08 Aralık 2016 – 03 Ocak 2017 Venüs Kova Burcunda İlerliyor!

703

 

08 Aralık 2016– 03 Ocak 2017 Venüs Kova burcunda ilerleyecek! Burçlar üzerindeki etkileri!

venuskovaAstroloji’de Venüs ilişkileri ve bu alanda nasıl bir tutum sergilediğimizi temsil eder. Ayrıca aşk, cinsellik, cazibe, sanat, kadınla ilgili tüm güzellik unsurları (moda, kozmetik, süs objeleri, dans, takı), bununla birlikte hayattan keyif alınan her şey onun yönetimi altındadır. Genç kadınları simgeler.

Boğa ve Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs, Balık burcunda yücelir. Başak burcunda düşük pozisyondadır. Haritadaki Venüs’ün olumlu yerleşimi; kişinin kendisi ve çevresi ile uyum içerisinde olmasını sağlar. Bunun yanında artistik yetenekler, sosyallik, sevgiyi alıp verebilme kapasitesinin güçlü olması gibi özelikler kazandırır. Parayı kazanabilme ve yönetme kabiliyetimizde Venüs’e bakılarak anlaşılır. Haritadaki Venüs’ün olumsuz yerleşiminde ise; doyumsuz, egoist, tembel, sevgisiz, zevklerin peşine düşen, asosyal, çevresine kötü örnek olan, vefasız bir tutum sergilemek söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Venüs’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Venüs Kova burcunda konumlandığında özgürlüğüne düşkün ve bireysel yapı ön plana çıkar. Özellikle ilişkilerde problemler görülmesi kaçınılmazdır. Emir almaya tahammül edememek başkalarına ayak uydurmakta zorlanmaya neden olur. Arkadaşlık ve dostluk her şeyin önündedir. Ama sevgili ilişkilerinde oldukça yıpratıcıdır. Sıradışı tavırlar ve değişik bir hayat görüşü kimi zaman karşı taraf açısından kişiyi anlamasını güçleştirir. Grupça yapılan faaliyetler ruhsal açıdan son derece tatmin edicidir.

Venüs Kova burcunda konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta;  gösterdiğimiz fazla bağımsız tutumlar ilişkide karşı tarafı ihmal etmemize neden olabilir. Beraber olduğumuz kişinin ihtiyaçlarını gözetmek ve bencil davranmamak önemlidir. Aksi taktirde sıkı olmayan bağlar kopma noktasına gelebilir.

Venüs’ün Kova burcuna geçmesi ile birlikte  İkizler, Terazi, Kova burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, Koç, Yay burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar.  Boğa, Aslan, Akrep burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

25 Aralık Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Aynı tarihte Venüs Terazi burcundaki Jüpiter ile de üçgen açı içerisinde olacak. Grup aktiviteleri ve organizasyonların hareketlendiği bir dönem içindesiniz. Farklı insanlarla tanışarak çevrenizi genişleteceksiniz. İkili ilişkiler, ortaklıklar, anlaşmalarla ilgili konularda bir takım fırsatların önünüze çıkabilir. Beraberliğinizde sevgi alışverişini fazlasıyla hissedeceksiniz. Çok yeme içmeden dolayı kilo almamaya dikkat edin.

26 Aralık Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Uluslar arası işler, seyahatler, hukuki konularda zorlanmadan olayların akıcı bir şekilde sonuçlanması söz konusu. Kalıcı işlerin altına imza atabilirsiniz.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

25 Aralık Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Aynı tarihte Venüs Terazi burcundaki Jüpiter ile de üçgen açı içerisinde olacak. Bu günlerde üstlerinizin dikkatini çekerek ani iş terfileri gündeminize gelebilir. Saygınlık ve prestijiniz artabilir. Ofis içinde gerginlik yaratan durumların yavaş yavaş olumlu bir sürece girmesi de mümkün görünüyor. Sağlığınızla ilgili iyileştirici enerjiler mevcut.

26 Aralık Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Finansal konulardaki beklentide olduğunuz gelişmeler kapıda. Paranıza para katabilirsiniz. Ortaklıklarınızla ele aldığınız konularda başarılı çalışmalar ortaya koymanız mümkün.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

25 Aralık Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Aynı tarihte Venüs Terazi burcundaki Jüpiter ile de üçgen açı içerisinde olacak. Yapacağınız seyahatlerde ani gelişen olaylar neticesinde yeni birisi ile tanışabilirsiniz. Sosyal çevrenizde hareketliliğinizin artması farklı grupların içerisinde boy göstermenize neden olacak. Romantik paylaşımların yoğun hissedildiği bu keyifli süreci iyi değerlendirerek sevdiğinizle birlikte daha fazla vakit geçirebilirsiniz.

26 Aralık Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Eğitim hayatında olanlar bu etkiler altında başarıya daha kolay ulaşacaklar. Projelerinizi daha sistematik bir şekilde ele alma imkânı bulabilirsiniz.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

25 Aralık Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Aynı tarihte Venüs Terazi burcundaki Jüpiter ile de üçgen açı içerisinde olacak. Eş ya da ortaklarınızdan gelen kazançlarda olumlu yönde ani gelişmeler görülebilir. Finansal anlamda yapılan her türlü yatırım için çok uygun bir dönem. Ev içinde tamirat tadilat işlerinizi bu günlere denk getirebilirsiniz. Ya da bir kısmınız daha büyük bir eve taşınma fırsatı bulabilir.

26 Aralık Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Gündelik hayat içerisinde yapılan işler yoğunlaşırken içinizde fazlasıyla para harcama isteği yoğunlaşacak. Yaratıcılık gerektiren işlerden başarı elde edebilirsiniz.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

25 Aralık Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Aynı tarihte Venüs Terazi burcundaki Jüpiter ile de üçgen açı içerisinde olacak. Seyahatler ve yurtdışına yönelik işlerde beklenmedik, ani gelişen olumlu olaylar gündeminize gelebilir. Yeni atılımlarda bulunmak isteyebilirsiniz. Yayıncılık ile ilgili konularda yaptığınız çalışmalarda önemli gelişmelerin yaşanması ile birlikte kazançlarınız artabilir.

26 Aralık Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Var olan ilişkinizi daha ciddiyete dökmek adına karar vereceğiniz bir dönemdesiniz. Evliyseniz ailenizi genişletmek yeni bir çocuk sahibi olmak isteyebilirsiniz.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU

25 Aralık Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Aynı tarihte Venüs Terazi burcundaki Jüpiter ile de üçgen açı içerisinde olacak. Astlarınızla ilişkilerinizde gergin olayların yavaş yavaş normale döndüğü bu zaman dilimini iyi değerlendirerek aranızı düzeltebilirsiniz. Gündelik hayat içinde size heyecan veren gelişmeler yaşayacaksınız. Gelirinizi daha fazla arttırmaya yönelik alternatif imkânlarla karşılaşacağınız bir dönemdesiniz. Elinizdeki kaynaklarda artış olacaktır. Ancak müsriflik yapmamaya dikkat edin.

26 Aralık Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Aileniz ile ilgili konularda stresli olan dönemlerin biraz hafiflemesi söz konusu. Taşınma, tadilat, tamirat konuları gündeminize gelebilir.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

25 Aralık Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Aynı tarihte Venüs Terazi burcundaki Jüpiter ile de üçgen açı içerisinde olacak. Spekülasyon, borsa tarzı işlerle uğraşıyorsanız ani ve beklenmedik kazançlar elde edebilirsiniz. Sizi heyecanlandıran ilişkinizde sürpriz ve hızlı gelişmeler meydana gelebilir. Hayata dair isteklerinizi yerine getirdiğiniz bu süreçte hobilerinize yönelebilir ve bundan kazanç elde edebilirsiniz.

26 Aralık Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Yoğun temponuzdan biraz nefes almak amacıyla seyahate çıkabilirsiniz. Yakın çevrenize ve size ihtiyacı olan akrabalarınıza el uzatarak onların sorunlarını çözmeye yönelmeniz mümkün.

corekAKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

25 Aralık Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Aynı tarihte Venüs Terazi burcundaki Jüpiter ile de üçgen açı içerisinde olacak. Çalışma hayatınızda beklenmedik ani kazançlarla bütçenizi arttırma imkânı bulacaksınız. Ev içinde yapılacak değişiklikler bu döneme denk gelebilir. Kendinizi keşfetmeye yönelik her türlü çalışmaya açık olduğunuz bir süreçtesiniz. İçinizde gittikçe artan sevgi ve iyilik temalarının nüksetmesi ile birlikte yardıma ihtiyaç duyan kişilere el uzatabilirsiniz.

26 Aralık Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Maddi konularda sağlam birikimler el etmek adına yapmış olduğunuz her adımın sonuçlandığı bir dönemdesiniz. Ebeveynlerinizle daha fazla vakit geçirecek ve bundan büyük keyif alacaksınız.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

25 Aralık Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Aynı tarihte Venüs Terazi burcundaki Jüpiter ile de üçgen açı içerisinde olacak. Çocuklarınızla ilgili ani gelişen hoş güzel sürprizler gündem maddeniz olacak. Size mutluluk veren beraberliğinizde beklenmedik olumlu gelişmeler kapınızda. Seyahate çıkma arzunuzun yoğunlaştığı bu süreçte farklı gruplar içerisinde bulunacaksınız.

26 Aralık Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Yapacağınız görüşmeleri ve anlaşmaları pozitif sonuçlar alma ihtimaliniz olduğu için bu döneme denk getirmenizi tavsiye ederim. Satış, reklam, pazarlama gibi alanlarda kalıcı ve sağlam işlerin altına imza atabilirsiniz.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

25 Aralık Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Aynı tarihte Venüs Terazi burcundaki Jüpiter ile de üçgen açı içerisinde olacak.  Finansal konularda ani gelişen olumlu olaylar kazancınızın artmasına neden olabilir. Geleceğinize dair hedeflediğiniz konularda olumlu gelişmeler size mutluluk verecek. Ortaklaşa yapılacak işlerden başarı elde edebilirsiniz. Ev içinde yapılacak değişimler, taşınmalar hızlı ve akıcı bir şekilde yerine getirilebilir.

26 Aralık Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Sanatsal konularda çalışma yapıyorsanız verimli eserler ortaya koyabilirsiniz. İçsel anlamda sizi dinginleştiren ve rahatlatan bu enerjiler altında meditatif çalışmalara yönelmeniz mümkün.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

25 Aralık Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Aynı tarihte Venüs Terazi burcundaki Jüpiter ile de üçgen açı içerisinde olacak. Kardeşler, yakın çevre ve akrabalarla aranızda ani gelişen olumlu olaylar gündeminize gelebilir ve bu durum size mutluluk verebilir. Eğitim ve öğretim hayatında olanlar bir takım fırsatlarla karşılaşacaklar. Yurtdışı bağlantılı işlerden kazançlarınız artabileceği için önünüze çıkan fırsatları kaçırmamaya dikkat edin.

26 Aralık Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Grupça yapılan işlerde üzerinize aldığınız sorumlulukları ile başarı ile yerine getirebilirsiniz. Yarınlarınızla ilgili kalıcı ve sağlam temeller atmanız için uygun bir dönem.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

25 Aralık Venüs Koç burcundaki Retro Uranüs ile sekstil açı yapacak. Aynı tarihte Venüs Terazi burcundaki Jüpiter ile de üçgen açı içerisinde olacak. Maddi anlamda beklenmedik ani kazançlar içsel anlamda sizi rahatlatacak. Sosyal ortamlarda bulunmaktan ziyade kendinizi dinlemek ve köşenize çekilmek isteyeceksiniz. Bu dönemde olacağınız bir ameliyatla ilgili karar aşamasında olabilirsiniz. Olumlu enerjiler size destek verecek.

26 Aralık Venüs Yay burcundaki Satürn ile sekstil açı yapacak. Mesleğiniz ile alakalı daha üst pozisyona çıkmak adına vermiş olduğunuz mücadele bu günlerde ödülle sonuçlanabilir. Ele aldığınız işlerde konsantrasyonunuzun yüksek olması sebebiyle başarı elde edebilirsiniz.

Astrolog Jale Muratoğlu

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

linked-in: Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.