BÜYÜK DÖNÜŞÜM (2020-2030)

226

BÜYÜK DÖNÜŞÜM (2020-2030)

TOPLUMSAL İNOVASYON

2030 YILININ BAŞLANGIÇ ZAMANLARI.

DAHA İŞİN BAŞINDAYIZ…

2020 yılında, üç büyük gezegen özel kavuşumları ile yeni bir döngünün başlamasına neden olacak. Toplumsal olarak bakıldığında bir sıfırlama olarak nitelendireceğimiz bu süreç, önümüzdeki on yıl boyunca meydana gelecek olan “Büyük Dönüşüm’’ olarak tarihe damgasını vuracak.

Her toplumun ilim, şuur, hürriyet ve insancıl yapıları farklıdır. Toplumsal olarak sıfırlama derken, “İlerlemenin, gerilemenin ya da gelişiminde bir değiş olduğunu unutmamalıyız!”

İnsanlık için çok önemli olan bu yeni evrimsel enerjiye uyumlanmak her toplumun ve bireyin kendi bilinç seviyesinde olacaktır.

Bir gaz devi olan ve çok yüksek bir manyetik alanına sahip olan en büyük birinci gezegen Jüpiter, Plüton ile birlikte Oğlak’ta bir güç odağı oluşturacak. Ve bu enerji gerçekte neyin önemli olduğunu keşfetmek için durumun köklerini kazıyarak büyümenin derinleşmesini sağlayacak.

Hayatta başarılı olmanın kaynağı, hırslı olmaktır. Ve bu aslında tüm insanlık için zorunlu bir erdemliliktir. Ancak, hırsın madalyonun iki farklı yüzü gibi olduğunu unutmamalıyız. Amacınız, yapıcı mı, yıkıcımı? Takıntılı veya bencil mi? Her iki hâlde de güce ihtiyaç duyulacaktır. Hedefleriniz takdir ediliyorsa, tutkunuz olumludur. Yok eğer yeriliyorsanız, o zaman bir kusur işliyorsunuz demektir. Kişiyi konfor alanınızdan çıkararak daha fazlasını yapmaya zorlayan bu istek çok ince bir çizgi ile ayrılmıştır. Bu da kişinin sahip olduğu bilinç seviyesidir. Bilinçaltında yatan ve zihin tarafından yönlendirilen her düşüncenin kalitesi, işte bu süreçte ortaya çıkacaktır. Eğer, akıl sığ ve gelişmemiş ise, etik ve ahlak kurallara uymakta zorlanılacaktır. Bu kombinasyon olumsuz anlamda kişiye, açgözlülük, sınırsız arzu, başarı için her şey mubahtır eylemini beraberinde getirecektir. Saplantılı bir şekilde, körü körüne tutkularına esiri olanlar, dipsiz bir çukurun içine düşeceklerini bilmeliler. Elde olanla yetinmemek, tatminsizlik, sahip olduklarını yeterli görmemek bu açının yaratacağı en büyük negatif efekttir.

Provoke eden güdüleri kontrol edip, duygularıyla mücadele edenler ise büyük bir yükselişe geçecekler. Yaşanılan zorluklar veya krizler, hayatta neyin geliştirilmesi gerektiğini, nelerin kökten bırakılması gerektiğini sorgulatacak.

 

Bu enerjiyi kontrol eden, yavaşlatan ve istikrarlı hareket etmesine yardımcı olacak Satürn, Jüpiter’in potansiyelinde mevcut olan büyüme, abartı ve genişleme fazlalığını daha stabil hale getirecek.

2020 yılı, en büyük ikinci gezegen olan Satürn ve cüce gezegen Plüton arasındaki kavuşumla başlamıştı, Aralık’ta ise Satürn ve Jüpiter arasındaki kavuşumla sona erecek. Ve hepsi bir arada yeni döngüye şekil vererek ilerleyecek.

Meksikalı ressam Frida Kahlo’nun dediği gibi “HİÇBİR ŞEY MUTLAK DEĞİLDİR. HER ŞEY DEĞİŞİR, HER ŞEY HAREKET EDER, HER ŞEY DÖNER, HER ŞEY UÇAR VE GİDER.”

Değişime ayak uydurabilmek dileğiyle.

 

Aşağıda sıraladığım kavuşumlarda, meydana gelecek her yeni ay, dolunay, tutulma ve gezegen transitlerini takip ederseniz şayet, hayatınızda meydana gelecek olayların gerçekliğine de şahit olursunuz.

  • Satürn Plüton Kavuşumu, her burçta ortalama 34 senede bir gerçekleşir. Geçmiş döneme baktığımızda, Oğlak burcunda kavuşum yaklaşık 500 sene önce meydana gelmiştir. 34 yıllık yeni bir döngünün başlangıcı, 10 Ocak 2020’de Oğlak burcundaki Satürn-Plüton kavuşumu olarak gerçekleşti. (Kasım 2019 yılında başlayan Satürn-Plüton kavuşumu, Şubat-Temmuz-Aralık 2020 arasında göstermeye devam edecek.)
  • 12,5 yıllık döngünün başlangıcı, 31 Temmuz 2020’de Oğlak burcundaki Jüpiter-Plüton kavuşumu olarak gerçekleşecek.
  • 20 yıllık yeni bir döngü başlangıcı 2 Kasım 2020’de Oğlak burcundaki Jüpiter-Satürn kavuşumu olarak gerçekleşecek. Geçmiş dönemlere baktığımızda, Oğlak burcunda kavuşum yaklaşık 200 sene önce meydana gelmiştir.

 

JÜPİTER, HAKKINDA DAHA GENİŞ BİLGİYE SAHİP OLMAK İÇİN WEB SİTEMİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

ASTRONOMİ

http://astrologjalemuratoglu.com/gezegenler/astronomide-gezegenler-2/jupiter/

ASTROLOJİ

http://astrologjalemuratoglu.com/gezegenler/astrolojide-gezegenler/jupiter/

SATÜRN, hakkında daha geniş bilgiye sahip olmak için web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

ASTRONOMİ

http://astrologjalemuratoglu.com/gezegenler/astronomide-gezegenler-2/saturn/

ASTROLOJİ

http://astrologjalemuratoglu.com/gezegenler/astrolojide-gezegenler/saturn/

Plüton hakkında daha geniş bilgiye sahip olmak için web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

ASTRONOMİ

http://astrologjalemuratoglu.com/gezegenler/astronomide-gezegenler-2/pluton/

ASTROLOJİ

http://astrologjalemuratoglu.com/gezegenler/astrolojide-gezegenler/pluto/

 

 

Karma Astrolog

Jale Muratoğlu