06 Nisan – 30 Nisan 2016 Venüs Koç Burcunda İlerliyor!

277

06 Nisan – 30 Nisan 2016 arası Venüs Koç burcunda ilerleyecek! Burçlar Üzerindeki Etkileri!

venuskocAstroloji’de Venüs ilişkileri ve bu alanda nasıl bir tutum sergilediğimizi temsil eder. Ayrıca aşk, cinsellik, cazibe, sanat, kadınla ilgili tüm güzellik unsurları (moda, kozmetik, süs objeleri, dans, takı), bununla birlikte hayattan keyif alınan her şey onun yönetimi altındadır. Genç kadınları simgeler.

Boğa ve Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs, Balık burcunda yücelir. Başak burcunda düşük pozisyondadır. Venüs Koç burcunda ise maalesef zararlı konumdadır.  Haritadaki Venüs’ün olumlu yerleşimi; kişinin kendisi ve çevresi ile uyum içerisinde olmasını sağlar. Bunun yanında artistik yetenekler, sosyallik, sevgiyi alıp verebilme kapasitesinin güçlü olması gibi özelikler kazandırır. Parayı kazanabilme ve yönetme kabiliyetimizde Venüs’e bakılarak anlaşılır. Haritadaki Venüs’ün olumsuz yerleşiminde ise; doyumsuz, egoist, tembel, sevgisiz, zevklerin peşine düşen, asosyal, çevresine kötü örnek olan, vefasız bir tutum sergilemek söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Venüs’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Venüs Koç burcunda konumlandığında kişi ikili ilişkilerde özgür bir kimlik sergileyecektir. Beraberlik hızlı başlayıp hızlı bitebilir. Fazla buyurgan ve öne çıkan tavırlar karşı tarafı zorlayan yöndedir. İnsanlarla iyi iletişim kurabilen kişi sosyal çevrelerin aranılan kimliğidir. Dünyevi zevklere ve keyiflere düşkünlük görülür.

Venüs Koç burcunda konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; özgüven yüksekliği sebebiyle inatçı bir tutum sergileyerek karşı tarafa dayatmacı bir tutum sergilemekten kaçınmaktır. Pamuk ipliğine bağlı ilişkiler kopartılabilir. Öfke ile kalkan zararla oturur sözünü düşünmek önemlidir.

Venüs’ün Koç burcuna geçmesi ile birlikte; Koç, Aslan, Yay burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, İkizler, Kova burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar. Yengeç, Terazi, Oğlak burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

ariesKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

12 Nisan Venüs Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Bu günlerde yolculuk yapabilir, farklı kültürlerin lezzetlerini tadarak ruhen kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Oldukça enerjik olduğunuz bu süreçte dayanıklılık isteyen işlerin altından kalkmanız mümkün.

18 Nisan Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Venüs sizin burcunuza girdiği için özellikle bu günlerde dış görüntünüzü değiştirmek adına bazı girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Saçınızın şeklini değiştirebilir veya gardırobunuzu yenileyebilirsiniz. İlişkilerde ciddiyet ön planda olabilir. Ya da uzun süreli bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Bu etkiler altında her zamankinden daha fazla karşı tarafa sempatik görünebilir, anlayışlı tavırlarınızla ilgi odağı olabilirsiniz. Yalnız kalmaktan hoşlanmayacağınız bu dönemde farklı sosyal çevrelere girerek boy göstermeniz mümkün.

23 Nisan Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum içerisinde. Aynı zamanda 5. ve 9. evinize de Venüs olumlu açılar yapacağı için; sportif aktivitelerde bulunmak için son derece uygun bir dönem. Kendinizi her konuda motivasyonlu hissedeceksiniz. Eğlence hayatınızda artış olurken keyifli deneyimler yaşayacağınız ortamlarda bulunacaksınız. Çocuklarınızla ilgili beklediğiniz haberlerle kendinizi mutlu hissedebilirsiniz.

taurusBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

12 Nisan Venüs Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte çevrenizden kendinizi izole ederek iç dünyanızla baş başa kalmak isteyeceğinize dikkat çekiyor. Bu enerjiler altında kendinizle ilgili bazı farkındalıklar geliştirebilir, hatalı yönlerinizi keşfedebilirsiniz. Spritüel alanlara yönelmeniz gelişiminiz açısından son derece faydalı olacaktır. Meditasyona ve duaya vakit ayırabilirsiniz.

18 Nisan Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Finansal konularda ya da ortaklaşa elde edilen kazanımlarda artış gözlenebilir. İş ortamınızdan memnun değilseniz ayrılma planları yapabilir sizi mutlu edecek başka sektörlere yönelebilirsiniz. Sağlığınız açısından sizi rahatsız eden konularda olumlu haberler alabilirsiniz.

23 Nisan Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum içerisinde. Ayrıca 4. ve 8. evinize de Venüs olumlu açılar yapacağı için; miras yolu ile gelir elde etme imkânı bulabilirsiniz. Vermiş olduğunuz borçları geri alabileceğiniz günlerdesiniz. Aile, yuva ve ebeveynlerinizle birlikte olmanın size vermiş olduğu huzuru fazlasıyla tadabilirsiniz.

geminiİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

12 Nisan Venüs Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Bu günlerde yardıma muhtaç olan kişilere el uzatmak amacıyla çeşitli kulüplerin faaliyetlerinde boy gösterebilirsiniz. Bu ortamlarda tanıştığınız nüfuzlu kişiler size bazı bağlantılar kurmanızda fayda sağlayabilir.

18 Nisan Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte sosyal bağlarınızı kuvvetlendirme ihtiyarcı içinde olacağınızı gösteriyor. Bu nedenle farklı orgazinasyonlar yapabilir davetlere katılabilirsiniz. Maddi kaynaklarınızı daha da genişletmek adına yaptığınız yatırımlar size gelir getirebilir.

23 Nisan Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum içerisinde. Ayrıca 3. ve 7. evinizde de Venüs olumlu bir adli davadan sonuç bekliyorsunuz olumlu geri dönüşümler alabilirsiniz. Eş ve ortaklarınızla alakalı işlerinizde de sizi sevindirecek haberler almanız mümkün.

cancerYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

12 Nisan Venüs Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte özellikle gösterdiğiniz eforun neticesi olarak kariyerinizde önünüze yeni imkânların çıkmasına fırsat tanıyacak. Bu dönemde geleceğinizi şekillendirmek adına yeni fikirler üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Yetkili kişiler mesleğinizde bir üst seviyeye çıkmanız için size yardım edebilir.

18 Nisan Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Sanatsal faaliyetlerde bulunuyorsanız bu olumlu enerjiler altında yaratıcılığınızı arttırabilirsiniz. Çalışma ortamınızdaki arkadaşlarınızla sorunların giderek azaldığı ve daha ılımlı bir havanın estiği bir süreçtesiniz. Özellikle annenizle ilgili bazı konular gündeminize gelebilir.

23 Nisan Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum içerisinde. Ayrıca 2. ve 6. evinize de Venüs olumlu açılar yapacağı için; yeteneklerinizi ortaya koyarak yaptığınız çalışmalardan övgü almanız mümkün. Sağlığınızı ilgilendiren konularda alacağınız olumlu haberler sizi sevindirecek.

leoASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

12 Nisan Venüs Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte aşkınızla son derece olumlu bir havanın gündeminizde olacağını gösteriyor. Paylaşacağınız romantik dakikalar ruhunuzu rahatlatabilir. Çocuklarınızdan yana da şanslı bir dönemdesiniz. Yurtdışı bağlantılı işlerinizden beklediğiniz sonuçlar da yüzünüzü güldürecek nitelikte olacak. Yeni ortaklıklara girişebilirsiniz.

18 Nisan Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Bu günlerde seyahat ederek yeni kültürleri tanıma ve olaylara başka pencereden bakma imkânı bulacaksınız. Hayat görüşünüzü genişletecek deneyimler sizi bekliyor olacak. Eğitim alanında belli çalışmalar yapıyorsanız bazı gelişmeler elde edebilirsiniz. Zor projelerin altından kalkabileceğiniz bir dönem.

23 Nisan Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum içerisinde. Ayrıca 1. ve 5. evinize de Venüs olumlu açılar yapacağı için; yaptığınız seyahatlerde tanıştığınız yeni bir kişi ile aşk merdivenlerini tırmanmaya başlayabilirsiniz. Son derece huzurlu, rahat ve hayattan zevk alan bir moddasınız.

virgoBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU

12 Nisan Venüs Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Bu etkiler altında var olan maddi imkânlarınızın daha da genişlediğine şahit olabilirsiniz. Eğer miras yoluyla bir gelir elde etmeyi bekliyorsanız alacağınız olumlu bir haber sizi sevindirebilir.

18 Nisan Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Ayrıca 4. ve 12. evinize de Venüs olumlu açılar yapacağı için; özellikle yuvanızı görsel anlamda güzelleştirmek isteyebilirsiniz. Dostlarınıza davetler vererek ev ortamının tadını çıkarmak hoşunuza gidecek. Bunun yanında okült konulara merakınız arttığı için bu alanlarda yazılmış eserleri incelemeye vakit ayırabilirsiniz.

23 Nisan Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum içerisinde. Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte kendinizi daha net ve anlaşır bir biçimde ortaya koyacağınızı gösteriyor. Yaptırmak istedikleriniz konusunda onları ikna etmenin yollarını bulabileceksiniz. Birlikte olduğunuz kişinin gelirindeki artış hayat standardınızı yükseltebilir.

libraTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

12 Nisan Venüs Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Ayrıca 3. ve 11. evinize de Venüs olumlu açılar yapacağı için; eski dostlarınızın maddi ve manevi anlamda yardımını hissedeceğiniz bir dönemde olacaksınız. Eğitim almak adına seyahate çıkmak veya bazı seminerlere katılmak gündeminize gelebilir.

18 Nisan Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Eğer mahkeme ve adli davalarla ilgili bazı neticeler bekliyorsanız yüzünüz gülecek. Dargın olduğunuz bir arkadaşınız ile aranızı düzeltmek isteyebilir, aranızdaki sorunları açık ve net olarak konuşabilirsiniz.

23 Nisan Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum içerisinde. Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte yeni bir ilişkiye adım atabileceğinizi gösteriyor. Eşiniz veya ortaklarınızla alakalı konular gündeminizde yer alacak. Özellikle yalnız başına karar vermekte zorlanacağınız günlerdesiniz.

scorpioAKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

12 Nisan Venüs Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Ayrıca 2. ve 10. evinize de Venüs olumlu açılar yapacağı için; iş hayatında başarı elde edebilirsiniz. Patronunuzun taktirini kazanarak kariyerde basamak atlamanız söz konusu. Bunun yanında toplum önündeki duruşunuzu da güçlendireceğiniz bir dönem. Sağlığınız iyi gidiyor.

18 Nisan Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Bu etkiler altında çalıştığınız alandan veya ortamınızdan yeterince mutlu değilseniz başka imkanlar karşınıza çıkabilir. Hayatınıza bir evcil hayvan sokmak isteyebilirsiniz. Bu günlerde yeme içmenize dikkat etmenizi öneririm, abartıya kaçmayın.

23 Nisan Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum içerisinde. Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte çalıştığınız işi kolaylaştırabilmek adına yeni yöntemler geliştireceğinize dikkat çekiyor. Günlük hayatınızda değişen koşullar bazı farkındalıklar yaşamanıza neden olabilir. İş ortamınızdaki gerginliği azaltmak adına astlarınızla daha uyumlu bir hava yakalamanın yolunu bulacaksınız.

sagittariusYAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

12 Nisan Venüs Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Son derece enerjik, aktif ve mutlu hissettiğiniz günlerdesiniz. Bu tavırlarınız çevrenizdeki insanların dikkatini çekecek. Enerjinizi spora yönlendirebilirsiniz. Aşk hayatınızın olumlu gitmesi sizi oldukça mutlu edebilir. Hatta işi ciddiyete de bindirebilirsiniz. Eğer sevgiliniz yoksa ani bir ilişki yaşayabilirsiniz.

18 Nisan Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Bu etkiler altında sanatla ilgili bir alanda çalışmalar yapıyorsanız projelerinize yoğunlaşabilirsiniz. Ayrıca 1. ve 9. Evinize de Venüs olumlu açılar yapacağı için; sevgilinizle yurtdışında bir tatil planlayabilir, ruhunuzun ihtiyarcı olan özgürlük ve farklı deneyimleri yaşama zevkini tadabilirsiniz.

23 Nisan Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum içerisinde. Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte sosyal ortamlarda fazlasıyla boy göstereceğinize işaret ediyor. Davetlerin aranılan ismi olabilir romantik aşkınızla gününüzü gün edebilirsiniz. Yalnız kalmak istemediğiniz için önünüze çıkan fırsatları değerlendireceksiniz.

capricornOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

12 Nisan Venüs Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Bu etkiler altında özellikle ev ortamında huzurlu ve sakin zamanlar geçirme arzusunda olacaksınız. Bu arada evinizi daha da gösterişli ve rahat hale getirmek için bazı eşyalar satın alabilirsiniz.

18 Nisan Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Ayrıca 4. ve 12. evinize de Venüs olumlu açılar yapacağı için; iç dünyanızda bir farkındalık yaşamanız söz konusu. Bilinçaltınızın derinliklerinde yatan bazı konuları aydınlığa kavuşturabilir, kendinizi keşfedebilirsiniz.

23 Nisan Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum içerisinde. Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte özellikle ailenize odaklanacağınız bir süreçte olduğunuzu gösteriyor. Ebevenylerinize daha fazla vakit ayırarak onların sizden beklentilerini yerine getirmekle ilgileneceksiniz. İç dünyanızda aradığınız huzuru aile üyelerinde bulmak sizi mutlu edecek.

aquariusKOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

12 Nisan Venüs Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Bu enerjiler altında eğer bir kitap yazmak istiyorsanız başarılı eserler ortaya koyabilirsiniz. Sanatın dallarına karşı ilginiz artacağı için çeşitli konserlere, resim sergilerine gidebilirsiniz. Bu güne kadar edindiğiniz bilgileri başkalarına aktarmak adına seminerler düzenlemeniz de mümkün.

18 Nisan Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Ayrıca 7. ve 11. evinize de Venüs olumlu açılar yapacağı için; yeni bir sosyal çevrenin içinde kendinizi bulabilir, organizasyonlara davet edilebilirsiniz. Eşiniz ve ortaklarınızın size olan desteği önünüzü görmenize yardım edecek. Yeni plan ve projeler gündeminize gelebilir.

23 Nisan Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum içerisinde. Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte özellikle kardeşler, yakın çevre ve akrabalarınıza yoğunlaşacağınıza dikkat çekiyor. Onların problemleri gündeminize gelirken sorunlarına çözüm bulmanız çok da zor olmayabilir. Eğer aranızın dargın olduğu bir arkadaşınız varsa onunla iletişim kurabilir barışma yoluna gidebilirsiniz.

piscesBALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

12 Nisan Venüs Yay burcundaki Mars ile üçgen açı içerisinde. Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte gelirinizi daha da arttırmak üzerine bazı faaliyetlere girişeceğinizi gösteriyor. Yatırıma yönelebilirsiniz. Önünüze çıkan imkanları değerlendirerek yeni kazanç kapıları oluşturabilirsiniz.

18 Nisan Venüs Yay burcundaki Retro Satürn ile üçgen açı yapacak. Yeni bir teknik öğretmek adına katılacağınız her türlü eğitim programı bu döneme denk gelebilir. Üstlerinizden bu konuda destek alabilirsiniz. Geçmişte çok çalışmışsanız meyvelerini topladığınızı göreceksiniz. Ayrıca 6. ve 10. Evinize de Venüs olumlu açılar yapacağı için; mesleğiniz ile ilgili olumlu gelişmeler yaşayacağınız günlerdesiniz.

23 Nisan Venüs Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum içerisinde. Hayatın keyif dolu alanlarını daha çok deneyimle isteği içerisindesiniz. Enerjiniz son derece yüksek. Sanatsal faaliyetlerden aldığınız zevkin yüksek olması nedeniyle çeşitli aktivitelerde boy gösterebilirsiniz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

Linkedin: Jale Muratoğlu