MARS OĞLAK BURCUNDA

631

16 ŞUBAT’TAN – 30 MART’A KADAR MARS OĞLAK BURCUNDA İLERLİYOR! 

Astroloji’de Mars; kendimizi nasıl ortaya koyduğumuzu, hayat ile nasıl mücadele ettiğimizi, fiziksel sağlığımızı ve libido gücümüzü, arzularımıza ulaşma şevkimizi, cesaretimizi ortaya nasıl koyduğumuzu temsil eder. Kaslar, ameliyatlar, operasyonlar, kesici aletler, askerlik, silah, savaşlar, tüketme ve harcama konuları da Mars’ın yönetimi altındadır. Ayrıca Mars gençler, erkek kardeşleri de simgeler.

KOÇ VE AKREP BURCUNUN YÖNETİCİ GEZEGENİ OLAN MARS; Oğlak burcunda yücelir, Boğa ve Terazi’de zararlı, Yengeç’te ise düşük konumdadır. Haritadaki Mars’ın olumlu yerleşimi cesur, özgüveni yüksek, ideallerinin peşinde gitme gücü olan, risk alabilen, fırsatları görebilen, zorluklarla mücadele edebilen, öncü, girişken bir kişilik verir.  Haritadaki Mars’ın olumsuz yerleşimi ise; kendini ortaya koymakta güçlük çeken, verdiği sözleri tutamayan, müsamahasız, kontrolsüz, vefasız, elindekilerin kıymetini bilmeyen, har vurup harman savuran, sözüne güvenilmeyen, tepkisel, asi, hoşgörüsüz, problem çıkaran bir karakter vermektedir. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Mars’ın etkilerini zayıflatır veya arttırabilir.)

Mars Oğlak burcunda konumlandığında, birey daha sistematik, sabırlı ve hedeflerine odaklı bir şekilde hareket edecektir. Bu sebeple amaçlarına ulaşırken başarı elde etmesi de daha kolay olur. İsteklerinin peşinde hareket ederken azimli, kararlı, zorluklarla mücadele eden bir yapı sergiler. Kontrollü, dikkatli ve kuralcıdır. Hedefe odaklanarak yılmadan devam edebilir. Özellikle kariyerle ilgili konular, toplumdaki duruş ve statü kişi için son derece önemlidir. Rekabetçi karakter ön plana çıkar.

Mars Oğlak’ta hareket ettiğinde, arzuladığımız hedefe gitmek için gereğinden fazla hırs yapabilir, kendimize ve çevremizdeki insanlara katı, kuralcı davranabiliriz. Gözümüzün fazla kara olması, hoşgörümüzü zedeleyerek insani yönümüzün geri planda kalmasına neden olabilir. İkili ilişkilerde beraber olunan kişiyi ihmal etme durumu birlikteliği zedeleyebilir. Sahip olunan enerji karşı tarafı yorabilir.

Mars’ın Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, Boğa, Başak burçları bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, Akrep, Balık burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar. Koç, Yengeç, Terazi burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

 

BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

Mars’ın bir aylık bu transiti size, toplumsal yaşam içinde nasıl bir rol üstlendiğinizi sorgulatacak. Kariyerdeki duruşunuzda; çalışkan mısınız? Yoksa tembel mi? İnsanlara karşı tavırlarınız da maskemi takıyorsunuz? Yoksa fikirlerinizi çekinmeden ifade edebiliyor musunuz? Başkalarının haklarını savunabilme kapasiteniz nasıl? Duruşunuz, çelişkilerden mi ibaret? Yoksa saygınlık uyandıracak şekilde mi?

Bu kısa zaman diliminde, geleceğinizle ilgili kararlar vererek, yarınlara yönelik birtakım mücadelelere girmeniz söz konusu. Tercih ettiğiniz okul, dilediğiniz meslek, iş yaptığınız insanlar, gittiğiniz yollar… Verdiğiniz her karar, inşa ettiğiniz geleceğinizin bir parçasını oluşturacak.

Mars’ın, Oğlaktaki Jüpiter ve Plüton, Satürn, g.a.d  ile kavuşum yapacağı bu zaman diliminde; 2., 8. ve 12. evinize olumlu açılar yapacak. İş ortamında huzur, kariyer ile ilgili güzel fırsatlar önünüze çıkması mümkün. Kısa bir süre sonra, yaşadığınız olaylardan edindiğiniz deneyimleri hayata geçirme fırsatı bulabileceksiniz.

Haritanızda Mars zararlı bir konumdaysa, birlikte çalıştığınız iş arkadaşlarınıza göre daha çok efor sarf etmeniz mümkün. Amaçlarınıza ulaşırken kendinizden çok taviz verebilirsiniz. Kariyerde ortaklarınızla güç savaşları, çatışmalar yaşamamak adına kendinize hâkim olmalı, akılcı davranmalısınız. Bilinç ile bilinçaltı çatışmaları sizi hırpalayabilir.

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

Mars’ın yaklaşık bir aylık bu transitinde, yabancılarla ilgili mevzular, yurtdışı seyahatleri, uluslararası yapılacak bağlantıları gündeminize getirebilir.

Hayatınızı yönlendirmede en önemli etken yaşamı gözlemlemeniz ve deneyimlerinizdir. Bu süreçte, düşüncelerinizi sürekli sorguluyor olmanız, yaşama bakış açınızın değişmesine neden olabilir. Bu da ancak bu zihin aktifliği sonucunda gerçekleşecektir.

Mars’ın, Oğlaktaki Jüpiter ve Plüton, Satürn, g.a.d  ile kavuşum yapacağı bu zaman diliminde; Gündelik hayat içerisinde hareketliliğinizin artmasına neden olacak. Aceleci davranma eğiliminiz kazalara davetiye çıkarabilir. İdealleriniz ve inançlarınız uğrunda ilerlerken güç savaşlarına girebilir, sizi aşan durumlarla yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. Sağlığınıza gereken özeni gösterin.

1, 5, 7, ve 11. Evinize, Mars olumlu açılar yapacağı için; adli davalar, mahkemelerle ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilir, gruplardan destek görebilirsiniz. Bu günlerde özellikle aranızın gergin olduğu eş ya da ortaklarınızla olumlu havayı yakalamaya çalışmalısınız. Eğitim ve öğretim konularında fazlasıyla mücadele vermeniz mümkün. Hayatınızdan mutlu değilseniz, köklü bir değişim yapma kararı alabilirsiniz. Eğer problemler size zarar verecek düzeydeyse, kesilip atılması gereken bir dahi gerekebiliyor. Öfke patlamalarına karşı kontrolü elinize almalısınız.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

Mars’ın yaklaşık bir aylık bu transitinde, paylaşılan ortak değerler ve kaynaklar konusunda mücadele etmenize neden olabilir. Boşanma arifesinde olanlar, eşlerinin borçlarını ödemek zorunda olabilir. Ya da tespit edinilen mal varlığından borçlar çekilerek, ortada bölüşülecek bir mal varsa paylaşılır ama buda çok yetersiz olabilir. Aynı şekilde miras, banka borçları ya da kredi gibi stresli işlerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Olayları objektif bir gözle bakmaya çalışmalısınız. Geleceğinizi inşa ederken, hırslarınızın kurbanı olmamaya dikkat edin.

Mars’ın, Oğlaktaki Jüpiter, Plüton, Satürn ve g.a.d  ile kavuşum yapacağı bu zaman diliminde; Özellikle aşk ilişkilerinde gerginlikler yaşamamak adına sakin kalmalısınız. Cüretkâr tavırlar, karşı tarafın tepkisini üzerinize çekmenize neden olacaktır.

Mars’ın olumlu açıları, 4, 6, 10 ve 12. evinizi etkileyecek. Gündelik yaşamda sıkıcı, angarya ya da güç gerektiren işlere zaman ayırabilirsiniz. Büyük hayaller kurup, kendini mutsuz eden bir ikizlerseniz, Aşırı stresin etkisinde kalmanız kaçınılmaz olacaktır. Sadece bedeninizi sağlıklı tutmakla yetinmeyip, zihninize de aynı özeni göstermelisiniz. Sosyal çevrenizde, sizi kışkırtmaya çalışan, saldırgan davranışlar sergileyen kişiler çıkabilir. Bu kişilere karşı tavrınız net, sakin ve kendinizden emin bir tavır sergilemek olmalıdır.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

Mars’ın yaklaşık bir aylık bu transitinde, adli davalar, ikili ilişkiler, ortaklıklar, mahkemeler ile ilgili konular gündeminizde olacak.

Mars’ın, Oğlaktaki Jüpiter, Plüton, Satürn ve g.a.d ile kavuşum yapacağı bu zaman diliminde; size açıkça tavır koyan, farklı bakış açılarına sahip kişilerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Hayal kırıklığı yaşamamanız için karşınızdaki kişiyi yönetmeyi öğrenmeli, sizi ne derece rahatsız ettiğini düşünmek yerine neden bu şekilde tepki verdiğinize odaklanmalısınız. Duygularınızı yüz ifadenize yansıtmadan, profesyonel ve pozitif bir tutum sergileyerek, tavırlarınız sonucunda şekillenecek konuşmayı yapmalısınız. Fevri hareketler, düşüncesizce ortaya koyacağınız her tutum sizi daha fazla sorunlara sürükleyecektir. Fikirlerinizi dayatmadan, iş birliği yaparak yol almaya çalışmalısınız.

Mars’ın olumlu açıları, 3, 5, 9 ve 11. evinizi etkileyecek. Aşk hayatınızda mutluluk verici olaylarla karşılaşabilirsiniz. Çocuklarınız ile birlikte vakit geçirmek size iyi gelecektir.  Boş zamanlarınızı değerlendirmek ve yapmak istediklerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Gireceğiniz farklı gruplar sosyal hayatınızı renklendirecektir. Uluslararası bağlantı işlerden kazanç, eğitim, öğretim alanlarında ilerleme hem iş hem ziyaret amaçlı seyahatlerden pozitif haberlerle dönebilirsiniz.

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

Mars’ın yaklaşık bir aylık bu transiti, iş, çalışma, hizmet, sağlık ve günlük hayatınızı ilgilendiren evinizde gerçekleşiyor. Ofis içinde yoğunluğunuz hayli artabilir. Stres yönetiminde başarılıysanız, bu dönemi daha kolay atlatabilirsiniz. İşlerinizi planlayarak programlamak, angarya işleri ortaklaşa yaparak bitirmeniz önemli. Altarınızla yaşayacağınız tatsızlıklara karşıda dikkatli olmalısınız. Bir kısım Aslanlar, terfi olabilir ya da yeni bir iş başvurusundan olumlu cevap alabilirler. Sağlıklı beslenmeye karar vermeniz ya da yeni bir diyete başlamanız da bu döneme denk gelebilir. Evcil hayvan besleyenler, rutin yaptırdıkları bakımlarına vakit ayırabilirler. Günlük hayatın koşuşturmacası içinde kazalara karşıda temkinli olmalısınız.

Özellikle, kardeşler, yakın çevre, iletişim, eğitim, ulaşım ile alakalı konuların da gündeme gelmesi mümkün. Enerjinizi okült konulara yöneltmeniz, rahatlatıcı tekniklerden faydalanmanız olumlu değişimler yaşamanıza sebep olacaktır.

Mars’ın olumlu açıları, 2, 4, 8 ve 10. evinizi etkileyecek. Ortaklaşa işlerden elde edilen kazançların artması muhtemel. Aile içinde meydana gelebilecek gerilimi en aza indirmek için sakinliğinizi korumalısınız. Ev içinde yapılacak, tadilat, tamirat işleri de, bu zaman diliminde hızlıca bitebilir.

 

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Karma Astrolog

Jale MURATOĞLU