06 Ağustos- 30 Ağustos Venüs Başak Burcunda İlerliyor!

251

06 Ağustos-30 Ağustos 2016 Venüs Başak burcunda ilerleyecek! Burçlar üzerindeki etkileri!

venusbasakAstroloji’de Venüs ilişkileri ve bu alanda nasıl bir tutum sergilediğimizi temsil eder. Ayrıca aşk, cinsellik, cazibe, sanat, kadınla ilgili tüm güzellik unsurları (moda, kozmetik, süs objeleri, dans, takı), bununla birlikte hayattan keyif alınan her şey onun yönetimi altındadır. Genç kadınları simgeler.

Boğa ve Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs, Balık burcunda yücelir. Başak burcunda düşük pozisyondadır. Haritadaki Venüs’ün olumlu yerleşimi; kişinin kendisi ve çevresi ile uyum içerisinde olmasını sağlar. Bunun yanında artistik yetenekler, sosyallik, sevgiyi alıp verebilme kapasitesinin güçlü olması gibi özelikler kazandırır. Parayı kazanabilme ve yönetme kabiliyetimizde Venüs’e bakılarak anlaşılır. Haritadaki Venüs’ün olumsuz yerleşiminde ise; doyumsuz, egoist, tembel, sevgisiz, zevklerin peşine düşen, asosyal, çevresine kötü örnek olan, vefasız bir tutum sergilemek söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Venüs’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Venüs Başak burcunda konumlandığında birey aşırı eleştirel ve mükemmeliyetçi yapısı nedeniyle kusursuz olduğunu düşündüğü bir ilişki kurana kadar içe kapalı bir yapı sergiler. Genel yaşam ve kıyafet alabildiğine sadelik ve sıradanlık çerçevesinde tutulur. Kişi kendisini toplum önünde sergilemekten hoşlanmaz, geri planda kalmayı tercih eder.

Venüs Başak burcunda konumlandığında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta;  sürekli kaygılı bir ruh hali ve emniyet arayışı sergilemek sebebiyle karşı tarafı yıpratıcı tutumlar göstermemeye dikkat etmeliyiz. Sorumluluk gerektiren işleri almaya istekli olunan bu dönemde aşırı ayrıntıya dalmaktan kaçınmalıyız. Ayrıca ilişkilerde detaylara tek tek inerek partneri fazla sorgulama beraberliğin devamını tehlikeye sokabilir.

Venüs’ün Başak burcuna geçmesi ile birlikte  Boğa, Oğlak burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken,    Yengeç, Akrep burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar.     İkizler, Balık, Yay burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

06 Ağustos Venüs Yay burcundaki Mars ile kare açı içerisinde. Değişken burçlardaki bu kare özellikle ilişkilerde kaygan bir zemin üzerinde hareket ettiğimizi gösteriyor. Ani ve patavatsızca söylenen sözler ya da verilen reaksiyonlar karşı taraftan tepki almamıza neden olabilir.

13 Ağustos Venüs Yay burcundaki S Satürn ile kare açı yapacak. 14 Ağustos’ta  Venüs Retro Neptün ile karşıt açı içerisinde olacak. ( T kare) Sosyal ve romantik ilişkilerin altının çizildiği günler. Altı sağlam olmayan arkadaşlarımızla ilişkilerimizi yavaş yavaş askıya alabiliriz. Korkularımızla yüzleştiğimiz bu etkiler altında birlikte olduğumuz kişiye karşı duygularımızda da soğuma hissetmemiz mümkün. Neptün’ün enerjileri ise hayal kırıklığı, pişmanlık, çaresizliği beraberinde getirecek.

17 Ağustos Venüs Oğlak burcundaki Retro Plüton ile üçgen açı içerisinde. Finansal konularda güç ve iktidar sahibi olma hırsı artarken, aşk ilişkilerinde tutku ön planda olacak. Bu enerjiler altında yaşadığımız olaylar bakış açımızı netleştirecek.

28 Ağustos Venüs Başak burcundaki Jüpiter ve Merkür ile kavuşum yapacak. Duygu ve düşüncelerin olumlu yönde akması nedeniyle sanatsal çalışmalar yapmak için masa başına oturma vaktidir. Özellikle zihinsel aktivitelerden verim alınabilir.

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

kocKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

Yaklaşık bir ay sürecek bu etkiler altında (yukarıda verdiğim tarihlerde) özellikle ofis içindeki arkadaşlarınızla ya da görüşme yaptığınız kişilerle ilişkilerinize dikkat etmenizi öneririm. Maaşınızı artışı ile ilgili patronunuzdan talepte bulunmak isteyebilirsiniz. Sağlık konularına fokuslanmanız gereken bir dönemdesiniz. Yaptırmanız gereken tahlilleriniz varsa bunları ihmal etmeyin. Sizin için angarya sayılan günlük işler ya da çalışma ortamınızdaki düzenlenmesi gereken evraklara vakit ayırabilirsiniz. Titiz ve düzenli bir şekilde işlerinizi yoluna koymanız söz konusu.

bogaBOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

Yaklaşık bir ay sürecek bu etkiler altında (yukarıda verdiğim tarihlerde) özellikle aşk hayatınızla alakalı mercek altına almak istediğiniz konular gündeminize gelecek. Gerçeklerin ortaya çıktığı bu dönemde yolunda gitmeyen hususları çözme eğiliminde olacaksınız. Çocuklarınız ise ayrı bir kategoride sizi meşgul edecek. Partnerinizle konuşurken sakin ve ılımlı olmaya ve sorunları fazla büyütmeden masaya yatırmaya çalışın. Aksi taktirde problemleri daha da büyüterek bir kaosun içinde kaybolabilirsiniz.

ikizlerİKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

Yaklaşık bir ay sürecek bu etkiler altında (yukarıda verdiğim tarihlerde) özellikle aile üyeleri, ebeveynleriniz ile ilgili konuları gözden geçireceksiniz. Aynı zamanda kendi iç dünyanızda yaşamış olduğunuz sıkıntılarla da yüzleşme zamanıdır. Bu kısa dönemde birlikte yaşadığınız kişilerle ilişkilerinizde sakinliğinizi korumakta zorlanabilirsiniz. Her şey gözünüzde sorun haline gelebilir. Ev içinde yapılacak tamirat tadilatlar ya da taşınma bu döneme denk gelebilir.

yengecYENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

Yaklaşık bir ay sürecek bu etkiler altında (yukarıda verdiğim tarihlerde) özellikle yakın çevre, akrabalar, komşular ile ilişkilerinizde bazı sorunlar gündeminize gelecek. Bu güne kadar içine attığınız ve katlanmak durumunda olduğunuz her şeyi ortaya dökme eğiliminde olacaksınız. Fazlasıyla alıngan ve huysuz olmamaya dikkat etmelisiniz. Yapıcı bir tutum sergilemeye çalışmanız en doğrusu olacaktır. Eğer yeni bir eve taşındıysanız buraya adapte olmakta zorlanabilirsiniz. Bazılarınız kentsel dönüşüm için komşuları ile masa başına oturacaklar.

aslanASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

Yaklaşık bir ay sürecek bu etkiler altında (yukarıda verdiğim tarihlerde) özellikle maddi kaynaklarınızdan gelir elde etmek adına atacağınız adımlar bu döneme denk gelebilir. Ancak çok çalışarak az kazanmanız ya da elinizdeki mevcut paranın size yetmemesi söz konusu. Bu nedenle içinizde bir isyan dalgasının taştığını hissedebilirsiniz. Yetenekli olduğunuz ama realiteye dökemediğiniz her ne varsa bunları ortaya çıkarmaya çalışın. Aşk hayatınızdaki dalgalanmalar ruhsal anlamda sizi yıpratabilir.

basakBAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU

Yaklaşık bir ay sürecek bu etkiler altında (yukarıda verdiğim tarihlerde) özellikle fiziksel açıdan giyim kuşamınıza önem vereceksiniz. Kendinizde beğenmediğiniz kusurlarınızı daha da önemsemeniz söz konusu. Hayatınızdaki aşkınızla beraberliğinizde gerçekleri görme zamanı. Ancak Neptün’ün kafa karıştırıcı enerjileri sizin gözlerinizi büyülemeye devam edebilir. Bile bile aynı yolda gitmeye devam edebilirsiniz. Aile içinde ilişkinizi tasvip etmeyen kişilerle mücadele etmeniz söz konusu.

teraziTERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

Yaklaşık bir ay sürecek bu etkiler altında (yukarıda verdiğim tarihlerde) özellikle sosyalleşme isteğinizin azaldığı ve tek başına kalmayı arzuladığınız günlerde olacaksınız. İş hayatınızda gerçekleşen olaylar nedeniyle yaşamış olduğunuz kaos sizi fazlasıyla rahatsız edecek. Arkanızda bazı dolapların döndüğünü hissedebilirsiniz. Ancak Neptün’ün enerjileri nedeniyle kimin haklı kimin haksız olduğunu belirlemekte zorlanabilirsiniz. Zihinsel anlamda konsantrasyonunuzun az olması nedeniyle anlaşma ve sözleşme yapmanız gereken durumlarda temkini elden bırakmayın.

 akrepAKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

Yaklaşık bir ay sürecek bu etkiler altında (yukarıda verdiğim tarihlerde) özellikle yarınlarınızla ilgili endişelerinizin artması söz konusu. Yapmış olduğunuz her türlü atılım sizi endişeye sokabilir. Aklınızın karışık olması nedeniyle çocuklarınız ve maddi konularla alakalı sorunlarınıza çözüm getirmenizi zorlaştıracak. Ancak şunu bilmelisiniz ki yeteneklerinizi doğru bir alanda kullanıyorsanız kazançlarınızda ciddi anlamda artış yaşayacağınız bir süreçte olacaksınız. Aşk hayatınızda sizi hayal kırıklığına uğratan partnerinize yol verme isteği içindesiniz. Gerçekleri görme vaktiniz geldi.

yayYAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

Yaklaşık bir ay sürecek bu etkiler altında (yukarıda verdiğim tarihlerde) özellikle iş ve sosyal hayatınızdaki ilişkilerinizde oldukça seçici olmak durumunda kalacağınız bir süreçtesiniz. Sizinle çalışan kişileri gözlem altına alarak bir karar verme aşamasındasınız. Ancak gerçekleri görmekte zorlanacağınız için size fayda sağlayacak insanları elemek yanlışına da kapılabilirsiniz. Kişisel anlamda kendinizi güzelleştirmek adına yapacağınız bir girişim varsa uzman kişilerin desteğini almanızı öneririm.

oglakOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

Yaklaşık bir ay sürecek bu etkiler altında (yukarıda verdiğim tarihlerde) özellikle uluslar arası işler, yabancılarla ilgili yapacağınız her türlü anlaşmada dikkatli olmanız gereken bir süreçtesiniz. Size fırsat olarak sunulan konular daha sonrasında hayal kırıklığı yaşamasına neden olabileceği için son derece temkinli olun. Yapılan teklifleri iyi değerlendirin. Eğitim hayatında olanlar derslerine konsantre olmakta güçlük çekebilirler. Mümkün olduğu kadar planlı ve programlı bir şekilde çalışmaya gayret gösterin.

kovaKOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

Yaklaşık bir ay sürecek bu etkiler altında (yukarıda verdiğim tarihlerde) özellikle ortaklaşa elde edilen kazançlarda canınızı sıkan olaylar sizi fazlasıyla etkileyebilir. Eşinizin kazançlarında bir takım değişimler nedeniyle ona ciddi anlamda destek olmaya çalışmalısınız. Okült konulara olan merakınız giderek artıyor. İçsel anlamda kendinizi kuvvetlendirmek adına yapmış olduğunuz her türlü çalışmanın en üst noktasınız. Kendinizi manevi anlamda güçlendirirken maddi dünyadan fazla kopmamaya dikkat edin.

balikBALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

Yaklaşık bir ay sürecek bu etkiler altında (yukarıda verdiğim tarihlerde) özellikle beraberliğinizdeki paylaşımı, birbirinize yaklaşımınızı gözlem altına aldığınız bir süreçte olacaksınız. Adli davalar ve mahkemelerle işinizin varsa bazı hayal kırıklıkları ile karşılaşabilirsiniz. Ortaklaşa hareket etmek durumunda kalıyorsanız alacağınız kararlarda gözünüzü dört açın. Neptün’ün yanıltıcı enerjileri sebebiyle eşiniz ile olan ilişkinizdeki sorunları görmekte zorlanabilirsiniz. Olabildiğince açık ve net olmaya, iletişim kurarak sorunları masaya yatırmaya çalışın.

Astrolog Jale Muratoğlu

Aydınlanma yolunda ilerlerken Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

www.astrologjalemuratoglu.com

https://www.facebook.com/groups/astrolojikaydinlanma/

Twitter : @JaleMuratoğlu

linked-in: Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.