SATÜRN KOVA BURCUNDA BURÇLARA GÖRE ETKİSİ

11999

SATÜRN KOVA BURCUNDA

BURÇLARA GÖRE ETKİSİ

YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE OKUMALISINIZ

KOÇ

Satürn sizin 11. evinizden transit edecek.

Ateş ve hava burçlarında gezegenleri olanlar için destekleyici durumlar söz konusu olacaktır.

Su ve Toprak burçlarında gezegenleri olanlar için zorlayıcı durumlar söz konusu olacaktır.

Etki alanları: Kişisel anlamda atılan yeni adımlar, beden sağlığı, çevre değişikliği.

Geleceğinizi şekillendireceğiniz bu süreçte, hedef belirlerken cevaplarını aramakta zorlandığınız konuları iyice irdelemelisiniz. Endişe duymanız ve karar almada güçlük çekmeniz sizi oldukça kaygılandırabilir. Bunların arasında, iş seçimi, gelecek ile ilgili planlar, gruplar içinde var olma çabası ya da arkadaşlıkların sorgulanması, iş bulamama kaygısı, içinde yaşadığınız toplumun refahı ile ilgili konular olabilir. Çeşitli sorumluluklar sizde korku yaratabilir. Özellikle sabit burçlarda gezegenleri olanlar için yapılanma içinde olduğunuz aşamanın son dönemeçleri. Gitmek istediğiniz noktaya ulaşmanız için yeni yollar keşfetmelisiniz. Satürn sizden ciddiyet ister. “Ne yapmak istiyorsunuz? Bunlar makul ve mantıklı şeyler mi? Hedefleriniz ulaşılabilir mi? Bu noktaya ulaşmak için gerekli donanıma sahip misiniz?” İşte bu soruların cevaplarını kendinize sormalısınız.

İngiliz yazar, Samuel Johnson’un dediği gibi, “Geleceği satın alabilecek tek şey, bu gündür.

BOĞA

Satürn sizin 10.evinizden transit edecek.

Su ve toprak burçlarında gezegenleri olanlar için destekleyici durumlar söz konusu olacaktır.

Ateş ve hava burçlarında gezegenleri olanlar için zorlayıcı durumlar söz konusu olacaktır.

Etki alanları: Kendi imkanlarınız ile para kazanma, maddi anlamda kendinizi güvence altına alma, kendi öz benliğinize değer katma yolları.

Satürn’ün, iki buçuk senelik bu transitinde, iş hayatınızda deneyim kazanmak ve yeteneklerinizi geliştirmek için yapmanız gerekenlerin neler olduğunu size hatırlatacak. Bunun yollarını aramanız için sorumluluk almaktan kaçınmamalı, saygınlık elde etmenin sizde yaratacağı çalışma hırsını düşünerek hareket etmelisiniz. Ancak bu şekilde, kariyerdeki hiyerarşik pozisyonunuzu yükseltebilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken, işe yarar tecrübelerinizi biriktirmeli daha sonra yeteneklerini geliştirip daha üst bir pozisyona geçmenin mücadelesini vermelisiniz. Yaptığınız işte kendinizi sürekli geliştirmeniz ne kadar önemli olduğunu sakın unutmayın. Hangi konularda eksik olduğunuzu tespit etmekle işe başlamalısınız. Bu zaman öyle bir süre ki ciddi kararlar alacak birçok sorumluluğun altında kendinizi savaşırken bulacaksınız.  Sabırlı ve dayanıklı olmalısınız.

Google’ın kurucularından Sergey Brin dediği gibi “Başarılı olmanın tek yolu yüzlerce defa başarısız olmaktır.

İKİZLER

Satürn sizin 9. evinizden transit edecek.

Ateş ve hava burçlarında gezegenleri olanlar için destekleyici durumlar söz konusu olacaktır.

Su ve toprak burçlarında gezegenleri olanlar için zorlayıcı durumlar söz konusu olacaktır.

Etki alanları: Hem iş hem ziyaret amaçlı yurt dışı yolculukları, uzak akrabalar ile alakalı olaylar, felsefe, din, yükseköğrenim.

Bu süre zarfında, yurtdışı bağlantılı, uluslararası yapılan işlerde birtakım sorumlulukların alınması mümkün. Olası gecikmelere ya da problemlere hazır olmalısınız. Hem ziyaret hem de ticaret amaçlı mecburi yolculuklar gündeme gelebilir. Basın, yayın organları ile kontak kurulabilir ya da sosyal medyada daha fazla yer almak durumunda kalabilirsiniz. Ancak bilmelisiniz ki, elinizi taşın altına koyarken disiplinli ve organize olarak hareket etmeniz şart. Ayrıca, kanunlara aykırı yapılacak her türlü işlemden uzak durmalısınız. Eğitim, öğretim hayatında olanlar için ağır ve zorlu sınavlara hazırlanmak, çok çalışmak söz konusu. Bireysel anlamda yapacağınız konferansların yanı sıra, birçok seminerlere katılmanız da mümkün. Kariyerde yükselmek isteyenlerin temel attığı bu 2,5 yıllık süreçte çok çalışmalı ve fırsatları iyi değerlendirmelisiniz. Kimi İkizler, yaşamı sorgulayarak, kendilerine şu soruları sorarken bulabilirler. ’’Hayat yönlendiren güç nedir? İnsan kimdir, nasıl fikir üretir, nasıl davranır, hücreleriyle bedeni arasındaki bağ nasıldır? Cevaplarını bulmanız dileğiyle..

Psikolog Leyla Navaro’nun dediği gibi, “Sorgulamak, bazı gerçekleri görmek, değiştirmek, rahatından vazgeçmek, kişisel ve toplumsal eksikleriyle, hatalarıyla yüzleşmek demektir.

YENGEÇ

Satürn sizin 8. evinizden transit edecek.

Toprak ve su burçlarında gezegenleri olanlar için destekleyici durumlar söz konusu olacaktır.

Ateş ve hava burçlarında gezegenleri olanlar için zorlayıcı durumlar söz konusu olacaktır.

Etki alanları: Miras, eş ya da babanın parası, başkalarının kaynakları, ölüm, cinsellik.

Satürn, 8. evden transit ederken, maddi anlamda kısıtlanan ve sizi borçları ile sıkıntısını dile getiren bir eş karşınıza çıkarabilir. Bunun için yapmanız gereken aslında biraz önlem almak. Öncelikle yapılacak harcamanın ihtiyaçtan mı, yoksa istekten mi olduğuna karar vermek gerekiyor. Gelir ve gider hesabınızı iyi yapmalısınız. Akıllıca davranıp, bir köşede para biriktirmişseniz ne mutlu size. Hızır gibi imdadınıza yetişecektir.  Düşünmeden harcamalarda bulunup, bütçe dengesini tutturamayan biriyseniz şayet sıkıntı yaşamanız söz konusu. Bu süreç zarfında, borç almamak, kredi çekmemek, kredi kartınızı dikkatli harcamak en mantıklısı olacaktır. Kaynaklara güvenerek tükettiğiniz paranızın, ileri de kısıtlamaları da beraberinde getirmesi söz konusu.

Benjamin Franklin’in dediği gibi, ’’Para hiçbir zaman insanı mutlu etmemiştir ve etmeyecektir, doğasında mutluluk yaratan hiçbir şey yoktur. Bir insan ne kadar çok para kazanırsa, o kadar fazlasını isteyecektir.’’

ASLAN

Satürn sizin 7. evinizden transit edecek.

Hava ve Ateş burçlarında gezegenleri olanlar için destekleyici durumlar söz konusu olacaktır.

Su ve Toprak burçlarında gezegenleri olanlar için zorlayıcı durumlar söz konusu olacaktır.

Etki alanları: İkili ilişkiler, ortaklık, anlaşmalar, evlilik, eş, rakipler,adli dava ve mahkemeler

Satürn’ün 2,5 sene sürecek bu transiti, evliliğinizi veya ilişkinizi sorgulamanıza neden olacak. Bu zaman diliminde, kimi Aslanlar ilişkilerini mercek altına alacaklar. Kendi mutluluklarının kalitesinin, aslından eşe endeksli olduğunu keşfedecekler. Eskiden göze batmayan şeylerin artık sizi rahatsız etmesi mümkün. Her evlilikte bazı sorunlar olabilir. Bu gibi durumlarda daha toleranslı davranmak ve eşinizi olduğu gibi kabul etmeniz bir yere kadar önemli. Ancak beraberliğinizde, süregelen bir çatışma içindeyseniz, yaşamınızdaki problemlerin ana kaynağı eşiniz ise artık bu olayı çözmenin vakti geldi demektir. Kendi çabanız ile çözemiyorsanız şayet, profesyonel bir yardım almayı eşinize teklif etmelisiniz. Evlilik terapisine giden ve sorun çözen birçok çiftin hikayelerine tanık oluyoruz. Eşiniz dış odaklı yaşayan biriyse, çevreden gelen dedikoduların etkisinde kalarak sorunların çıkması da söz konusu olabilir. Bunlarla yüzleşmekten çekinmemeli, eşinizin size karşı açık ve net olması için ısrarcı olmaya çalışmalısınız. Bazı Aslanlar, maddi anlamda daralan eşine yardım etmek durumunda kalabilirler. Alma, verme dengesinin değişmesi söz konusu. Ekonomik problemler eşlerin dayanışması ile ortadan kalkacaktır.  Manevi yönden sizi davranışları ile; aşağılayan, alay eden, küçük düşüren, başkaları ile kıyaslayan, hakaret eden, sevgisiz davranan ya da aşırı kıskançlık gösteren partnerinize artık daha fazla müsamaha göstermemelisiniz!

Çinli filozof Konfüçyüs’un, dediği gibi, ’’Eş seçmek kitap seçmeye benzer, iyi tasarlanmış bir kapak ve cilt ilginizi çekebilir, içeriği sağlam olmadıkça sonunu getirmek zordur’’.

BAŞAK

Satürn sizin 6.evinizde transit edecek.

Su ve toprak burçlarında gezegenleri olanlar için destekleyici durumlar söz konusu olacaktır.

Ateş ve hava burçlarında gezegenleri olanlar için zorlayıcı durumlar söz konusu olacaktır.

 

Etki alanları: İş ve çalışma hayatı, astlarınız ile olan ilişkiler, ruhsal ve fiziksel sağlık, evcil hayvanlar, günlük hayat

Satürn, geçmişten şimdiye kadar süregelen tüm hayatınızı gözden geçirmenize neden olacak. Bulunduğunuz iş ortamınızın, arkadaşlarınızın size eskisi kadar keyif vermemesi mümkün. Daha farklı bir hayat istiyorsanız, değişimi göze almalı ve bunun için mücadeleye hazır olmalısınız. Yeter ki, ne istediğinizin farkında olun ve sorumluluğunuzun bilincinde hareket edin.  Çok çalışıp, emek verirseniz ve stratejik davranırsanız hiçbir şey sizin için ulaşılmaz olmayacaktır. Bu yoğun duygusal ya da fiziksel baskı sizi fazlasıyla yorabilir, stresinizi atmanın yollarını bulmalısınız. Yapmak istediğiniz ancak önünüze engel olarak çıkan olaylar, motivasyon eksiliğine neden olabilir. Enerjinizin boşa gittiğini düşünmeniz de mümkün.

söz konusu. Bu gibi durumlarda sürekli ertelediğiniz şeylere evet demeyi bilmelisiniz. Rahatlatıcı ortamlarda zaman geçirmeyi ihmal etmeyin. Mümkün olduğu kadar negatifi üzerinizden atmaya odaklanın. Çocuğunuzla birlikte aktivitelere katılmak, kişisel anlamda gelişmenize vesile olacak kitaplar okumak, spor yapmak ve sağlıklı yiyecekler tüketmek, eşiniz/sevgiliniz/ arkadaşlarınız ile sosyalleşmek, pozitif düşüncelere odaklanmak size moral verecektir. Kendinizi asla izole etmeyin.

Psikanaliz’in kurucusu, Sigmund Freud’un dediği gibi’’ Bedenimizi hasta eden ruhumuzun baskısıdır’’.

TERAZİ

Satürn sizin 5. evinizden transit edecek.

Ateş ve Hava burçlarında gezegenleri olanlar için destekleyici durumlar söz konusu olacaktır.

Su ve toprak burçlarında gezegenleri olanlar için zorlayıcı durumlar söz konusu olacaktır

Etki alanları: Yaratıcılığınızı geliştireceğiniz hobilere yönelme, sanatsal yeteneklerin geliştirilmesi, aşk ve eğlence hayatı, çocuklar, her türlü spekülasyon.

Satürn size yaş aldıkça artan sorumluluklarınızı hatırlatacak. Bu dönemde, sosyal hayattan uzaklaşabilir, ya da olası beraberliklerin yükümlülüğünü ele alabilirsiniz. Ya da biten bir ilişkinin ardından aşkı sorgulayabilirsiniz. Karşınıza çıkan kişiler sizden yaşça büyük ya da olgun tipler olabilir. Hobilerinize yönelmeniz, kişisel yaratıcılığa ve kendini ifade etmeye yönelik çalışmalar yapmanız mümkün. Yeteneklerinizi geliştirmeniz ve organize olmanız için Satürn sizi biraz asosyalleştirebilir. Bu zaman diliminde spekülatif piyasalardan uzak durulmalıdır.

Aileye yeni katılan bir meleğe bakmak durumunda kalabilir, çocuk sahibi olanlar, onun başarılı bir eğitim hayatı olması için çabalayabilirsiniz. Mutlu bir ortamda büyümediyse şayet, onun problemleri ile uğraşabilirsiniz. Sizin şefkatiniz, sevginiz, varsa kardeşlerin desteği onu iyileştirecektir.

Yazar, Michael Marshall’ın dediği gibi ‘‘Çocukların karınlarını ve zihinlerini doyurduğumuz kadar ruhlarını da beslemelisiniz.’’

AKREP

Satürn sizin 4.evinizden transit edecek.

Toprak ve su burçlarında gezegenleri olanlar için destekleyici durumlar söz konusu olacaktır.

Hava ve Ateş burçlarında gezegenleri olanlar için zorlayıcı durumlar söz konusu olacaktır.

Etki alanları: Ev ve yuvaya ait konular, ebeveynler, iç dünyanız, iş alanı

Satürn hem yaş alan büyükleriniz hem de yetişkin olmaya hazırlanan çocuklarınız ve eşinizin sorumluluklarını size hatırlatacak. Ailede kuşaklararası dayanışma mevcut ise buna gönüllü olarak razı olacaksınız. Ancak görev bilincinde hareket edenler biriyseniz, zorlu bir süreç sizi bekliyor olacak. Yaşlanan ebeveynlerinize sahip çıkmayı ihmal etmemelisiniz. Kalan ömürlerini sizinle, aile ortamında geçirmek istediklerini unutmamalısınız. Geçmiş – gelecek arasında köprü olan ebeveynlerinize gereken değeri vermeli, onların tecrübelerinden yararlanmalısınız. Sizi örnek alan çocuklarınızın şahit olduğu bu davranış modeli, ileride size de yansıyacaktır. Bu dönemde ev değişikliği söz konusu olabilir. Korkularınız ile yüzleşmenize neden Satürn’ün isteklerine gönüllü  olmalısınız. Bu süre zarfında sabırlı olmalı, şansınızı çok zorlamamalı depresyon, yorgunluk, istek ve motivasyonun azalması, kendinden şüphe etme duygularından kendinizi sıyırmalısınız.

İrlandalı yazar, Bernard Shaw’ın dediği gibi, “Yaşlanmadan akıllanmayı, çok isterdim.”

YAY

Satürn sizin 3.evinizden transit edecek.

Hava ve Ateş burçlarında gezegenleri olanlar için destekleyici durumlar söz konusu olacaktır.

Su ve Toprak burçlarında gezegenleri olanlar için zorlayıcı durumlar söz konusu olacaktır.

Etki alanları: Yakın çevre, akrabalar, kardeşler, kısa seyahatler, zihinsel aktiviteler ve her türlü iletişim, eğitim, öğretim, yayıncılık, seminerler, sözleşmeler, komşular.

Satürn’ün bu transit geçişi sırasında, yakın çevre ve kardeşler, akrabalar ile alakalı konuları önünüze getirir. Verilen sorumluluklar sizin de omuzlarınıza yüklenmek durumundadır. Yılın farklı dönemlerinde hem iş, hem de ziyaret amaçlı kısa seyahatler yapmanız mümkün. Doğası gereği sorun çıkartan Satürn’ün tüm etkilerini aşağı çekmeye çalışmalısınız.  Trafik kuralları hariç, arabanızı uzun yola hazırlamalı, derin bir uyku almadan yola çıkmamalı, hava durumunu kontrol etmelisiniz. Belli aralıklarla vereceğiniz mola da yolculuğunuzu daha keyifli hale getirecektir. Eğitim hayatında olanlar daha başarılı olmak için Satürn tarafından zorlanacaklar. Verimli bir şekilde ders yapmak için kendinizi programlayın. İş hayatında olanlar, şirketin sunacakları eğitim programlarına katılabilirler. Bu süreçte yapılan anlaşmalarda nelerin altına imza attığınıza dikkat etmelisiniz. Hatta uzman kişiler tarafından inceletin. Teknolojik gelişmeler, cep telefonları, çalıştığınız atmosferin havasızlığı, kalabalık şehir hayatının yarattığı stresten kendinizi korumalısınız. Zihninizde oluşan baskıdan dolayı stresiniz artabilir. Bunun için, temiz havaya çıkmalı, düzenli spor yapmalı, tatile zaman ayırmalı, beslenmeye dikkat etmelisiniz.

Fransız oyun yazarı Jean B. Moliere’nin dediği gibi, “Yalnız yaptıklarımızdan değil, yapmadıklarımızdan da sorumluyuz.”

OĞLAK

Satürn sizin 2. evinizden transit edecek.

Toprak ve su burçlarında gezegenleri olanlar için destekleyici durumlar söz konusu olacaktır.

Ateş ve hava burçlarında gezegenleri olanlar için zorlayıcı durumlar söz konusu olacaktır.

Etki alanları: Kendi imkanlarınız ile para kazanma modeliniz, maddi anlamda kendinizi güvence altına nasıl alırsınız, taşınabilir değerli mallar kendi öz benliğinize değer katma yolları .

Satürn, size yaşamınızı devam ettirmek için para kazanmanın ne kadar önemli olduğunu hatırlatacak. Kazançlarınızı artırmaya yönelik atacağınız adımlarda, aniden çıkan masraflar sizi zorlayabilir. İleriye yönelik yapacağınız her türlü bağlantının bu döneme denk gelmesi de mümkün. Maddiyatın etkisi yadsınamayacak kadar çok ve birçok kapıyı açtığı da aşikâr. Ancak ömrünün yarısından fazlasını bu uğurda para kazanarak geçiren ve yapmak istediklerini erteleyen insanları da unutmamalısınız. Parayla daha yaratıcı etkinlikler sergilemeyi denemelisiniz. Bir yandan yatırım yapmanız gerekse bile diğer bir yandan tasarruf etmelisiniz. Ödünç almanız gereken durumlarda da bütçenizi iyice gözden geçirin.

Roma’lı şair, Horatius dediği gibi, “Para, ya bizim başımızın belası veya bizim hizmetkarımızdır.”

 KOVA

Satürn sizin 1.evinizden transit edecek.

Hava ve Ateş burçlarında gezegenleri olanlar için destekleyici durumlar söz konusu olacaktır.

Toprak ve su burçlarında gezegenleri olanlar için zorlayıcı durumlar söz konusu olacaktır.

Etki alanları: Kişisel anlamda yapacağınız her türlü yeni başlangıçlar, fiziksel sağlık.

Satürn başlangıçları temsil eden 1. evinizden geçecek. Sizin yepyeni ve belki de çok farklı alanlara yönelmenize neden olacak. Hatta bunun için zorlayacak.  Uzun zamandan beri planladığınız projelerinizin artık daha görünür hale gelmesi mümkün. Sesinizin duyabileceği ortamlarda bulunmanız mümkün. Ancak farklı başlangıçlar derken, hayatınızın birdenbire değişmesi anlamına geleceğini düşünmeniz yanlış olacaktır. Hayatınızda ters giden şeylere alışmak yerine onlara bir son vermek te isteyebilirsiniz. Günlük hayatınızdaki küçük şeylerin, minicik ayrıntılarda gizli olduğunu hatırlamalısınız. Bu noktaları keşfetmek ve değiştirmek size bambaşka kapıları açabilir. Bunu sakın unutmayın. Kimi Kovalar, bir sene içinde ulaşmak istedikleri hedeflerini belirlemiş bile olabilirler. Bu dönemin sizi terleteceğini bilmelisiniz, zorlanma, duraklama ve gecikmeler söz konusu. Kendinizi birden fazla işe odaklanmak için zorlamayın.

Fransız yazar, Andre Gide’nin dediği gibi, “İyi bir başlangıç, yarı yarıya başarı demektir.

BALIK

Satürn sizin 12.evinizden transit edecek.

Toprak ve su burçlarında gezegenleri olanlar için destekleyici durumlar söz konusu olacaktır.

Hava ve Ateş burçlarında gezegenleri olanlar için zorlayıcı durumlar söz konusu olacaktır.

Etki alanları: Bilinçdışı ile bağlantı, ruhsal çalışmalar, içe çekilme, izolasyon.

Kendinizi isteksiz, durgun, enerjisi az, bedensel olarak cansız ve hayattan keyif almayan bir ruh halinde hissetmeniz mümkün. Konuşmanızda, hareketlerinizde ve düşüncelerinizde yavaşlama olabilir. Bu dönemi bilinçli bir şekilde atlatmanız önemli. Aksi takdirde depresyona girmeniz kaçınılmaz olacaktır. Zamanınızı sizi meşgul edecek işlere yöneltmelisiniz.  Korkularınızın sizi ele geçirmesine izin vermemeli, onlarla yüzleşmekten çekinmemelisiniz. İçsel anlamda dönüşüp, değişmenin uzun ve zorlu bir süreç olduğunu kabul etmelisiniz. Fiziksel ve psikolojik sağlığınızı olumsuz etkileyen bir diğer sebep, kendinizden hoşnut olmamanız. Bu süreç zarfında, kendi sınırlarınızı belle etmede yetersiz olduğunuzu fark edebilirsiniz. Size zarar vereceğine inandığınız kişilerden, ruhunuzu karartan insanlardan uzak durmalı, vaktinizi bu enerji vampirlerine harcamamalısınız. Bu zaman diliminde, kimi zaman kendinizi çok sert eleştirebilir, içten içe ruhunuzu cezalandırabilirsiniz. Ancak özünüzü sevmeli, hatalarınızdan ders çıkartarak, gönüllü bir şekilde, kendinizi affetmelisiniz.

İrlandalı yazar Oscar Wilde’ın dediği gibi, “Kendini sevmek, ömür boyu sürecek bir aşk hikayesinin başlangıcıdır.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog

Jale Muratoğlu