14 Şubat – 05 Mart 2016 Merkür Kova Burcunda İlerliyor!

219

14 Şubat – 05 Mart 2016 Merkür Kova Burcunda ilerleyecek! Burçlar Üzerindeki Etkileri!

mercurkovaAstroloji’de Merkür aklımızı nasıl kullandığımız, olayları nasıl muhakeme ettiğimiz, konuşma ve yazma becerilerimiz, mantığımız, zekâ seviyemiz, yeteneklerimiz, düşünce tarzımız, eğitim hayatımız hakkında bilgi verir. Ayrıca iletişim, tüm bilgi alışverişleri, iletişim aletleri onun yönetimi altındadır. Öğretmen, öğrenciler, gazeteciler, avukatlar ve genç kardeşleri simgeler.

İkizler ve Başak burcunun yönetici gezegeni olan Merkür bu burçlarda yücelir. Balık burcunda düşük pozisyonda, Yay burcunda ise zararlı konumdadır. Haritadaki Merkür’ün olumlu yerleşimi; kıvrak zekâya, çok yönlü düşünebilmeye, karşı tarafı etkileyebilecek şekilde konuşma yeteneğine ve bilgiye aç bir yapıya neden olur. Hızlı düşünebilme kabiliyetinin yüksek olması sebebiyle olayları muhakeme etmekte yeteneği yükselir. Haritadaki Merkür’ün olumsuz yerleşiminde ise; kararsızlık, olayların derinine inememek, dedikoduculuk, gereksiz ve boş konuşmalar, yalancılık, insanlarla dalga geçmek, çabuk sıkılmak, kurnazlık söz konusudur. Haritada Merkür’ü Kova’da olan fakat sert etkiler altına girmiş bir birey kişilik olarak kendini beğenmiş, asi, duygusuz, dengesiz, sıra dışı ve tuhaf bir tavırla ortada boy gösterecektir. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Merkür’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Merkür Kova Burcu’nda konumlandığında farklı ve alternatif konulara merak, geniş düşünebilme kapasitesi vermesi sebebiyle kişiye daha geniş bir vizyon getirir. Merkür’ü Kova’da olanlar bireysel işlerden daha çok toplumsal olaylara ve dolayısıyla gruplara ve geniş kitlelere fayda sağlama eğilimindedir. Kısıtlanmaya gelemeyen, özgürlüğüne düşkün yapıları ile farklılık gösterirler. Objektif, dışa dönük, yenilikçi, orijinal, hümanist, reformcu, idealist bir karaktere sahiptirler. Kova, Aslan Burcu’nun tam karşıt burcu olması sebebiyle eksik yönü olan “BEN” egosunu içinde barındırmaz. Geliştirmesi gereken yön bu olmalıdır.

Merkür Kova burcunda konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; Kova sabit nitelikte bir burç olduğu için inatçılık, fikirlerde sabitlik, soğukkanlılık, aykırılık ve kendinden ödün vermeyen bir karakteri de beraberinde getirir. Bu dönemde çevremizdeki kişilerin fikirlerine önem vermeye de dikkat etmeliyiz. Empatinin geri planda olması, karşı tarafa yapılan baskı iletişim kurulacak kişilerle sorunlar çıkmasına neden olabilir.

Merkür’ün Kova burcuna geçmesi ile birlikte İkizler, Terazi, Kova burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, Koç, Yay burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar. Boğa, Aslan, Akrep burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

Gökyüzünde Merkür Kova Burcu’nda:  14 Şubat-05 Mart arası Merkür burada kalacak.

Merkür Kova’da orijinal ve sıra dışı konulara merakımızı uyandırırken zihinsel anlamda soyut düşüncelere karşı açık olacağımızı gösteriyor. Bu dönemde zihnimiz daha geniş skaladan olayları algılama kapasitesine sahip olurken aynı zamanda yeni ve farklı olan her şeye ilgimiz artacaktır. Bu süreçte reformlar, teknolojide gelişmeler, icatlar söz konusu olabilir.

Merkür’ün Kova’da olduğu bu süreç içerisinde bireysel haritalarımızda Merkür’ün düştüğü ev konularında hayatımızı şekillendirmek mümkün olabilir.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

Bu dönem zarfında farklı gruplara katılarak ekip çalışmaları yapabilir, geleceğinize yönelik planlarınızda sıra dışı, alternatif fırsatları yakalama eğiliminde olabilirsiniz. Soyut kavramlara ilginizin artması muhtemel görünüyor. Bu tarz alanlara ilgi duyan kişilerle bir araya gelerek  bilginizi arttırmak isteyebilirsiniz. Sosyalliğiniz artacak.

25 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Eğitim hayatınızda zorlu bir süreçten geçiyorsanız daha pratik düşünerek ve organize olarak disiplinli bir şekilde derslerinize odaklanabilirsiniz.

27 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Sıra dışı fikirler üreterek etrafınızdaki kişilerin ilgisini çekebilirsiniz. Zihinsel açıdan berrak olmanız vizyon gerektiren işlerde başarı göstermenize imkan tanıyacak.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

Bu dönem zarfında kariyeriniz adına alternatif ve sıra dışı, aniden gelişen imkânlar yakalayabilirsiniz. Sürpriz bir anlaşma, yeni bir iş teklifi sizi bulunduğunuz konumdan yukarı taşıyabilir. İş için kısa seyahatlerinizin çoğaldığı bir süreçtesiniz.

25 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Meslek hayatınızda destek göreceğiniz bu enerjiler altında başkalarının kaynaklarından faydalanarak yeni yatırımlara girişebilirsiniz.  Otorite figürleri ile ilişkileriniz de olumlu olacağı için onların dikkatini çekebilirsiniz.

27 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Bilinçaltınızda var olan düşüncelerinizi tetikleyen olaylarla ilgili bir takım farkındalıklar yaşayarak işinize dair alternatif çözümler bulabilirsiniz.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

Bu dönem zarfında eğitim ve öğretim hayatında olanlar yeni teknikler öğrenebilir ve bilgiyi daha geniş kapsamlı algılamaya başlayabilirler. Yabancılar ve yurtdışı bağlantılı işlerin yoğun olması ve bu konularda sürpriz gelişmelerin gündeme gelmesi söz konusu olabilir.

25 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Yapacağınız sözleşmeler gündeme gelirken yeni stratejiler belirlemeniz, alternatif yollar denemeniz söz konusu olabilir. Beraberliklerinizde netliğe kavuşmayan konuları konuşarak çözmeye çalışabilirsiniz. Ya da bir uzmandan destek almanız uygun olacaktır.

27 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Bu süreçte sıra dışı bir eğitime katılabilir, seminer verebilir, uluslararası bağlantılar kurabilirsiniz. Geleceğinizle ilgili hayatınızda şekillendirmek istediğiniz konuları masaya yatırmak isteyeceksiniz.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

Bu dönem zarfında finansal konularda yeni ve alternatif yollar düşünebilir, ortaklaşa yapılan işlerde sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Miras, banka, ortaklaşa kazançlarla alakalı konularda bir takım yeni düzenlemeler yapabilir, bu konularda gereğinden fazla meşgul olabilirsiniz. Spritüel konulara her zamankinden daha fazla ilgi duyabilir, ölüm ve ölüm ötesi konulara merakınız artabilir.

25 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Sağlığınızla ilgili zorlu bir dönemden geçiyorsanız olumlu haberler alabilirsiniz. İş ortamınızda yoğun tempoda çalışıyorsanız bu süreçte işlerinizi daha hızlı bitirebileceksiniz. Evcil hayvanınızı eğitmek istiyorsanız bu günleri tercih edebilirsiniz.

27 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Zihinsel anlamda aktif olacağınız bu transitte iş hayatınıza orijinal fikirlerinizi yansıtabilirsiniz. Yaratıcı düşünceler bilincinizde şekillenirken bunları projelerinizde kullanmanız mümkün.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

Bu dönem zarfında ikili ilişkiler, ortaklıklarla ilgili mevzularda bir takım yeni ve farklı olaylar gündeme gelebilir. İlişkilerinizin yoğunlaşacağı, sıra dışı ve alternatif tekliflerle karşı karşıya gelebilirsiniz. Özellikle adli davalar, mahkemelerle işi olanlar değişime hazır olmalıdırlar. İlişkilerde anlaşmalar, sözleşmeler, orijinal düzenlemeler yapılabilir. Kısa seyahatlere çıkmanız mümkün.

25 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Çocuklarınızla birlikte paylaşımlarınızın artmasını istiyorsunuz. Onlarla geçireceğiniz vaktin kalitesini arttırmak amacıyla alternatif aktivitelere katılabilirsiniz. Aşk hayatınızla ilgili ciddi kararlar almanız söz konusu.

27 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Eşiniz veya sevgilinizle güzel organizasyonlar yaparak yurtdışı seyahatine gidebilirsiniz. Karşılıklı fikir alışverişi içinde bulunmanız, düşüncelerinizi birbirinize açık bir şekilde ifade etmeniz mümkün görünüyor.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

Bu dönem zarfında iş ortamınızda değişik ve alternatif konulara yönelebilir, astlarınızla ilgili sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Gündelik hayatınızda yapacağınız anlaşmalar, sözleşmeler, kullanacağınız yeni teknikler gündeme gelirken bu şekilde iş yükünüzü hafifletebilirsiniz. Pratik ve çözüme odaklı, sıra dışı yöntemler hayatınızı kolaylaştıracaktır.

25 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Ebeveynlerinizin ihtiyaçlarını gözden geçirmek ve onlara destek olmak durumunda kalabilirsiniz. Aile üyeleri ile ilgili çeşitli mevzularda fikir alışverişleri yapmanız söz konusu.

27 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Geçmiş yıllardan gelen değiştiremediğiniz fikirlerinizden kurtulma ve yenilenme zamanı. Mal, mülk, miras ile ilgili konularda yapacağınız anlaşmalarla ilgili zihniniz meşgul olacak.

akrepTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

Bu dönem zarfında aşk hayatınızla ilgili konularda sıra dışı alternatif konular gündeme gelebilir. Çocuk sahibi olmak isteyenler bu süreçte sürpriz haberlere açık olmalılar. Çocuklarla iletişimin artacağı bu süreçte onlarla farklı diyaloglar kurarak iletişiminizi kuvvetlendirebilirsiniz. Sosyalliğinizin artacağı bu zaman diliminde farklı kişilerle tanışabilirsiniz.

25 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Zihinsel beceri gerektiren işleri başarma gücünüzün yüksek olduğu enerjiler altındasınız. Bu tarz faaliyetlere eğiliminiz artacak. Eğlence hayatına düşkünlük gösterebilirsiniz.

27 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Hayatınızı paylaştığınız eşiniz ya da ortağınızla bugüne kadar paylaşmaktan kaçındığınız konuları dile getirerek bir sonuca bağlayabilirsiniz.

yayAKREP VE YÜKSELEN AKREP

Bu dönem zarfında ev ve aile temalarının ön plana çıkması ile birlikte yuva içinde iletişimin yoğunlaşması söz konusu olabilir. Ev içinde yapılabilecek işlerle ilgili alternatif yollar düşünebilirsiniz. Ev içinde değişiklik yapılması veya yeni bir eve taşınma söz konusu olabilir. Ebeveynlerle ilgili mevzular gündeme gelebilir.

25 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Bilinçaltınızın derinliklerinde yer alan düşüncelerinizin yüzeye çıkması mümkün. Kendinizle yüzleşeceğiniz bir süreçtesiniz.  Yaşça büyük kişilerle iletişim kurarak onların fikirlerine kulak verebilir ve sorunlarınız için çıkış yolu bulabilirsiniz.

27 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Ev içinde çalışmalarını yürütenler yeni teknikler geliştirerek kendilerine daha fazla vakit ayırma imkânı bulabilirler. Evde sevdikleriniz dostlarınıza davetler düzenleyebileceğiniz güzel enerjiler mevcut.

oglakYAY VE YÜKSELEN YAY

Bu dönem zarfında yakın çevre, akrabalarla ilgili iletişimin çoğalması, sıra dışı konuların gündeme gelmesi mümkün. Zihinsel faaliyetlerin artması ile beraber kendinizi geliştirici, farklı eğitim faaliyetlerine katılabilir, seminerler, kongreler gündeminize gelebilir. Kısa seyahatlerin yapılacağı bu günlerde sözleşmeler, anlaşmalar söz konusu olabilir.

25 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Yaşadığınız konutla ilgili bir takım kararlar vermeniz, yeni bir proje üzerinde çalışmanız ve bunu hayatınıza geçirmeniz söz konusu. Komşularınızla birlikte yeni sözleşmelere imza atabilirsiniz.

27 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Aşk hayatınızda hareketlenmeler gündeminize gelecek. Çocuklarınızla iletişimi kuvvetlendirmek ve onların yeteneklerini geliştirmek adına bir takım faaliyetlerde bulunabilirsiniz.

kovaOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

Bu süreç zarfında finansal konularda sahip olduğunuz kaynakları arttırmak ve değerlendirmek adına alternatif yollara başvurabilir, farklı çözümlere ulaşabilirsiniz. Geleceğinizle ilgili sıra dışı düşünceler ve fikirler zihninizde uyanırken bunları hayatınıza geçirme fırsatlarını yakalayabilirsiniz. Sahip olduğunuz becerilerinizi farklı şekillerde ortaya koyma eğiliminde olacaksınız.

25 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Maddi anlamda arkanızdan iş çeviren düşmanlarınızı tespit etmeye yönelik girişimlerde bulunarak sonuca ulaşabilirsiniz. Özellikle düşüncelerinizi bilinçli ve sağlam bir şekilde ifade edebileceğiniz bu süreç zarfında uzun vadede isabetli kararlar almanız mümkün.

27 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Hayatınızı daha anlamlı hale getirebilmek adına kendinizde var olan fakat farkında olmadığınız yeteneklerinizi ortaya çıkarmaya yöneleceksiniz. Vizyonunuzu arttırmak amacıyla farklı ülkelere seyahat etmeniz ve söz konusu.

balikKOVA VE YÜKSELEN KOVA

Bu süreç zarfında kendinizi ifade ederken değişik ve alternatif yolları seçebilir, fikirlerinizi sıradışı bir şekilde karşı tarafın onayına sunabilirsiniz. Yapacağınız önemli konuşmalar, anlaşmalar gündeme gelirken, zekânızın ve algınızın her zamankinden daha yüksek olduğunu bilerek hareket etmelisiniz. Kariyerinizle ilgili becerilerinizi farklı tekniklerle ortaya koymanız söz konusu olabilir.

25 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Bu günlerde sosyal çevrenizle birlikte eğlence hayatınıza daha çok vakit ayırmak isteyeceksiniz. Katıldığınız organizasyonlarda insanların dikkatini çekebilir ve kendinizi daha rahat ifade edebilirsiniz.

27 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Bu dönem eğer kitap yayınlamak, yazı yazmak istiyorsanız faaliyetlerinizi daha kolaylıkla gerçekleştirdiğinize şahit olabilirsiniz. Zihninizdeki fikirleri rahatlıkla kaleme dökmeniz mümkün.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK

Bu süreç zarfında kendinizi sosyallikten soyutlayarak tek başınıza kalmak isteyebilir, düşüncelerinizi süzgeçten geçirebilirsiniz. Yapmış olduğunuz içsel gözlemler sonucunda arkanızda dönen gizli dolapları hissetmeniz önlem almanıza neden olabilir. Sürpriz gelişmelere karşı hazırlıklı olmalısınız. Kontrolünüzün dışında gelişecek olaylar karşısında soğukkanlı durarak kendinizi olayların dışında tutabilirsiniz.   

25 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Mistik konulara ilginizin artacağı bu günlerde farklı dallarda bilginizi arttırmaya yönelebilirsiniz. Zihinsel anlamda faydalı deneyimler yaşamanıza yönelik çalışmalara (meditatif vb.) yönelmeniz mümkün.

27 Şubat 2016’da Kova burcundaki Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Bu günlerde sezgileriniz fazlasıyla yüksek olduğu için hislerinizin sizi yönlendirmesine izin vermelisiniz. Alışılmışın dışında bir metot keşfederek paranıza değer katma imkânı bulabileceğiniz fikirler keşfedebilirsiniz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

Linkedin: Jale Muratoğlu