYAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

Bu kısa dönemde eğitim almak adına bir takım aktiviteler içerisinde bulunacaksınız. Özellikle  yurtdışında bir eğitim programına katılmanız mümkün. Bir kısmınız uluslar arası işlerde anlaşmalar yapmaya yönelecek. Hayata bakış açınızı değiştirecek seyahatlerin ya da tanışacağınız kişilerin bu döneme denk gelmesi mümkün. Vizyonunuzun geliştiğini göreceksiniz. Sevgilinizle birlikte güzel vakit geçireceğiniz günler.( Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

CapricornioOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

Bu kısa dönemde bütçenizi arttırmaya yönelik bir takım planlar yapmak arzusundasınız. Ortaklaşa yaptığınız işlerde aniden alınacak kararlar gündeme gelebilir. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; sözleşme yaparken belgeleri çok iyi incelemeyi ihmal etmemektir. Bir kısmınız gayrimenkule yatırım yapmak isteyebilir. Bir kısmınız da miras, vergi, stopaj gibi konularla ilgilenmek durumunda kalabilir. (Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

AquarioKOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

Bu kısa dönemde eş ve ortaklarınızla birlikte alacağınız bir takım kararlar sonucunda anlaşmalara imza atabilirsiniz. Yeni bir mal alma ya da satma konuları gündeminize gelebilir. Özellikle işinizle alakalı bir takım stratejiler geliştirmek adına önemli kişilerden destek görebilirsiniz. Bu dönemde eşinizle aranızdaki problemleri masaya yatırmanız söz konusu. (Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

PeixesBALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

Bu kısa dönemde ofis içindeki arkadaşlarınızla bilgi paylaşımlarının arttığı bir süreçte olacaksınız. İş başvurusu yapabilir ya da terfi alabilirsiniz. Haritanızın durumuna göre işinizden ayrılmanız da söz konusu olabilir. Aranızın bozuk olduğu kişilerle konuşarak orta yolu bulmanız mümkün. Sağlığınız ise gözden geçirmeniz gereken bir diğer nokta. Yoğun tempoda çalışıyorsanız sinirsel gerginlikten dolayı üzerinizde yoğun bir baskı hissedebilirsiniz. (Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

Astrolog Jale Muratoğlu

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

linked-in: Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.