06 Nisan-12 Haziran 2016 Merkür Boğa Burcunda İlerliyor!

314

06 Nisan – 12 Haziran 2016 Merkür Boğa Burcunda ilerleyecek! Burçlar Üzerindeki Etkileri!

28 Nisan- Merkür Boğa Burcunda Retro Başlangıcı

22 Mayıs- Merkür Boğa Burcunda Retro Bitiş

merkurbogaİkizler ve Başak burcunun yönetici gezegeni olan Merkür bu burçlarda yücelir. Balık burcunda düşük pozisyondadır. Yay burcunda ise zararlı konumdadır. Astroloji’de Merkür aklımızı nasıl kullandığımız, olayları nasıl muhakeme ettiğimiz, konuşma ve yazma becerilerimiz, mantığımız, zekâ seviyemiz, yeteneklerimiz, düşünce tarzımız, eğitim hayatımız hakkında bilgi verir. Ayrıca iletişim, tüm bilgi alışverişleri, iletişim aletleri onun yönetimi altındadır. Öğretmen, öğrenciler, gazeteciler, avukatlar ve genç kardeşleri simgeler.

Haritadaki Merkür’ün olumlu yerleşimi; kıvrak zekâya, çok yönlü düşünebilmeye, karşı tarafı etkileyebilecek şekilde konuşma yeteneğine ve bilgiye aç bir yapıya neden olur. Hızlı düşünebilme kabiliyetinin yüksek olması sebebiyle olayları muhakeme etmekte yeteneği yükselir. Haritadaki Merkür’ün olumsuz yerleşiminde ise; kararsızlık, olayların derinine inememek, dedikoduculuk, gereksiz ve boş konuşmalar, yalancılık, insanlarla dalga geçmek, çabuk sıkılmak, kurnazlık söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Merkür’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Merkür Boğa burcunda konumlandığında konsantrasyon gücünü yüksek tuttuğu için özellikle zor çalışmaların altından kalkmayı kolaylaştırır. Uzun vadeli alınacak kararlarda birey temkinli, ağır ama bir o kadar da sağlam hareket etmeyi sever. Kişinin ani karar verebilme yetisi çok gelişmiş değildir. Ancak uzun vadeli planlar yapma konusunda yeteneklidir. İnandırıcı ve güvenilir konuşmalarla çevresindekileri etkileyebilir.

Merkür Boğa’da konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; sabit nitelikteki Boğa enerjilerinin zihni temsil eden Merkür ile birleşince inatçılığı ortaya çıkarmasıdır. Bu nedenle karar vermekte zorlanırken fırsatları kaçırma gibi bir durumla karşılaşabiliriz.

Merkür’ün Boğa burcuna geçmesi ile birlikte  Boğa, Başak, Oğlak burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken,  Yengeç, Balık burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar.  Aslan, Akrep, Kova burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

Merkür Retrosu:

Güneşe en yakın gezegen olan Merkür en fazla 28 derece uzaklıkta kalır ve geri gitmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Geosentrik (yer merkezli) bakış ile bazı gezegenler kimi zaman sanki geri hareket ediyor gibi görülür. Geosantrik bakışta; Dünya evrenin merkezinde varsayılır,  gezegenler de etrafında dönmektedir. Tabii ki işin aslı böyle değildir; Güneş merkezde, gezegenler ve Dünya onun etrafında dönmektedir. Gezegenin hareket ediyor görüntüsünün nedeni; Merkür’ün hızının Dünya’nın hızından daha az olmasıdır. Gezegenler kimi zaman durağan pozisyona geçer. Dünya hızla seyrederken Merkür’e bakıldığında sanal olarak duruyor veya geri gidiyor gibi görünmektedir. Bu gezegen senede 2-3 defa retro olmaktadır ve bu hareketi 24 gün kadar sürmektedir. Merkür’ün Retro olduğu zaman diliminde; Merkür konularında bir takım aksaklıklar yaşanması muhtemeldir; özellikle iletişim, haberleşme, bilgi edinme. Bu nedenle bilgisayar sistemlerinin arızalanabileceği, verilerin alınmasında ve gönderilmesinde sorunların yaşanabileceği, insanlar arasındaki iletişimde yanlış anlamaların söz konusu olabileceğini hesaba katmak gerekir. Yeni atılımlar yapmak,  faaliyetlere başlamak uygun değildir. Bu zaman dilimini yanlışlara mahal vermemek için biraz sakinleme, dinlenme, geçmişte yarım kalan  dosyalar varsa onları bitirme, eksikleri tamamlama şeklinde değerlendirmek yerinde olacaktır. Merkür retrosu kişinin kendisi ile yüzleşme zamanıdır. Sorunları, problemleri, sıkıntıları fark etmek ve çözmeye çalışmak gereklidir. Başımıza gelen olayların gerçekleşme sebeplerini araştırmalı ve olayların derinine inmeyi istemeliyiz. Haritalarında Merkür retrosu olan kişiler bu dönemi daha olumlu şekilde yaşarlar.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

12 Nisan Merkür Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Düşünceleriniz kendi değerleriniz ve kaynaklarınız üzerinde yoğunlaşıyor. Maddi güvenliğinizi arttırmaya yönelik girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Ruhsal çalışmalar yapmak için son derece uygun günlerdesiniz.

14 Nisan Merkür Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen yapacak. Jüpiter’in büyüten enerjisi içinizde var olan genişleme isteğini coşturabilir. Önemli işlerin altına imza atabilir, kendinize maddi anlamda fayda sağlayacak imkânlar keşfedebilirsiniz.  Ofis içinde işlerinizin yoğunlaşması ile birlikte şayet organize olmazsanız problemler yaşamanız mümkün.

17 Nisan Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile üçgen açı içerisinde. Özellikle Plüton’un destekleyici açısı kariyere yönelik yapmak istediğiniz atılımlarda motivasyonunuzu yükseltecek konumda. Ancak bu sırada daha önceden denenmemiş yollara gitmemeye dikkat etmelisiniz.

28 Nisan- 22 Mayıs tarihleri arasında Merkür’ün Retro olması sebebiyle yukarıda saydığım konularda eskiye ait üstü örtülü olaylar gündeminize tekrar gelebilir. Haritalarında Merkür’ü Retro olanlar bu dönemde karşılarına çıkan fırsatları değerlendirmelidir.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

12 Nisan Merkür Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Sizinle aynı misyona sahip kişilerle bir arada olmak geleceğinize ait önemli kararlar almak durumunda kalacaksınız. İdealist düşünceleriniz sezgiselliğinizle birleşirse geleceğinizle ilgili keskin adımlar atabilirsiniz.

14 Nisan Merkür Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen yapacak. Aşk hayatınızda olumlu gelişmeler yaşayacağınız günlerdesiniz. Çocuk sahibi olmak isteyenler bu güzel enerjileri değerlendirebilirler. Sanatsal konularda yaratılıcılığınızın artması ile birlikte kendinizi daha rahat ifade edebileceksiniz.

17 Nisan Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile üçgen açı içerisinde. Düşünceleriniz tamamıyla kendinize odaklanabilir. Özgüveni yüksek tavırlarınız karşı tarafı etkileyeceği için rahatlıkla diğer kişilerle kontak kurabilirsiniz. Merakınızın bu süreçte yabancılar, yurtdışı bağlantılar, eğitim konularına daha da artması söz konusu olurken Plüton’un da desteğini arkanıza alacaksınız.

28 Nisan- 22 Mayıs tarihleri arasında Merkür’ün Retro olması sebebiyle yukarıda saydığım konularda eskiye ait üstü örtülü olaylar gündeminize tekrar gelebilir. Haritalarında Merkür’ü Retro olanlar bu dönemde karşılarına çıkan fırsatları değerlendirmelidir.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

12 Nisan Merkür Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde.  Kariyerinizle ilgili vereceğiniz kararlar açısından içsel sesinize güvenerek hareket etmeniz sizin için olumlu sonuçlar getirecektir. Hayal gücünüzün artması ile birlikte zihninizde tasarladığınız her şeyi kolaylıkla ifade edebileceğiniz için bu dönemde çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz.

14 Nisan Merkür Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Ev içerisinde aile üyeleri ile konuşmanız gereken konuları dile getirmek isteyebilirsiniz. Ebeveynlerinizin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik vereceğiniz her türlü destek onları mutlu edecek ve sizi de vicdanen rahatlatacaktır.

17 Nisan Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile üçgen açı içerisinde. Merkür’ün bilinçaltı evinize girmesi ile kendinizi ne kadar ifade etmek isteseniz de bu size zor gelebilir. Düşüncelerinizi paylaşmak yerine gizlemeyi tercih edebilir, derin fikirlere dalarak yalnız kalma arzusu hissedebilirsiniz. Merakınız bu süreçte spritüel konulara kayarken hayata ve evrene dair alanlarda mistik çalışmalar yapacak bu sırada da Plüton’un desteğini arkanıza alacaksınız.

28 Nisan- 22 Mayıs tarihleri arasında Merkür’ün Retro olması sebebiyle yukarıda saydığım konularda eskiye ait üstü örtülü olaylar gündeminize tekrar gelebilir. Haritalarında Merkür’ü Retro olanlar bu dönemde karşılarına çıkan fırsatları değerlendirmelidir.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

12 Nisan Merkür Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Eğitim ve öğretim hayatında çalışma yapanlar için olumlu etkiler mevcut. İlham veren bu enerjiler altında özellikle bir proje üzerinde çalışacaksanız verim elde edebilirsiniz.

14 Nisan Merkür Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Ekipçe yapılan çalışmalarda Jüpiter’in olumlu enerjisini arkanızda hissedeceksiniz. Yarınlarınızla ilgili vereceğiniz kararlarda bir takım fırsatlar önünüze gelecektir. Arkadaşlarınızdan destek görmek adına bazı kişilerle iletişim kuracağınız durumlar söz konusu olabilir. Sosyal kulüpler, arkadaş grupları içerisinde yer alabilirsiniz.

17 Nisan Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile üçgen açı içerisinde. Eş ya da ortaklarınıza dair düşüncelerinizde dönüşüm yaşamanıza sebep olacak olaylar baş gösterebilir. Bu dönem alacağınız kararlar radikal düzeyde olabilir.

28 Nisan- 22 Mayıs tarihleri arasında Merkür’ün Retro olması sebebiyle yukarıda saydığım konularda eskiye ait üstü örtülü olaylar gündeminize tekrar gelebilir. Haritalarında Merkür’ü Retro olanlar bu dönemde karşılarına çıkan fırsatları değerlendirmelidir.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

12 Nisan Merkür Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Elinizde var olan parayı ve sahip olduğunuz imkânları iş amaçlı kullanabilirsiniz. Zihninizin sürekli olarak kariyerinizdeki basamakları tırmanmak üzere meşgul olması sebebiyle yeni teknikler üzerine yoğunlaşmanız size olumlu sonuçlar getirecektir.

14 Nisan Merkür Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açı yapacak. İş için yapacağınız kısa seyahatler gündeminize gelebilir. Önemli kişilerle yapacağınız toplantılar ve yazışmaları bu tarihlere denk getirirseniz verimli geri dönüşler alabilirsiniz.

17 Nisan Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile üçgen açı içerisinde. Bu günlerde Merkür’ün  desteğini arkanıza alarak işinizle alakalı hedeflediğiniz konuları planlı ve becerikli bir şekilde geliştirme fırsatı bulacaksınız. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; egosantrik yapınızı ve kendinize olan güveninizin dengesini iyi sağlayamamanız durumunda karşı tarafın antipatisini üstünüze çekmeniz olacaktır.

28 Nisan- 22 Mayıs tarihleri arasında Merkür’ün Retro olması sebebiyle yukarıda saydığım konularda eskiye ait üstü örtülü olaylar gündeminize tekrar gelebilir. Haritalarında Merkür’ü Retro olanlar bu dönemde karşılarına çıkan fırsatları değerlendirmelidir.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU

12 Nisan Merkür Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Eğitim vermek ya da almak istediğiniz konulara yönelmek için ideal bir dönemdesiniz. Size akıl verecek kişilerin sözlerine kulak vererek yolunuzu daha kolaylıkla bulabilirsiniz.

14 Nisan Merkür Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Kendinize vakit ayırarak arkadaşlarınızla ya da sevdiğiniz kişi ile yurt dışına seyahat edebilirsiniz. Bu günlerde oldukça eğlenebilir ve hayatın tadını çıkardığınızı hissedebilirsiniz.

17 Nisan Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile üçgen açı içerisinde. Eğitim, öğretim hayatında projelerin daha fazla gündeme gelmesi söz konusu. Plüton’un da desteğini de arkanıza alarak yurtdışı ve uluslararası basın, yayın konularında girişimler yapabilirsiniz.

28 Nisan- 22 Mayıs tarihleri arasında Merkür’ün Retro olması sebebiyle yukarıda saydığım konularda eskiye ait üstü örtülü olaylar gündeminize tekrar gelebilir. Haritalarında Merkür’ü Retro olanlar bu dönemde karşılarına çıkan fırsatları değerlendirmelidir.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

12 Nisan Merkür Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Süregelen rahatsızlıklarınızın bu dönemde şifa bulması mümkün. Aile içinde miras ile ilgili konuların gündeme gelmesi ile birlikte yeni atılımlarda bulunmak isteyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; yarınlarınıza yönelik yapacağınız atılımlarda bilirkişilerden destek almayı ihmal etmemek, boyunuzu aşan girişimlerden de uzak durmak olacaktır.

14 Nisan Merkür Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Kendinizle ilgili ruhsal çalışmalar yaparak yeteneklerinizi keşfetme yoluna gidebilirsiniz. İçsel anlamda huzurlu hissettiğiniz bir ay sizi bekliyor olacak.

17 Nisan Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile üçgen açı içerisinde. Finansal konuların daha fazla gündeme gelmesi ile birlikte ortak projelerde bir takım kararlar alabilirsiniz. Müşterek sahip olduğunuz maddi değerler konusunda Plüton’un da desteğini arkanıza alarak bazı anlaşmalar yapabilirsiniz.

28 Nisan- 22 Mayıs tarihleri arasında Merkür’ün Retro olması sebebiyle yukarıda saydığım konularda eskiye ait üstü örtülü olaylar gündeminize tekrar gelebilir. Haritalarında Merkür’ü Retro olanlar bu dönemde karşılarına çıkan fırsatları değerlendirmelidir.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

12 Nisan Merkür Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Eş ya da sevgilinizde romantik duygularınızı paylaşacağınız ve duygusal anlamda kendinizi yenileyeceğiniz günlerdesiniz. Aşkınızda aradığınız ruhsal tatmini bulduğunuzu düşüneceksiniz. Sosyalliğiniz artması ile kendinizi farklı mekânlarda bulabilirsiniz.

14 Nisan Merkür Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açı yapacak. İkili ilişkiler ve ortaklıkların altının çizildiği bir dönemdesiniz. İşinizle alakalı anlaşmalar ve sözleşmeler yaparken Jüpiter’in olumlu enerjileri size destek verecek. Geleceğinize ait eşinizle planlar yapabilir ve güzel bir seyahate çıkabilirsiniz.

17 Nisan Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile üçgen açı içerisinde. Plüton’un desteği sizi zihinsel olarak güçlü kılarken ikna edici ve etkileyici konuşmanız sebebiyle bir takım girişimlerde bulunabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; ne kadar zor olursa aldığınız tepkilere direnmek ve yapmış olduğunuz işin arkasında durarak azimle çalışmaya devam etmek olmalıdır.

28 Nisan- 22 Mayıs tarihleri arasında Merkür’ün Retro olması sebebiyle yukarıda saydığım konularda eskiye ait üstü örtülü olaylar gündeminize tekrar gelebilir. Haritalarında Merkür’ü Retro olanlar bu dönemde karşılarına çıkan fırsatlar değerlendirmelidir.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

12 Nisan Merkür Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Becerilerinizin artması sebebiyle üstlerinizin dikkatini çekebilir, içsel anlamda kendinizi daha tatminkâr hissedebilirsiniz. İş ortamınızdan memnun değilseniz bu dönem farklı alternatifleri değerlendirebilecek fırsatlar önünüze çıkabilir. Evcil hayvan alma kararı alabilirsiniz.

14 Nisan Merkür Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Sağlık evinize giren Merkür size bedeninizi hatırlatıyor. Gerekli olan tetkikleri yaptırdığınız taktirde önceden aldığınız tedbir nedeniyle meydana gelebilecek sorunların önüne geçebilirsiniz.

17 Nisan Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile üçgen açı içerisinde. Zihniniz sürekli ofis içindeki yığılan işleri bitirmeye odaklanacak. Ancak Plüton’un da desteği ile mücadele etmiş olduğunuz iş hayatınızdaki çalışmalardan sonuç alabileceksiniz. Ofis içindeki arkadaşlarınızla uyum içinde olmanız ruhen sizi rahatlatacak.

28 Nisan- 22 Mayıs tarihleri arasında Merkür’ün Retro olması sebebiyle yukarıda saydığım konularda eskiye ait üstü örtülü olaylar gündeminize tekrar gelebilir. Haritalarında Merkür’ü Retro olanlar bu dönemde karşılarına çıkan fırsatları değerlendirmelidir.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

12 Nisan Merkür Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Çocuklarınızla daha kaliteli vakit geçirme imkânı yakalamak sizi mutlu edecek. Özellikle çocuklarınızdan beklentilerinize karşılık görebileceğiniz bir dönemdesiniz. Sizin pozitif enerjiniz onları motive ederken beraber güzel vakitler geçirmenin keyfini çıkaracaksınız.

14 Nisan Merkür Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Kısa ya da uzun seyahatlere çıkabileceğiniz günlerdesiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; sosyalleşmek adına arkadaşlarınızla vakit geçirirken fazla abartılı harcamalar yapmaktan kaçınmak olmalıdır.

17 Nisan Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile üçgen açı içerisinde. Yaklaşık bir ay boyunca aşk ve ilişkilerde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Plüton’un da desteğini de arkanıza alarak yaratıcı çalışmalar ortaya koymanız da mümkün.

28 Nisan- 22 Mayıs tarihleri arasında Merkür’ün Retro olması sebebiyle yukarıda saydığım konularda eskiye ait üstü örtülü olaylar gündeminize tekrar gelebilir. Haritalarında Merkür’ü Retro olanlar bu dönemde karşılarına çıkan fırsatları değerlendirmelidir.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

12 Nisan Merkür Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Ev hayatınızı konu alan mevzuların sizi meşgul etmesi durumu ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Eviniz içinde bazı değişiklikler yapmak isteği içinde olabilirsiniz.

14 Nisan Merkür Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Finansal konularda ailenizden ya da eşinizden destek görebilirsiniz. Bu fırsatı iyi değerlendirmeli ve geleceğinize yatırım yapmaya yönelik girişimlerde bulunmalısınız. Ancak idealize ettiğiniz şeyleri iyi değerlendirerek ve bilirkişilerin fikirlerini alarak ilerlemeniz son derece önemli.

17 Nisan Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile üçgen açı içerisinde. Bu günlerde Plüton’un da desteği ile birlikte değişim dönüşüm arzusu içinde olan ruhunuzun derinliklerine inerek kendinizle yüzleşebilir, bazı konularda aydınlanma yaşayabilirsiniz. Metafizik ve okült konulara büyük bir aşkla yönelmeniz sizi heyecanlandırsa da dünyevi olaylardan kendinizi fazla soyutlamamaya dikkat edin.

28 Nisan- 22 Mayıs tarihleri arasında Merkür’ün Retro olması sebebiyle yukarıda saydığım konularda eskiye ait üstü örtülü olaylar gündeminize tekrar gelebilir. Haritalarında Merkür’ü Retro olanlar bu dönemde karşılarına çıkan fırsatları değerlendirmelidir.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

12 Nisan Merkür Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Düşüncelerinizi yazmak yoluyla ifade ediyorsanız bu açı sizin yaratıcılığınızı son derece tetikleyecektir. Önemli görüşmeler yapacaksanız yine bu döneme denk getirmeniz faydanızadır. Genişlemek ve geliştirmek istediğiniz alanlarda idealist bir şekilde hayatınıza yön verebilirsiniz.

14 Nisan Merkür Başak burcundaki Retro Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Size görüşlerini açık ve net bir şekilde ifade eden kişilerden yarar sağlamak istiyorsanız onlara kendinizi açmalısınız. Yeni bir dil öğrenmek için uygun bir süreçtesiniz.

17 Nisan Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile üçgen açı içerisinde. Çevrenizdeki kişilerin değişmesi, farklı kulüpler ve organizasyonlar içinde bulunmanız ve onlardan yeni bilgiler edinmeniz söz konusu. Geleceğinize yön verecek kişilerden destek göreceksiniz.

28 Nisan- 22 Mayıs tarihleri arasında Merkür’ün Retro olması sebebiyle yukarıda saydığım konularda eskiye ait üstü örtülü olaylar gündeminize tekrar gelebilir. Haritalarında Merkür’ü Retro olanlar bu dönemde karşılarına çıkan fırsatları değerlendirmelidir.

Astrolog Jale Muratoğlu

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

linked-in: Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.