10 Kasım- 19 Aralık 2016 Mars Kova Burcunda İlerliyor!

318

10 Kasım- 19 Aralık 2016 Mars Kova burcunda ilerleyecek!  Burçlar üzerindeki etkileri!

marskovaAstroloji’de Mars; kendimizi nasıl ortaya koyduğumuzu, hayatla nasıl mücadele ettiğimizi, fiziksel ve libido gücümüzü, arzularımıza ulaşma şevkimizi, cesaretimizi temsil eder. Kaslar, ameliyatlar, operasyonlar, kesici aletler, askerlik, silah, savaşlar, tüketme ve harcama konuları da Mars’ın yönetimi altındadır. Ayrıca Mars gençler, erkek kardeşleri de simgeler. Koç ve Akrep burcunun yönetici gezegeni olan Mars; Oğlak burcunda yücelir, Boğa ve Terazi’de zararlı, Yengeç’te ise düşük konumdadır. Haritadaki Mars’ın olumlu yerleşimi cesur, özgüveni yüksek, ideallerinin peşinde gitme gücü olan, risk alabilen, fırsatları görebilen, zorluklarla mücadele edebilen, öncü, girişken bir kişilik verir. Haritadaki Mars’ın olumsuz yerleşimi ise; kendini ortaya koymakta güçlük çeken, verdiği sözleri tutamayan, müsamahasız, kontrolsüz, vefasız, elindekilerin kıymetini bilmeyen, har vurup harman savuran, sözüne güvenilmeyen, tepkisel, asi, hoşgörüsüz, problem çıkaran bir karakter vermektedir. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Mars’ın etkilerini zayıflatır veya arttırabilir.)

Mars Kova burcunda konumlandığında radikal ve bir o kadar da orijinal tavır gösteren kişilerin haritalarında görülür. Birey kendi isteklerinin peşinde hareket ederken özgür hareket etme ihtiyarcındadır. Baskı ve kontrol altına alınmaya gelemez. Bu taktirde isyankar tutumlar gösterir. Reformist ve sıra dışı bir hayat görüşü vardır. Karşı tarafın onayına ihtiyacı yoktur. Kitleleri harekete geçirme eğilimindedir. İlişkilerde tutkudan çok arkadaşlık ve kafa yapısının uyması ön plandadır.

Mars’ın Kova konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; farklı olmak adına sıra dışı davranmaya eğilim göstermemektir. İsyankâr tavırlardan kaçınmalı ve karşı tarafın anlam veremeyeceği tutumlardan uzak durmalıyız. Fikirlerimizi savunurken ukala ve sert bir üslup takınmak söz konusu olabilir. Bu süreç zarfında bize emir verilmesinden hoşlanmayabiliriz.

Mars’ın Kova burcuna geçmesi ile birlikte İkizler, Terazi, Kova burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, Koç, Yay burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar. Boğa, Aslan, Akrep burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

Yaklaşık bir aylık bu süreç gruplar, sosyal çevreniz, arkadaşlarınız ve organizasyon konularında aktivasyonunuzun artacağını gösteriyor.

01 Aralık Mars Terazi burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Eşiniz ya da ortağınız ile birlikte yaratıcılığınızı ortaya çıkartacak uğraşlar içinde olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; kendinizi ifade ederken fazla özgüvenden dolayı karşı tarafın tepkisini alabilirsiniz. Riskli girişimlerde bulunmamaya dikkat edin.

02 Aralık Mars Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Bu süreç zarfında eş ya da ortaklarınız ile birlikte yurtdışına seyahat edebilir, farklı kültürleri deneyimlemek isteyebilirsiniz. Yapılacak anlaşmalardan olumlu sonuçlar elde etmeniz mümkün.

06 Aralık Mars Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Geleceğinizle ilgili hedeflediklerinizi ortaya koyma, amaçlarınız üzerine gidebilme imkânları karşınıza çıkabilir. Sosyal çevreniz size destek verecek ve onların kanalıyla bir takım fırsatlar elde edebileceksiniz.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

Yaklaşık bir aylık bu süreç kariyerinizle ilgili aktivasyonunun artacağına işaret ediyor. Geleceğinizle alakalı hedeflediğiniz konularda kendinizi ispatlamak durumunda kalabilirsiniz. İlerleme kaydetmek adına savaş vermeniz mümkün.

01 Aralık Mars Terazi burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Ofis içindeki arkadaşlarınızla ilişkilerinizde daha önceden kırıcı davranmış olabilirsiniz. Fakat bu enerjiler ile birlikte aranızdaki gerginliği düzeltme imkânı bulacaksınız. Daha dengeli ve itidalli olmaya özen gösterin.

02 Aralık Mars Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Ortaklaşa yapılan işlerden beklentide olduğunuz para bu günlerde elinize geçebilir. Miras, alacak verecek, banka işleri, vergiler ile ilgili konularda destekleyici etkiler altındasınız.

06 Aralık Mars Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Özellikle bu ay toplumsal rolünüz ve statünüzün ön planda olacağı için rekabetçi ve aktif davranacaksınız. Bugüne kadar gerçekleştirmek istediğiniz şeyleri başarma içgüdüsü ile dolusunuz. Önünüze çıkan engelleri aşmak sizin için daha kolay olacak.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

Yaklaşık bir aylık bu süreçte yurtdışı bağlantılı işler, seyahatler, dış ticaret, eğitim, yüksek öğretim konularındaki girişimleriniz her zamankinden daha fazla olacak.

01 Aralık Mars Terazi burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Uluslar arası işlerle meşgulseniz bu dönem fırsatlar sizden yana olacak. Romantik ilişkilerinizde beraberliğinizden fazlasıyla keyif alacaksınız. Çocuklarınızın geleceği için yapmak istediklerinizi hayata geçirebilme imkânı bulabilirsiniz.

02 Aralık Mars Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Adli davalar, mahkemeler ile ilgili konularda beklentide olanlar bu süreçte hareketliliğin arttığını görebilirler. Kendinizi ortaya koyarken her zamankinden daha net ve açık olacaksınız.

06 Aralık Mars Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Yaşam felsefenizle ilgili bakış açınızı değiştirecek bir takım kararlar alabilirsiniz. Bunları gerçekleştirirken önünüze aniden çıkan olanakları kaçırmamaya dikkat edin. Eğitim hayatına devam ediyorsanız yaptığınız projelerde başarı elde edebilirsiniz. Değişik gruplar içerisine girmeniz ve çevrenizi genişletmeniz söz konusu.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

Yaklaşık bir aylık bu süreçte miras, vergi, stopaj, banka, eşten gelen kaynaklar konuları gündeminize gelecek.  Bu alanlarda oldukça aktif bir dönem içerisindesiniz.

01 Aralık Mars Terazi burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Ev içinde yapılacak tamirat tadilat işleri için oldukça uygun bir dönem. Sevdiklerinizi evinizde ağırlamak ve onlarla keyifli sohbetler etmek adına davetler planlayabilirsiniz. Ebeveynlerinizle beraber olmak her zamankinden daha fazla sizi mutlu edecek.

02 Aralık Mars Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Gündelik hayat içerisinde risk gerektiren işlerde isabetli kararlar almanız mümkün olacak. Ama yine de önemli bir karar alırken bilirkişilerin desteğini almayı ihmal etmeyin. Kendinizi her zamankinden daha kolay ifade edeceksiniz ve zor işlerin altından başarı ile kalkacaksınız.

06 Aralık Mars Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Ani çıkan iş fırsatları ve değişimler bu ay kapınızı çalabilir. Başarılarınızın meyvelerini toplama zamanı. Parasal anlamda destek altındasınız.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

Yaklaşık bir aylık bu süreçte özellikle evlilik ve ortaklarınızla ilgili konuların altı çizilmekte. Rakiplerinizle bu dönem muhatap olmak durumunda kalabilirsiniz.

01 Aralık Mars Terazi burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Uzun zamandan beri beklediğiniz eğitim fırsatlarının gündeme gelmesi mümkün. Eşiniz ya da ortaklarınızla keyfi ya da iş amaçlı seyahate çıkabilirsiniz. Bir kısım Aslan’lar gergin olan ilişkilerini masaya yatırarak kendilerini ifade etme imkânı bulabilirler.

02 Aralık Mars Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Beraberliğinizi daha ciddi bir boyuta taşımak amacındaysanız bir takım kararlar alarak ilişkinizi resmiyete dökmek isteyebilirsiniz. Ancak Neptün’ün sert açısını hesaba katmaya önem verin. Hayatınıza katmak istediğiniz kişinin size uygun olup olmadığını iyice test etmenizi tavsiye ederim. Yaratıcılığınızı ortaya çıkartacak çalışmalar için oldukça uygun bir dönemdesiniz.

06 Aralık Mars Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Adli davalar, mahkemeler ile ilgili ani gelişen durumlar karşısında kendinizi adil bir şekilde savunabilirsiniz. Şansın sizden yana olduğunu bilerek hareket etmenizde fayda var.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU

Yaklaşık bir aylık bu süreçte iş çevreniz, çalışmıyorsanız günlük hayatınız ile ilgili konular gündem maddesi olacak. Bu alanlarda aktif olacaksınız. Yapmak istediklerinizi büyük bir şevkle yerine getirecek ve çevrenizdeki kişileri de hareketlendireceksiniz.

01 Aralık Mars Terazi burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Özellikle astlarınız ya da iş arkadaşlarınızla ilişkilerinizde rekabet, çatışma ya da kendi sözünüzü dayatma konuları gündemde ise bu ay olayları daha tatlıya bağlama ve kendinizi daha rahat bir şekilde ifade etme fırsatı bulacaksınız.

02 Aralık Mars Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Sağlık açısından kendinizi oldukça zinde hissettiğiniz bu dönemde beklediğiniz tahlil sonuçlarının olumlu çıktığını görebilirsiniz. Ev içinde yapılacak değişiklikler ya da yeni bir yere taşınma durumları söz konusu olabilir.

06 Aralık Mars Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Bu enerjiler altında evlilik ve ortaklıklardan gelen kazançlarda artış olabilir. Beklenmedik bir miras elde edebilirsiniz. Ele aldığınız çalışmaları iyi bir şekilde organize etmeniz de mümkün.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

Yaklaşık bir aylık bu süreçte aşk hayatınız, çocuklarınız ile birlikte hobilerinize yönelmek ve sahip olduğunuz kabiliyetlerinizi ortaya çıkartacak çalışmalar yapmak dürtüsünde olacaksınız.

01 Aralık Mars Terazi burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Şans oyunları, borsa ve spekülasyon vb. alanlara meraklı olanlarınız bu dönemde kazanç elde edebilir. Romantik ilişkilerde karşı taraftan her zamankinden daha fazla keyif alarak güzel paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

02 Aralık Mars Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Yapılacak kısa seyahatler gündeminize gelirken bir kısım Terazi’ler her zamankinden daha fazla trafik içinde kendilerini bulabilirler. Yakın çevre, akraba ve kardeşlerle ilişkilerin aktif olduğu günler.

06 Aralık Mars Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Bu enerjiler sportif faaliyetlerde bulunmak, aşkınızla veya çocuklarınızla kaliteli ve güzel zamanlar paylaşmak isteyeceğinizi gösteriyor. Eğlence hayatınız renkleniyor.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

Yaklaşık bir aylık bu süreçte yuva, ev ve aile hayatı alanlarında aktivasyon artacak. Kendinizi ortaya koyacağınız yer aile üyeleri, ebeveynler olacaktır. Bilinçaltınızda derinlerde yatan gizli düşüncelerin yüzeye çıkma vakti.

01 Aralık Mars Terazi burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Eviniz içinde yapmak istediğiniz tamirat, tadilat, onarım işleri veya taşınma konuları gündeme gelebilir. Çalışmalarınızı evinizden yürütüyorsanız konsantre olmak her zamankinden daha kolay olacak. Meditatif çalışmalar yapmak için de uygun bir dönem.

02 Aralık Mars Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Sahip olduğunuz birikimlerinizi gayrimenkule yatırmak isteyebilirsiniz. Ebeveynlerinizin ihtiyaçlarını karşılamak için gereken eforu içinizde bulacaksınız.

06 Aralık Mars Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Gündelik hayat içerisinde size zor gelen işleri kolaylıkla yerine getirebileceksiniz. Ancak sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Gerekli kontrollerinizi ihmal etmeyin.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

Yaklaşık bir aylık bu süreçte kardeşler, yakın çevre, eğitim, komşular, öğretim konularında hareketlilik artacak. Zihinsel olarak son derece aktifsiniz. Hızlı düşünüp karar verme eğiliminiz nedeniyle yapamayacağınız işlerin altına girmemeye dikkat etmelisiniz.

01 Aralık Mars Terazi burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Özellikle yakın çevre ve akrabalarla aranızda geçmişte kırıcı ve tartışmalı ortamlar yaşadıysanız bu dönem barışmak için uygun bir fırsattır. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; fikirlerinizi savunurken abartılı bir tutum sergilememeye özen göstermenizdir. Çokça seyahat edebileceğiniz, trafikte fazla zaman geçireceğiniz bir süreç.

02 Aralık Mars Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Eğitim almak için uygun bir dönemdesiniz. Sahip olduğunuz bilgileri daha geniş kitlelere yaymak için seminer verebilir ya da merak ettiğiniz konularda kendinizi eğitici programlara katılabilirsiniz.

06 Aralık Mars Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Aşk hayatınızda sizi heyecanlandıran beraberlikler gündeminizde olacak. Çocuklarınızla ilgili ani gelişen olumlu olaylar sizi sevindirecek. Yazışmalar, toplantılar, mail gönderimleri vb. işlerinizi son derece hızlı halletmeniz mümkün.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

Yaklaşık bir aylık bu süreçte özellikle maddi ve manevi değerler, finansal konular ile ilgili hususlarda aktivasyon artacak. Kabiliyetlerinizi kullanarak para kazanma arzunuz nüksederken içgüdüsel olarak kendinizi ortaya koyma istediği içinde olacaksınız.

01 Aralık Mars Terazi burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Özellikle finansal konularda cesur ve rekabetçi bir tutum sergileyebilirsiniz. Bu ay sizin için en önemli konu durup dinlenmeden para kazanma peşinde koşmak istemeniz olacak. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; size sunulan her teklifi dikkatlice değerlendirmeniz, borsa spekülasyon konularında tedbirli davranmanızdır.

02 Aralık Mars Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Korkularınızla yüzleştiğiniz bu süreçte kendinize verdiğiniz değeri de sorgulayacaksınız. Hatalarınızı görerek daha hızlı bir şekilde aydınlanmak durumunda kalacağınız bir süreçtesiniz. Meditasyon yaparak kendiniz rahatlatabilirsiniz.

06 Aralık Mars Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Bu süreç zarfında ani gelen kazançlarınızı gayrimenkule yatırmak isteyebilirsiniz. Ev içinde yapılacak tamirat tadilat işleri gündeminize gelebilir.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

Yaklaşık bir aylık bu süreçte kendinizi yeniden keşfetme, bir takım başlangıçlar yapma ve arzuladığınız hedeflerin peşinden gitme eğiliminde olacaksınız. Son derece dinamik hissedeceğiniz bir ay.

01 Aralık Mars Terazi burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Ufkunuzu genişletecek seyahatler yapmak isteyebilir, farklı kültürlerin etkileri ile kendinizi yenileyebilirsiniz. Hayata bakış açınızın yeniden şekillendiği bir süreçtesiniz.  

02 Aralık Mars Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Yarınlarınızı inşa ettiğiniz bu günlerde Marsın desteği ile kendinizde bu gücü bulacaksınız. Sosyalliğiniz artması ile birlikte katıldığınız farklı gruplar size el uzatacak ve büyük fırsatları önünüze sunacak.

06 Aralık Mars Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Bu günlerde yakın çevre ve akrabalarla her zamankinden daha fazla birlikte olabilir. Sürpriz davetlere katılabilirsiniz.  Eğitim vermek isteyebilir, sahip olduğunuz bilgileri etrafınızdakilerle paylaşmak arzunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

Yaklaşık bir aylık bu süreçte mücadele ettiğiniz alan bilinçaltınız ve iç dünyanız olacaktır. Kontrolünüzün dışında gerçekleşen olayların su yüzüne çıkması söz konusu. Fakat bilmelisiniz ki bunlarla baş edecek gücü kendinizde bulacaksınız. Hayata dair yapmak istediklerinizi ortaya koymakta zorlanacağınız için daha çok hedefleri planlama ve projelendirme safhasındasınız.

01 Aralık Mars Terazi burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Finansal konularda sürpriz gelişmeler sizi bekliyor. Gelen fırsatları değerlendirerek kazançlarınızı arttırmayı başarabilirsiniz. Eşinizden ya da babadan gelebilecek imkânlar kapınızda.

02 Aralık Mars Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı içerisinde. Kariyerinizi inşa ettiğiniz bu süreçte kimi zaman hangi yöne gideceğinizi belirlemekte zorlanabilirsiniz. Ancak bu bir aylık dönemde karşınıza çıkan her türlü fırsatı yakalamaya çalışın.

06 Aralık Mars Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Okült konulara merakınızın arttığı günler. Her türlü bilgiye açık olmanız yanlış kişilere yönelmenize neden olabilir. Bu konuya dikkat etmelisiniz. Yoga, meditasyon aktivitelerine katılarak farkındalık yaşayabilirsiniz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

Linkedin: Jale Muratoğlu