13 Kasım – 02 Aralık 2016 Merkür Yay Burcunda İlerliyor!

277

13 Kasım-02 Aralık 2016 Merkür Yay Burcunda İlerliyor, Burçlar Üzerindeki Etkileri

merkuryayAstroloji’de Merkür aklımızı nasıl kullandığımız, olayları nasıl muhakeme ettiğimiz, konuşma ve yazma becerilerimiz, mantığımız, zekâ seviyemiz, yeteneklerimiz, düşünce tarzımız, eğitim hayatımız hakkında bilgi verir. Ayrıca iletişim, tüm bilgi alışverişleri, iletişim aletleri onun yönetimi altındadır. Öğretmen, öğrenciler, gazeteciler, avukatlar ve genç kardeşleri simgeler.

İkizler ve Başak burcunun yönetici gezegeni olan Merkür bu burçlarda yücelir. Balık burcunda düşük pozisyondadır. Yay burcunda ise zararlı konumdadır. Haritadaki Merkür’ün olumlu yerleşimi; kıvrak zekâya, çok yönlü düşünebilmeye, karşı tarafı etkileyebilecek şekilde konuşma yeteneğine ve bilgiye aç bir yapıya neden olur. Hızlı düşünebilme kabiliyetinin yüksek olması sebebiyle olayları muhakeme etmekte yeteneği yükselir. Haritadaki Merkür’ün olumsuz yerleşiminde ise; kararsızlık, olayların derinine inememek, dedikoduculuk, gereksiz ve boş konuşmalar, yalancılık, insanlarla dalga geçmek, çabuk sıkılmak, kurnazlık söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Merkür’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Merkür Yay burcunda konumlandığında birey heyecanlı, iyi niyetli bir yapı sergiler. Hayata geniş bir perspektiften bakabilir. Girişken ve arkadaş canlısı olduğu için sosyal çevresi oldukça hareketlidir. Espri yeteneği fazlasıyla gelişmiştir. Fikirlerini oldukça rahat ve net bir şekilde ortaya koyar. Yalnız bazen düşünmeden konuştuğu için karşı tarafı kırabilir. Yabancı kültürlere olan merakı sebebiyle buraları keşfetme içgüdüsü ile doludur.

Merkür Yay burcunda konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; detay gerektiren işlerde başarısız olabileceğiz bu dönemde zorlu çalışmaların altına girmemeliyiz. Sonuçların net olmadığı durumlarda karar vermekte acele etmemek önemlidir. Zihnimizin çok yoğun olması nedeniyle hata yapma riski muhtemeldir. Unutkanlık sıkıntı yaratabilir.

Merkür’ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte  Koç, Aslan, Yay burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, Terazi, Kova burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar. İkizler, Başak, Balık burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

15 Kasım Merkür Kova burcundaki Mars ile sekstil açı yapacak. Çevrenizdeki kişilerle iletişiminizin yoğunlaştığı bu günlerde sahip olduğunuz bilgileri paylaşma eğiliminde olacaksınız. Algınızın ve merakınızın yüksek olması sebebiyle fikir alışverişinde bulunmak için iyi bir dönem.

18 Kasım Merkür Balık burcundaki R Neptün ile kare açı içerisinde. Bu enerjiler altında yaratıcılığınızı ortaya koymakta zorlanabilirsiniz. Yanlış anlaşılma, aldanma durumları gündeme gelebilir. Bu nedenle önemli konuşmaları, sözleşmeleri bu tarihe denk getirmemenizi tavsiye ederim. Geçmişe ait konular masaya yatırılacak.

22 Kasım Merkür Terazi burcundaki Jüpiter ile sekstil açı yapacak. Hayata dair her türlü fikri zihninizde sorgulayabilir ve olaylara netlik kazandırabilirsiniz. Yazma ve konuşma kabiliyetinizin yüksek olması sebebiyle karşı tarafı etkileyeceğiniz için önemli toplantıları bu günlere denk getirebilirsiniz. Seyahatler gündeme gelebilir.

23 Kasım Merkür Yay burcundaki Satürn ile kavuşum içerisinde. Bu enerjiler altında konsantrasyon gerektiren işlerde başarı elde etmek mümkün. Gerçekçi yaklaşımlarda bulunmanız her zamankinden daha kolay olacağı için hayatınıza dair vereceğiniz önemli kararları bu günlere denk getirebilirsiniz.

27 Kasım Merkür Koç burcundaki R Uranüs ile üçgen açı yapacak. Yeni fikirlere oldukça açık olacağınız bir dönemdesiniz. Vizyonunuzu arttırıcı çalışmalar yapabilirsiniz. Ani gelen sevindirici haberlere hazırlıklı olun.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

ariesKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

Eğitim amaçlı yapacağınız her türlü çalışmada verim elde edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; içsel anlamda kendinizi eksik görmeniz ve bu sebeple fazlasıyla özeleştiri yapmanızdır. Gruplar ve organizasyonlar içerisinde boy göstereceğiniz bu dönemde hem sosyalleşme imkânı bulacaksınız hem de iş imkânlarınızı arttırabileceksiniz. Oldukça dinamik hissettiğiniz günler. ( Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

taurusBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

Zihninizin sürekli olarak finansal konulara yoğunlaşıyor olması sizi alternatif kazanç yolları aramaya itecek. Grup ve arkadaşlarınızdan bu konuda destek görmekte zorlanabilirsiniz. Kariyeriniz için yapmış olduğunuz mücadeleden olumlu geri dönüşümler alacağınız bilerek rahat olun. İş hayatınızda bazı pozitif gelişmeler de kapıda. Aydınlamalar yaşadığınız bu süreçte kendinize olan inancınız da artacak. ( Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

geminiİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

İkili ilişkilerin önem kazandığı bu kısa dönemde var olan beraberliğinizi gözden geçirmek durumunda kalabilirsiniz. Almış olduğunuz sorumluluklarınızın ağırlığı, bir takım engellerle mücadele etmeniz sizi fazlasıyla sıkabilir. Ancak yine de bunun üstesinden gelebilecek güce sahipsiniz.  Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; özellikle kariyerinize yönelik her türlü anlaşmada algı bozulması, aldanma ve aldatılmalar nedeniyle yanlış kararlar alabilmenizdir. Aşk hayatınızda sürpriz gelişmeler yaşayabilir ya da bir çocuk haberi ile mutluluğunuza mutluluk katabilirsiniz. ( Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

cancerYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

Çalışma ortamınızda artan sorumluluklarınız sizi belirli yüklerin altına itebilir. Bu süreçte işlerinizi daha hızlı bir şekilde toparlayacak konsantrasyonda olacaksınız. Yaptığınız bu fedakarane çalışmaların karşılığını alabilirsiniz. Sağlığınız ile ilgili belirsizliklerin gündeme gelmesi mümkün. Ev hayatınızda bazı koşullarda değişim meydana gelebilir. Yeni bir eve taşınabilir ya da mevcut evinizde güzel bir dekorasyon yapmaya yönelebilirsiniz. ( Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

leoASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

Eğlence hayatınızın aktif olduğu bu süreçte sosyal çevrenizle birlikte çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; bütçenizi ayarlamayı ihmal ederek  gereksiz harcamalardan kaçınmak olmalıdır. Fazlasıyla bonkör olan yapınızı dengelemeye çalışın. Çocuklarınızla birlikte yakın çevre ve akrabalarınızla güzel ortamlarda bulunabilirsiniz. Aşkınızla ani bir seyahate çıkmanız mümkün. Yaratıcı çalışmalarda bulunursanız fazlasıyla verim edebilirsiniz. ( Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

virgoBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU

Evinizle ilgili yapacağınız bir takım önemli konuşmalar gündeminize gelebilir. Alacağınız kararlarda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; yanlış kişilere danışarak sonrasında pişman olacağınız sözleşmelere imza atmamaktır. Ebeveynlerinizin sorumluluklarını üzerinize almanız sizi yorsa da bunun altından kalkabilecek güce sahip olduğunuzu bilerek hareket edin. Finansal kaynaklarınızı arttıracak ani para kazanımları yüzünüzü güldürecek. ( Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

libraTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

Önemli görüşmeler ve anlaşmalar yapacağınız günlerdesiniz. Ani gelecek ortaklık tekliflerine hazır olun. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; başlangıçta ümitvar olduğunuz birlikteliklerin sonrasında sizi hayal kırıklığına uğratma ihtimalidir. Neptün’ün enerjileri aldanma ve aldatılmaya açık olunacağına dikkat çekiyor. Kendinizi geliştirmek adına eğitim alabilir, verebilir, lisan öğrenmeye yönelebilirsiniz. Seyahatler gündemde. ( Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

scorpioAKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

Var olan yeteneklerinizi kullanarak para kazanmak adına yapmış olduğunuz girişimlerden sonuç alabileceğin bir dönem. Ani iş teklifleri gündeminize gelebilir. Kendinize olan güveninizin yükselmesi nedeniyle karşı tarafı etkileyebilir ve bundan olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Çocuklarınızla alakalı beklentilerinizi yüksek tutmamaya dikkat edin. Aksi taktirde sonrasında hayal kırıklığı yaşamanız söz konusu. Ev içinde tamirat tadilat olayları yanı sıra  fazlasıyla misafir ağırlamak durumunda kalabilirsiniz. ( Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

sagittariusYAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

Kendinizi kişisel anlamda rahat bir şekilde ortaya koyacağınız günlerdesiniz. Sağlığınıza gereğinden fazla önem vermiyorsanız bu dönemde bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Yapacağınız önemli görüşme ve toplantılardan olumlu sonuçlar almanız mümkün. Geleceğinize yönelik hedeflerinizde bir takım fırsatların önünüze çıkması söz konusu. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; boş vermişlik, tembellik nedeniyle sorumluluklarınızı ihmal etmeniz ve fırsatları elinizden kaçırma ihtimalinizdir. (Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

sagittariusOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

İçe çekilme arzunuzun yüksek olduğu bu süreçte sosyal ortamlardan uzaklaşmak isteyeceksiniz. Daha ziyade geleceğinizle ve kariyerinizle ilgili konularda plan ve proje yapma aşamasındasınız. Ruhsal alanlarda sizi rahatlatan meditatif çalışmalarda bulunmanız son derece önemli. Kendinizle yüzleşerek eksik yanlarınızı keşfetmeye çalışmalısınız. Parasal anlamda son derece olumlu bir dönemdesiniz. ( Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

aquariusKOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

Gruplara yönelik yapmış olduğunuz çalışmalarda popülerliğinizin arttığı bir süreçtesiniz. Sizinle aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelebilir ve deneyim kazandığınız konuları birbirinize aktarabilirsiniz. Yurtdışı seyahatlerinizin artması ile ufkunuzun genişlemesi mümkün. Katılacağınız seminerler, konferanslar yoğunlaşacak. Parasal kaynaklarınızı kullanırken tutumlu olmaya önem verin, gereksiz harcamalardan kaçının. ( Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

piscesBALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

Kariyerinizi yükseltmek adına yapacağınız her türlü atılımın yoğun olduğu günlerdesiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; yanlış anlaşılmalar nedeniyle hatalı karar almanızdır. Sağlığınız ise dikkat etmeniz gereken diğer bir unsur. Yaptırmanız gereken tetkikleri ihmal etmeyin. Kazançlarınızı arttırmaya yönelik yaptığınız her türlü girişimde bazı fırsatlar yakalamanız mümkün. İçsel anlamda kendinizi motive ettiğiniz bir süreçtesiniz. (Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm)

Astrolog Jale Muratoğlu

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

linked-in: Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.