ALTIN ÇAĞ TEKRARLANACAK MI?

1855

ALTIN ÇAĞ TEKRARLANACAK MI?

MU VE ATLANTİS MEDENİYETLERİ

(GALAKTİK ÇAĞ – YENİ ÇAĞ – KRİSTAL ÇAĞ – ALTIN ÇAĞ – KOVA ÇAĞI)

Ezoterik bilgilere göre, dünyanın kadim zamanlarında (M.Ö. 60.000 yy) Mu ve Atlantis medeniyetleri, ‘‘Galaktik insan’’ (evrensel insan) varlık tipinin olduğu ‘‘Altın çağ’’ denilen dönemi yaşamıştır.

Şu anda içinde bulunduğumuz evrenden çok farklı bir ortamın var olduğu, muazzam güzellikte, birçok hayvan ve bitki örtüsüne sahip, insanların barış ve mutluluk içinde uzun seneler yaşadığı bir dünyadan bahsedilmektedir.

Bu insanlar yarı beden, yarı ruh olarak yaşayan, telepatik güçleri olan ve düşünce gücü ile birçok işi başaran özelliklere muktedirmiş. Hisleri çok kuvvetli, son derece akıllı, yüksek potansiyele ve bilince sahip olmalarının yanı sıra medeniyet olarak ileri seviyede ve üstün bir teknolojidelermiş. Oldukça kıymetli bir dönem olduğu söylenen bu çağın, önümüzdeki zamanlarda tekrardan yaşanacağı tüm dinlerde, birçok medeniyetlerde yazılmaktadır.

Altın çağı anlatan eski uygarlıklardan bahsedersek; Mezopotamya’da, kazılarda çıkan Sümer tabletleri, Enmerkar ve Aratta Ülkesi destanı, Türklerin Ergenekon Destanı, Hindular’da Satya Yuga çağı, Roma mitolojisinde Saturnus dönemi, Mısırlılar Teb Zebi dönemi, Aztek ve Toltek efsanelerinde Batan Güneş çağını sayabiliriz.

Altın çağdan (hakikat ve doğruluk çağı) bahseden kahinleri sayarsak; 16. yüzyılda Fransa’da yaşamış eczacı, kâhin ve astrolog Michel de Nostredame ya da kısaca Nostradamus ve 19. Yüzyılda yaşamış gözleri görmeyen Bulgar kâhin Baba Vanga’yı söyleyebiliriz

Aldous Huxley ne güzel tespit etmiş ‘‘Tarihin en çekici ve esrarengiz tarafı, değişen çağlarla birlikte her şeyin tamamen farklılaşması ama hiçbir şeyin değişmemesidir’’.

Ümit ediyorum ki bu çağa, erdemli yaşamaya çalışan tüm varlıklar şahit olur.

Karma Astrolog

Jale Muratoğlu