Merkür Retrosu Nihayet Bitti! Bu Retro Döneminde Hangi Sorunlarla Karşılaşmış Olabilirsiniz?

577

Merkür gezegenini tanıyalım: İkizler ve Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür Başak burcunda yücelir. Yay ve Balık burcunda zararlı konumdadır. Astroloji’de akıl, zihin, iletişim, muhakeme, kendini ifade etme yeteneği, bilgi toplama, yorumlama, analiz etme ve bütün elektronik eşyalar Merkür’ün kontrolü altındadır.  Haritasında Merkür’ü kuvvetli olan kişiler; iyi bir gazeteci, matematik profesörü, hukukçu, öğretmen, bankacı, emlakçı, halkla ilişkiler, muhasebeci, reklamcı, yazar olma kapasitesine sahiptirler. Hitap yeteneği kuvvetli olan kişiler Merkür’ü haritalarında güzel açılarla desteklenmiştir. Haritasında Merkür’ü kuvvetli olmayan kişiler; konuşma ve kendini ifade etme konusunda yetersiz, çekimser olabilirler. Ayrıca sözlerine itimat edilmeyen,  eli, kolu ve dili uzun, yalan söylemeye eğilimli, insanları birbirine düşüren, hesapçı, dedikoducu, kurnaz, değişken, güvenilmez, çevresindekileri sömüren, istikrarsız olmaları da kuvvetle muhtemel. (haritada Merkür’e yapılan açılara göre değişim gösterir)

Bir süredir İkizler burcunda gerileyen Merkür nihayet 1 Temmuz salı günü saat 15:50’de Retro’dan çıkarak ileri hareketine başlayacak. Bu saatten sonra uzun zamandan beri akıcı bir şekilde ilerlemekte zorlanan iletişimle ilgili her türlü konu rayına girecek.Yeni anlaşmalar, sözleşmeler yapmak, kararlar almak için daha uygun bir döneme giriyoruz. Günlük hayat içerisinde yaşadığımız aksaklıklar, gecikmeler ve aniden ortaya çıkan problemler gündemimizi daha az işgal edecek.

Retro döneminde muhtemelen karşınıza çıkmış olan olaylar ve problemler; 

 • Yaptığınız anlaşmalar, sözleşmeler, toplantılarda beklenilen sonucu alamamış ya da bazı gecikmeler yaşamış olabilirsiniz.
 • Özellikle bu yaz sezonunda yapılacak seyahatlerle ilgili planlar, organizasyonlar, gönderilen e-mail, faks ve kargolar, seyahat ve uçak rezervasyonları ile ilgili konularda sıkıntıların ortaya çıkmış olması muhtemel.
 • Bu Retro sırasında bir çok kişi eski arkadaşları ile tekrar karşılaşmış, ya da bir dönem yaşamış olduğu semte giderek ziyaretlerde bulunmuş olabilir.
 • Bazı kişilerin ise elektronik eşya alırken bir çok mücadele yaşamış veya aldığı bu eşyaları kullanırken ortaya çıkan arızalarla uğraşmak durumunda kalmış olmaları mümkün. Aslında yapılması gereken en doğru şey bu tarz eşyaları öncesinde beğenmek, Retro bitiminde satın almaktır.
 • Retro zamanında internet üzerinde yaptığınız işlemler ( web sitesi, blok açmak) sırasında bazı aksaklıklar ortaya çıkmış olabilir.
 • Daha önceden kaybetttiğiniz bir eşyayı da bulmanız söz konusu.
 • Yaptığınız seyahat sırasında uçak rötarları, bavul kayıpları yaşamış olabilirsiniz.
 • Sahip olduğunuz aracınız, cep telefonunuz, televizyonunuz, beyaz eşyalarınız ile ilgili ortaya çıkan bazı sorunularla da uğraşmış olabilirsiniz.  (Merkür Retrosu bitiminde bu eşyalarınız kendiliğinden düzelebilir, bu nedenle tamire götürmeyerek Retro bitimini beklemekte fayda var.)
 • Retro döneminde bilgisayarınıza virüs girmesi sebebiyle yedeklemediğiniz datalarınızı kaybetmiş olabilirsiniz.
 • Bazı kişiler bu enerjileri olumlu şekilde değerlendirmiş, düşüncelerini içsel olarak yönlendirerek derinlemesine kendilerini analiz etme yolunu seçmiş olabilirler. Bu sayede farkındalık yaşayarak kendileri ile yüzleşme imkanı bulmuş olmaları mümkün.
 • Bilinçli olanlar Merkür Retrosunu olumlu kullanarak yarım kalan ofis ve ev içindeki işlerini tamamlamaya yönelmiş olabilirler. (Ofis içinde dosyalar düzenlenmiş, evraklar kontrol edilmiş ve eksik çalışmalar tamamlanmıştır. Ev içinde ise yarım kalan tadilat tamiratlar yaptırılmış, bazı altları, dolap üstleri düzenlenmiş olabilir.)
 • Bu Retro dönemi kimi kişileri farkındalığı arttırmaya yönlendirerek bazı seminerlere katılmaya itmiş olabilir. Bilgi arttırımı için çeşitli kitaplar okunmuş olması da mümkün.
 • Partnerinizle beraber iletişimi arttırmaya yönelik eğlenceli aktivilere katılmış olmanız söz konusu olabilir. (Dans dersleri, spor faaliyetleri vb.)
 • Beraberliklerinde (ortaklıklar ve ilişkilerde) iletişim sorunları yaşayanlar; 1 Temmuz sonrasında bu problemlerin yavaş yavaş rayına girdiğini görebilirler. Bu nedenle Retro zamanında kesin ve ani kararlar alınmamalıdır.
 • Yarım kalan bedensel ve ruhsal tedavilerin tamamlanmasına çabalanmış olunabilir.
 • Retro döneminde karşınıza çıkmış ve sizin bir şekilde hayatınıza girmiş kişilerin kalıcı olmayacağını bilerek hareket etmeniz önemli. Bu şekilde iletişime geçtiğiniz bireylerle ileride sorunlar yaşamanız kuvvetle muhtemel. (güvenilmez, samimiyetsiz, dürüst olmayan, arkanızdan konuşabilecek bireylerle tanışmış olmak muhtemel)
 • Alışveriş yaptığınız ürüne gereğinden fazla para ödemiş olduğunuzu fark edebilir, daha sonrasında indirime girdiğini görerek üzülmüş olabilirsiniz. Ayrıca ürünün defolu çıkması sorunu ile karşılaşmış olabilirsiniz.
 • Retro döneminde borç verenlerin bunları geri almaları çetrefilli bir süreç gerektirebilir.
 • Bu dönem zarfında gaynimenkul kiralama ve satın alma işlemleri için yapılan kontratlarda sorunlar çıkması kuvvetle muhtemel.
 • Retro dönemi boyunca yaptığınız işlerde hatalar ortaya çıkması nedeniyle bir kaç kez üzerinden geçmeniz gerekmiş olabilir.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun,
Astrolog Jale Muratoğlu

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.