01 Mayıs – 24 Mayıs 2016 Venüs Boğa Burcunda İlerliyor!

210

01 Mayıs- 24 Mayıs 2016 arası Venüs Boğa burcunda ilerleyecek! Burçlar Üzerindeki Etkileri!

venusboga Astroloji’de Venüs ilişkileri ve bu alanda nasıl bir tutum sergilediğimizi temsil eder. Ayrıca aşk, cinsellik, cazibe, sanat, kadınla ilgili tüm güzellik unsurları (moda, kozmetik, süs objeleri, dans, takı), bununla birlikte hayattan keyif alınan her şey onun yönetimi altındadır. Genç kadınları simgeler.

Boğa ve Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs, Balık burcunda yücelir. Başak burcunda düşük pozisyonda, Koç burcunda ise zararlı konumdadır.  Haritadaki Venüs’ün olumlu yerleşimi; kişinin kendisi ve çevresi ile uyum içerisinde olmasını sağlar. Bunun yanında artistik yetenekler, sosyallik, sevgiyi alıp verebilme kapasitesinin güçlü olması gibi özelikler kazandırır. Parayı kazanabilme ve yönetme kabiliyetimizde Venüs’e bakılarak anlaşılır. Haritadaki Venüs’ün olumsuz yerleşiminde ise; doyumsuz, egoist, tembel, sevgisiz, zevklerin peşine düşen, asosyal, çevresine kötü örnek olan, vefasız bir tutum sergilemek söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Venüs’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Venüs Boğada konumlandığında sağlam ve kalıcı birliktelik arayışı yüksek olacaktır. Kişi aynı zamanda ruhunda maddi anlamda güven altında olduğunu hissetmek ister. Sadakat ön plandadır. Libidonun yüksek olması sebebiyle zevklere fazlasıyla düşkünlük gösterilebilir. Aşırı sahiplenme beraberinde karşıdaki kişinin bunalmasına neden olacaktır. Lüks şeylere olan eğilim, tembellik başlıca etkileridir.

Venüs Boğa’da iken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; üşengeçlik duygusunun fazlasıyla ön plana çıkması sebebiyle sorumluluklarımızı bir kenara bırakarak hayatın keyifli taraflarına yönelme isteğimizi dengelemek olacaktır. Maddiyata fazla önem verenler bu etkiler altında finansal kaynaklarını arttırmak üzere içlerinde bir dürtü hissedebilirler.

Venüs’ün Boğa burcuna geçmesi ile birlikte Boğa, Başak, Oğlak burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, Yengeç, Balık burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar. Aslan, Akrep, Kova burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

09 Mayıs Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Bu günlerde kendinizi daha iyi tanımak adına kişisel gelişim seminerlerine katılabilirsiniz. Paranızı bu yöndeki eğitimlere aktarmanız söz konusu. Aşk hayatınızdaki gerginlik daha da artabilir. Karşı tarafı biraz kendi haline bırakın.

11 Mayıs Venüs Başak burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Gündelik hayat içinde detaylı işlerle uğraşmanız mümkün. Ancak var olan enerjiniz bunların üstesinden gelmenizi sağlayacak. Sağlığınızla ilgili takip ettiğiniz konularda olumlu sonuçlar alabilirsiniz. ( boyun, boğaz, troit ve ses telleri)

13 Mayıs Venüs Boğa burcundaki Retro Merkür ile kavuşum içerisinde. Ortaklaşa yapılacak girişimleri, kariyerinizle alakalı önemli kararları objektif bir bakış açısıyla değerlendirmelisiniz. Bilgi, iletişim ve haberleşme daha çok finansal konularla alakalı olacaktır. Bu nedenle ilerleyen süreçte elle tutulur sonuçlar elde edebilirsiniz.

14 Mayıs Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile üçgen açı yapacak. Almış olduğunuz aşırı sorumluluklar sizi geliştirirken kariyerde daha üst basamaklara adım atmanıza imkân verebilir. Finansal kaynaklarınızın artması ile var olan borçlarınızı kapatabilir, bir nebze de olsa rahatlayabilirsiniz.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

09 Mayıs Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Çocuklarınızla ilgili hayallerinizi gerçekleştirmek adına bazı kararlar alabilirsiniz. Ancak fazlasıyla ütopik fikirlere kapılmamanızda fayda var. Gerçekçi olmalı ve yönünüzü buna göre belirlemelisiniz.

11 Mayıs Venüs Başak burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Bu dönem aşk hayatından yana şansınız yüksek olacak. Estetik yaptırmak istiyorsanız uygun bir süreçtesiniz. Fiziksel görünümünüzü güzelleştirmek adına çeşitli operasyonlara yönelebilirsiniz. Ya da spor faaliyetlerine katılabilirsiniz.

13 Mayıs Venüs Boğa burcundaki Retro Merkür ile kavuşum içerisinde. Özgüveninizin arttığı bu dönemde kendinizi kararlı ve istikrarlı bulabilir, yaptığınız işlerden olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Önemli bir anlaşma ya da proje gündeminize gelirken arkadaşlarınızın desteğini de arkanızda hissedebilirsiniz.

14 Mayıs Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile üçgen açı yapacak. Bu günlerde yeme içmenize çok dikkat etmenizi öneririm. Fazla abur cubur tüketmekten dolayı kilo alabilirsiniz. Yabancı kültürlere seyahat etme planları yapabilirsiniz. Sosyalliğinizin artması ile farklı çevrelerde boy göstermeniz mümkün.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

09 Mayıs Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Özünüzde sizi rahatsız eden problemleri keşfetmek adına iç sesinizi dinlemeye yönelebilirsiniz. Sakinleşmek, dış dünyadan kendinizi soyutlamak isteği içerisindesiniz. Maneviyatınızı güçlendirmek adına olumlu enerjiler altındasınız.

11 Mayıs Venüs Başak burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Bu süreçte evinizi değiştirme konusu üzerinde yoğun olarak düşünebilirsiniz. Bununla ilgili plan ve araştırma yapmaya yönelmeniz mümkün. Ancak bu konuda karar vermek için bir sonraki ayı beklemeniz daha yerinde olacaktır. Ayrıca evinizde tamirat ve tadilat konuları da gündeme gelebilir.

13 Mayıs Venüs Boğa burcundaki Retro Merkür ile kavuşum içerisinde. Yakın çevre ve akrabalarınızla aranızdaki iletişimde gerilim hissedebilirsiniz. Bu günlerde gizli bir aşk ilişkisi yaşamanız veya bunu iç dünyanızda kendinize saklamanız da söz konusu.

14 Mayıs Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile üçgen açı yapacak. Eğer gayrimenkule yönelik yatırım yapacaksanız kredi çekmek için uygun ödeme koşulları bulabilirsiniz. Bu fırsatları değerlendirebilirsiniz. Aradığınız finansal desteği aileniz de size sağlayabilir.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

09 Mayıs Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Geleceğe ait hayallerinize kavuşmak adına bir takım fırsatların ayağınıza gelmesi mümkün. Yurtdışı bağlantılı konularda yapacağınız girişimlerden kazanç elde edebilirsiniz. Eğitim hayatına devam edenler verilen projeleri daha kolay bir şekilde bitirirken, başarılı sunumlar gerçekleştirebilirler.

11 Mayıs Venüs Başak burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Sahip olduğunuz bilgileri genişletmek adına konferanslara katılabilir ya da bir eğitim programına kayıt olabilirsiniz. Yakın çevre ve akrabalarınızla hareketliliğin artacağı bir dönem. Katıldığınız farklı gruplar içinde gücünüze güç katacak önemli kişilerle tanışabilirsiniz.

13 Mayıs Venüs Boğa burcundaki Retro Merkür ile kavuşum içerisinde. Zihniniz kendinizi rahatlatmak ve dünyanın keyifli yönlerini tatmak üzerine odaklanmış durumda. Sosyalliğinizin artması ile birlikte katılmış olduğunuz ortamlarda tanıştığınız yeni biri ile ilişki yaşamaya başlayabilirsiniz. Ancak Merkür’ün Retro olması sebebiyle beraberliğinizin uzun ömürlü olması mümkün olmayabilir.

14 Mayıs Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile üçgen açı yapacak. Eş ya da ortağınızın finansal desteğini alabilir, ödemelerinizi daha kolay yapabilirsiniz. Adli davalar, mahkemelerle ilgili sonuç bekleyenler olumlu neticeler alabilirler.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

09 Mayıs Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Paranızı yönetme konularında detaylı ve titiz çalışarak doğru yatırımlar yapmak adına girişimlerde bulunabilirsiniz. Gökyüzü enerjileri sizden yana görünüyor.

11 Mayıs Venüs Başak burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Borç verdiğiniz paranın elinize geçmesi bu günlere denk gelebilir. Kendinize verdiğiniz değerle ilgili düşüncelerinizin olumlu ve olumsuz yönde değişmesi söz konusu. Moralinizi yüksek tutarak sahip olduğunuz güzel vasıflara odaklanmanızı öneririm.

13 Mayıs Venüs Boğa burcundaki Retro Merkür ile kavuşum içerisinde. Yeni teknikler öğrenerek çalışmalarınızda ilerleme kaydedebilirsiniz. Üstlerinizin dikkatini çekmeniz mümkün. Toplum önündeki statünüzü yükseltme çabanız netice verecek.

14 Mayıs Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile üçgen açı yapacak. İşinizle alakalı dönüştürmek ya da değiştirmek istediğiniz ne varsa bu dönem planlama yapabilirsiniz. Mantığınızı kullandığınız sürece kazançlarınızda artış olurken kariyerde de yükselme elde edebileceksiniz.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU

09 Mayıs Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Ticari bir alanda faaliyet gösteriyorsanız yaptığınız girişimlerden kazançlı sonuçlar elde edebilirsiniz. Ortaklarınızla yaptığınız işler ya da eşinizin desteği ile maddi kaynaklarınızda genişleme olabilir.

11 Mayıs Venüs Başak burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Yapacağınız yurtdışı seyahatinde uzun süredir beklediğiniz aşk kapınızı çalabilir. Gideceğiniz yerlerde yeni insanlarla tanışabilir, onların deneyimlerinden faydalanabilir, güzel vakit geçirebilirsiniz.

13 Mayıs Venüs Boğa burcundaki Retro Merkür ile kavuşum içerisinde. Eğitim ve öğretim ile ilgili bilgi paylaşımının yoğun olduğu günlerdesiniz. Bu konularda ciddi bir performans göstermeniz gerekiyorsa oldukça akıcı enerjiler size yardım edecek. Yabancı kaynaklı yapılan projelerle, spekülasyon (borsa vb) konularda da gelir elde etmeniz mümkün.

14 Mayıs Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile üçgen açı yapacak. Sosyalliğinizin artması ile birlikte katıldığınız davetlerde iştahınızı kontrol altına almaya dikkat edin. Aşkınız ile olan beraberliğinizde bazı ciddi kararlar alabilirsiniz. Evli olanlarınız ise ikinci baharlarını yaşayabilirler.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

09 Mayıs Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Süregelen rahatsızlıklarda bu dönem bir rahatlama ve kendinizi daha iyi hissetme modunda olabilirsiniz. Elinizde bitmek üzere olan bir proje varsa büyük bir hızla sonuçlandırabilirsiniz.

11 Mayıs Venüs Başak burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Okült konulara olan merakınız günden güne artarken kendinizi derinden tanımanıza yardımcı olacak kişilerle irtibat kurabilirsiniz. Bu sayede bilinçaltınızın derinliklerinde yatan konuları aydınlığa kavuşturmanız mümkün.

13 Mayıs Venüs Boğa burcundaki Retro Merkür ile kavuşum içerisinde. Eş ya da ortaklarınızdan alacağınız destek bu dönem her zamankinden daha fazla olacak. Yaşadığınız mekânı daha da güzelleştirmek için yeni eşyalar satın alabilir, mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Miras davanız var ve sonuçlanmamışsa bu dönemde pozitif gelişmeler yüzünüzü güldürebilir.

14 Mayıs Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile üçgen açı yapacak. Bu günlerde emlak alım satım işleri ile uğraşabilirsiniz. Değeri yüksek olan bir gayrimenkulü uygun bir fiyata satın almanız söz konusu. Evinizde organizasyonlar yaparak dostlarınızı ağırlamak bu süreçte size oldukça iyi gelecek.

akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

09 Mayıs Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. İkili ilişkiler, ortaklıklar ve evliliğiniz ile ilgili olumlu gelişmeler kapınızda. Bu dönemde beraber olduğunuz kişiye karşı hissettiğiniz duygular artabilir. Partnerinizin ihtiyaçlarını fazlasıyla gözetebilirsiniz. Çocuklarınızla güzel vakit geçireceğiniz günlerdesiniz.

11 Mayıs Venüs Başak burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Sosyalliğinizin artması ile birlikte farklı çevrelerde boy gösterebilirsiniz. Güçlü insanların desteği size fırsatlar sunarken yarınlarınıza ait planlar zihninizde şekillenebilir.

13 Mayıs Venüs Boğa burcundaki Retro Merkür ile kavuşum içerisinde. Mahkemeler ve hukuksal konularla ilgili beklediğiniz haberler olumlu sonuçlanabilir. Daha önceden dargın olduğunuz bir arkadaşınızla aranızdaki bağları tekrar güçlendirebilirsiniz.

14 Mayıs Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile üçgen açı yapacak. Yakın çevre ve akrabalarınızla ilişkilerinizi güçlendirmeniz mümkün. Katılacağınız seminelerde edindiğiniz bilgiler ufkunuzu genişletirken yeni insanlarla da tanışabilirsiniz. Kısa seyahatler gündeminize gelebilir.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

09 Mayıs Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Yoğun çalışmalarınız sebebiyle boş vakitlerinizi daha çok evinizde değerlendirmek isteyebilirsiniz. Ailenizle birlikte olmak her zamankinden daha fazla sizi mutlu edecek.

11 Mayıs Venüs Başak burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Kariyerinizde yükseliş zamanları. Kendinize olan inancınızı yitirmediğiniz ve azimle çalıştığınız sürece başarıyı yakalayacaksınız. Geleceğinize dair planlar yaparak strejik bir ilerleme kaydetmenin önemli olduğunu bilmelisiniz.

13 Mayıs Venüs Boğa burcundaki Retro Merkür ile kavuşum içerisinde. Günlük çalışma stilinize değişiklik getirmek üzere kafa yorabilirsiniz. İş ortamındaki arkadaşlarınızla uyum içerisinde çalışmanız sizi mutlu edecek. Eğer farklı bir iş alanına yönelmek istiyorsanız girişimde bulunma planları yapabilirsiniz.

14 Mayıs Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile üçgen açı yapacak. Çalışmalarınızın karşılığını yavaş yavaş aldığınız bu süreçte kazançlarınızı yatırıma dökmek isteyebilirsiniz. Bu anlamda adım atmadan önce iyice araştırma yapmayı ihmal etmeyin, gerekirse bilirkişilerden destek alın.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

09 Mayıs Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Yakın çevrenizle vakit geçirerek daha iyi hissedeceğiniz günlerdesiniz. Eğitim hayatınızda yapmış olduğunuz çalışmaların karşılığını alacaksınız. Yazılı, sözlü anlaşmalar yapmanız gerekebilir. Bu durumda Merkür Retrosunu göz önüne almanızı öneririm.

11 Mayıs Venüs Başak burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Venüs bu süreçte sosyal çevrenizin hareketleneceğini, birçok davet ve organizasyonda boy göstereceğinizi gösteriyor. Sevgilinizle yurtdışına seyahatler yapabilir ve buralarda yeni ve farklı tecrübeler kazanmaktan büyük keyif alabilirsiniz.

13 Mayıs Venüs Boğa burcundaki Retro Merkür ile kavuşum içerisinde. Aşk hayatınızda da bazı değişikliklerin olması veya yeni biriyle tanışmanız da mümkün görünüyor. Sanatsal faaliyetlerde bulunuyorsanız farklılık yaratacak eserler ortaya koymanız söz konusu olabilir.

14 Mayıs Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile üçgen açı yapacak. Eğlence hayatına daha fazla meyletmeniz nedeniyle bulunduğunuz ortamlar sizi mutlu edebilir. Arkadaş çevrenizden gelen tekliflerle hayatın daha da renklenecek.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

09 Mayıs Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Bu dönemde harcamalarınızı yaparken dikkatli olun. Bu sene finansal konularda sıkışıklık ağustos ayına kadar devam edebilir. Ayağınızı yorganınıza göre uzatmalı, paranızı kontrollü harcamalısınız.

11 Mayıs Venüs Başak burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Manevi anlamda bazı farkındalıklar yaşamanız ve derinleşmeniz söz konusu olabilir. Ortaklaşa yatırımlardan elde edilen kazançlar maddi anlamda rahatlamanıza imkân verecek.

13 Mayıs Venüs Boğa burcundaki Retro Merkür ile kavuşum içerisinde. Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte özellikle yuvanız, aileniz ve ebeveynlerinizle ilgili konuların altını çizecek. Özellikle size ihtiyaç duyan ebeveynlerinize el uzatmak, onların sorunlarını çözmek durumunda kalabilirsiniz. Ailenizle yaşadığınız ortamda hissettiğiniz sükûnet, huzur, güven duyguları sizi sarıp sarmalayacak.

14 Mayıs Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile üçgen açı yapacak. İç dünyanıza çekilerek biraz kendinizle baş başa kalmak ve geliştirmek istediğiniz yönleri düşünmeye zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Meditasyon yaparak ruhunuzu rahatlatabilirsiniz. Fazla özeleştiri yapmaktan kaçının.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

09 Mayıs Venüs Balık burcundaki Neptün ile sekstil açı içerisinde. Eğer bir kitap yazma girişiminiz varsa çalışmalarınıza hız verebilir, bilgilerinizi toparlayarak eserinizi ortaya koyabilirsiniz. Kısa ve keyifli seyahatler yorgun ruhunuzu dinlendirmek için iyi bir fırsat olabilir.

11 Mayıs Venüs Başak burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Eş veya ortaklarınızla dalgalı giden beraberliğiniz bu dönemde biraz sakinleşebilir. Bu fırsatı iyi değerlendirerek fikirlerinizi karşı tarafa mantıklı bir şekilde anlatmayı denemelisiniz.

13 Mayıs Venüs Boğa burcundaki Retro Merkür ile kavuşum içerisinde. Venüs bu süreçte dargın olduğunuz arkadaşlarınızla aranızı düzeltmek üzere bazı girişimlerde bulunabileceğinizi gösteriyor. Özellikle kardeşleriniz, akrabalarınız ve yakın çevrenizle ilgili ilişkilerinizi kontrol altına almak isteyebilirsiniz. Yaşadığınız apartmandaki komşularınızla bazı konuları görüşmek üzere toplantılar yapabilirsiniz.

14 Mayıs Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile üçgen açı yapacak. Sosyalliğinizin artması ile birlikte çeşitli organizasyonlara katılmak üzere bazı planlar yapabilir, çeşitli sergi, gösteri, ve konserlere giderek keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Ayrıca edindiğiniz bilgileri başkaları ile paylaşmak adına bazı seminerler vermeniz de mümkün.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

Linkedin: Jale Muratoğlu