Marilyn Manson Harita Analizi

7813

MARILYN MANSON DOĞUM HARİTA ANALİZİ

 

 

 

 

Marilyn Manson Kısa Biyografisi

Marilyn Manson ( Gerçek adı Brian Warner), 5 Ocak 1969 yılında Canton Ohio’da dünyaya geldi. Son derece dindar bir çevrede büyüyen Brian 8 yaşında iken komşusunun tacizine uğradı. Bunun yanında yaşadığı yerdeki diğer çocuklardan da sürekli dayak yiyordu. Ailesi Birian’ın durumuna çözüm getirmek amacı ile onu bir katolik okuluna kaydettirdiler. Bu durum çevresinin ona olan nefretini arttırdı. Brian’ın dedesi de sapkın biriydi. Brian içinde hissettiği kin ve öfkeyi müzik yoluyla dışarı atmayı seçti.

Marilyn Manson bir konuşmasında içinde olduğu bu durumu şu şekilde açıklıyor:

“Eğer o zaman müziği keşfetmeseydim şimdiki dururumum çok daha farklı olurdu ve büyük ihtimalle çok daha karanlık. Jeffrey Damher ve Richard Ramirez gibi seri katillerin yaşamlarını okudum ve onları anlayabiliyorum. Onların nereden geldiklerini ve ne yaşadıklarını anlıyorum ve aramızdaki fark benim bir dereceye kadar kendimi ifade edecek bir çıkış yolu bulmuş olmamdan başka birşey değil. Onlar bunu yapamadılar. Belki de yaptığımız tek şey bir yardım ve ilgi çağrısıdır yalnızca, tek fark ise bu çağrının aldığı biçim.”

Marilyn Manson hakkında bilinmeyen gerçekler

 • Brian Hugh Warner, sahnede kullandığı Marilyn Manson adını Amerikan sinemasının seks sembolü Marilyn Monroe ile Amerikan toplumunun sapkınlık idolu Charles Manson’ın birleşiminden almıştır. Charles Manson, Brian’ın doğduğu yılda tarikat üyelerini cinayete teşvik ettiği gerekçesiyle ölüm cezası almış sonrasında da idam cezasının kaldırılması ile cezası müebbete çevrilmişti.
 • Çocukluğu sırasında birçok kez komşusunun cinsel tacizine uğrayan Manson’ın bu durumu sonunda olanları ağlayarak annesine anlatmasıyla son buldu. Fakat Manson’un küçüklüğünde yaşadığı travmalar bu kadarla da sınırlı kalmıyor. Brian’ın dedesinin seks oyuncakları olması ve zoofili (hayvanlarla cinsel ilişki eğilimi) merakı da ne kadar sapkın bir ortamda olduğu gösteriyor.
 • Manson Alternatif rock soundundaki 1998 tarihli “Mechanical Animals” albümü kapağındaki cinsiyeti belirsiz resimle dikkatleri üzerine topladı.
 • Evinde takma uzuvlar ve takma gözler gibi garip tıbbi protez malzemeleri biriktirmeye meraklı sanatçının bir de metalden eski beslenme çantası koleksiyonu bulunuyor.
 • “The Marilyn Manson Look” ismiyle satılan bir kontakt lens serisi bulunan Marilyn Manson boş zamanlarında resim yapmayı seviyor.
 • Manson’ın bir Çinli kız çocuğu iskeleti ve insan derisinden yapılmış maskeler satın aldığını söyleniyor. Sanatçı iddialara göre dondurulmuş hayvanların yanı sıra Nazi dönemine ait koleksiyon objeleri de satın alıyor.
 • Her bir grup üyesinin adı aslında ikonik bir kadın seks sembolünün ilk adını ve ikonik bir kitle katilinin veya seri katilin soyadını birleştirerek oluşturuldu. Son yıllarda, grubun yeni üyeleri bu formülden uzaklaşmış ve kendi adlarını kullanmışlardır.
 • Konserler sırasında azan grup elemanları şimdiye kadar Ginger’ın kafasında bir mikrofon ve elinde bir gitar kırıp sağ diz bağlarını kopardıktan sonra kimsi felce yol açacak şekilde iki diskini kaydırdılar.
 • Seks, uyuşturucu ve şiddet içerikli provokatif şarkı sözleriyle din adamlarını ve politikacıları kızdıran Marilyn Manson boşanmasıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.
 • Katolik dünyasının merkezi olan Vatikan’ı bünyesinde bulunduran İtalya’nın, Manson gibi sahnede İncil yırtan, şeytana dua eden ve şarkılarında şiddeti savunan bir şarkıcıyı istememesinin çok doğal olduğunu savunanlar şimdilik çoğunlukta bulunuyor.

Marilyn Manson Doğum Haritası Analizi

 • Satürn yönetimindeki ( kötümserlik, korkular, endişeler, depresyon, aşırılıklar) Oğlak burcundaki Güneş Koç burcundaki Satürn’den kare almakta. (Güneş Satürn karesi var) Bu açı kişiye kendini yetersiz görme, özgüveni eksikliği ve içte korkaklık verir. Bu yerleşim aynı zamanda  sert bir mizacı da gösteriyor. Güneş Satürn karesi baba, dede ya da otorite figürleri ile yaşadığı zorlukları da anlatmakta.
 • Manson’un fiziksel görüntüsüne baktığımızda duygusallıktan uzak, soğuk, donuk ve katı olduğunu görürüz.
 • Toplumun büyük bir kesiminin aykırı olarak bahsettiği M. Manson yaptığı şovlarını, kliplerini ve müziğini büyük bir sorumluluk hissi ile yapıyor olmalı. ( işkolik, ele aldığı projeleri büyü bir ciddiyetle yerine getiriyor). Sanki burada bilinçli tercih edilmiş bir sapkınlık görüntüsü var gibi.
 • Manson’un yükselen burcu Aslan. Ay burcunun Aslan da ve 1. evde yer alması ( kişilik evi, genel ruh hali, dış görünüşü, yaşam enerjisi) Manson’ın toplum önünde olmaktan kendini teşhir etmekten hoşlanan yapısını anlatmakta. Sanatsal konularda yeteneklerini göstermeyi seven bir yapısı var. Ay hangi evde ise kişinin beslendiği alan o ev konuları ile alakalıdır. Manson’ında tamamıyla kendine odaklı olunmasından besleniyor, mutluluğu ve doyumu gösterişli olmakta, dikkat çekmekte ve ön planda olmakta buluyor. Manson özel hayatını deşifre ederek yaşamayı severken olaylara damga vuran yapısı ile tanınma beğenilme içgüdüsünde hareket ediyor. Övgü ve alkış almaktan büyük haz duyuyor. Bu arada gösterişi seven kişiliği Aslan’ın inatçı ve gururlu yapısı ile de harmanlanıyor. Kendini ortaya koyarken de oldukça başarılı bir çizgi tutturmuş. Son derece dinamik, motive, kendinden emin. Yapmış olduğu şovlarla eğlence dünyasına damga vurmuş hatta binlerce kişiyi arkasından sürükleme başarısını elde etmiş.
 • Cesaret ve girişim gezegeni Mars’ın son derece kuvvetli olduğu akrep burcundaki yerleşimi yine M. Manson’un azmini, hedefe odaklanarak hareket ettiğini ve ele aldığı işini sonuna kadar bırakmadığını gösteriyor. Kendinden emin, cesur, disiplinli, ya hep ya hiç mantığında olan bir sanatçı. Mars akrepte cinsel açıdan büyük bir güç verir.
 • Haritadaki Mars Merkür karesi tartışmacı, tahrik edici, gergin, isterik, sinirlendiği zaman mantıksızca davranan, fikirlere baskı yapan, keskin dile sahip olduğunu açıklıyor.
 • Merkür’ün Kova burcundaki görünümü ise oldukça enteresan. Uranüs’ün (anormal, aykırı, düzensiz, geleneklere uymayan, radikal) bir alt skalası olarak bilinen Merkür burada yeni, farklı, orijinal sıradışı şeylere ilgi duyan bir zihni olduğunu gösteriyor. İnatçı sabit enerjilerin etkisi altında olması almış olduğu kararlarda kendi bildiğini sonuna kadar uygulamasına, onun yıllar yılı hem işinde hem de görüntüsündeki istikrara açıklama getiriyor.
 • Sıradışı düşünceleri diğer insanları şaşırtabilecek nitelikte aynı zamanda bunlar son derece orijinal fikirler.
 • Venüs’ün 8. evde olması hayatında cinsellik temasının son derece önemli olduğuna ve yaşamında çok kadının yer aldığına işaret ediyor. Manson mutluluğu bu şekilde elde edeceğine inanıyor olmalı. Sanatçının birlikte olduğu sevgilileri ve  eski eşinin de (Dita von Teese) cinselliğini ortaya fazlasıyla koyan kişiler olması da çok manidar. Bunun yanında venüsün 8. evdeki görünümü cinsel objelere düşkünlük duyabileceğine işaret etmekte. Bu ev ayrıca ölüm ile alakalı olduğu için kliplerinde genellikle korkutucu, ürkütücü, karanlık temaların yer alması ve yine cinselliğin ön planda olması bu enerjilerin etkisi altında olduğunu anlatıyor.
 • Venüs’ün balıktaki konumu romantik,duygusal, hassas, derin hisler besleyen kadınları beğendiğini ve kendisine çektiğini gösterir. Manson’un sanatsal kabiliyetlerinin yüksek olması da Venüs Balık ile alakalı. Kendisi şiir yazıp resim de yapıyor. Ayrıca bu insanların fantazi dünyası zengin olduğu gibi yaratıcılığı ve vizyonu ( Merkür Kova ile de birleşerek) da inanılmaz geniştir.
 • Marsın Venüs ile üçgen açısına gelince; cinselliği ve libidoyu temsil eden bu iki gezegenin arasındaki uyumlu açı çok güçlü duygusal ve cinsel ihtiyaçları olduğunu göstermekte. Arzuları yüksek, çok ısrarcı, karşısındaki manüple edebilen, fiziksel çekime önem veren bir yapı mevcut. Günlük hayatında son derece samimi ve sıcak ilişkiler kuruyor ve sevgisini gösteriyor olmalı. Bu enerjiler ayrıca dans, yaratıcılık, şov, sanat ve müziğe olan yatkınlığının kolay bir şekilde açığa vurumuna işaret ediyor.
 • Koç burcunun ikinci dekanında yer alan Satürn haritada kişinin hayat felsefesini, Tanrı inancını anlatan 9. evde yer almakta. Satürn 9. evde şu temalara işaret eder: Kişinin kendi hayat felsefesine uygun olmayan dini, ahlaki, felsefi her türlü görüşe karşı bir inanç benimsemesi halinde hayatında ciddi kaoslar, fanatizm, yaptırımlar hatta hiçlik duygusu gelişebilir. Kişi aslında içindeki iç sese yönelerek inançlı bir yol tercih edebilir. Bunun sonucunda da son derece sağlam ve kolay kolay yıkılmayan bir yapı elde eder.  Fakat kişi bu iç sesi değerlendiremezse tamamen inançsız bir yapıya sürüklenerek güvensiz bir tavır geliştirir. Manson’un küçükken ağır bir katolik okuluna gitmesi ve çevresinden zulüm görmesi üzerinde büyük bir travma yaratmış olmalı. Bunun sonucunda da dinsel inancını geliştirecek bir yöne gitmek yerine tam tersi bir istikamete yönelmesi, iç dünyasını aydınlatacağı yerde inançsızlığı tercih ettiğine işaret ediyor olmalı.
 • Haritadaki Venüs Neptün karesi son derece dikkat çekici. Bu enerjilerin açılımında kişi duygusal anlamda karmaşık, etki altında kalan, bırakmaya ve çözülmeye meyilli, eşcinselliğe ve uyuşturucuya eğilim gösterebilen bir kişilikte olabilir. Büyük skandallara (Manson’ın sahnede İncil’i yırtması) imza atabilir. Pornografiye düşkünlük de söz konusu olabilir.
 • Haritada dikkat çekici noktalardan bir tanesi de Gad’nün Terazi burcunda Uranüs ve Jüpiter ile kavuşum halinde olması ve 29 derece balıktaki kironununda (8. evdeki) buna karşıt açı yapması.(Gad’nün Terazi olması her an dengelenmesi gereken bir kişilik olduğuna işaret ediyor olmalı. ) Plüto ise bu noktaya son derece yakın durmakta. Gad kişinin geçmiş hayattan bu hayata getirmiş olduğu becerileri anlatır. Gad ile Uranüs’ün kavuşumu sıradışı akımları genç yaşta yaratan sanatçıların haritalarında görülür. Bu enerjiler bireye renkli bir kişilik verirken radikal değişimler ve kendi kontrolünün dışında yaşanacak olaylara da işaret eder. Ancak bilinmelidir ki kişi ne olursa olsun toplumun normlarına ve etik değerlerine ters düşecek aykırı olaylar ve çılgın fikirler sergileyecektir. Mizacında asabiyet, gerginlik ve çevreye uyum sağlayamama gibi özellikler mevcuttur. Ve bunlar spontan bir şekilde tabiatında vardır ve dışarı yansır. Aldıkları eleştiriler arasında toplum düzerini proveke etmek vardır. Ayrıca Gad Jüpiter kavuşumu bu Uranüsyen kişiliğin tüm yaptıklarını kat kata büyüterek abartılı bir şekilde ortaya koymasını da açıklık getirir. Manson’ın sınırları zorlayan hatta sınırsız davranışları, görünümü, klipleri ve doyumsuzca daha fazlasını ifşa etmesi bu etkiler altında kaçınılmaz. Kendisi bunu doğal bir içgüdü ile yapıyor. Plütonun gad’ne çok yakın bir yerde yer alması kolay kolay tatmin olmayan ve daha fazlasını ifşa etmek adına baskı yapan, kontrolsüz ve şiddet eğilimli biri olduğunu gösteriyor. Cinsel içerikli tecrübelerle özdeşleştirilen Plüton’un bu enerjisi Manson’ın haritasında açıkça görülüyor.
 • Marilyn Manson’ın haritasındaki sabit yıldızlara göz atacak olursak en dikkat çekicisi 8. evde (en karanlık ev ölüm evi) yer alan 29 derecede ( 29 derece analitik bir noktadır. Akrep enerjisini değişim dönüşüm ölüm kalım temalarını içinde barındırır. Karmik bir enerjidir, zorlayıcıdır) balıktaki Kiron ile kavuşum halindeki Scheat sabit yıldızıdır. Bu yıldız cinayetlerle ve suça meyille ilişkilendirilir. (Manson’ın kendisi eğer müziği seçmeseydi cinayete meyil gösterebileceğini ifade ediyor) Plüto gibi malefik bir gezegen ile karşıt açı içinde olması bu kişinin cinsel tuhaf eğilimlerine, kendine eziyet ettirmekden hoşlanmasına, fiziksel eziyetten zevk almasına, mazoşistliğine işaret ediyor olabilir. Sheat yıldızının doğum haritasında varlığı kişiye yüksek derecede sanat, şiir, müzik alanlarında yetenek ve başarı getirebilir. Manson’ın haritasında olduğu gibi Scheat doğum haritasında olumsuz açılar aldığında paronaya, şizofreni, manik depresif, otizm, sadizm gibi hastalıklar baş gösterebilir. Kişi büyük üzüntüler hissederek bu durumundan toplumu suçlayıcı bir tavır içine girebilir.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Karma Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

www.astrologjalemuratoglu.com;  info@astrologjalemuratoglu.com

facebook: https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

twitter: @JaleMuratoglu

linkedin:Jale Muratoğlu

 

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.