AY DÜĞÜMLERİ İKİZLER-YAY AKSINDA

11969

5 MAYIS 2020’DEN – 18 OCAK 2022 ‘YE KADAR


AY DÜĞÜMLERİNİN BURÇ DEĞİŞTİRMESİ HAYATIMIZA NELER GETİRİYOR? NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

ÖZELLİKLE MERKÜR’ÜN VE JÜPİTERİN GERİYE DOĞRU HAREKET ETTİĞİ ZAMANLARI DİKKATE ALMALISINIZ.

-MERAKINIZI YETERİ KADAR BESLEYEBİLİYOR MUSUNUZ?

Güney Ay Düğümü, doğuştan getirdiğimiz, zaaflarımız, yeteneklerimiz, yaşam şeklimiz ve alışkanlıklarımızdır. Kuzey Ay Düğümü ise bu hayatta gitmemiz gereken, yeni öğretilerle sınanacağımız, kendimizi geliştireceğimiz yoldur. Eğer her iki burcun temsil ettiği konularda denge kurabilirsek sınavı başarı ile tamamlanır. Tutulmalar hem bireysel hem de kolektif karmalarımızla yüzleşmelerimizi sağlar. Bu zamanlar her birey için ayrı hayat olaylarıdır ve kişiye özeldir. Eğer başımıza gelen ve yüzleşmek durumunda kaldığımız olaylarda, cesaret gösterip doğru hareket edemezsek bir spiralin aşağı kayması benzerliğinde ruhta da derin kayıplar oluşacak, bir sonraki derslerin daha ağırlaşarak karşımıza çıkmasına neden olacaktır.

İkizler burcunun bulunduğu evin yönetici gezegeni Merkür, doğum haritanızda olumlu etkiler altındaysa nispeten daha hafif atlatılan bir süreç olacak. Bu enerjiler altında, yeni fırsatlar peşinde koşmaya özen göstermelisiniz. Ancak kimi zaman, değişken burca giren Merkür, yapısı sebebiyle dikkatinizi bir alana toplamakta, yönümüzü bulmakta zorlanmanıza sebep olabilir. Araştırma gerektiren çalışmalar sizi kasabilir. Tabi doğum haritanızda Merkür zararlı konumdaysa. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi, kuzey ay düğümünün temsil ettiği konulara her bireyin gitmesi gerekir. Ve bu konular kişinin kendi haritasında gizlidir. Bu özel alandaki mevzular sizin yeni, denenmemiş alanlarınız olması muhtemel.  Bundan dolayı, geçmişte plan olarak tasarlanan, zamansızlıktan ya da cesaretsizlikten gerçekleştiremediğiniz bir projeniz varsa, şimdi tam hayatınıza sokma vakti! Bu süreç zarfında, yeni bakış açılarına entegre olmaya gayret etmelisiniz. Dogmatik ya da septik, her iki fikri savunanlarda, sorgulamayı ihmal etmemeliler.

Özellikle Merkür’ün geriye doğru hareket ettiği zamanları iyi gözlemlemelisiniz. Hayatınıza giren kişilerden tutunda, alacağınız yeni şeylere kadar her şeyi dikkate alın.

Merkür, 2020 yılı boyunca 3 kez Retro olacak;

  • 16 Şubat ile 11 Mart tarihleri arası Merkür Balık burcunda geri hareket edecek.
  • 17 Haziran ile 13 Temmuz tarihleri arası Merkür Yengeç burcunda geri hareket edecek.
  • 12 Ekim ile 5 Kasım tarihleri arası Merkür Akrep burcunda geri hareket edecek.

Mayıs ayında güney ay düğümü, Yay burcuna ilerleyecek. Bu enerji bırakmanız gereken noktaları anlatır.  Uyumlu olmayan enerjiden ayrılmalı ve başka bir frekansa ayarlamanızı ister. Yönetici gezegeni Jüpiter, haritanızda güçlü açılar altındaysa bu dönem, etik, ahlak ve değerler üzerinde önemli deneyimler yaşayacaksınız. Jüpiter gezegeni genişlemeyi, büyümeyi anlatır. Bu süre zarfında, Jüpiter hayatınıza daha fazla anlam katma, varoluşun kavramını sorgulatmak üzere size danışmanlık yapacak. Kendinize uygun, ihtiyacınız olan tutarlı ve işlevsel bir anlam oluşturabilme adına, sistemi soruşturmaya sizi zorunlu bırakacak. Kimileri erken yaşlarda ve çok derinlerde kök salmış felsefelerle büyümüş olsa da bu inanç sorgulamaları yaşamlarının her bölümünü yayılacak.  Hayatınızın değer kazanması ve dünya insanı olmanız için tüm değerlerinizi tekrardan gözden geçirmeniz şart. Tabi farkındalık sahibiyseniz.

2020’de Jüpiter Oğlak burcunda transit ederken, Plüton ve Satürn ile birlikte, sorunların en altına inerek, keşfetmenize, yüzleşmenize ve başa çıkmanıza neden olacak.

Özellikle Jüpiter’in geriye doğru hareket ettiği zamanları iyi gözlemlemelisiniz. Hayatınıza giren kişilerden tutunda, alacağınız yeni şeylere kadar her şeyi dikkate alın.

  • 13 Mayıs ile 14 Eylül tarihleri arası Oğlak burcunda geri hareket edecek.

5 Mayıs 2020 – 18 Ocak 2022 ‘ye kadar ay düğümleri ikizler-yay aksında transit edecek. Yaklaşık 1,5 yıl sürecek bir dönem başlıyor. Bu yeni zaman diliminde, özellikle değişken burçlardan başak ve balıkta gezegenleri olanlar, kadersel değişimler yaşayacak. Etkisi uzun yıllara yayılan bu transit, sabrınızı test edecek ve sınayacak.

12 burçtan oluşan Zodyak kuşağında, ay düğümleri her 18 yılda bir aynı noktasına geri döner. Sistematik bir durumdur, yepyeni bir deneyim alanı yaratır. Şimdi durun ve bir düşünün. Ve o tarihlere bir gidin. Benzer olaylar neler olabilir? O dönemde kimlerle arkadaştınız, bir düşünün? Belki borç verdiniz ya da aldınız, kimler sizin için fedakârlık yaptı vs. Şimdi enerjinin dengelenmesi için ne ekersen onu biçersin mantığından hareket etmeniz önemli. İyilik ekenler olumlu, kötülük edenler olumsuz olaylarla yüzleşmek durumunda kalacak.

Geçmiş yıllara baktığımızda,

17 Nisan 1927- 28 Aralık 1928,

14 Aralık 1945 -2 Ağustos 1947,

26 Ağustos 1964- 19 Şubat 1966,

17 Mart 1983- 11 Eylül 1984 ve gelecek bir sonraki ay düğümlerinin ikizler- yay aksındaki tarihinin 11 Ağustos 2040- 3 Şubat 2042’de gerçekleşeceğini görürüz.

5 Mayıs 2020- 18 Ocak 2022 tarihleri​​ arasında ay düğümlerinin ikizler- yay aksında transit edeceği süreçte, 20 Aralık 2020’de, Kova burcunda kavuşum yapacak Satürn ve Jüpiter’in desteği nispeten destekleyici olacak. Ancak, şu anda son derece sert olan gökyüzü gezegen transitlerinin etkisini maalesef yumuşatmayacak.

14 Aralık 2020’de Yay burcunun 24 °’de, bir Güneş Tutulması gerçekleşecek. Yılın sonunda gerçekleşen bu güçlü yeni ay enerjisi ile kendinize bir söz verin. Hayatınızda işe yaramayan, alt düzeyde yer alan tüm inançlarınızı, yeni bir vizyona entegre ederek, harmanlamaya niyet edin. Bol şans 🙂

İngiliz edebiyatının hiciv ustası Jonathan Swift’in dediği gibi

’’Vizyon görülemez olan şeyleri görebilme sanatıdır’’.

AY DÜĞÜMLERİ, TUTULMALARI OLUŞTURUR. 2020’DE İKİZLER/YAY AKSINDA 3 GÜNEŞ TUTULMASI OLACAK.

2020 Güneş Tutulmaları

21 Haziran 2020 Güneş Tutulması 0° Yengeç Burcu

14 Aralık 2020 Güneş Tutulması 23° Yay burcu

2020 Ay Tutulmaları

10 Ocak 2020 Ay Tutulması 19°Yengeç Burcu

05 Haziran 2020 Ay Tutulması 15° Yay burcu

05 Temmuz 2020 Ay Tutulması 13°Oğlak Burcu

30 Kasım 2020 Ay Tutulması 8° İkizler Burcu

 

Ay düğümleri nedir? Öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın!

http://astrologjalemuratoglu.com/gezegenler/astrolojide-ay/ay-      dugumleri/guney-ve-kuzey-ay-dugumunuzu-ogrenin/

  • Güney ve Kuzey Ay düğümünün anlamı nedir? Öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın!

       http://astrologjalemuratoglu.com/gezegenler/astrolojide-ay/ay-dugumleri/guney-ve-kuzey-ay-dugumu-nedir/

 

  • Güney Ay düğümüne göre ruhun gitmesi gereken yol nedir? Öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın!

http://astrologjalemuratoglu.com/gezegenler/astrolojide-ay/ay-dugumleri/guney-ay-dugumune-gore-ruhunuzu-egitin/

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog

Jale Muratoğlu