13 Mart-05 Nisan 2016 Venüs Balık Burcunda İlerliyor!

242

13 Mart -05 Nisan 2016 arası Venüs Balık burcunda ilerleyecek, Burçlar Üzerindeki Etkileri

venusbalikAstroloji’de Venüs ilişkileri ve bu alanda nasıl bir tutum sergilediğimizi temsil eder. Ayrıca aşk, cinsellik, cazibe, sanat, kadınla ilgili tüm güzellik unsurları (moda, kozmetik, süs objeleri, dans, takı), bununla birlikte hayattan keyif alınan her şey onun yönetimi altındadır. Genç kadınları simgeler.

Boğa ve Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs, Balık burcunda yücelir. Başak burcunda düşük pozisyondadır. Haritadaki Venüs’ün olumlu yerleşimi; kişinin kendisi ve çevresi ile uyum içerisinde olmasını sağlar. Bunun yanında artistik yetenekler, sosyallik, sevgiyi alıp verebilme kapasitesinin güçlü olması gibi özelikler kazandırır. Parayı kazanabilme ve yönetme kabiliyetimizde Venüs’e bakılarak anlaşılır. Haritadaki Venüs’ün olumsuz yerleşiminde ise; doyumsuz, egoist, tembel, sevgisiz, zevklerin peşine düşen, asosyal, çevresine kötü örnek olan, vefasız bir tutum sergilemek söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Venüs’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Venüs Balık burcunda konumlandığında birey aşk ilişkilerinde şanslıdır. Hassas ve duygusal tabiatı derin paylaşımlarda bulunmasına ve empati yapmasına yardımcı olur. Bu sebepten dolayı sevdiklerinin her türlü ihtiyacına karşılık verme isteği içindedir. Artistik ve sanatsal konularda ( Müzik, dans, fotoğraf, resim vb.) yaratıcılık yüksek olduğu için tatminkâr sonuçlar elde edilebilir.

Venüs Balık burcunda konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta;  ilişkilerdeki beklentilerimiz duygusal anlamda yoğun olacağı için bu dönemde içsel tatmini bulmakta zorlanabiliriz. Kendimizi yalnız hissedebilir, depresif tavırlar sergileyebiliriz. Fazla hayalci olmamak son derece önemli. Kendimizi kurban durumuna düşürmeden gerçekçi olmaya çalışmalıyız. Sınır koymakta zorlanmamız bir diğer handikabımız olacaktır.

Venüs’ün Balık burcuna geçmesi ile birlikte  Yengeç, Akrep, Balık burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, Boğa, Oğlak burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar.  İkizler, Başak, Yay burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

14 Mart Venüs Yay burcundaki Mars ile kare açı içerisinde. Bu bir aylık zaman diliminde kendinizi rahat bırakarak inzivaya çekilme isteği içinde olacaksınız. Projelerinizi planlama aşamasında kalmanız sizin için en doğrusudur. Bunları daha sonrasında uygulamaya koyabilirsiniz.

21 Mart’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kavuşum yapacak. Şayet seyahat planı yapıyorsanız bir aylık bir erteme sizin için daha uygun olacaktır. Aksi taktirde bazı problemlerle karşılaşabilirsiniz. Yapacağınız uluslar arası anlaşmaları bu döneme denk getirmemeye çalışın. Daha çok meditatif çalışmalara yönelmek için uygun zamanlar.

25 Mart Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde. Aynı zamanda Venüs Yay burcunda S durumundaki (durağan) Satürn ile T-kare açısını tamamlayacak. Üzerinizdeki baskının yoğunlaştığını hissedebilir, kariyer ve iş hayatınızdaki olayları derinlemesine sorgulayabilirsiniz. Sorumluluklarınızın ağır gelmesi söz konusu. Ofis içinde yarım kalan işlerinize yoğunlaşmanız mümkün. Sağlığınıza dikkat edin.

26 Mart’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak. Maddi anlamda sizi rahatlatacak etkiler ve şans sizden yana olabilir. Fırsatları değerlendirirken yönünüzü doğru tespit etmeye çalışın. Eş ya da ortaklarınızdan alacağınız destek sizi rahatlatabilir.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

14 Mart Venüs Yay burcundaki Mars ile kare açı içerisinde. Sizinle aynı vizyona sahip insanlarla bir arada olacağınız bu süreçte, mücadele etmeniz   gereken bir takım kişilerle karşılaşabilirsiniz. Toplum adına yapacağınız bir takım projeler için güç sarf edeceğiniz bir süreç.

21 Mart’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kavuşum yapacak. Gruplar içerisinde yer almak ve arkadaşlarınızla birlikte ortaklaşa planlar yapmak için güzel zamanlar. Kendinizi daha rahat ifade ederek duygularınızı açıkça ortaya koymak isteyeceksiniz.

25 Mart Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde. Aynı zamanda Venüs Yay burcunda S durumundaki (durağan) Satürn ile T-kare açısını tamamlayacak. Aşk hayatınızda beklentilerinizi çok yukarıda tuttuysanız hayal kırıklıklarına hazır olmalısınız. Çocuk sahibi olmak isteyenler bir takım mücadelelerin içerisinde kendilerini bulabilirler.

26 Mart’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak. Kendinize zaman ayırarak rahatlamak adına seyahate çıkmanızı tavsiye ederim. Yeni kültürler tanımak ve bulunduğunuz ortamdan biraz uzaklaşmak size iyi gelecektir.


ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

14 Mart’ta Venüs Yay burcundaki Mars ile kare açı içerisinde. Kariyer ve meslek hayatınızla ilgili yaratıcı yanlarınızı ortaya koyarken ciddi efor sarfedecek ama sonucunda bir takım fırsatları da yakalayacaksınız. Ancak bilmelisiniz ki amaçlarınıza doğru ilerlerken yanlış kişilerle masa başına oturmamanız sizi ciddi sıkıntıya sokacak. Bu süreç zarfında rakiplerinize karşı gardınızı alın.

21 Mart’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kavuşum yapacak. Hayatınızı planlarken ütopik hedeflerin peşinden koşmamaya dikkat edin. Ortaklarınızla birlikte çıktığınız yolda bilirkişilerden destek almanız son derece önemli, yanlış fikirlerin arkasından giderseniz zarara uğrayabilirsiniz.

25 Mart Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde. Aynı zamanda Venüs Yay burcunda S durumundaki (durağan) Satürn ile T-kare açısını tamamlayacak. Ev ve kariyer hayatınızdaki uyumu yakalamakta zorlanacağınız bir süreçtesiniz. Aile üyelerinize gereken zamanı harcamakta güçlük çekiyorsanız bir açıklamaları yaparak gönüllerini almaya dikkat etmelisiniz. Bu sayede hem onları rahatlatmış olur, hemde işlerinizi planlayarak hayatınızı düzene koymuş olursunuz. Aksi taktirde aldığınız tepkiler artarak devam edecek ve işin içinden çıkamayacağınız bir hale gelecektir.

26 Mart’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak. Tutkularınızın ön planda olduğu bu ay da beraberliğinize daha fazla vakit ayırmak isteyebilirsiniz. İlişkinizde değişim ve dönüşüm temaları olumlu anlamda ön plana çıkabilir.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

14 Mart Venüs Yay burcundaki Mars ile kare açı içerisinde. Sağlığınızla gereğinden fazla ilgilenmelisiniz. Hesapta olmayan problemlerle uğraşmak istemiyorsanız rutin kontrollerinizi aksatmamanızı tavsiye ederim.

21 Mart’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kavuşum yapacak. Kişisel anlamda kendinizi geliştirmek adına yapacağınız seyahatler sizi oldukça mistik bir atmosfere sokabilir. Katılacağınız eğitim amaçlı konferanslar bilginizi genişletmenize olanak verecektir.

25 Mart Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde. Aynı zamanda Venüs Yay burcunda S durumundaki (durağan) Satürn ile T-kare açısını tamamlayacak. Gündelik hayat içerisinde artan sorumluluklarınızı sırtınızda büyük bir yük olarak algılayabilirsiniz. Zihinsel anlamda oldukça yorgun ve yönünüzü şaşırmış hissetmeniz mümkün. Hayattan duyduğunuz bezginliğin üstesinden gelmek adına hobilerinize yönelebilir, kendinizi mutlu edecek aktivitelere katılabilirsiniz.

26 Mart’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak. Eşinizle birlikte yapacağınız seyahatler için uygun bir dönemdesiniz. Birlikteliğinizin keyfini çıkaracak yeni yerler görmek ruhen motive olmanızı sağlayacak. Adli davalar ve mahkemelerle ilgili konularda olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

14 Mart Venüs Yay burcundaki Mars ile kare açı içerisinde. Ailenize katılan yeni üye sizi asosyal bir konuma getirebilir. Artan sorumluluklarınız köşeye sıkışmış hissetmenize neden olurken bir yandan da çocuğunuzla vakit geçirmenin keyfini çıkarmalısınız. Aşk hayatınızda daha ciddi bir zemine oturtmak isterken elinizde olmayan sebepler yüzenden bazı konuları netleştirmekte zorlanabilirsiniz.

21 Mart’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kavuşum yapacak. Eş ya da ortağınızın finansal durumunda yaşanan bir takım kaygı uyandırıcı sorunlar sizi strese sokabilir. Fedakârlık yapmanız gereken bu günlerde iç sesinize kulak vererek yönünüzü tayin etmelisiniz.

25 Mart Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde. Aynı zamanda Venüs Yay burcunda S durumundaki (durağan) Satürn ile T-kare açısını tamamlayacak. Enerjinizi sportif alanlara kaydırmak sizin için en doğrusu. Bu sayede bedensel ve ruhsal olarak rahatlayabilirsiniz. Ancak sakatlanmalara karşı temkinli davranın. Ayrıca bu sıkışık enerjiyi yaratıcılığınızı ortaya çıkartacak ve kendinizi ifade edecek çalışmalara yönlendirebilirsiniz.

26 Mart’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak. Vergi, banka kredisi, stopaj, alacak verecek alanlarında beklenen geri dönüşümleri elde edebilirsiniz. Her açıdan iyimserliğinizi kaybetmeden yolunuza devam edin.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU

14 Mart Venüs Yay burcundaki Mars ile kare açı içerisinde. Aile içerisinde bağlarınızın git gide gerildiği bu zaman diliminde mümkün olduğu kadar barışçıl ve uyumlu hava yaratmaya çalışın. Ebeveynlerinize destek olmaya özen göstermelisiniz. Eğer dengede kalmaz ve akılcı davranmazsanız iplerin kopma derecesine geleceğini bilmelisiniz.

21 Mart’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kavuşum yapacak. Kendinizi daha iyi hissetmek adına bir takım girişimlerde bulunacağınız bu süreçte abartılı operasyonlardan kaçının. Beklediğiniz sonuçları elde edemeyerek hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Gerçekçi olmakta zorlandığınız bir dönem.

25 Mart Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde. Aynı zamanda Venüs Yay burcunda S durumundaki (durağan) Satürn ile T-kare açısını tamamlayacak. Hayatınıza giren kişiyle aşkınızı bulduğunuzu sanabilirsiniz. Belki de gerçek beyaz atlı prens karşınıza çıkmıştır. Ama Neptün’ün sihirli ve bol hayallere kaptıran enerjisini her zaman dikkate almalısınız.

26 Mart’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak. Tutku ve romantizm tarafından kuşatılırken arzularınızı dizginleme konusunda kendinizi kontrol edin. Dönem dönem partnerinizin sizi karmaşaya sürükleyen bazı tavırları yüzünden ona olan sevginiz hakkında zorlandığınızı düşünebilirsiniz.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

14 Mart Venüs Yay burcundaki Mars ile kare açı içerisinde. Sağlığınıza karşı son derece temkinli olmanız gereken bir dönemdesiniz. Enerjinizi kontrollü kullanmakta başarılı değilseniz bu sizin ileride bir takım sorunlarla karşılaşacağınızı gösteriyor. Herkesi memnun etmek zorunda değilsiniz. Kendinize vakit ayırın.

21 Mart’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kavuşum yapacak. Gündelik hayat içerisinde fazlasıyla yorulmanız ya da içinizden hiçbir şey gelmeyerek tembellik yapma isteğiniz işlerinizin aksamasına neden olacaktır. Almanız gereken ilaçları doğru saatlerde kullanmanız son derece önemli.

25 Mart Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde. Aynı zamanda Venüs Yay burcunda S durumundaki (durağan) Satürn ile T-kare açısını tamamlayacak. İşyerinizde kendinizden fazlasıyla ödün vererek aşırı fedakârlıklar yapmanız söz konusu. Bu durum karşısında ruhsal anlamda kullanılmış hissederek mutsuz olabilirsiniz. Organize olamamak randımanınızı düşürebilir.

26 Mart’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak. İş ortamında karşınıza çıkacak biri ile aranızda duygusal bir ilişki başlayabilir. Uzun soluklu ilişki yaşamakta zorlanıyor olsanız da bu kişinin olumlu olumsuz yönlerini dikkate alarak yönünüzü tayin edebilirsiniz.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

14 Mart Venüs Yay burcundaki Mars ile kare açı içerisinde. Aşk ilişkinizde keyifli zamanlar yaşamak yerine kendinizi işinize adayarak çalışmanız aranızda gerilim olmasına neden olabilir. Bir yandan para kazanmak için vermiş olduğunuz mücadele bir yandan çocuklarınızı idealize ettiğiniz yere getirme çabanız sizi gerçekten yorabilir.

21 Mart’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kavuşum yapacak. Yaratıcı çalışmalar ortaya koymak için oldukça uygun bir ay. Kendinizi rahatlatmak adına hobilerinize yönelmek ya da spora başlamak ruhunuza iyi gelebilir. Bu güne kadar yeteneklerinizi ortaya koyarak çıkartmış olduğunuz eserlerinizi insanların beğenisine sunabilirsiniz.

25 Mart Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde. Aynı zamanda Venüs Yay burcunda S durumundaki (durağan) Satürn ile T-kare açısını tamamlayacak. Derin bilgilere ulaşarak kendinizi yetiştirdiğiniz bu dönemde zihinsel ani açılımlar ile birlikte bir takım aydınlanmalar yaşayacaksınız. İş ortamınızda size destek olan arkadaşlarınız sayesinde emeklerinizin karşılığını alacaksınız.

26 Mart’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak. Eğitim vermeyi düşünenler için bu dönem oldukça verimli görünüyor. Geri dönüşümü oldukça yüksek olabilir. Vereceğiniz seminerler sizi bulunduğunuz noktadan bir üst seviyeye taşıyabilir.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

14 Mart Venüs Yay burcundaki Mars ile kare açı içerisinde. Enerjinizin yüksekliği sebebiyle özellikle karşınızdaki kişilere oldukça ısrarcı bir tutum içerisinde olabilirsiniz. Kendinizi fazlasıyla ön planda tutma arzusundasınız. İsteklerinizi dile getirirken net bir tavır sergilemezseniz bir takım sorunlarla mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz.

21 Mart’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kavuşum yapacak. Aile, yuva ve ebeveynlerinizin size ihtiyarcı olduğunu fark etmelisiniz. Özellikle çalışmalarını ev ortamında sürdürenler yaratıcılıklarını kullanarak hareketlenen hayal dünyalarını faaliyete dökebilirler. Beste yapmak, şiir yazmak bu enerjiler altında daha kolaydır.

25 Mart Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde. Aynı zamanda Venüs Yay burcunda S durumundaki (durağan) Satürn ile T-kare açısını tamamlayacak. Kariyeriniz ile ilgili yapmak istediklerinize dair fırsatların çıkması sizi heyecanlandırabilir. Yeni bir adım atmak için gereken cesareti ve özgüvenini bulamamanız ise en büyük handikapınız olacaktır.

26 Mart’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak. İçinizde var olan kazanma tutkusu günden güne sizi daha daha hırslandıracak. Bir temel atmak ve o doğrultuda hareket etmek isteseniz de bir takım blokajlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumun sizi yıldırmasına imkân vermeyin.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

14 Mart Venüs Yay burcundaki Mars ile kare açı içerisinde. Aile fertleri ve ebeveynlerinizle ilişkilerinizi rolantide tutmakta zorlanacaksınız. Sizin gibi özgürlüğüne düşkün kişiler kendi başlarına hareket etme isteğini mümkün olduğu kadar karşı tarafa azar azar kabul ettirmeye çalışmalıdır.

21 Mart’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kavuşum yapacak. Ailenizle duygusal iletişimin yoğunlaştığı günlerdesiniz. Sorunların üstünü kapatmak yerine isteklerinizi tatlı bir dille onlara aktararak bunların üstesinden gelebilirsiniz.

25 Mart Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde. Aynı zamanda Venüs Yay burcunda S durumundaki (durağan) Satürn ile T-kare açısını tamamlayacak. Kendi adınıza almak istediğiniz kararlar aileniz tarafından duygu sömürüsü yapılarak engellenebilir. Kariyerinizde gitmek istediğiniz yolda ilerlerken gerçekçi olmayan hedefler belirlemeniz mümkün. İyice araştırma yapmadan yönünüzü tayin etmemelisiniz.

26 Mart’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak. Maddi konularda yeniden yapılandığınız bu süreçte daha kontrollü davranmak isteyeceksiniz. Eğer daha rahat bir yaşam arzusu içindeyseniz çok çalışarak isteklerinize kavuşabileceğinizi bilerek hareket edin.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

14 Mart Venüs Yay burcundaki Mars ile kare açı içerisinde. Kontrolünüzün dışında gelişen olaylar bilinçaltınızda sizi endişelere sürükleyebilir. Yapmak istediklerinizi masaya yatırmanız ve daha sonraki aylarda bunları yürürlüğe koymanız daha mantıklı görünüyor.

21 Mart’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kavuşum yapacak. Düşüncelerinizdeki belirsizlikler gerçeklerden uzaklaşmanıza sebep oluyor. Yapacağınız her türlü anlaşmada karışıklıklardan dolayı bir takım problemler yaşayabilirsiniz. Yaratıcılığınız artıyor.

25 Mart Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde. Aynı zamanda Venüs Yay burcunda S durumundaki (durağan) Satürn ile T-kare açısını tamamlayacak. Eğitim ve öğretim hayatında oldukça stresli günler geçiriyor olabilirsiniz. Bu dönemdeki çalışmalarınızın karşılığını ileride alacaksınız. Yurt dışında eğitim alacak olanlar çok iyi araştırma yapmadan hayatlarına yön vermemelidirler.

26 Mart’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak. Yakın çevre ve kardeşlerinizle ilişkilerinizde olumlu yönde dönüşümler yaşadığınız dönemdesiniz. Zihinsel anlamda odaklanarak verdiğiniz eğitimlerin faydalı olduğunu görünce ruhen mutlu hissedebilirsiniz.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

14 Mart Venüs Yay burcundaki Mars ile kare açı içerisinde. Kariyerinizi inşa ettiğiniz bir süreçtesiniz. İdeallerinize ulaşmak için ciddi bir efor sarf ederek üstlerinizin dikkatini çekebilirsiniz. Elde edecekleriniz uğruna motivasyonunuzu korumaya çalışın.

21 Mart’ta Venüs Balık burcundaki Neptün ile kavuşum yapacak. Kendinize olan güveninizin her zamankinden daha fazla olduğunu hissettiğiniz günlerdesiniz. Bu günlerde güzelleşmek için bakım yaptırmak, alışverişe çıkarak giyim kuşamınızı zenginleştirmek isteği içinde olabilirsiniz.

25 Mart Venüs Başak burcundaki Retro Jüpiter ile karşıt açı içerisinde. Aynı zamanda Venüs Yay burcunda S durumundaki (durağan) Satürn ile T-kare açısını tamamlayacak. Hassas olan ve hayallere kolayca sürüklenen yapınız gerçeklerden uzaklaşmanıza neden olabilir. Özellikle ortaklarınızla yapmış olduğunuz işlerde mümkün olduğu kadar uyanık olmalı ve yapılan her türlü girişimde kontrolü elinizde tutmalısınız.

26 Mart’ta Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı yapacak. Arkadaşlarınızla birlikte hoşça vakit geçirmek daha fazla eğlence hayatı içerisinde olmak isteyeceksiniz. Sizinle beraber olan kişilerin dertlerine derman olabilir onların negatif enerjilerini pozitif yönde değiştirebilirsiniz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

Linkedin: Jale Muratoğlu