MERKÜR RETROSU

300

                                              MERKÜR RETROSU

  • MERKÜR, 3 ŞUBAT -11 NİSAN TARİHLERİ ARASI BALIK BURCUNDA HAREKET EDECEK
  • ANCAK, MERKÜR 16 ŞUBAT-10 MART ARASINDA RETRO OLACAK,

İkizler ve Başak burcunun yönetici gezegeni olan Merkür bu burçlarda yücelir. Balık burcunda düşük pozisyonda, Yay burcunda ise zararlı konumdadır. Astroloji ’de Merkür aklımızı nasıl kullandığımız, olayları nasıl muhakeme ettiğimiz, konuşma ve yazma becerilerimiz, mantığımız, zekâ seviyemiz, yeteneklerimiz, düşünce tarzımız, eğitim hayatımız hakkında bilgi verir. Ayrıca iletişim, tüm bilgi alışverişleri, iletişim aletleri onun yönetimi altındadır. Öğretmen, öğrenciler, gazeteciler, avukatlar ve genç kardeşleri simgeler. Merkür’ün İkizler burcuna geçmesi ile birlikte; bu enerjiler altında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; düşüncelerimiz sık ve hızlı bir şekilde değişebileceği için bu süreç zarfında önemli kararlar vermeden önce muhakkak bir bilene danışmak gerekir. Zihnimizin çok açık olmasından dolayı çok yönlü düşünebilir ve bir konuda konsantre olmakta zorlanabiliriz. Objektiflik artarken sabırsızlık handikap olarak karşımıza çıkabilir.

Haritadaki Merkür’ün olumlu yerleşimi; kıvrak zekâya, çok yönlü düşünebilmeye, karşı tarafı etkileyebilecek şekilde konuşma yeteneğine ve bilgiye aç bir yapıya neden olur. Hızlı düşünebilme kabiliyetinin yüksek olması sebebiyle olayları muhakeme etmekte yeteneği yükselir.

Haritadaki Merkür’ün olumsuz yerleşiminde ise; kararsızlık, olayların derinine inememek, dedikoduculuk, gereksiz ve boş konuşmalar, yalancılık, insanlarla dalga geçmek, çabuk sıkılmak, kurnazlık söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Merkür’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Merkür Balık burcunda: Balık değişken nitelikte bir burç olduğu için yön tayin etmekte zorlanan, çabuk karar değiştiren ve etki altında kalan, karmaşalar yaşayan, disiplinsiz, değişken fikirli, verdiği sözde duramayan bir yapıyı da beraberinde getirir. Merkür Balık burcunda rahat bir konumda değildir. Düşük ve zararlıdır. Merkür’ü Balık’ta olanlar zihinlerini toparlamakta güçlük çekerken ayrıntılar arasında kaybolmak ve kendilerini çok rahat ifade edememek durumları ile karşı karşıya kalırlar. Haritada başka kurtarıcı açılar yoksa kişinin karar verme mekanizmasında ciddi problemler ortaya çıkar. Ayrıca haritada olumsuz açılar da Merkür’ün bu konumunu tetikliyorsa birey karşısındaki insanların iyi niyetini kötüye kullanma, keyif verici maddelere bağımlılık söz konusu olabilir. Ancak haritada iyicil açılar varsa hayal gücünün, sanat (şiir, öykü, resim, müzik vb.) ve yaratıcılık gerektiren çalışmalarda aktif yönde kullanılması kişiye başarı getirebilir.

 

MERKÜR 16 ŞUBAT-10 MART ARASINDA RETRO OLACAK

YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE ETKİLERİ:

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

 Kendinize özeleştiri yapacağınız bu süreçte kontrolünüzün dışında gelişen olaylarla yüzleşmeniz mümkün. Sezgiselliğinizin arttığı, üstü örtülü olan konulara ulaşma isteğinizin fazlalaştığı bir süreçtesiniz. Merkür bu dönemde fikirlerinizi dış dünyayla paylaşmak yerine kendinize saklayarak içsel gözlem yapmanıza neden olacak. Bu etkiler altında mistik ve manevi konulara ilginiz artarken birçok fikrin beyninizde uçuşması söz konusu olabilir. Bu dönem içerisinde özellikle yurtdışı bağlantılı işlerinizi yaparken altı sağlam olmayan sözleşmelere imza atabilirsiniz. Akıl karışıklıklarını dikkat etmeli ve bilirkişilerin onayına sunmadan adım atmamalısınız. Her zamankinden daha fazla rüya görebilirsiniz. Ofis içinde arkadaşlarınızla geçmişe ait konuların gündeme gelmesi ya da bitirilmemiş işlerin yapılması zorunluluğu mümkün. Balık burcundaki Merkür Oğlak burcundaki Jüpiter ile sekstil açı içerisinde. İşinizle alakalı konularda vermiş olduğunuz fikirler bir takım olumlu gelişmelere sebebiyet vererek kariyer anlamında yükselmenize neden olabilir. Kendinizi ev içinde daha huzurlu hissedebilir, ebeveynlerinizle vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Başkalarının kaynaklarını kullanmaya yönelik imkânlar karşınıza çıkabilir. Yaratıcı fikirlerinizle kariyerinize yönelik planlar yaparak bunları ileride uygulamaya koyabilirsiniz.

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

 Ortaklaşa yapılan işlerde çözüm bulmakta zorlanacağınız konularla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Rüzgâr adeta yüzünüze esiyor olabilir. Bu dönemi sakin atlatarak geçirmeniz son derece önemli. Merkür bu dönemde ekipçe yapılan çalışmalar, gruplarla beraber olma imkânını önünüze sunacak. Bu etkiler altında yarınlarınızla ilgili yapmak istedikleriniz üzerine fikirsel tartışmalar yaparak bir takım plan ve projeler üretebilirsiniz. Size destek olacak arkadaşlarınız yanınızda yer alabilir. Birlikte yapılan işlerde kendinizi blokaj altında hissetmeniz söz konusu. Akıl karışıklığı yaşamanız öngörünüzün kapanmasına neden olabilir. Aşk hayatınızda istediğiniz şekilde hareket edememeniz sizi yorabilir. Beklentilerinizi çok yüksekte tutmadan taleplerinizi dile getirmeli ve karşı tarafı anlamaya çalışmalısınız. Balık burcundaki Merkür Oğlak burcundaki Jüpiter ile sekstil açı içerisinde. Sosyalleşme ihtiyacının artması ya da birçok yerden davet almanız bu zamanlara denk gelebilir. İlişkiler ve ortaklıkları ilgilendiren konularda bazı fırsatlar önünüze çıkabilir. Size ihtiyacı olan akrabalarınıza el uzatmanız mümkün. Haberleşme trafiğiniz hızlanacağı için her zamankinden daha fazla iletişim aletlerini kullanabilirsiniz.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

 İş anlaşmaları yaparken size sunulan teklifleri enine boyuna incelemelisiniz. Unutkanlıktan ya da yanlış anlaşılmaktan dolayı bir takım yolunda gitmeyen olaylar meydana gelebilir. Merkür bu dönemde kariyer ve yuva evlerinizde hareketlenme olacağına işaret ediyor. Bu etkiler altında mesleğinizi ilgilendiren konularda bir takım yeni kararlar alabilir,  hayatınızla alakalı ileriye yönelik planlar yapabilirsiniz.  Yeteneklerinizi geliştirecek fırsatların karşınıza çıkması da mümkün. Ortaklaşa yapılan işlerden yeterince kazanç edememeniz mümkün. Adli davalar, mahkemelerle ilgili konularda beklenen sonuçlar engellenme ile sonuçlanabilir. Aile üyeleriniz veya ebeveynlerinizle ilgilenmek zorunda kalacağınız durumlar vakitsizlikten dolayı sizi yorabilir. Onlara gereken açıklamayı yaparak kendinizi ifade etmeye çalışmalısınız. Balık burcundaki Merkür Oğlak burcundaki Jüpiter ile sekstil açı içerisinde. Toplum önünde işinizle alakalı konularda sunumlar yapmanız ve boy göstermeniz söz konusu. Önemli kararlar alabilir, hatta başka bir alanda çalışmaya yönelebilirsiniz. Sağlığınız ile ilgili beklediğiniz haberlerden olumlu sonuçlar almanız da mümkün görünüyor.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

İş hayatınızdaki gerginlikler, krizler sizi gereğinden fazla sıkıntıya sokabilir. Ilımlı olmayı denemeli bu dönemi hafif bir şekilde atlatmaya çalışmalısınız. Merkür bu dönemde seyahat etme ve farklı kültürlerle tanışma fırsatlarını karşınıza çıkarabilir. Bu etkiler altında yurtdışı bağlantılı işler ön plana çıkarken birtakım anlaşmalar yapmanız da muhtemel. Sağlığınızla ilgili hoşunuza gitmeyen birtakım durumlarla mücadele etmeniz mümkün. Uzun zamandan beri yapmanız gereken ama ihmal ettiğiniz sağlık kontrollerinizi yerine getirmelisiniz. Hayatı sorguladığınız bu süreç zarfında daha fazla manevi konulara yönelebilirsiniz. Yapacağınız seyahatler ve alacağınız eğitimler sizi geliştirici olacaktır. Alacağınız bilginin kaynaklarını dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Balık burcundaki Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı içerisinde. Bu süreçte öğrenme isteğinizin fazla olması sebebiyle merak ettiğiniz konularda eğitim almaya da yönelebilirsiniz. Hayat felsefeniz hakkında birtakım fikirler geliştirebilirsiniz. aşk hayatınızda birlikte olduğunuz kişi ile olumlu iletişim kurabilir ve onunla birlikte sosyalleşebilirsiniz. Çocuklarınızı ilgilendiren konularda yeni fikirler zihninizde oluşabilir. Kendinizi geliştirmek adına bazı aktivitelere katılmak isteyebilirsiniz.

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

 Uzun zamandan beri yalnızsanız kendinize uygun olan partneri bulduğunuzu sanabilirsiniz. Veya birlikte olduğunuz kişinin gerçek yüzünü görmeniz de mümkün. Olayların yolunda gitmemesi ve birtakım mücadeleler içine girmeniz söz konusu. Merkür bu dönemde ortaklaşa kazançlarda birtakım fikirler üretmenize neden olacak. Bu etkiler altında parasal konular ön plana çıkarken, banka, kredi, vergi, alacak verecek ile ilgili bazı hususlar gündeme gelebilir. Çocuklarınızla ilgili birtakım krizler sizi yorarken onlarla uyum içerisinde hareket etmek size her zamankinden daha zor gelecektir. Kendi isteklerinizi baskı yoluyla onlara dikte etmeye çalışırsanız daha büyük problemlerin kapıda olduğunu bilmelisiniz. Sahip olduklarınız değerleri yatırıma dönüştürme isteğindesiniz. Akılcı bir tutum izlemekte zorlanabileceğiniz bir süreçtesiniz. Balık burcundaki Merkür Oğlak burcundaki Jüpiter ile sekstil açı içerisinde. Spritüel konulara eğiliminiz fazlasıyla artarken, meditasyona yönelerek rahatlama ihtiyacı duyabilirsiniz. Gizli konulara merakınızın tetiklenmesi ile deneyimli kişilerden bilgi almaya yönelebilirsiniz. Ebeveynlerinizin ihtiyaçları ile ilgilenmek size keyif verecektir.

 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU

 Ev içerisinde yapılacak tamirat tadilat işlerinde yolunda gitmeyen olaylar sizi çileden çıkarabilir. Bu dönemde o tarz işlerinizi yapmamaya dikkat etmelisiniz. Ortaklaşa yapılan işlerde yanlışlıktan dolayı bazı problemlerle mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz. Dalgınlık en büyük handikapınız olacaktır. Aile içerisinde artan sorumluluklarınız size birtakım kısıtlanmalar getirip zora sokabilir. Mümkün olduğu kadar organize hareket etmeli ve kendinizi sıkıntıya sokmamalısınız. Merkür bu dönemde ikili ilişkiler ve ortaklıkların altını çizmekte. Bu etkiler altında dile getirmekten çekindiğiniz her konuyu karşı tarafa aktarma ihtiyacınız artacaktır. Kendinizi ifade ederken aşırı didikleyici, eleştirel olmanız olayları büyütebilir. Karşı tarafla uygun tarihlerde diyalog konuşmayı denemelisiniz. Balık burcundaki Merkür Oğlak burcundaki Jüpiter ile sekstil açı içerisinde. Hayatınıza girecek karizmatik kişiler bu dönemde karşınıza çıkabilir. Evlilik kararı almanız ya da ilişkinizi daha ciddi düşünmeye başlamanız söz konusu. Sosyalleşme ihtiyacınız artarken kısa seyahatler gündeme gelebilir. Enerjinizi spor yaparak harcarsanız bu dönemde fazla kilolarınızdan kurtulma imkânı da bulabilirsiniz.

 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

 Yakın çevre ve akrabalarla görüşmelerinizin sıklaştığı bu süreçte onlarla gereksiz çatışmalar içine girebilirsiniz. Sakinliğinizi korumakta zorlanacağınız bu günlerde mümkün olduğunca bu tarz olaylardan kendinizi soyutlamaya çalışın. Merkür bu dönemde çalışma ortamınız ve ofis içindeki arkadaşlarınızla ilişkilerinizin altının çizileceğini göstermekte. Bu etkiler altında yeni teknikleri öğrenme ve uygulama söz konusu olurken ekipçe yapılacak işleri başarı ile sonuçlandırmanız mümkün olabilir. Yapacağınız kısa seyahatlerde birtakım problemlerle karşılaşabilirsiniz. Beraber yola çıktığınız kişilerle anlaşmazlıklar yaşamanız söz konusu. Balık burcundaki Merkür Oğlak burcundaki Jüpiter ile sekstil açı içerisinde. Yaptığınız çalışmalar üstlerinizin dikkatini çekerek daha yüksek pozisyonlara geçebilmenizi sağlayabilir. Aranızın gergin olduğu iş arkadaşlarınızla uyum ve huzuru tekrar yakalayabilirsiniz. Kaynaklarınızı kariyerinize yönlendirerek değerlendirmek isteyebilirsiniz. Sahip olduğunuz yeteneklerinizi kullanarak kendinizi gösterme zamanı.

 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

Çocuklarınızla ilgili konularda sizi kaosa düşürecek düşünceler içinde olmanız mümkün. Onların gelecekleri ile ilgili hususlarda endişe içerisinde hissetmeniz ve belirsizlikler söz konusu. Merkür bu dönemde sosyalleşme ihtiyacınız artacağını, aşkınızla birlikte eğlenceli ortamlara katılacağınızı gösteriyor. Bu etkiler altında sürekli kaçtığınız spora başlama kararı alabilirsiniz. Yaratıcı çalışmalar yapma isteğinizi tembelliğiniz engelleyebilir. Kendinizi disipline etmekte zorlanabilirsiniz. Arkadaşlarınızla ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalardan dolayı gerilim yaşayabilirsiniz. Yarınlarınızla ilgili karar vermekte durumunda olacağınız günler sizi bekliyor. Balık burcundaki Merkür Oğlak burcundaki Jüpiter ile sekstil açı içerisinde. Aşkınızla iletişiminizin daha kolay ve akıcı olması sebebiyle ilişkinizi istediğiniz gibi yönlendirme imkânı bulabilirsiniz. kişiliğinizi geliştirecek bilgiler edinmeye yönelebilirsiniz. Yaşamın anlamı hakkında fikir tartışması yapacağınız entelektüel kişilerle bir araya gelmek isteyebilirsiniz. Yüksek öğretimi devam edenler dersleri ile ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirler.

 

YAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

Hırsızlıklara karşı son derece temkinli olunması gereken bir süreç. Güzelleşmek adına yapacağınız her türlü girişim bu dönem son derece pişman olacağınız durumlarla yüzleşmenize neden olabilir. Merkür bu dönemde yuva, aile üyeleri ve ebeveynlerle ilgili konuların altını çizmekte. Bu etkiler altında evinizle ilgili tamiratlara veya yeni bir dekorasyon yaptırmaya yönelebilirsiniz. Hatta yeni bir eve taşınmanız da mümkün görünüyor. Kendinizi ifade etmekte zorlanacağınız bir süreçtesiniz. Duygularınızı dile getirmekten çekinmemeli, gereken zamanda karşınızdaki kişi ile paylaşmalısınız. İş hayatınızda detaylarla uğraşmanız ve zamanınızın büyük bir kısmını bu alana odaklamak zorunda kalmanız sizi anlamakta zorlanan ebeveynlerinizle aranızda sorun oluşturabilir. Balık burcundaki Merkür Oğlak burcundaki Jüpiter ile sekstil açı içerisinde. Aynı zamanda bilinçaltınızdaki içe çekilme isteği sebebiyle daha çok evinizde vakit geçirmek isteyebilir, huzuru burada bulduğunuzu düşünebilirsiniz. Her zamankinden daha fazla misafir ağırlayabilir, sevdiklerinizle birlikte fikir alışverişlerinde bulunabilirsiniz. Ruhsal anlamda aydınlanmak adına bazı çalışmalar yapmanız da mümkün.

 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

 Yurt dışı bağlantılı işlerde beklediğiniz akışı sağlamakta güçlük çekebilirsiniz. Karşınıza fırsat gibi çıkan her türlü projeyi iyice değerlendirmeden kabul etmemelisiniz. Yakın çevre, akrabalar ve kardeşlerle ilişkilerinizin yoğunlaşacağı bir dönemdesiniz. Onların beklentilerini karşılarken gereğinden fazla kendinizi yormanız mümkün. Eğitim hayatınızda sizi fazlasıyla meşgul eden derslerinize içinizde kopan fırtınalar sebebiyle odaklanamayabilirsiniz. Bu süreçte inzivaya çekilerek kendinizi dinlemeli, gerekirse meditatif çalışmalara yönelmelisiniz. Çıkacağınız seyahatleri bu döneme denk getirmemeye çalışın. Akıntıya kürek çektiğiniz bir süreçtesiniz. Balık burcundaki Merkür Oğlak burcundaki Jüpiter ile sekstil açı içerisinde. Bu etkiler altında zihninizi meşgul edecek konulara yönelmeniz söz konusu. Mesleğinizde kullandığınız teknikleri geliştirmek üzere alternatif eğitimler almak isteyebilir, konferans ve workshoplara katılabilirsiniz. Sahip olduğunuz bilgileri seminerler vererek paylaşmanız mümkün. Ortaklaşa yapılacak işlerden olumlu gelirler elde edebilir, anlaşmalar yapabilirsiniz. Sosyalleşmenizin fazlalaşması nedeniyle sizinle aynı görüşte olan insanlarla bir araya gelebilirsiniz.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

 Özellikle sosyal çevreniz içerisinde hareketliliğin arttığı bu zaman diliminde kendinizi ortaya koyarken son derece dikkatli olmalısınız. Fevri davranışlarınız tepki almanıza neden olabilir. Merkür bu dönemde kendi yeteneklerinizle para kazanma fırsatları yakalayabileceğinizi gösteriyor. Bu etkiler altında kazançlarını arttırmaya yönelik yatırımlar yapmaya yönelebilirsiniz. Geleceğinizi inşa ettiğiniz bu süreçte gerçeklerle yüzleşmeniz, dost ve düşmanınızı ayırmanız sizin için zor olsa da mümkün görünüyor. Aklınızın karışık olduğu bir dönemdesiniz. Kendinizi mümkün olduğu kadar net bir şekilde ifade etmeye çalışın. Eş ya da ortaklarınızla ilgili finansal konular süregelirken yolunda gitmeyen birtakım mevzular ortaya çıkabilir. Balık burcundaki Merkür Oğlak burcundaki Jüpiter ile sekstil açı içerisinde. Bütçenizi kontrol etmek ve daha rahat yaşamak adına para kazanma yöntemlerinizi geliştirmek isteyebilirsiniz. Size destek olacak uzman kişilerle kontak halinde olabilir, iş için birtakım kararlar alabilirsiniz. Farklı alanlarda çalışmalara yönelerek maddi imkânlarınızı arttırmak arzusunda olabilirsiniz. Çalışma ortamınızda olumlu etkiler yaşamanız söz konusu olurken, kariyerinizle ilgili önemli kararlar alma aşamasına gelebilirsiniz. Kısa seyahatler yapmanız mümkün.

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

Kariyerinizde aktif olduğunuz bir dönemdesiniz. Enerjinizin dağılmaması sizin performansınız ile alakalı olacağı için mümkün olduğu kadar organize hareket etmeniz önemli. Burcunuza giren Merkür bu dönemde konuşma, yazma ve iletişim yönünde fazlasıyla etkin olacağınızı gösteriyor. Bu etkiler altında objektifliğiniz artarken insanlarla bir arada olma isteğinizin yoğunlaşması ile birlikte sosyalleşme ihtiyacınız da tetiklenebilir. Ele aldığınız işlerde sürekli problemlerin çıkması sizi yorabilir. Almış olduğunuz sorumlulukların ağırlığı altında ezilmemek için size sunulan fikirlere açık olmalısınız. Eşinizin size olan tavırlarını anlamakta zorlanacağınız bir dönemdesiniz. Size sürekli eleştirel yaklaşması karşısında kendinizi son derece dalgalı bir ruh halinde bulabilirsiniz. Balık burcundaki Merkür Oğlak burcundaki Plüton ile sekstil açı içerisinde. Sizinle aynı düşüncelere sahip insanlarla birlikte hareket ettiğiniz günlerdesiniz. Merakınızın artması ile birlikte ilgi duyduğunuz alanlar genişleyebilir ve bu konularda bilgi toplama girişimlerinde bulunabilirsiniz. Fazla iddiacı olmanız söz konusu. Bu nedenle karşı tarafı dinleyerek hareket etmeye özen göstermelisiniz. Aşk hayatınızda olumlu gelişmeler meydana gelirken, aranızın dargın olduğu kişilerle gerilen havayı yumuşatmanız mümkün. Seyahat imkânları, uluslararası işler gündeme gelebilir.

 

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Karma Astrolog

Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın