03 Aralık -19 Aralık 2016 Merkür Oğlak Burcunda İlerliyor!

368

03 Aralık – 19 Aralık 2016 Merkür Oğlak Burcunda İlerliyor, Burçlar Üzerindeki Etkileri

18 Aralık Merkür S ( durağan) pozisyona geçecek.

19 Aralık Merkür Oğlak burcunda Retro olacak.

merkuroglakAstroloji’de Merkür aklımızı nasıl kullandığımız, olayları nasıl muhakeme ettiğimiz, konuşma ve yazma becerilerimiz, mantığımız, zekâ seviyemiz, yeteneklerimiz, düşünce tarzımız, eğitim hayatımız hakkında bilgi verir. Ayrıca iletişim, tüm bilgi alışverişleri, iletişim aletleri onun yönetimi altındadır. Öğretmen, öğrenciler, gazeteciler, avukatlar ve genç kardeşleri simgeler.

İkizler ve Başak burcunun yönetici gezegeni olan Merkür bu burçlarda yücelir. Balık burcunda düşük pozisyondadır. Yay burcunda ise zararlı konumdadır. Haritadaki Merkür’ün olumlu yerleşimi; kıvrak zekâya, çok yönlü düşünebilmeye, karşı tarafı etkileyebilecek şekilde konuşma yeteneğine ve bilgiye aç bir yapıya neden olur. Hızlı düşünebilme kabiliyetinin yüksek olması sebebiyle olayları muhakeme etmekte yeteneği yükselir. Haritadaki Merkür’ün olumsuz yerleşiminde ise; kararsızlık, olayların derinine inememek, dedikoduculuk, gereksiz ve boş konuşmalar, yalancılık, insanlarla dalga geçmek, çabuk sıkılmak, kurnazlık söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Merkür’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Merkür Oğlak burcunda konumlandığında içine kapanık, melankolik ve endişeli düşünce yapısı verir. Karar verebilmek ve sonuca ulaşabilmek için belirli bir süreye ihtiyaç duyar. Birey çevresi ile ilişkilerinde soğuk ve münzevidir. Özellikle kariyer hayatında ilerlerken son derece organize ve disiplinli hareket etmek ister. Prensiplerine bağlıdır ve sıkı çalışarak yükselme arzusundadır. Olaylara gerçekçi yaklaşması ileriye görebilmesine ve sonradan doğacak problemleri çözmesini sağlar.

Merkür Oğlak burcunda konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; zor işlerin kalkabileceğimiz bu enerjiler altında fazla hesapçı ve çıkarcı düşüncelere kapılmamaktır. Bu tutum ve tavırlar karşımızdaki kişiler açısından fazla yorucu olabilir. Çevremizdeki kişileri kendi menfaatlerimizi gerçekleştirmek adına kullanmaya çalışmak gerilime sebep verebilir. İnandığımız yolda yürürken fazla tutucu ve sabit hareket etmekten uzak durmaya çalışmak önemlidir.

Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte Boğa, Başak burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, Akrep, Balık burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar. Koç, Yengeç, Terazi burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

Merkür Retrosu:

Güneşe en yakın gezegen olan Merkür en fazla 28 derece uzaklıkta kalır ve geri gitmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Geosentrik (yer merkezli) bakış ile bazı gezegenler kimi zaman sanki geri hareket ediyor gibi görülür. Geosantrik bakışta; Dünya evrenin merkezinde varsayılır,  gezegenler de etrafında dönmektedir. Tabii ki işin aslı böyle değildir; Güneş merkezde, gezegenler ve Dünya onun etrafında dönmektedir. Gezegenin hareket ediyor görüntüsünün nedeni; Merkür’ün hızının Dünya’nın hızından daha az olmasıdır. Gezegenler kimi zaman durağan pozisyona geçer. Dünya hızla seyrederken Merkür’e bakıldığında sanal olarak duruyor veya geri gidiyor gibi görünmektedir. Bu gezegen senede 2-3 defa retro olmaktadır ve bu hareketi 24 gün kadar sürmektedir. Merkür’ün Retro olduğu zaman diliminde; Merkür konularında bir takım aksaklıklar yaşanması muhtemeldir; özellikle iletişim, haberleşme, bilgi edinme. Bu nedenle bilgisayar sistemlerinin arızalanabileceği, verilerin alınmasında ve gönderilmesinde sorunların yaşanabileceği, insanlar arasındaki iletişimde yanlış anlamaların söz konusu olabileceğini hesaba katmak gerekir. Yeni atılımlar yapmak,  faaliyetlere başlamak uygun değildir. Bu zaman dilimini yanlışlara mahal vermemek için biraz sakinleme, dinlenme, geçmişte yarım kalan  dosyalar varsa onları bitirme, eksikleri tamamlama şeklinde değerlendirmek yerinde olacaktır. Merkür retrosu kişinin kendisi ile yüzleşme zamanıdır. Sorunları, problemleri, sıkıntıları fark etmek ve çözmeye çalışmak gereklidir. Başımıza gelen olayların gerçekleşme sebeplerini araştırmalı ve olayların derinine inmeyi istemeliyiz. Haritalarında Merkür retrosu olan kişiler bu dönemi daha olumlu şekilde yaşarlar.

Merkür Retrosunda karşımıza çıkabilecek muhtemel olaylar ve problemler hakkındaki yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

10 Aralık Merkür Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. İlham veren bu enerjiler altında yaratıcı sanatsal çalışmalarda başarı gösterebilirsiniz. Düşüncelerinizi son derece yumuşak ve karşı tarafı ikna edici bir şekilde dile getireceğiniz için açıklık getirmek istediğiniz konuları çevrenizle paylaşmanız için uygun zamanlar.

18 Aralık Merkür S ( durağan) pozisyona geçecek. Merkür’ün bu pozisyonu bir bekleme odasında beklediğimiz durum gibidir. Özellikle Oğlak burçlarının dikkat etmesi gereken bir dönemdir. Sorumluluklarınızın bilincinde hareket ederseniz, dikkatli bir ve sabırlı bir şekilde çalışırsanız zirveye tırmanmanız söz konusu. Gevşeklik yapmak en büyük handikabınız olacaktır. Liderler, patronlar, önemli görevlerde bulunanlar, madenciler bu günlerde yeni bir projeye başlamamaya özen göstermeliler.

19 Aralık Merkür Oğlak burcunda Retro olacak. Bu günlerde geçmişe ait konular tekrar gündeme gelecek. Özelikle iş konularında geçmişte yaşadığınız problemlerin karşınıza gelmesi mümkün. Haritanızda eğer Merkür Retro ise bu dönemde bir takım fırsatların çıkması söz konusu.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

İşinizle alakalı önemli yazışma ve konuşmaların ön planda olduğu günlerdesiniz. Yapacağınız iş amaçlı kısa seyahatler gündeminize gelebilir. Sizin için otorite konumundaki kişilerle mesleki anlamda rahatsız olduğunuz konuları dile getirerek bunlara bazı çözümler getirebilirsiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

Bilgi alışverişinin yoğun olduğu bir görevde çalışıyorsanız bu dönem zihniniz yaptığınız işe fazlasıyla odaklanacak. Yurtdışı ve yabancılarla ilişkili yapılacak konuşmalar, antlaşmalar gündeminize gelebilir. Eşinizle oldukça keyifli vakitler geçireceğiniz bir dönemdesiniz. Aşk hayatınızdaki tatmin edici gelişmeler sosyal çevrenizde de birlikte boy göstermenize neden olacak. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

Ortaklarınızla birlikte finansal konularda bazı kararlar almak isteyebilirsiniz. Banka kredisi, vergi, stopaj, alacak verecek alanlarında yeni gelişmeler gündeminize gelecek. Bu dönemde imzalanan her türlü belgeyi iyice araştırıp incelemenizi tavsiye ederim. Miras ile ilgili konular ise bir diğer önemli gelişme olarak karşınıza çıkabilir. Okült bilgilere olan ilginiz artıyor. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

Zihniniz eş ya da ortağınızla alakalı konulara yönelecek. Yapılacak bir takım anlaşmalar ve sözleşmeler bu döneme denk gelebilir. Kariyerinize yönelik geliştireceğiniz bazı projeleri bu günlerde planlama aşamasında olacaksınız. Aşk hayatınızda sizi heyecanlandıran birlikteliğiniz devam etmekte. Yapılacak seyahatler stresli olan hayatınızı bir nebze de olsa rahatlatacak. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

İş ortamınızdaki becerilerinizi arttırmaya yönelik ortaya koyacağınız bir takım yenilikler gündeminize gelebilir. Eğer işinizden memnun değilseniz yeni bir adım atabilir ve hayatınıza yön vermek isteyebilirsiniz. Ekipçe yapılan çalışmalarda üstlerinizin dikkatini çekerek bazı fırsatları yakalamanız da mümkün. Sağlığınız ile ilgili olumlu haberler alacaksınız. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU

Özellikle aşk hayatınızda romantik paylaşımların yoğun olduğu günler. Eğlenceli ve keyifli ortamlarda fazlasıyla vakit geçirebilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyenler bu dönemde bir takım kararlar alabilirler. İkna kabiliyetimizin yüksek olması sebebiyle çocuklarınızla ilgili konularda onları daha kolay yönlendirebilirsiniz. Eğer hayatınızda kimse yoksa bu dönem yeni biri ile tanışmanız mümkün. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

Aile üyeleri ile yapılması gereken konuşmalar geçmişe ait bir takım olaylar gündeminize gelebilir. Evinizle alakalı bazı planlar, değişiklikler, tamirat tadilat işleri ile uğraşmanız mümkün. Kariyerinize yön vermek isteyeceğiniz bu süreçte karar verme aşamasına gelebilir, işinizle ilgili gelişmelere şahit olabilirsiniz. İçsel anlamda gözlem yaptığınız bu süreçte eksik yanlarınızı keşfederek bir aydınlanma yaşamanız söz konusu. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

Zihinsel anlamda son derece aktif olduğunuz bu günlerde seminerlere katılabilir ya da verebilirsiniz. Yakın çevre, akraba ve kardeşlerle iletişiminizin yükselmesi ile beraber sosyalliğinizin artması da mümkün. Önemli görüşmeler ve anlaşmalar yapmak için bir takım kararlar alabilirsiniz. Aşk hayatınızda sizi romantik günler bekliyor. Seyahate çıkmak ve yoğun olan temponuzdan biraz da olsa uzaklaşmak size iyi gelecek. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

Sahip olduğunuz kaynaklarınızı arttırmaya yönelik bir takım kararlar alabilirsiniz.  Mevcut paranızı daha iyi idare edebilmek adına zihninizde bir takım fikirler uyanırken bu konularda bazı çözümler bulmanız mümkün. Yeni bir gayrimenkule para yatırmaya yönelebilirsiniz. Eğer bütçenizde sıkışıklık varsa aileden gelen destekle bu zorlu zamanları aşabilirsiniz. Size el uzatacak deneyimli kişilerden danışmanlık alarak yönünüzü belirlemeniz söz konusu. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

Kendinizi her zamankinden daha rahat ifade edebileceğiniz bu süreçte fikirlerinizle dikkat çekebilirsiniz. Mantığınızı ön plana alacağınız için sorunlarınıza isabetli çözümler bulabilmeniz mümkün. Önemli yazışmalar ve konuşmalar yaparak vereceğiniz seminerlerden olumlu geri dönüşümler alabilirsiniz. Sosyalliğinizin arttığı günlerdesiniz. Kısa ve uzun seyahatler gündeminizde olacak. Aşk hayatınızda olumlu enerjiler mevcut. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

Sosyallikten uzaklaşarak içinize döndüğünüz bir süreçtesiniz. Çalışmalarınızı projelendirmek adına yalnız kalmak arzusundasınız. Bu şekilde daha fazla verim aldığınızı görebilirsiniz. Yatırıma yönelik yapmak istediklerinizi gözden geçirerek finansal anlamda bazı kararlar alma aşamasında olabilirsiniz. Ancak bunları uygulamak için Retro bitiş tarihlerine özen gösterin. Kariyer hayatınızda olumlu gelişmeler kapıda. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

Katılacağınız organizasyonlarda iletişimin yoğun olduğu bir süreçtesiniz. Sizinle aynı düşüncelere sahip insanlarla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunmanız mümkün. Farklı ortamlarda bulunmak ve değişik tavsiyeler almak sizi geliştirecek. Çıkacağınız seyahatler bu döneme denk gelebilir. Farklı kültürleri tanımak vizyonunuzu genişletecek. Yukarıda verdiğim tarihleri dikkate almanızı öneririm.

 

Astrolog Jale Muratoğlu

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

linked-in: Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.