13 Haziran – 23 Haziran 2016 Merkür İkizler Burcunda İlerliyor!

343

13 Haziran-23 Haziran 2016 Merkür İkizler Burcunda İlerliyor, Burçlar Üzerindeki Etkileri!

merkurikizlerAstroloji’de Merkür aklımızı nasıl kullandığımız, olayları nasıl muhakeme ettiğimiz, konuşma ve yazma becerilerimiz, mantığımız, zekâ seviyemiz, yeteneklerimiz, düşünce tarzımız, eğitim hayatımız hakkında bilgi verir. Ayrıca iletişim, tüm bilgi alışverişleri, iletişim aletleri onun yönetimi altındadır. Öğretmen, öğrenciler, gazeteciler, avukatlar ve genç kardeşleri simgeler.

İkizler ve Başak burcunun yönetici gezegeni olan Merkür bu burçlarda yücelir. Balık burcunda düşük pozisyondadır. Yay burcunda ise zararlı konumdadır. Haritadaki Merkür’ün olumlu yerleşimi; kıvrak zekâya, çok yönlü düşünebilmeye, karşı tarafı etkileyebilecek şekilde konuşma yeteneğine ve bilgiye aç bir yapıya neden olur. Hızlı düşünebilme kabiliyetinin yüksek olması sebebiyle olayları muhakeme etmekte yeteneği yükselir. Haritadaki Merkür’ün olumsuz yerleşiminde ise; kararsızlık, olayların derinine inememek, dedikoduculuk, gereksiz ve boş konuşmalar, yalancılık, insanlarla dalga geçmek, çabuk sıkılmak, kurnazlık söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Merkür’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Merkür İkizler burcunda konumlandığında birey kendi hayatı ile ilgili alacağı kararlarda akılcı bir şekilde hareket eder. Mantığı duygularından ön plandadır. Yeni bilgileri öğrenmeye meraklı olan bir zihin yapısı vardır. Fakat sıkılgan yapısı sebebiyle olayların derinine inebilme yetisi fazla değildir.  Çok yönlülük ve kararsızlık en büyük handikabıdır. Kişi bir konuda uzmanlaşmakta genelde zorluk çeker. Haritasında Merkürü bu konumda olan kişilerden iyi yazarlar çıkar.

Merkür İkizler burcunda konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; düşüncelerimiz sık ve hızlı bir şekilde değişebileceği için bu süreç zarfında önemli kararlar vermeden önce muhakkak bir bilene danışmak gerekir. Zihnimizin oldukça açık olmasından dolayı çok yönlü düşünebilir ve bir konuda konsantre olmakta zorlanabiliriz. Objektiflik artarken sabırsızlık handikap olarak karşımıza çıkabilir.

Merkür’ün İkizler burcuna geçmesi ile birlikte  İkizler, Terazi, Kova burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, Koç, Aslan burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar. Başak, Yay; Balık burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

Merkür bu dönemde yakın çevre, akrabalar ve kardeşlerle iletişiminizin yoğunlaşacağını gösteriyor.

20 Haziran Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde. Bu etkiler altında zihninizi meşgul edecek konulara yönelmeniz söz konusu. Mesleğinizde kullandığınız teknikleri geliştirmek üzere alternatif eğitimler almak isteyebilir, konferans ve work-shoplara katılabilirsiniz. Sahip olduğunuz bilgileri seminerler vererek paylaşmanız mümkün. Ancak odaklanma zorluğu yaşayacağınız için işlerinizden çok verim alamayabilirsiniz.

21 Haziran Merkür Balık burcundaki Neptün ile kare açı yapacak. İçe çekilme arzunuz nüksederken bu durumu abartabilir dış dünyadan fazlasıyla kopabilirsiniz. Sorumluluklarınızı arka planda bırakmaktan kaçınmalısınız.

22 Haziran Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile kare açı içerisinde. İdealize ettiğiniz konularda fazla aşırılığa kapılarak limitlerinizi zorlayabilir hatta fanatik eğilimler gösterebilirsiniz. Yüksek beklentileriniz hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. Sağlığa dikkat.

27 Haziran Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Bu enerjileri fikirlerinizi yazıya dökerek kullanmanızı tavsiye ederim. Yapacağınız önemli görüşme ve anlaşmaları bu tarihe denk getirirseniz olumlu geri dönüşümler alabilirsiniz.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

Merkür bu dönemde kendi yeteneklerinizle para kazanma fırsatları yakalayabileceğinizi gösteriyor.

20 Haziran Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde. Bu etkiler altında kazançlarını arttırmaya yönelik yatırımlar yapmaya yönelebilirsiniz. Bütçenizi kontrol etmek ve daha rahat yaşamak adına para kazanma yöntemlerinizi geliştirmek isteyebilirsiniz. Ancak düşüncelerinizi toparlamakta güçlük çekeceğiniz bu süreçte uzman kişilerle kontak halinde olmanızda fayda var.

21 Haziran Merkür Balık burcundaki Neptün ile kare açı yapacak. Gruplar içerisinde yanlış anlaşılmak ya da duygularınızı doğru ifade edememekten kaynaklı problemler yaşayabilirsiniz. Boş hayallerle sizi meşgul edecek olan kişilerden kendinizi uzak tutun.

22 Haziran Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile kare açı içerisinde. Aşk hayatınızda karşınızdan bekledikleriniz ya da vermek istedikleriniz konusunda fazla abartıya kaçmayın. Yeteneklerinizi belli bir alana yoğunlaştırmakta fayda var. Değişik alanlara enerjinizi yöneltirseniz başarı kazanmakta zorlanabilirsiniz.

27 Haziran Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Zihninizde sizi yeni düşüncelere yönelten fikirler belirebilir. Farklı bakış açılarını yakalayabilir yaratıcılığınızı da kullanabilirseniz işinizde olumlu açılımlar yaşayabilirsiniz.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

Burcunuza giren Merkür bu dönemde konuşma, yazma ve iletişim yönünde fazlasıyla etkin olacağınızı gösteriyor.

20 Haziran Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde. Zihinsel anlamda doğru düşünmekte zorlanacağınız bir süreçtesiniz. Bu nedenle fikirlerinizi dile getirirken eş ya da ortağınızdan tepki görmeniz mümkün. Ev ve aileye yönelik konularda bir takım sıkışma ve daralmalar sizi yorarken her şeyi bir kenara bırakarak kaçma isteği içinde olabilirsiniz.

21 Haziran Merkür Balık burcundaki Neptün ile kare açı yapacak. Kariyer anlamında atağınız her adımda temkinli olmalısınız. Sonradan pişman olacağınız kararlar almamaya dikkat edin. Anlaşma ve kontratlar yapacağınız durumlarda bilirkişilerin desteğini almalısınız.

22 Haziran Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile kare açı içerisinde.  Ailevi konular, ebeveynler ya da ev içinde yapılacak her türlü işle ilgili bazı sorunlar gündeminize gelebilir. Vereceğiniz sözleri yerine getirmekte zorlanabilir, tembellikten dolayı sorumluluklarınızı yerine getiremeyebilirsiniz.

27 Haziran Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Sosyal çevrenizin hareketlenmesi ile birlikte farklı çevrelere girebilirsiniz.  Bu kişiler sizi bir çok konuda aydınlatırken, geleceğinize ait gideceğiniz yöne ışık tutabilir.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

Merkür bu dönemde fikirlerinizi dış dünyayla paylaşmak yerine kendinize saklayarak içsel gözlem yapmanıza neden olacak.

20 Haziran Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde. Bu etkiler altında mistik ve manevi konulara ilginiz artarken birçok fikrin beyninizde uçuşması söz konusu olabilir. Kendinize özeleştiri yapacağınız bu dönemde kontrolünüzün dışında gelişen olaylarla yüzleşmeniz mümkün.

21 Haziran Merkür Balık burcundaki Neptün ile kare açı yapacak. Hayata dair fikirlerinizi toparlamakta zorlanabilirsiniz. Sezgiselliğinizin arttığı bu süreçte bilinç dışınızın etkisi ile gerçek olmayan duygulara fazlasıyla kapılabilirsiniz. Realist olmaya çalışın.

22 Haziran Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile kare açı içerisinde. Yakın çevre ve akrabalarla diyaloglarınıza son derece dikkat etmelisiniz. Dedikodu ya da benzeri can sıkıcı olayların çıkmaması açısından temkinli olun. Eğitim hayatında istikrarlı bir şekilde hareket etmekte zorlanacağınız bir dönem.

27 Haziran Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Kariyerinizle ilgili konularda eğitim almak yeni teknikler öğrenmek için girişimde bulunabilirsiniz. Sizden üst pozisyondaki kişilerle kontak kurarak onların tecrübelerinden faydalanmanız mümkün.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

Merkür bu dönemde ekipçe yapılan çalışmaların, gruplarla beraber olmanın imkânını önünüze sunacak.

20 Haziran Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde. Aşk hayatınızda almış olduğunuz sorumluluklar size bir takım kısıtlamalar getirebilir. Geleceğinize ait düşüncelerinizde karamsarlık süregelirken yeteneklerinizi geliştirerek kendinize bir yön tayin etmelisiniz.

21 Haziran Merkür Balık burcundaki Neptün ile kare açı yapacak. Ortak kazançlarınızda gerçeği görmeyi zorlandığınız bir aydasınız. Aldanmalar, yanlış kararlar hayal kırıklığı yaşamanıza sebep olabilir. Parasal konularda yapacağınız anlaşmalarda son derece temkinli olun.

22 Haziran Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile kare açı içerisinde.  Maddi anlamda kendinizi sağlama almak adına attığınız her türlü adımda bir sonraki hamleyi hesaba katarak hareket edin. Son derece riskli bir süreçtesiniz.

27 Haziran Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Eğitim hayatında olanlar için oldukça sevindirici ve umut verici olayların gündeme gelmesi mümkün. Yapacağınız seyahatlerin sizi aydınlatacağını bilerek bu günleri seçmenizi öneririm.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCUbasak

Merkür bu dönemde kariyer ve yuva evlerinizde hareketlenme olacağına işaret ediyor.

20 Haziran Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde. Bu etkiler altında mesleğinizi ilgilendiren konularda bir takım yeni kararlar alabilir,  hayatınızla alakalı ileriye yönelik planlar yapabilirsiniz. Ancak bir takım engellenmeler söz konusu olurken kendinizi köşeye sıkıştırılmış hissetmeniz de mümkün.

21 Haziran Merkür Balık burcundaki Neptün ile kare açı yapacak. Adli davalar, mahkemeler ile ilgili sonuç bekliyorsanız karmaşık durumlarla karşılaşabilirsiniz. Eşinizle ilgili iletişiminizde bir takım yanlış anlaşılmalar nedeniyle problemler çıkabilir. Yapacağınız anlaşmalara dikkat edin.

22 Haziran Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile kare açı içerisinde. Kendi isteklerinizi yerine getirmeye çalıştığınız bu süreçte akıntıya kürek çektiğinizi hissedebilirsiniz. Karşınızdaki kişilerin aklınızı karıştırmasına izin vermemeli, gerçekçi olmaya özen göstermelisiniz.

27 Haziran Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Ortaklaşa kazançlardan ani gelirler elde edebilirsiniz. İşinizde kullanacağınız yeni teknikleri öğrenmeniz için bir takım fırsatlar yakalamanız mümkün.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

Merkür bu dönemde seyahat etme ve farklı kültürlerle tanışma fırsatlarını karşınıza çıkarabilir.

20 Haziran Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde. Bu etkiler altında yurtdışı bağlantılı işler ön plana çıkarken bir takım anlaşmalar yapmanız muhtemel. Ancak hareket etmekte zorlanabilir, bir takım problemlerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. İçinizde var olan öğrenme isteğinizin fazla olması sebebiyle merak ettiğiniz konularda eğitim almaya yönelebilirsiniz.

21 Haziran Merkür Balık burcundaki Neptün ile kare açı yapacak. Bilinçaltınızdaki uyanışlar bu dönem endişe ve vesveye neden olurken gereksiz yere kuruntu yaparak dengenizi bozmamaya özen göstermelisiniz. İçinize dönerek kendinizi keşfetmek adına bir takım meditatif çalışmalara yönelmeniz mümkün.

22 Haziran Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile kare açı içerisinde. Hayat felsefenizi şekillendirecek bir takım fikirler zihninizde uyanabilir. Fakat neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar vermek size güç gelebilir.

27 Haziran Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Eşinizle birlikte iyi bir tatili hak ettiğinizi düşünebilir, sürpriz bir seyahat planlayarak kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Böylece bir takım sıkıntıları askıya alma imkanı bulacaksınız.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

Merkür bu dönemde ortaklaşa kazançlarda bir takım fikirler üretmenize neden olacak.

20 Haziran Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde. Bu etkiler altında parasal konular ön plana çıkarken, banka, kredi, vergi, alacak verecek ile ilgili bazı hususlar gündeme gelebilir. Sahip olduğunuz ortaklaşa hesaplarla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Çok çalışarak az kazanmanız sizi yıpratsa da yeteneklerinize güvenerek efor sarf etmeye devam edin.

21 Haziran Merkür Balık burcundaki Neptün ile kare açı yapacak. Çocuklarınızın geleceği ile ilgili konularda bir takım endişeler yaşıyor olabilirsiniz. Bu dönem düşüncelerinize pek güvenmemenizi tavsiye ederim. Yanılsamalar, yanlış düşünceler sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Aynı konularda sevgiliniz ile de problemler yaşıyor olabilirsiniz.

22 Haziran Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile kare açı içerisinde. Spritüel konulara eğiliminiz fazlasıyla artarken bir takım farklı guruplara katılarak kendinizi geliştirmeyi hedefleyebilirsiniz. Ancak aldığınız bilginin kaynağını iyice sorgulayarak hareket etmeniz son derece önemli.

27 Haziran Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Çalışma stilinizde daha fazla teknolojiyi kullanarak bir takım yeni fikirlere yönelerek kazançlarınızda artışlar sağlayabilirsiniz.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

Merkür bu dönemde ikili ilişkiler ve ortaklıkların altını çizmekte.

20 Haziran Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde. Kendinizi yeniden tanımladığınız bir süreçtesiniz. Ancak sorumluluklarınızın altında ezilmemek adına karşı tarafın da fikirlerini dikkate alarak geleceğinize yön vermelisiniz.

21 Haziran Merkür Balık burcundaki Neptün ile kare açı yapacak. Özellikle aile içerisinde sizi aşağı çeken durumlar ilerlemenizi engellerken, kendinize olan güveninizi yüksek tutmalısınız.

22 Haziran Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile kare açı içerisinde. Kariyerinize yönelik atacağınız her adımda fikir bolluğu sebebiyle yanlış kararlar verebilirsiniz. Gerçekçilikten uzaklaşmayın. Yapamayacağınız işlerin altına imzanızı atmamaya dikkat edin.

27 Haziran Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Aşk hayatınızda heyecan artarken yeni kişilerin hayatınıza girmesi söz konusu. Yeteneklerinizi geliştirmeye yönelik tanışacağınız bireylerin bu döneme denk gelmesi mümkün.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

Merkür bu dönemde çalışma ortamınız ve ofis içindeki arkadaşlarınızla ilişkilerinizin altının çizileceğini göstermekte.

20 Haziran Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde. Adım atmakta zorlandığınız bu süreçte kendinizi köşeye sıkışmış hissedebilirsiniz. Gizli düşmanlıklar, hastalıklar bu döneme denk gelebilir. Yaptığınız işlerden tatmin olamayarak bir takım sıkıntılar içerisine girmeniz mümkün. Destek almayı denemelisiniz.

21 Haziran Merkür Balık burcundaki Neptün ile kare açı yapacak. Zihinsel anlamda kendinizi son derece yorgun hissedebilirsiniz. Yakın çevre ve akrabalarınız arasında yanlış anlaşılmalardan dolayı problem çıkabilir. Yaptığınız anlaşma ve kontratlarda karışıklıklar nedeniyle sorun yaşamamaya dikkat edin.

22 Haziran Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile kare açı içerisinde. Yurt dışı bağlantılı gelecek tekliflerde ütopik fikirlerle karşılaşabilirsiniz. Gerçekçi olmaya önem vererek hareket edin.

27 Haziran Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Yaptığınız çalışmalar üstlerinizin dikkatini çekerek daha yüksek pozisyonlara geçebilmenizi sağlayabilir.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

Merkür bu dönemde sosyalleşme ihtiyacınız artacağını, aşkınızla birlikte eğlenceli ortamlara katılacağınızı gösteriyor.

20 Haziran Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde. Çocuklarınızla iletişiminizin zorlaşması söz konusu. Onların isteklerine doğru bir şekilde cevap vermeyi denemeli, sizi anlamalarını sağlayacak yöntemler bulmalısınız. Aşk hayatınızda bir takım kısıtlanmalar canınızı sıkabilir. Sakin olmaya özen gösterin.

21 Haziran Merkür Balık burcundaki Neptün ile kare açı yapacak. Maddi anlamda bir takım çözülmeler yaşayabilirsiniz. İdealleriniz uğruna harcamış olduğunuz paraların doğru yere gidip gitmediğini sorgulamalısınız. Aldanmalar, yanlış anlaşılmalar kapıda olabilir.

22 Haziran Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile kare açı içerisinde. Eşinizle ortak kazançlarınızda bir takım açılmalar yaşamış olabilirsiniz. Ya da bankadan kredi çekerek bunları ödemekte zorlanabilirsiniz. Bu dönem kendinizi köşeye sıkışmış hissetmeniz mümkün.

27 Haziran Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Sahip olduğunuz bilgileri yeni metodlarla daha büyük kitlelere yaymak isteyebilirsiniz. Bunun için teknolojiyi kullanarak çalışmalar yapabilirsiniz. Yakın çevreniz ile hareketliliğin arttığı bir süreç.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

Merkür bu dönemde yuva, aile üyeleri ve ebeveynlerle ilgili konuların altını çizmekte.

20 Haziran Merkür Yay burcundaki Retro Satürn ile karşıt açı içerisinde. Bu etkiler altında evinizle ilgili tamirat veya yeni bir dekorasyona yaptırmaya yönelebilirsiniz. Hatta yeni bir eve taşınmanız da mümkün görünüyor. Ancak bu konularda bir takım kısıtlanmalarla birlikte problemler yaşamanız olası. Aynı zamanda bilinçaltınızdaki içe çekilme isteği sebebiyle daha çok evinizde vakit geçirmek isteyebilir, huzuru burada bulduğunuzu düşünebilirsiniz.

21 Haziran Merkür Balık burcundaki Neptün ile kare açı yapacak. Geleceğinize yönelik planlarınızı gözden geçirirken son derece temkinli olmalısınız. Neptün’ün sinsi enerjisi sizi olmadık fikirlere yönelterek kendinizi haksız yere suçlamaya itebilir.

22 Haziran Merkür Başak burcundaki Jüpiter ile kare açı içerisinde. Eş ve ailenize yönelik konularda gerçeklerden uzaklaşarak yanlış kararlar vermemeye dikkat edin. Ortaklarınızla yapacağınız her işte ütopik fikirlerden kaçınmalısınız.

27 Haziran Merkür Koç burcundaki Uranüs ile sekstil açı yapacak. Evinizde her zamankinden daha fazla misafir ağırlayabilir, sevdiklerinizle birlikte fikir alışverişlerinde bulunabilirsiniz.

Astrolog Jale Muratoğlu

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

linked-in: Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.