13 Temmuz – 05 Ağustos 2016 Venüs Aslan Burcunda İlerliyor!

371

 13 Temmuz- 05 Ağustos 2016 arası Venüs Aslan burcunda ilerleyecek, Burçlar Üzerindeki Etkileri

venusaslanAstroloji’de Venüs ilişkileri ve bu alanda nasıl bir tutum sergilediğimizi temsil eder. Ayrıca aşk, cinsellik, cazibe, sanat, kadınla ilgili tüm güzellik unsurları (moda, kozmetik, süs objeleri, dans, takı), bununla birlikte hayattan keyif alınan her şey onun yönetimi altındadır. Genç kadınları simgeler.

Boğa ve Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs, Balık burcunda yücelir. Başak burcunda düşük pozisyondadır. Haritadaki Venüs’ün olumlu yerleşimi; kişinin kendisi ve çevresi ile uyum içerisinde olmasını sağlar. Bunun yanında artistik yetenekler, sosyallik, sevgiyi alıp verebilme kapasitesinin güçlü olması gibi özelikler kazandırır. Parayı kazanabilme ve yönetme kabiliyetimizde Venüs’e bakılarak anlaşılır. Haritadaki Venüs’ün olumsuz yerleşiminde ise; doyumsuz, egoist, tembel, sevgisiz, zevklerin peşine düşen, asosyal, çevresine kötü örnek olan, vefasız bir tutum sergilemek söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Venüs’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Venüs Aslan burcunda özellikle ilişkiler sayesinde tanınma, öne çıkma isteği, popülerlik hevesi doğurur. Haritasında bu yerleşime sahip kişiler neşeli bir o kadar da sıcak yapıları ile ön plana çıkma arzusundadır. Giyim tarzı, hal ve hareketleri asalet ve saygınlık uyandıracak görünümdedir. Kişi kendi bütçesinin elverdiği ölçüde bu görünümü yakalamak için çaba sarf eder. Aşk konusunda maceraperest, heyecanlı ve ateşli bir tutum sergilerken partnerinin ilgi odağı olmasından gurur duyar. Sahne sanatlarında da yaratılıştan gelen bir yetenek verir.

Venüs Aslan burcunda konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; ikili ilişkilerde gösterilen buyurgan ve emrivaki tavırlar karşı tarafı yıpratabilir. Egomuzun yükselmesi nedeniyle daha çok benmerkezci davranmamaya dikkat etmeliyiz. Aşırı özgüven patlaması lükse aşırı düşkünlük göstermeye, frapanlığa, snop tavırlara yönelmeye neden olabilir.

Venüs’ün Aslan burcuna geçmesi ile birlikte  Koç, Aslan ve Yay burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, İkizler, Terazi burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar. Boğa, Kova, Akrep burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

20 Temmuz Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak.  Yaklaşık bir ay boyunca aşk ve ilişkilerinize gerçekçi yaklaşmak, mesuliyetleri üstlenmek durumundasınız. Beraberliğinizde ortaklaşa paylaşımlar, aktivasyonlar, keyif verici sohbetler gündeminizde olacak. Çocuklarınızın hobilerine vakit ayırarak onların gelişimine yardımcı olacaksınız. Kısa ya da uzun tatillerle bu dönemi son derece aktif bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

01 Ağustos Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde. Aşk ya da özel hayatınızda hızlı ve beklenmedik kararlar, değişiklikler ve yenilikler ortaya çıkabilir. Eskiye ait her şeyi geride bıraktığınız bir dönemdesiniz. Kısa olan bu transitte yıldırım aşklar, ilişkide heyecan, sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

bogaaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

20 Temmuz Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Yaklaşık bir ay boyunca ev, aile, ebeveynlerle ilgili konuların altı çizilecek. Kendinizi onların yanında daha mutlu ve huzurlu hissedeceğiniz için daha fazla birlikte olma arzusunda olacaksınız. Evinizde gerçekleştirmek istediğiniz değişiklikler, yenilikler, tamirat tadilat işlerine girişebilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte evinizde güzel ve keyifli toplantılar yapmanız mümkün.

01 Ağustos Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde.  Bu etkiler altında bilinçaltınızın arka planında hareketlenecek düşünceler kendinize öz eleştiri yapmanıza neden olacak. Bunlar daha çok sizi motive edici ve yükseltici nitelikte olacağı için mümkün olduğu kadar yaratıcılığınızı harekete geçirmeye çalışın.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

20 Temmuz Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Yaklaşık bir ay boyunca yakın çevre ve akrabalarınızla sosyalliğinizin arttığı bir süreçte olacaksınız. Uyumlu ve keyifli tavırlarınız aranızın gergin olduğu akrabalarınızla ilişkilerinizi rayına sokarken onlarla beraber olmanın mutluluğunu içinizde hissedebilirsiniz. Fikirlerinizi rahat bir şekilde ifade etmeniz özellikle edebiyatla uğraşanları masa başına oturtabilir.

01 Ağustos Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde. Değişik ve farklı gruplar içerisinde vaktinizi geçirmeniz sıra dışı tiplerle tanışmanıza neden olabilir. Yıldırım aşklar gündeminize gelirken heyecan ve sürprizlere de hazır olmalısınız. Değişime ve yeni fikirlere açık olmanız size alternatif kapıları aralayacaktır.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

20 Temmuz Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Yaklaşık bir ay boyunca detaylı ve yoğun çalışmalar içinde bulunduğunuz bu süreçte sorumluluklarınızın bilincinde hareket etmek durumunda kalacaksınız. Ofis içindeki arkadaşlarınızla kalıcı olmak ve sürekliliği sağlamlaştırmak adına adımlar atabilirsiniz. Güven gerektirici işlerin altına imza atabilirsiniz. Bu da ileriye yönelik kariyerde sizin yükselmeniz demektir.

01 Ağustos Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde. İş hayatınızdaki radikal değişiklikler devam ederken hayatınıza yeniden yön vermek üzere bir takım fikirler gündeminize gelebilir. Kazançlarınızı arttırmaya yönelik sizi heyecanlandıracak sürpriz teklifler karşısında heyecanınızı kontrol etmeli, mantıklı karar vermeye çalışmalısınız.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

20 Temmuz Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Yaklaşık bir ay boyunca aşk hayatınızda ciddiyet artarken sevgilinize daha güzel görünmek adına değişiklikler yapabilirsiniz. Giyim kuşam ve takılara harcama yapma arzunuzu bütçenizi fazla zorlamadan tatmin etmeye çalışın. Artistik ve sanatsal konularda yeteneklerinizin ortaya çıktığı bir dönemdesiniz.

01 Ağustos Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde.  Hayata bakışınızı değiştirecek kişisel gelişim konularına eğiliminiz devam ederken yeni düşüncelere doğru yolculuğunuz devam etmekte. Özellikle ilişkilerinizde değişime açık olan yapınız karşı tarafı etkileyebilir. Birlikte yapacağınız seyahatler beraberliğinizi perçinleyici nitelikte olacak.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU

20 Temmuz Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Yaklaşık bir ay boyunca her zamankinden daha fazla evde vakit geçirmek isteyebilir, kendinizi içsel anlamda sorgulama arzusunda olabilirsiniz. Zevk ve keyif verici ortamları daha fazla evde yaşama isteğiniz ev içindeki davetlerinizi arttırabilir. Sorumluluklarınızın üstesinden gelmek her zamankinden daha kolay olacak.

01 Ağustos Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde.  Değişim ve yenilik enerjilerini içinde barındıran Uranüs sayesinde okült ve metafizik konulara olan merakınız sizi geliştirirken ölüm ve ölüm ötesi hakkında birçok bilgiye sahip olmanız sizi içsel anlamda çok büyüttü. Bir takım aydınlanmalar yaşayarak farkındalığınızı geliştirmeye devam edeceksiniz.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

20 Temmuz Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Yaklaşık bir ay boyunca yakın çevre ve akrabalarınızla kısa seyahatler gündeminize gelebilir. Veya onları ziyarete gitmek isteyebilirsiniz. Eğlence hayatına olan zaafınız artış gösterecek. Sosyal gruplar içerisinde yer alarak kendinizi rahatlatabilirsiniz. Arkadaşlarınızdan da destek alacağınız günler.

01 Ağustos Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde.  Eş veya ortaklarınızla ilgili yarınlarınıza ait birtakım sürpriz gelişmeler kapıda. Yapacağınız organizasyonlar, grup aktiviteleri yeni kişilerle tanışmanıza neden olabilir. Yardım amaçlı katılacağınız toplantılarla çevrenizin takdirini kazanabilirsiniz.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

20 Temmuz Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Yaklaşık bir ay boyunca birikimlerinizi arttırmaya yönelik yapacağınız her türlü girişim getirisi yüksek olarak size ulaşacaktır. Kendinize olan inancınızın yükseldiği bu süreçte takdir görmek ve onore olmak sizi mutlu edecek. Harcamalarınızın kontrollü olması sebebiyle yatırımlarınızı doğru yerlere yönlendirebilirsiniz. Ancak risk almaktan uzak durmaya özen gösterin.

01 Ağustos Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde.  Çalışma ortamınızda değişen koşullar olumlu yönde süregelirken kariyerinize yönelik yapmış olduğunuz her türlü girişimden güzel sonuçlar alabilirsiniz. Ani gelişen iş teklifleri gündeminize gelebilir. Kullandığınız teknikler işinizi kolaylaştırırken beklenmedik terfiler alabilirsiniz.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

20 Temmuz Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Yaklaşık bir ay boyunca eskiye ait her şeyi yavaş yavaş hayatınızdan çıkarmaya başlayacaksınız. Artık hayatla mücadele etme ve sorumluluklara göğüs germe zamanı. Bu transitle birlikte yurtdışı bağlantılı her türlü olayın gündeme gelmesi mümkün. Sağlığınıza gerektiği kadar dikkat etmezseniz hastalıkların kapıda olduğunu bilmelisiniz.

01 Ağustos Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde.  Yabancılarla yapacağınız ortaklaşa işler, sürpriz gelişmeler sizi heyecanlandırabilir. Çıkacağınız seyahatler sizi geliştirirken, tanıştığınız kişiler hayata farklı pencereden bakmanıza sebep olabilir. Aşk hayatınızda tansiyon olumlu yönde yükselebilir, ya da yabancı ülkelerde aşkı bulabilirsiniz.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

20 Temmuz Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Yaklaşık bir ay boyunca endişelerinizin bir nebze de olsa yavaş yavaş hafiflediği bir süreçtesiniz. Size tatminsizlik duygularını hissettiren olayları nötralize etmeye yönelik bir takım meditatif çalışmalar yapabilirsiniz. Korkularınızla yüzleşmek ve onlarla baş etmek adına size yardım edecek kişilerle kontak kurmanızı tavsiye ederim.

01 Ağustos Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde. Ev ve ailenize yönelik beklenmedik değişimler hayatınızı yeniden yönlendirmenize sebebiyet verebilir. Taşınma veya ev içinde bazı değişiklikler gündeminize gelebilir. Ortaklaşa kazançlarda olumlu gelişmeler süregelirken aileden gelecek miras finansal durumunuzu güçlendirebilir.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

20 Temmuz Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Yaklaşık bir ay boyunca ekipçe yaptığınız işler ve organizasyonlarda elinizi taşın altına koyarak başarı elde edeceksiniz. Size destek olacak eş ya da ortaklarınızın yardımı ile sorumluluklarınızın üstesinden fazlasıyla gelebilirsiniz.  Adli davalar ve mahkemelerle ilgili haber bekliyorsanız olumlu sonuçlar almanız mümkün.

01 Ağustos Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde. Yakın çevre ve akrabalarla değişen şartlar hayatınızı yeniden şekillendirmeye sebep olabilir. Aranızın gergin olduğu kardeşlerinizle ilişkilerinizi toparlamanız mümkün. Katılacağınız seminer ve konferanslarda tanışacağınız kişiler bazı sürpriz gelişmeleri beraberinde getirebilir.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

20 Temmuz Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Yaklaşık bir ay boyunca toplum önündeki pozisyonunuzu daha olumlu lanse edeceğiniz bir sürece gireceksiniz. Bu dönemi iyi değerlendirmeli ve hedeflediğiniz noktaya gelmek üzere gerekli çabayı göstermelisiniz. İş ortamınızdaki uyumlu ve dengeli tavırlarınız terfi almanıza neden olabilir. Sağlık açısından olumlu bir süreçtesiniz.

01 Ağustos Venüs Koç burcundaki Uranüs ile üçgen açı içerisinde. Sahip olduğunuz maddi ve manevi değerleri arttırmaya yönelik yapacağınız girişimler bu günlerde artış gösterebilir. Veya hızlı bir şekilde finansal gücünüzde artış sağlayabilirsiniz.

Astrolog Jale Muratoğlu

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

linked-in: Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.