13 Kasım- 07 Aralık Venüs Oğlak Burcunda İlerliyor!

309

 

13 Kasım-07 Aralık 2016 Venüs Oğlak burcunda ilerleyecek! Burçlar üzerindeki etkileri!

venusoglakAstroloji’de Venüs ilişkileri ve bu alanda nasıl bir tutum sergilediğimizi temsil eder. Ayrıca aşk, cinsellik, cazibe, sanat, kadınla ilgili tüm güzellik unsurları (moda, kozmetik, süs objeleri, dans, takı), bununla birlikte hayattan keyif alınan her şey onun yönetimi altındadır. Genç kadınları simgeler.

Boğa ve Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs, Balık burcunda yücelir. Başak burcunda düşük pozisyondadır. Haritadaki Venüs’ün olumlu yerleşimi; kişinin kendisi ve çevresi ile uyum içerisinde olmasını sağlar. Bunun yanında artistik yetenekler, sosyallik, sevgiyi alıp verebilme kapasitesinin güçlü olması gibi özelikler kazandırır. Parayı kazanabilme ve yönetme kabiliyetimizde Venüs’e bakılarak anlaşılır. Haritadaki Venüs’ün olumsuz yerleşiminde ise; doyumsuz, egoist, tembel, sevgisiz, zevklerin peşine düşen, asosyal, çevresine kötü örnek olan, vefasız bir tutum sergilemek söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Venüs’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Venüs Oğlak burcunda konumlandığında birey son derece güvenilir ve karşı tarafın isteklerine cevap verebilen bir kişilik sergiler. Ciddi ve gerçekçi tutumlar ilişkiyi daha sağlam bir zemine oturtur. Kişi hayatında isteklerini elde etmede kararlı ve kontrollü olduğu için eline aldığı işleri başarı ile tamamlama yeteneğine sahiptir. Gelenekçi ve kuralcı olması toplum içinde saygınlığı da beraberinde getirecektir.

Venüs Oğlak burcunda konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; bu enerjiyi kullanırken hırslarımızın esiri olmamaktır. Bu dönemde ilişkilerde duyguların ifadesinde kısıtlanma olduğu için kişi kendini fazla açmaktan kaçınır. Bu tutumda arada soğukluk ve gerginlik olmasına neden olabilir. Fazla tutucu davranmak, esneklikten kaçınmak sorunların büyümesi sonucunu doğuracaktır.

Venüs’ün Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte  Boğa, Başak, Oğlak burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, Akrep, Balık burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar.  Koç, Terazi, Yengeç burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

20 Kasım Venüs Balık burcundaki S Neptün ile sekstil açı yapacak. Kısa süreli bu dönemde gerçekçi, disiplinli ve ciddi Oğlak burcunda ilerleyen Venüs, özellikle iş ve kariyer alanlarında yaratıcılığımızı tetikleyecek. Sanatla ilgili çalışmalar yapanların vizyonlarını geliştirirken geleceğe yönelik hedeflerine de ışık tutacak.

25 Kasım Venüs Terazi burcundaki Jüpiter ile kare açı içerisinde. Bu dönemde dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; aşırı harcamalardan, çevremize abartılı tavırlar göstermekten kaçınmak olmalıdır.  Giyim kuşama fazla para harcamaya yönelebiliriz. Aynı tarihte Venüs Oğlak burcundaki Plüton ile kavuşum yapacak. Özellikle ilişkilerde aşırı sahiplenici ve tutkulu tavırlarımız karşı tarafın okları ile karşılaşmamıza neden olabilir.

29 Kasım Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile kare açı yapacak. Romantik ilişkilere sekte vuran bu enerjiler nedeniyle sevgilimizle aramızdaki gerginlikler daha da artabilir. Huzuru ön planda tutmak isterken gelişen bazı sürpriz olayların içimizde dalgalanmalar yaratması söz konusu.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

Kariyeriniz ile alakalı uzun zamandan beri köklü bir değişim yaşadığınız bir süreçtesiniz. Sizin için önemli olabilecek insanların hayatınıza girme vakti. Bu kişi sizinle ortaklık kurabilir ya da yeni bir anlaşma yaparak masa başına oturmak isteyebilir. Her halükarda yukarıda verdiğim tarihlere dikkat ederek temkinli hareket etmeli ve karar alacağınız zaman bilirkişilerden destek almalısınız. Ruhsal yönde kendinizi geliştirici meditatif çalışmalara yönelebilirsiniz.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

Geleceğinize yönelik hayat felsefenizde değişimler yaşadığınız bir dönemdesiniz. Yurtdışı bağlantılı işler, yabancılarla yapacağınız çalışmalarda yolunda gitmeyen olaylar canınızı sıkacak nitelikte olabilir. Aynı zamanda eşinizin parasal kaynaklarındaki daralmaların bütçenizi etkilemesi söz konusu. Sağlığınızla ilgili küçük bir operasyon geçirmeniz gerekebilir. Yukarıda verdiğim tarihlere dikkat etmenizi öneririm.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

Ortaklarınızla beraber finansal konulardaki beklentilerinizi elde etmekte zorlanabilirsiniz. Özellikle spekülatif konularda fazla riske girmeden hareket etmeniz son derece önemli. Hırsınıza yenik düşerek yapmış olduğunuz her türlü girişim sonrasında altından kalkmakta zorlanacağınız durumlarda yüzleşmenize neden olacaktır. Kariyerinize yönelik yapacağınız her türlü sanatsal çalışmalar için uygun bir süreç. Yukarıda verdiğim tarihlere dikkat etmenizi öneririm.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

Aile içerisinde cereyan eden olaylar sizi zorlarken eşinizle kontak kurmakta zorlanabilirsiniz. Yuvanız içerisinde değişen koşullara adapte olmakta güçlük çektiğiniz konuları eşinizle paylaşmaya çalışmalısınız. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; manüpletif ve baskıcı tavırlardan uzak durmaktır. Geleceğe dair belirsizliklerin sizi endişeye sürüklemesine izin vermeden kendi ayaklarınızın üzerinde durmaya çalışın. Yukarıda verdiğim tarihlere dikkat etmenizi öneririm.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

Bu süreçte dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sağlığınız olacak. Hastalıklara ve zayıflıklara açık olduğunuz bir dönemdesiniz. Özellikle ofis içindeki astlarınızla ilişkilerinizde zorlayıcı ve baskın tavırlardan uzak durmalı, huzuru korumaya önem vermelisiniz. İş değişiklikleri gündeminize gelebilir. Tembelleşmeye müsait olduğunuz için sizi zorlayan angarya işlerinizi bu döneme denk getirmeyin. Yukarıda verdiğim tarihlere dikkat etmenizi öneririm.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU

Birlikte keyif alarak vakit geçirdiğiniz kişilerle ilişkilerinize son derece dikkat etmeniz gereken bir dönem. Baskın ve manüpletif davranışlarınızın sonuçları beklediğinizden de ağır olabilir. Daha toleranslı olmaya çalışmalı ve her şeyin altından bir şey çıkarmayı bırakmalısınız. Çocuklarınızla ilişkileriniz ise sizi zorlayan ayrı bir konu. Onlarla kaliteli vakit geçirerek aranızdaki iletişimi sağlamlaştırmaya çalışın. Yukarıda verdiğim tarihlere dikkat etmenizi öneririm.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

Ev hayatınızda güven ve huzur sağlamak isterken yaptığınız girişimlerde aile üyelerinin tepkisini alabilirsiniz. Bu dönem evde yapılacak her türlü tamirat, tadilat işleri ya da bahçe düzenlemeleri gündeminize gelebilir. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; tembelliğinize yenik düşerek başladığınız işi yarım bırakmamak olmalıdır. Vaktinizin çoğunu evinizde geçirmek isterken ustalarla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Yukarıda verdiğim tarihlere dikkat etmenizi öneririm.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

Zihinsel anlamda konsantrasyon gerektiren işlerle boğuşmak durumunda kalmanız sizi fazlasıyla yorabilir. Yakın çevre ve akrabalarınızla ilişkilerinizde baskın ve manipüle edici tavırlardan uzak durmanızda fayda var. Aksi taktirde onların tepkisini üzerinize çekebilirsiniz. Sahip olduğunuz yeteneklerinizi eğitim vermek adına kullanmak ve geniş kitlelere ulaşmak amacındasınız. Yukarıda verdiğim tarihlere dikkat etmenizi öneririm.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

Finansal açıdan kaynaklarınızı arttırmaya yönelik yapacağınız her türlü girişimde hırslarınıza yenik düşmeden hareket etmeye çalışın. Özellikle kendinizi baştan yaratmak istemeniz aşırı harcamalara neden olabilir. Bu dönemde evinizi güzelleştirmek adına dekoratif eşyalar satın alarak nostaljik bir hava yaratmak isteyebilirsiniz. Sosyal çevrenizdeki gruplarla ilişkilerinize ise son derece dikkat etmelisiniz. Abartılı, manipülatif davranışlar gösterirseniz tepki alırsınız. Yukarıda verdiğim tarihlere dikkat etmenizi öneririm.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

Kendinizi güzelleştirmek, gruplar içerisinde yer almak ve daha fazla dikkat çekmek arzusundasınız. Kariyerinizi geliştirmeye yönelik hedeflerinizi yerine getirirken bütçenizi fazlasıyla zorlamamaya önem verin. Eğitim ve öğretim hayatında bulunuyorsanız bu enerjiler altında alanınızda çalışmalar yaparak ilgiyi üstünüze çekebilirsiniz. Yapacağınız kısa seyahatler yoğun çalışma temponuzdan bir nebze de olsa uzaklaşmanıza neden olacak. Yukarıda verdiğim tarihlere dikkat etmenizi öneririm.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

Uzun zamandan beri çevrenizden izole yaşama arzusu içerisindesiniz. Bu süreç zarfında içinizdeki bu istek daha da artacak. Huzuru tek başınıza kalarak yakalayacağınıza inanmanız sizi toplumdan uzaklaştırarak soyut bir hayata çekebilir. Haritanızın konumuna göre yanlış ideolojilerin arkasından gitme durumunuz söz konusu olabilir. Bu konuya özellikle dikkat etmenizi öneririm. Yukarıda verdiğim tarihlere dikkat etmenizi öneririm.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

Grup içerisinde aktivasyonunuz artarken organizasyonlar içerisinde yer alabilir, size destek olacak bir takım insanların hayatınıza girdiğine şahit olabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; dost sandığınızın kişilerin gerçek yüzlerini görmek durumunda kalmanız ve bu kişilerle güç mücadelesine girmeniz olacaktır. Ortaklarınızla yapacağınız her türlü atılımda temkini elden bırakmayın. Yukarıda verdiğim tarihlere dikkat etmenizi öneririm.

Astrolog Jale Muratoğlu

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

linked-in: Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.