Michael Schumacher Harita Analizi

7396

MICHAEL SCHUMACHER HARİTA ANALİZİ

 MİCHAEL SCHUMACHER KISA BİYOGRAFİSİ

 1. Schumacher 3 Ocak 1969’da Almanya’da dünyaya gelmiş ve 7 kez dünya şampiyonu olmuş bir Formula 1 pilotudur. Kendisi dünyanın en başarılı pilotu olarak lanse edilmektedir. Formula 1’de Almanya’ya ilk kez şampiyonluk kazandırmıştır.

Schumacher Formula 1 ‘de yarışmaya 1991 de Jordan takımında başlamış daha sonra Benetton takımıyla 1992 de ilk kez şampiyon olmuştur. 94- 95 yıllarında da şampiyonluğu elinde tutmayı başarmıştır. 1996 yılında Scuderia Ferrari ile kariyerine devam etmiş 2000-2004 yıllarında 5 kez daha birincilik elde etmiştir.

Schumacher bir sezonda en çok yarış kazanan, en hızlı tur atan, en çok pol pozisyonu kazanan, en çok puan alan ünvanlarına sahiptir. En önemli başarılarını zor hava şartlarında elde etmesinden dolayı da “yağmurun kralı” ve “yağmur ustası” gibi isimler kendisine verilmiştir. Yarış sırasında nabzını 80’de tutabilecek kadar soğukkanlı bir yapısı olduğu söylenmektedir.

Schumacher 1999 yılında İngiltere Grand Prix’de kaza yapmış ve bu kazada sağ bacağını kırmıştır. 2006 yılında emekli olmuştur. Schumacher yarış pilotluğu yanında UNESCO elçiliği ve sürücü güvenliği için sözcülük görevlerini üstlenmiştir.

Schumacher 301 yarış, 91 yarış birinciliği, 155 podyum, 68 pol pozisyonu, 7 dünya şampiyonluğu, en çok yarış kazanan pilot, en çok şampiyon olan pilot, bir sezonda en çok araba yarışı kazanan pilot, bir sezonda tüm yarışlarda podyuma çıkan tek pilot, Ferrari’yi ayağa kaldırıp herkesin aklına işleyen pilot olarak kariyerinde bir tarihe imza atmıştır.

Schumacher 29 Aralık 2013 yılında Fransız Alplerinde kayak yaparken bir kaza geçirmiş kafasını bir kayaya çarparak komaya girmiştir. 2014 yılında komadan çıkmış ancak felç kalmıştır. Bu tarihten beri de tedavisi devam etmektedir.

Michael Schumacher evli ve iki çocuk babasıdır.

 1. Schumacher son durumu hakkında…
 • Schumacher’in kaza sırasında kafasında kask taktığı ve hastaneye giderken bilincinin açık olduğu biliniyor.
 • Schumacher kazadan sonra ağır bir beyin travması geçirmiştir. İki yılı aşkın süredir bitkisel hayatta olan Schumacher için bu zamana kadar 16 milyon euro’luk tedavi masrafı yapılmıştır.
 • İsviçre’deki villasında kalan Schumacher’in tedavisini tam 15 kişilik sağlık ekibi sürdürüyor.
 • Gördüğü tedavinin haftalık masrafı 140 bin euro olduğu için servetinin erimeye başladığı, sponsorların artık para vermemesinden dolayı da özel mülklerini satışa çıkardığı belirtiliyor.
 • Schumacher’in konuşamadığı, tekerlekli sandalyeye bağlı olduğu, ancak özel araçlarla hareket ettirildiği ve 45 kiloya düştüğü söyleniyor. Eşi ve çocuklarını tanıdığı ancak sadece gözleri ile konuşabildiği, hafızasında ise problem olduğu yayınlandı. Büyük bir iç depresyonda olan efsanevi pilotun ailesi ile de iletişimine sınırlı olarak izin veriliyor.
 • Forbes dergisi Schumacher’in servetinin 635 milyon euro olduğunu yayınlamıştı.

Michael Schumacher Doğum Haritası Analizi

 • Schumar’in Güneş burcu 12 derece Oğlak burcunda (9.evde) yer almaktadır. Karakter olarak son derece disiplinli, güvenilir, sadık, sağlam ve kontrollüdür. Olgun tavırları ile dikkati çeken bir kişilik sergilemektedir. Almış olduğu sorumlulukları sonuna kadar götürebilen mücadeleci bir yapısı vardır. Bunu da kazandığı başarılarda zaten açıkça görmekteyiz. İdeallerini yerine getiren ve arkasında bir şeyler bırakma arzusunda olan bir yapıdadır. Kendi amaçları dışında topluma da bir değer katma isteği içindedir. 9. ev yurtdışı bağlantılı bir evdir. Dünya çapında ünlü olanların haritalarında Güneş bu konumda yer alır. Kişi hayatı deneyimlerek yaşamaktan keyif alır. Schumacher’in Güneş’inin açılarına bakacak olursak Koç burcunda yer alan Satürn’ün Güneş’ine kare olduğunu görüyoruz. Bu açı amaçlarını yerine getirmek isterken ciddi bir hırs içine girdiğini de gösteriyor. Bu açılar altında doğan kişilere karma gezegeni olan Satürn ciddi bedeller ödetir. Otorite figürleri ile problem yaşayabilir. Kişinin benliğini ifade eden Güneş 12. evdeki ( kontrol dışında gelişen olaylar) Satürn tarafından kısıtlanmış durumda. Yalnızlık ve izolasyon bu açının etkileri olarak açıkça ortada. Natal haritada bir damga gibi bulunan bu açı kişinin sağlıklı ilgili yaşayacağı problemleri gösterdiği gibi, prestij kaybı, gözden düşme gibi sonuçları da getirir.
 • Schumacher’in yükselen burcu Boğa’dır. Yükselen Boğanın somut değerler elde etme arzusu çok yüksektir. Kişi standardını korumak için çok istikrarlı bir şekilde duygusal ve maddi anlamda kendini emniyete almak adına hırslanır. Sabit fikirli, inatçı bir yapısı olması yine başarılarının dayanak noktasıdır. Yaklaşık 3 senedir yaşadığı zorlu süreci toprak elementine sahip Yükselen Boğa’nın verdiği dayanıklılık, sabır ile devam ettirdiği açık. Yükselen burcun yönetici gezegeni olan Venüs 11. evde (gruplar, organizasyonlar ve ekipçe yapılan işler) ve Kova burcunda yer almakta. Kova burcunun ( sıradışılık, isyankarlık, yüksek enerji, özgürlük ihtiyacı) en belirgin mesleklerinden biri pilotluktur. Ve Schumacher yüksek konsantrasyon gerektiren işini çok severek ( Venüsün olduğu alan en çok mutlu olduğumuz yerdir) yapmaktadır. Haritadaki Venüs Neptün karesi de belli bir konuyu aşırı idealize ettiğini ve inanılmaz tutku yaptığını gösteriyor. Venüs Neptün karesi ayrıca narkotikle alakalı bir açı olduğu için son döneminde yaşamış olduğu ameliyatlarda almış olduğu ilaçlara da bir gösterge olabilir.
 • Schumacher’in Ay burcu Yengeç’tir. 3. evde yani kardeşler evinde yer alan Ay, Güneş ile dik açı içerisinde. Bu görünüm kardeşi ile arasında sıkı bir duygusal bağ olduğunu gösterirken aradaki sert açılar büyük bir rekabet içinde olduklarına da işaret ediyor. ( M. Schumacher kendisi 4,5 yaşında kardeşi 3 yaşında iken yarışlarda onun kendisini asla geçemeyeceğini söylüyor) 3. ev burçlar kuşağında yolları da temsil eder. Ay’ın bu konumu Schumacher’in yaptığı iş ile büyük bir uyum gösteriyor. Ay hangi burçta ise duygusal anlamda o konularda kendimizi güvende hissederiz. Bu kadar zengin, ünlü ve popüler bir kişinin uzun soluklu, güzel bir yuva kurması kendisini ailesi içinde bir bütün hissetmesi Ay’ın Yengeçteki konumu nedeniyledir.
 • Schumacher’in Mars’ı Akrepte ve 6. evde. Mars’ın sağlık evinde yer alması son derece manidar. Haritadaki Mars hayatta kalma gücümüze, fiziksel enerjimize ve vücudumuzun savunma sistemine işaret eder. Mars’ın yönetici gezegeni zaten Akrep’tir ve burada son derece güçlüdür. Schumacher’in savaşçı kişiliği, kararlılığı ve sır verip ser vermeyen yapısı ( özel hayatı ile ilgili bilgi vermekten şiddetle kaçınan birisi) ya hep ya hiç mantığı ile hareket etmesi, enerjisini disiplinli bir şekilde ortaya koyması buradan geliyor. Şu anda yaşam mücadelesine yenik düşmemesi ve hayatta kalması da Marsın gücünden kaynaklanıyor.
 • Natal haritadaki Merkür Oğlak burcunda ve 10. evde yer almaktadır. Plütodan destekli Merkür’ün bu konumu son derece mantıklı, analitik bir zihne sahip olduğunu ortaya koyuyor. İletişim, konuşma, organize ve plan yapma yeteneğinin son derece kuvvetli olması ve bunu toplum içerisinde rahatlıkla ortaya koyması mümkün. Merkür Plüto kombinasyonu aynı zamanda kendisine hedefe kitlenme ve konsantrasyon kabiliyeti getiriyor.
 • Haritayı kitleyen en önemli görünümlerden biri ise grand cross dediğimiz açı kalıbının bulunması. Güneş Satürn ile kare yaparken, yengeç burcunda yer alan Ay’a karşıt açı yapıyor. Ay ise Terazi burcunda yer alan Uranüs GAD Jüpiter kavuşumuna sert açı yaparak bu görünümü kuşatıyor. Satürn’de bu üçlüye tepeden dik açı yapıyor. Bu bir haritada olabilecek en zorlu enerjilerden biridir. Ve sonuçları kaçınılmazdır.
 • Haritanın bir diğer dikkat çekici noktası Terazi- Koç burcunda yer alan ay düğümlerinin Uranüs ve Jüpiter ile kavuşum açısıdır. Yaşamdaki anlam arayışının bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji ile perçinlenmesi söz konusudur. Kişide doyumsuzluk hat safhada olabilir. Schumacher’in üst üste kazanma azmi bu doyumsuzluğu ruhunda hissetmesine açıklık getiriyor. Uranüs yıkıcı deneyimler yaşanacağını, beklenmedik ayrılıklar meydana gelebileceğini gösterir.
 • Doğum öncesinde gerçekleşen özellikle güneş tutulmasına ait harita ise ruhumuzun bu dünyaya geldikten sonra göstereceği gelişim ve yapacağı seçimler konusunda bir pencere açar. Bu nedenle bu harita natal haritanın yorumunda son derece önemlidir ve adeta onun üzerine tutulan bir projeksiyondur.

Bu haritayı incelediğimizde Yükselen burcun Yay olduğunu görüyoruz. Bu kişiye maceraperestlik, yeniliğe açıklık, acelecilik, risk almayı seven bir kişilik getirir. Aynı zamanda kişi oldukça fanatik olabilir. Astrolojide 29 dereceler son derece karmik enerjileri içinde barındırır. Retro gibi bir etki gösterir. Analitik ve son derece özel  bir derecedir. 29 derecede  öğrenilememiş üst üste yapılmış hatalar vardır. 29 derecedeki gezegenlerin etkisi bir kat hatta açılarına göre iki kat daha sert olabilir.

Schumacher’in doğum öncesi Güneş Tutulması haritasına baktığımızda tutulmanın 29 derece Başak burcunda olduğunu görürüz. Ve tam bu noktada Uranüs de 29 derecede. Uranüs (ani kaza) ve Plüto’nun (değişim, dönüşüm) bu kavuşuma eşlik etmesi hayatının belirli bir döneminde yaşayacağı ani bir olayla değişim göstereceği ve bu değişiminde sağlığı (Başak) ile ilgili olacağını gösterdiğini söyleyebilirim. Ayrıca Jüpiter’in de Başak burcunda olması kazanın yabancı bir ülkede gerçekleşeceğine ve dünya çapında büyük bir haber olacağına işaret ediyor.

KAÇINILMAZ KADERİN GÖSTERGELERİ

 1. Schumacher Fransız Alplerinde 2013 yılında geçirdiği kaza anını incelemeden önce o yılın tutulmalarına bir göz atmak gerekir. Kazanın yaklaşan çığlıklarını bu tutulmaların göstergelerinde açıkça görmek mümkün.

2013 yılında meydana gelen tutulmalara ve etkilerine baktığımızda;

 • 25 nisan 2013’de 5 derece Akrep burcunda Ay tutulması:

Bu tutulmayı incelediğimizde tutulmanın sağlık evinde gerçekleşmesinin manidar olduğunu görürüz. Satürn’ün bu tutulmaya eşlik etmesi kısıtlanmaları, engellenmeleri ve blokajları beraberinde getireceğini gösteriyor. Oğlak burcundaki Güneş’in transit retro Plüto ile kavuşum yapması ise çok büyük değişim ve dönüşümlerin kapıda olacağına işaret ediyor. Yengeç burcundaki natal Ay ise bu kombinasyonun karşısında sert bir şekilde yer almakta. (Ay sağlık, büyüme, beslenme, refleks konularını temsil ediyor) Bunun yanında Ay düğümlerinin hastaneleri anlatan 12-6 cusp üzerinde hareket etmesi ilerleyen dönemlerde sağlıkla ilgili yaşayacağı sorunlara açıklık getiriyor. İkizler burcundaki Jüpiter’in büyüten enerjisi de köklü değişimler ve yeniden yapılanma üzerine bazı etkiler getirecektir. ( Doğumdan önceki güneş tutulmasındaki Plüto 29 derecede ve son derece karmik pozisyonda)Bu dönemde Schumacher’in ruhsal anlamda çok da rahat olmadığını tahmin ediyorum. Duygusal dalgalanmalar, baskılar yaşaması ve bunlardan derinden etkilenmesi mümkün.

 • 10 Mayıs 2013 de 19 derece Boğa burcunda Güneş tutulması:

Bu tarihte gerçekleşen tutulma kontrolümüzün dışında gerçekleşen olayları gösteren en karanlık evde; yani 12. evde. Bu ev hastaneleri, izolasyonu, acıları, sıkıntıları, tehlikeleri, kayıpları, kapalı yerleri, zorlukları anlatır. Bu arada Retro Satürn Akrep burcunda ve 6. evde (Hastalıklar ve zayıflıklarla özdeşleşen bu ev sağlık sorunlarını da beraberinde getirecektir) yer almaktadır. Natal haritadaki Marsı ile kavuşum yapmak üzere harekete geçmiştir. Bu kavuşum bu ünlü sporcunun oldukça stresli zorlu bir mücadele içine gireceğinin alametidir. Dayanıklılığını test edecek durumlar söz konusudur. Schumacher’in Mars’ı kuvvetli olduğu için bu hastalıklarla savaşacağı açıkça ortadadır.

 • 25 Mayıs 2013’de 4 derece Yay burcunda Ay tutulması:

Transit Neptün’ün baş rolde iken 1-7 aksında meydana gelen Yay burcundaki bu Ay tutulması yine sağlığını tehdit eden olaylara iyaret ediyor. Bu tutulma ayrıca eş ve ortaklarla ilgili yaşayacağı belirsizlikleri, hayal kırıklıklarını, skandalları göstermekte.

 • 19 Ekim 2013’de 25 derece Koç burcunda Ay tutulması:

Bu Ay tutulması 12. evde gerçekleşmekte. (Kişinin dünyadan elini ayağını çekmesi, kendi isteğinin dışında soyutlanması) Tutulma Natal Merkür’e kare yapmakta. Bu durum kişinin zihinsel fonksiyonlarına darbe alacağına işaret edebilir. Bu kombinasyona Jüpiter de eşlik ederek olayları büyütmekte.

 • 03 Kasım 2013’de 11 derece Akrep burcunda Güneş tutulması:

 

 • Son derece ender görünen bu tutulma parçalı olarak başlayıp tam bir tutulma olarak sona ermektedir. 16 derece kuzey saros döngüsünde gerçekleşen bu tutulma Schumacher’in adeta ölüp tekrardan yeni bir oluşumla doğacağını gösteriyor. 6. evde gerçekleşen bu Güneş tutulması (kronik hastalıklar, kötü şans, hastaneler) yoğun travmatik olayların habercisi.

SCHUMACHER’İN KAZA ANININ HARİTA YORUMU

29 Aralık 2013’de Schumacher hayatının büyük bir değişime gireceğini bilmeden Fransız Alplerinde kayak yapıyordu. Saat 11:07’de gerçekleşecek olan kaza onu tüm sevdiklerinden alıp koparacak artık dünyanın bir numaralı sporcusu ünvanını da beraberinde alıp götürecekti.

Kaza anının haritasına baktığımızda:

 

 • Haritadaki transit Güneş, Merkür, Plüto ve Venüs natal Güneş ile kavuşum yapmış. Yengeç’teki Jüpiter Terazi’deki Mars Koç’taki Uranüs ise bu kombinasyonu adeta kitlemiş vaziyette. (Diğer gezegen kombinasyonlarını tutulmalarda zaten anlattım)Mars’ın tetikleyici enerjisi ile Jüpiter’in ölçüsüz, riskli enerjisi birleşerek ani gelişen bu kazanın meydana gelmesine neden olmuştur. Koç burcundaki Uranüs nataldaki Ay düğümünden gelmektedir. Ve Koç kafayı temsil etmektedir. Kazanın kafa yaralanması ile gerçekleşeceğine bir göstergedir.
 • Boğa Akrep kaspında hareket eden ay düğümlerinin Mars ile kavuşumu hayatta kalma mücadelesini veren Schumacher’in geri kala hayatındaki zorlu dönemin başladığına işaret ediyor.

Astroloji ile ilgilenenler bilirler. Harita analizi dipsiz derin bir kuyu gibidir. Ben sadece Astrolojiyi öğrenmek ve bu konuda bilgi edinmek isteyenlere bilgi vermek amacı ile bu kadarını analiz etmeyi uygun gördüm.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Karma Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

www.astrologjalemuratoglu.com;  info@astrologjalemuratoglu.com

facebook: https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

twitter: @JaleMuratoglu

linkedin:Jale Muratoğlu

 

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.