2021 BURÇ YORUMLARI

2396

2021 YILINDA GERÇEKLEŞECEK RETRO GEZEGEN TARİHLERİ

Merkür Retro tarihleri 2021 yılında da 3 kez geri hareket yapacak.

 • 30 Ocak – 21 Şubat arasında Kova burcunda
 • 29 Mayıs – 22 Haziran arasında İkizler burcunda
 • 27 Eylül – 19 Ekim arasında Terazi burcunda gerileme yapacak

         Venüs Retro tarihleri:

 • 19 Aralık2021-29 Ocak 2022

         Satürn Retro tarihleri:

 • 24 Mayıs – 10 Ekim arasında Kova burcunda

         Jüpiter Retro tarihleri:

 • Jüpiter, 20 Haziran – 18 Ekim arasında Balık – Kova burçlarında
 • Jüpiter, 14 Mayıs’ta Balık burcuna transit edecek – 21 Haziran’da Retro yaparak, 29 Temmuz’da Kova burcuna gerileyecek. Jüpiter, 29 Aralık 2020’de tekrar Balık burcuna geri dönecek…

2021 YILINDA GERÇEKLEŞECEK OLAN TUTULMA TARİHLERİ

Senelik burç yorumlarına geçmeden önce yılın Güneş ve Ay tutulmalarına bir göz atalım: 2021 yılında 4 tane tutulma yaşayacağız.

2021 yılında tutulmalar genel olarak Yay – İkizler aksında devam edecek.

 • 26 Mayıs 2021      5⁰ Yay TAM Ay Tutulması (Güney / Doğu Asya, Avustralya, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Pasifik, Atlantik, Hint Okyanusu, Antarktika)
 • 10 Haziran 2021 19⁰ İkizler Halkalı Güneş Tutulması (Avrupa’nın çoğu, Asya’nın çoğu, Kuzey / Batı Afrika, Kuzey Amerika’nın çoğu, Atlantik, Kuzey Kutbu)
 • 19 Kasım 2021 27⁰ Boğa Kısmi Ay Tutulması (Avrupa’nın çoğu, Asya’nın büyük bir kısmı, Avustralya, Kuzey / Batı Afrika, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Pasifik, Atlantik, Hint Okyanusu, Kuzey Kutbu)
 • 4 Aralık 2021       12⁰ Yay Tam Güneş Tutulması (Avustralya’da Güney, Güney Amerika’da Güney, Pasifik, Atlantik, Hint Okyanusu, Antarktika)

Bireysel haritalarınızda bu tutulmaların gerçekleştiği evler ile birlikte transit gezegenlerin yapmış olduğu açıların etkileri 2021 senesinin nasıl geçeceğini belli edecektir.

 

2021 GENEL GÖKYÜZÜ HAKKINDA

Her sene olduğu gibi 2020’yi iyi niyetler, umutlar ve düşüncelerle karşılamıştık. Ancak geçen zaman dilimi unutulmaz bir yıl olmaya adaylığını koydu. Tüm dünya tarihe damga vuran Koronavirüs’e tanıklık ederken, her birimiz bu yılın bitmesi için gün sayar olduk. Ve nihayet çok az kaldı, bitiyor.

2021, geçen seneki kadar sert olmayacak demek isterdim. Ama maalesef. Emin olun, hepimiz hayretler içinde kalacak, biz olaylara yine sadece seyirci olacağız.

2021 yılının en çarpıcı gezegen hareketi kuşkusuz ki Satürn ve Jüpiter’in hava elementine sahip Kova burcuna geçmesi olacak. Haritanızdaki Kova burcu ve yöneticisi Uranüs gezegeninin bulunduğu ev konularının projekt altında olacağını bilmelisiniz. Ve tabi Satürn Kova ile birlikte Oğlak burcunu da temsil ettiği için Oğlak evi de hareketlenecek bir diğer alan olacak. Jüpiter’in yönettiği Yay’ evi de.

Haritalarınızda sabit burçların (boğa, aslan, akrep, kova) ilk derecelerinde gezegenleri olanlar etkiyi ilk hissedecekler. Kovada gezegenleri olanlar yani Sa ve Jü ile kavuşum yapacak olanlar yeni başlangıçlara hazır olsunlar. Koç, İkizler, Terazi, Yaylar

Bu iki gezegenin ve etki göstereceği ev alanlarının yaratacağı voltran etkisi, 2020 yılında gerçekleşen Oğlak burcundaki Jüpiter, Satürn, Plüton kavuşumu kadar sert ve sarsıcı olmasa da yepyeni bir dönemin başlangıç zamanlarını temsil ediyor.

Olumlu anlam da bir diğer gezegen hareketleri ikizler, Yay aksında hareket eden Ay Düğümlerinin, Kovada ki Satürn ve Jüpiter’ destekleyen açısı olurken, Olumsuzsuz anlamda 17 Şubat, 15 Haziran ve 24 Aralık’ta Kovada ki Satürn, Boğada ki Uranüs ile de kare açı içinde olacak.

Senenin ilk gününü Yayda ki Venüs’ün, Güney ay düğümü ile olan kavuşum açısı ile karşılayacağız karşılayacak. Özellikle yönettiği ev konularını dikkate alarak ilişkiler ve para ile alakalı konuların altı çizilecek. (Haritanızda Venüslün hangi evde olduğu, açıları ile birlikte arka planda işleyen konu ile bağlantılıdır)

2021 yılında, İkizler – Yay aksında hareket eden Ay Düğümlerinin bir diğer olumsuz açısı Neptün ile olacak. İlk 6 ayın belirsizlik, karmaşa içinde kalınması mümkün. (Aynı şekilde doğum haritanızdaki Neptün’ün bulunduğu ev açıları ile birlikte yorumlanmalı) Özellikle doğum haritalarında değişken burçların (ikizler, başak, yay, balık) 18⁰ ve sonrasında gezegenleri olanlar için bu enerjiler daha etkin.

Aynı zamanda mücadele gezegeni Mars’ın Koç burcundaki hareketi yeni başlangıçlar yapılmasına vesile olacak. Haritalarda Koç burcunun yönettiği evlere dikkat edilmeli.

Bu sene gerçekleşecek olan ilk tutulma 26 Mayıs’ta, 5⁰ Yay burcunda ki Ay tutulması olacak. Daha sonra sırasıyla;10 Haziran’da, 19⁰ Güneş tutulması, 19 Kasım’da, 27⁰ Boğa burcunda Ay tutulması, 4 Aralık’ta, 12⁰ Güneş tutulması meydana gelecek.

14 Mayıs’ta Jüpiter’in, Balık burcuna geçişi ile bu sefer su burçlarında gezegenleri olanlar şansı yakalayacaklar.

2021, Uranüs (reform, özgürleşme) gezegeninin hâkim olacağı senelerin ilk start verdiği dönem olacak.

Bu süreçte herkes kendi bireyselleşme şeklini keşfetmek zorunda kalacak.  Başkalarının sizin hayatınızı yönetmesi, hak sahibi olması, inisiyatifini kullanması bireyselleşmenin tam karşıtı olduğu için buna dur demeyi becermek zorunda kalacaksınız. Ya da…

Mesela, eğer çocuğunuza bağımlı bir ebeveynseniz bu bağımlılıktan kurtulmayı ya becerecek ya da sistemin ağır çarkında üzüntü içinde kavrulup gideceksiniz. Aynı şekilde yetişkin olmuş ancak kendi ayakları üzerinde duramayanların artık kendini ispatlamak zorunda kalacakları süreçler. İlgi ve doyum kaynaklarını farklılaştırmak, bireysellik ya da ait olma arasındaki iki kutbun enerjisini dengelenmek için sistem sizi türlü türlü sınavların içine sokacak. Bugüne kadar başkalarına ilişik, sürekli onay ihtiyacı talep eden biriyseniz işinizin bir hayli zor olduğunu söylemeliyim. Eğer bu şekilde toplumsal yaşama muhtaç sosyal varlıksanız şayet bu yazıyı okuduktan sonra kendinizi değişime adapte etmelisiniz.

Şimdi genel olarak 2021’de ki gezegen hareketlerine bir göz atalım.

Senenin önemli gezegen açısı 17 Ocak’ta yaşanacak olan Kova burcunda ki Jüpiter ile Boğa burcunda ki Uranüs karesidir. 2021 boyunca 17 Şubat, 15 Haziran ve 24 Aralık’ta yaşanacak olan bu kare açılar oldukça sarsıcı olacak. Şunu iyi bilmelisiniz ki kendinize ne derece yeterli olduğunuzu ispatlayacağınız zamanlara adım atmak üzeresiniz. Tabi bu kendinizi yalnızlaştırarak izole etmek anlamına asla gelmemelidir.

Kovada ki bu güçlü gezegenlerin, Ay düğümleri ile uyumlu açıda olması işlerin daha sağlam temeller üzerine kurulmasına neden olacak diyebilirim. Ancak, Uranüs ile 150 ° açısı sürpriz gelişmeleri beraberinde getirebilir. Bu da birtakım işlerin çokta kolay olmayacağını gösteriyor.

Boğa burcunda ki Uranüs ve Kovada ki Jüpiter’in ilk kare açısı 15 Ocak’ta 6 °’de gerçekleşecek. Yaklaşık 10 gün sürecek etki de haritanızda Sabit burçlarda (boğa, aslan akrep, kova) gezegenleriniz varsa sürpriz gelişmelere hazır olmalısınız. Diğer gökyüzü gezegen hareketlerin günlük yazılarımda paylaşacağım.

Karma Astrolog
Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

 

2021 BURÇ YORUMLARI

 

KOÇ (21Nisan-20 Mayıs)

2021 KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURCU

ARKADAŞLIKLARINIZ TESTTEN GEÇİYOR!

Sevgili Koçlar, ocak ayının 10’u itibari ile Boğa burcuna ilerleyen Mars ile birlikte Oğlak burcuna giriş yapan Venüs’ün etkisi ile maddi konularda kazançlarınızı artırmaya yönelik fırsatları yakalamanıza neden olacak. Bir takım sürpriz yatırım fırsatları, kariyerde yükselme, gayrimenkul alıp, satmak gibi işler. Kısa süreli kar getireceğini umduğunuz girişimleri de değerlendirmelisiniz. Ancak Satürn ve Merkür’ün sert açısı nedeni ile atacağınız her adımda temkini elden bırakmamalısınız.

Arkadaşlık ilişkilerinizde bu sene sizi oldukça yorabilir. Sınırlarını zorlayan, haddini aşan ve ipleri koparmak durumunda kalacağınız deneyimler yaşamanız söz konusu. Söylenenlere kulak asmıyor olmaları ya da bildiklerini okumaları sizi oldukça yıpratabilir. Destek beklediğiniz anlar da konfor alanlarından çıkmak istememeleri de mümkün. Değişen şartlara ayak uydurmakta zorlanırken, yaşantınızı revize ettiğiniz, yapılandırmak adına adım atacağınız bir süreç. Ağustos ayından itibaren Jüpiter’in desteğini görmeniz ve birçok konunun daha net kararlar almanız olası. Neptün’ün ay düğümlerine olan olumsuz açısı, 3. ve 9. evlerinize gölge düşürüyor. Bu etkiler altında bilinçaltınızdaki düşünceler sizi zihinsel anlamda oldukça yorabilir. Bu gerilimi azaltmak adına olaya el koymak durumda kalacaksınız. Ya yaşadığınız durumun şartlarına uyum sağlayacak ya da farklı bir yöne doğru ilerleyeceksiniz. Zorlamanın bir anlamı yok.  Aşk evinize karşıt açı yapan, Satürn ve Jüpiter ilişkilerde problemler yaşamanıza neden olabilir. Eğer beşinci evinizde gezegen varsa aşkta huzuru yakalamanız oldukça zor. Uranüs’ün kare açısı pamuk ipliğine bağlı ilişkileri koparabilir. Mevcut birlikteliğiniz varsa ve sağlam temeller üzerine kuruluysa problemlerin üstesinden gelmeniz daha kolay. Özellikle Jüpiter’in Mayıs ayın ’da Balık burcuna ilerleyeceği döneme kadar farklı çevrelerden aşkı yakalamanız olası.

 

‘‘HAKİKİ ARKADAŞLIK, SIHHATTEN FARKSIZDIR, KIYMETİ, ANCAK ELDEN GİTTİKTEN SONRA ANLAŞILIR.’’

GOLTİ

 

BOĞA BURCU (21 Nisan-20 Mayıs)

2021 BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURCU

ÇALIŞIRSAN, KAZANACAKSIN!

Sevgili Boğalar, ocak ayının 10’u itibari ile Boğa burcuna ilerleyen Mars ile birlikte Oğlak burcuna giriş yapan Venüs’ün etkisi size yeni başlangıçlar yapmaya zorlayacak. Belki yurtdışı bağlantılı bir iş teklifi, yeni bir ev alma, yabancı bir ülkeye taşınma ya da eğitim hayatınızda sizi mutlu edecek sürpriz gelişmeler.

2018 yılının ağustos ayında, Uranüs’ün etkisi ile başlayan ve kişiliğiniz üzerinde ciddi değişimler yaratarak toplum önündeki duruşunuzu değiştiren bir süreç yaşadınız. (Haritanızın ilk derecelerinde gezegenleri olanlar için geçerli değil.) Bu durum 2025 yılına kadar devam edecek.

2021 yılında, çok sayıda imkanların karşınıza çıkması mümkün. Ancak Kova burcunda hareket eden Satürn ve Merkür’ün sert açısı, kariyeriniz açısından son derece hareketli, mücadele dolu bir yıla gireceğinizi gösteriyor. İş hayatınızda (çalışmıyorsanız emelleriniz ve geleceğiniz ile alakalı) tutulmaların etkisi ile olası değişimlere hazır olun. Bir yandan da Kovada şans gezegeni Jüpiter’in mayıs ayına kadar size sunacağı fırsatları da umarım yakalayabilirsiniz. Teklif edilecek yeni projelerde temkini elden bırakmamalı, planlı, programlı hareket ederek pişman olacağınız durumları önlemelisiniz. Özellikle, iş deneyimlerinizi arttırmalı, tecrübe kazanarak  geri bildirimlerin olumlu olması için çalışmalısınız. Tabi ki ilişki kurmadaki becerinizi en üst düzeyde tutmanız mühim. Gerekirse sizden daha tecrübeli, bilgili bir mentorun yardımını alarak size rehberlik etmesini isteyebilirsiniz. Ya da online konferanslara katılarak, bilgilerinizi artırabilirsiniz.

Bir kısmınız yönetici konumunda, yüksek maaş nedeni ile sevmediği bir işte çalışıyor olabilir. Ancak iki gezegen size başka şansları karşınıza çıkararak yönünüzü değiştirebilir. Gökyüzü size cesaret veriyor. Her halükârda 2021’nin ilk yarısına kadar, ay düğümlerinin sert açısı ile birlikte Jüpiter’in mayısta Balık burcuna geçişine çok dikkat etmelisiniz. Özellikle Başak burcunun 0-16⁰ gezegenleri olanlar için ortaklıklarda ve ilişkilerde gerginlik, mücadele gerektiren durumları yaşanabilir. Kimi Boğalar, 2012 yılında Balık burcuna giren Neptün’ün sert açısından iyice nasibini aldılar, ciddi hayal kırıklığı yaşayarak aşka olan inançları yıkıldı. Doğanızda var olan sabır ve dayanıklılığının mükâfatını elbet alacaksınız. İkili ilişkilerde ki bu yıpratıcı enerji akışı Temmuz – Eylül aylarında sırasıyla Venüs, Merkür, Mars ve Güneş’in aşk evinize girmesiyle beraberlikte bir toparlanma ve duyguların rahat akışı mümkün. Bu aylarda ciddi adımlar atarak, evlilik kararı alabilir, hayatınıza yeni bir yön verebilirsiniz.

Neptün’ün ay düğümlerine olan olumsuz açısı 2. ve 8. evlerinize gölge düşürüyor. Bu etkiler altında alacak verecek, kredi, nafaka ya da miras ile alakalı yıpratıcı enerjilerin içinde savrulmuş olmanız olası. Bu süreç biraz daha uzayabilir.     

  

‘‘ÇALIŞMAK BİZİ ŞU ÜÇ BELADAN KURTARIR: CAN SIKINTISI, KÖTÜ ALIŞKANLIKLAR VE YOKSULLUK.’’

VOLTAİRE

 

 • İKİZLER BURCU (21 Mayıs – 20 Haziran)

2021 İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURCU

DEĞİŞİME AÇIK OL!

Sevgili İkizler, ocak ayının 10’u itibari ile Boğa burcuna ilerleyen Mars ile birlikte Oğlak burcuna giriş yapan Venüs’ün etkisi ile hayatınızda yepyeni bir dönem başlayacak. Hem hayata bakışınız revize edilecek, yurtdışı bağlantılı işlerin altı çizile hayatınızda mücadele etmek durumunda kaldığınız dönemlerde sorunlarla başa çıkamayabilir ve oldukça daralabilirsiniz. Bilinçaltınızda sizi tetikleyen değişime zorlayan düşüncelerin etkisi altında olacağınızı bilmelisiniz. Bir yandan konfor alanınızdan çıkmakta güçlük çekerken diğer yandan yeniliği arzulayan ruhunuz sizi içsel anlamda yorabilir. Zihninizde oluşan gerilimi azaltmak adına yaşadığınız durumu ya kabullenecek ya da ortamınızı değiştireceksiniz.

Satürn ve Merkür’ün sert açısı nedeniyle özellikle bedensel ve ruhsal sağlığınıza her zamankinden daha fazla özen göstermelisiniz. Aksi takdirde sinirsel gerginliğiniz hem sizi hem de çevrenizi son derece rahatsız edebilir. Ayrıca aniden ortaya çıkacak ameliyatlar, sakarlıktan dolayı bazı kazalara karşıda temkinli olun. Rutin kontrollerinizi yaptırmayı ihmal etmeyin. Üreme organları, böbrekleriniz, diz ve diz kapakları ile ilgili sorunlarınız aniden ortaya çıkabilir.

Arkadaşlarınız ile birlikte olmak, spor yapmak, doğada vakit geçirmek yani günlük hayatınızı daha iyi organize ederek beslenmenize dikkat etmek size iyi gelecektir. Yeter ki aklınızı toparlayın.

Eğer iş hayatınızda durağanlık varsa astlarınızdan daha yüksek bir performans almak istiyorsanız eğitimlere yollamaya karar verebilirsiniz. Bu arada uzun zamandır beklediğiniz bir terfii elde etmeniz de söz konusu.

Neptün’ün ay düğümlerine olan olumsuz açısı 3. ve 9. evlerinize gölge düşürüyor. Bu etkiler altında kendi kültürünüzden uzaklaşarak başka bir ülkede yaşamak durumunda kalabilirsiniz. Bu kolay bir şey değil. Psikolojik olarak sizi sarsabilir. Bugüne kadar fark etmediğiniz ancak bundan sonra gözünüzün önünde adeta flaş gibi parlayan yaşam deneyimlerine hazır olun. Eğitim hayatında olanların ise bu zorlu süreçte alacakları bazı kararlar geleceklerini ciddi anlamda şekillendirecek. Bunun için size yol gösterecek kişilere ulaşmanız en doğrusu olacaktır.

Ayrıca bu yıl her zamankinden daha fazla araştırma yapmak, yeni şeyler öğrenmek, kendinizi geliştirme imkânı yakalayabilirsiniz.

Gayrimenkul alma, daha büyük bir eve taşınma ya da ev içinde tamirat tadilat yaptırma konuları gündeminize gelebilir. Eğer sabitlerde gezegenleriniz varsa şayet, yurtdışı bağlantılı işler, yabancılarla ilgili kontaklarda kaygan bir zeminde olduğunuzu bilmelisiniz.

 

‘‘SEN DÜNYASIN; O YÜZDEN SEN DEĞİŞİRSEN, DÜNYA DEĞİŞİR. ’’

OSHO

 

 • YENGEÇ BURCU (21 HAZİRAN -22 Temmuz)

     2021 YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

TASARRUF YAPTIYSAN, BU DÖNEMDEN KORKMA!

Sevgili Yengeçler, ocak ayının 10’u itibari ile Boğa burcuna ilerleyen Mars ile birlikte Oğlak burcundaki Venüs’ün etkisi ile ikili ilişkilerde huzuru diğer yıllara göre yakalamanız daha kolay. Sizi mutlu edecek romantik bir ilişkinin içinde kendinizi bulmanız mümkün. Yapmanız gereken kapristen kaçınmak ve beraberliğinizi iyi yönetmek olmalıdır. Kimi zaman kendinizi ifade etmekte zorlanmanız ilişkiyi yokuşa sürebilir. Duygusal hayatınızı stabil tutmayı becermelisiniz. Surat asmak ya da vesveseli hal hareketleriniz karşı tarafı yorabilir.

Senenin ilk ayı Satürn ve Merkür’ün sert açısı mevcut. Finansal açıdan sizi zorlayabilir. Borçlar, alacak verecek, nafaka, miras gibi işler gündeminizde olacak.  Uzun zamandan beri sizi krize sokan bu durum belirli dönemlerde ivme kazabilir. Sahip olduğunuz kaynaklara yön vermek ya da korumak durumundasınız. Paranızın kıymetini bilmelisiniz. Geçmişte yaptığınız yatırımlar şimdi problem olarak karşınızda durması mümkün. Bu yıl uzun vadeli borçların altına girmemeye dikkat etmelisiniz. Kredi çekme gibi bir durum söz konusu ise aman çok dikkatli olun. Bir anda borçların altında kalmanız mümkün olabilir. Eldekinden olmamak için temkinli olun. Bütçenizi iyi planlayın ve ayağınızı yorganınıza göre uzatın. Yılın ortasında oldukça sert enerjiler olacağı için mali arenada işler arap saçına dönmeden iki kere düşünün. Eğer yaşam standardınızı yükseltmeye yönelik planlar yapıyorsanız en azından bilir kişiler ile hareket etmeye özen gösterin.

İkizler yay aksında hareket eden ay düğümlerinin etkisi, kendi ya da aile büyüklerinizin sağlığını zorluyor. Eğer haritanızda 6. Evinizde gezegen varsa bu enerjileri daha yoğun hissediyor olmalısınız. Ancak Kova burcuna giren Jüpiter ve Satürn’ün desteğini daha ilk aylarda olumlu anlamda hissedebilecek. Özellikle Jüpiter’in iyileştiren enerjisi mayıs ayında oldukça etkili görülüyor. Satürn ise sizi korumaya alarak toparlanmanıza yardımcı olacaklar. Bu zaman diliminde yeni bir beslenme programı hazırlayarak, daha bilinçli olmalısınız. Bünyeniz kuvvetlendikçe kendinizi her zamankinden daha dinç hissedeceksiniz.  Bağışıklığını yükseltecek vitaminler almaya dikkat etmelisiniz. Mide, göğüs kafesi bölgeleriniz son derece hassas olduğu için bu bölgede bazı rahatsızlıklar söz konusu olabilir. Sakın ihmal etmeyin. Neptün’ün ay düğümlerine olan olumsuz açısı 3. ve 9. evlerinize gölge düşürüyor. Hayattan beklentileriniz karşılanmaması sizi oldukça umutsuzluğa düşürebilir. Az kaldı. Yakın çevre ve akrabalarla yaşanan tatsızlıklar gününüzü kabusa çeviriyor olabilir. Mümkün olduğunca auranızı kuvvetlendirmeli, enerjinizi şarj etmek için yaşamınızdaki diğer güzelliklere odaklanmalısınız.

‘‘EĞER İHTİYACINIZ OLMAYAN ŞEYLER SATIN ALIRSANIZ, ÇOK GEÇMEDEN İHTİYACINIZ OLAN ŞEYLERİ SATMAK ZORUNDA KALIRSINIZ.’’

WARREN BUFFET

 

ASLAN BURCU (23 Temmuz / 22 Ağustos)

 • ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURCU

 EVLİLİĞİN İYİSİ OLUR; AMA KUSURSUZU OLMAZ.UNUTMA

Sevgili Aslanlar, ocak ayının 10’u itibari ile Boğa burcuna ilerleyen Mars ve Oğlak burcuna giriş yapan Venüs’ün etkisi ile birlikte hızlı bir yükseliş yaşayabilirsiniz. Kiminiz çok yoğun tempoda çalışıyor olmalısınız. Yaratıcılığınızın yüksek olması en büyük avantajınız. Bu karantina günlerinde yalnız çalışmanız daha özgün olmanıza sebep. Ancak Satürn ve Merkür’ün sert açısı ortaklaşa yapılan işlerde birtakım zorlanmalar, engeller yaşamanıza neden olabilir. Motivasyonunuzu kaybetmemeli, beklentilerinizi aşağı çekmelisiniz. Atacağınız adımlarda enine boyuna düşünmeli, her söylenene inanmamalısınız.

Neptün’ün ay düğümlerine olan olumsuz açısı 5. ve 11. evlerinize gölge düşürüyor. Epeyce yorucu bir ilişki içinde olmalısınız. Bu enerjiler altında aklınız oldukça karışık. Partnerinizle aranızda güven ile alakalı problemler, tuhaf olaylar yaşamanız mümkün. İkili ilişkilerde net olmak ve konuşmaktan kaçındığınız konuları masaya yatırmak problemlerinize çözüm getirmenizi sağlayabilir. Ancak hayatınızda biri yoksa 2021’in sonralarına doğru daha rahat enerjiler mevcut.

Bir kısım Aslanlar evliliklerde artan sorumlulukların altında ezilirken, çocuklarla ilgili problemlerle uğraşıyor olabilir. Kariyerde beklentilerinizin çok yüksek tutmamalı, adım atmadan önce iyice düşünerek hareket etmelisiniz. Özellikle spekülasyon ve borsa konularında, tahvil ve yatırımlar da şansınızı çok zorlamamalısınız. Gayrimenkul alımı veya satımı gibi konular için senenin sonlarına doğru daha verimli görülüyor. Sağlığınız geçen seneye göre çok daha rahat bir enerjiler altında olacak.

 

‘‘EVLİLİK, ZAMANLA GÜÇLENEN TEK BAĞDIR.’’

ANDRE MAUROİS

 

 • BAŞAK BURCU (23 Ağustos / 22 Eylül)

2021 BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURCU

SAĞLIĞA DİKKAT!

Sevgili Başaklar, ocak ayının 10’u itibari ile Boğa burcuna ilerleyen Mars ile birlikte Oğlak burcuna giriş yapan Venüs’ün etkisi ile birlikte sağlığına en çok dikkat etmesi gereken burçların başındasınız. Özellikle kan ve dolaşım ile alakalı rahatsızlar. İskelet sistemi ve kemiklerle alakalı sıkıntılar aniden hayatınızda nüksedebilir.  Gereken tetkiklerinizi hiç vakit kaybetmeden yaptırmalısınız.

Neptün’ün ay düğümlerine olan olumsuz açısı 4. ve 10. evlerinize gölge düşürüyor.  Aile yaşamınız oldukça çalkantılı olabilir. Sebebini bilmekte zorlandığınız, hiçbir anlam veremediğiniz olayların vuku bulması mümkün. Evde vakit geçirmek sizi huzursuz edebilir. Aslında 2020’den beri başlayan enerji bu sene tavan yapabilir. Ev değişikliği yapmış olanlar ya da kentsel dönüşümden dolayı yeni evlerine taşınanlar, apartmanda birçok sorun ile karşılaşabilirler. Kendinizi o eve ait hissetmeyebilirsiniz. Gayrimenkul alıp satarken sizi heyecanlandıran projeler karşınıza çıksa bile iyice düşünün. Ay düğümlerinin sert enerjileri altındasınız. Aynı şekilde ev eşyaları alırken de çok dikkat etmelisiniz. Biraz durağan olmaya özen gösterin. Çok zor biliyorum ama bu sene hafif bir sarhoşluk içinde olmanız söz konusu. Kararsızlık, umursamamak ya da boş vermişlik duyguları ile mücadele etmeniz mümkün. Yıpratıcı olaylar sizi pasif agresif olmaya itebilir. Hayatınızı yönetmekte zorlanabilirsiniz. Sinirsel haller ev halkını rahatsız edebilir. Sakin kalmaya çalışmalısınız. Tepki vermeden önce, artılarını ve eksilerini iyice düşünerek hareket edin ve uzlaşmacı olmaya özen gösterin.

Kariyerde yükselme arzunun bu sene tavan yapabilir. Hırslarınızın esiri olmamalı ancak gelen fırsatları da kaçırmamalısınız. Senenin ortalarında ise girişimci yönünüz aktif olacak. İş hayatınızda sorumluluklar artarken, hayatınızda gelişen sürprizlere karşı hazır olmalısınız. Toplum önündeki duruşunuzdan tutunda, gündelik hayatınızdaki tüm yaşantınız tamamen revize olacak. Senenin ilk yarısı değişen koşullar ile birlikte piyasanın malum nedeniyle fazla risk almadan ilerlemelisiniz.

‘‘Bedenimizi hasta eden ruhumuzun baskısıdır. ’’

Sigmund Freud

 

 • TERAZİ BURCU (23 Eylül / 22 Ekim)

 2021 TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU

AİLENİZ BÜYÜYOR!

Ocak ayının 10’u itibari ile Boğa burcuna ilerleyen Mars ile birlikte Oğlak burcuna giriş yapan Venüs’ün etkisi ile ev almaya karar verebilir, çocuklarınızı evlendirebilir ya da sermayenizi yeni işlere yönlendirebilirsiniz. Aslında sizin özünüzde yarınlarınızı düşünmeye yönelik toplamaktan çok harcama içgüdüsü var. Artık daha fazla masraf yapmamalı, yeni kazanç yolları bulmaya çalışmalısınız. Aksi takdirde ilerleyen dönemde üzerinizde baskı hissetmeniz mümkün.  Yıl boyunca maddi anlamda kendinizi güvende hissetmeyebilirsiniz. Mümkün olduğu kadar bütçenizde daha fazla oynama yapmayın. Tasarruf yapmanız gerekebilir. Paranızın değerini bilmelisiniz. Kimi teraziler aileye katılacak yeni üyenin heyecanını yaşayabilir. Tabi bunların hepsi artı bir sorumluluk getirecek.

Aşk hayatınıza gelince; partnerinizle kurmuş olduğunuz ilişki sizi iyice köşeye sıkıştırıyor olmalı. Duygusal anlamda isteklerinizi karşı tarafa anlatmanız ve açık olmanız son derece mühim. Sevgilinizle aranızı hoş tutmak için kimi zaman onun tarafından olayları değerlendirmeye çalışın. Eğer birbirinizi çok yıpratmışsanız şayet ilişkinizi bitirmeye karar verebilirsiniz. Paylaşımlar zevk vermiyorsa hayatınızda tutmanın da bir anlamı yok. Artık kendi yolunuza gitmeyi tercih etmelisiniz belki de. Bundan sonra ilişkilerde fazla beklentide olduğunuzu belli etmemeli, snop olmaya özen göstermelisiniz.  Neptün’ün ay düğümlerine olan olumsuz açısı 3. ve 9. evlerinize gölge düşürüyor. Yakın çevre, akrabalar, komşularla alakalı konularda sıkıntılar, eğitim hayatında meydana gelen aksaklıklar canınızı fazlasıyla sıkabilir. İleriye yönelik yapmış olduğunuz seyahat planlarının gündeminizden düşmesi de bir diğer sizi daraltacak konular. Bu zamana kadarki dönemde zaten sağlığınız sizi bayağı zorladı. Bu etki biraz daha devam edecek. Özellikle ikizler, başak, yay, balık burçlarının 22°’nde gezegenleri olanların daha relax olmaları gereken bir süreç. Haritada bulunduğu ev konularında gerçeklerden uzaklaşma, kandırılma, aldanma söz konusu olabilir.

‘‘Hiçbir insan, iyi eğitilmiş bir aile kadar önemli bir miras bırakamaz. ’’

Thomas Scott

 

 • AKREP BURCU (23 Ekim / 21 Kasım)

2021 AKREP VE YÜKSELEN AKREP BURCU

KARİYERDE YÜKSELİŞ!

Ocak ayının 10’u itibari ile Boğa burcuna ilerleyen Mars ile birlikte Oğlak burcuna giriş yapan Venüs’ün etkisi ile birlikte ortaklaşa bir iş teklifi alabilirsiniz. Bu belki de sizin uzun zamandan beri istediğiniz ancak sağlık problemleriniz nedeni ile ertelediğiniz çalışmalar ile alakalı olabilir. Ancak dört elle işlere sarılmak ve bazı riskler alarak ilerlemek durumunda kalacaksınız. Mesleğinizde iyice uzmanlaştıysanız sahip olduğunuz bilgiler internet yoluyla daha çok kitlelere ulaştırmanın artık vakti de gelmiş olmalı. Profesyonel olarak işi kavramışsanız sizin bilgilerinizden faydalanmak isteyen birçok kişi olacaktır. Özellikle ayın ortalarından sonra karşınıza çıkacak bu fırsatları değerlendirirken bunun çokta kolay olmayacağını bilmelisiniz. Şimdiden kendinizi programlayıp, bir düzen kurarsanız ilerde meydana gelecek sıkışıklıkları en aza indirmiş olacaksınız. Eğer bu zaman dilimine kadar çok çalışıp istediğiniz konuma gelemediyseniz, rotanızı yeni alanlara döndürmek durumunda kalabilirsiniz.

Yoğun iş temposunda çalışan Akrepler ise yaratıcı çalışmalar yaparak hobilerine zaman ayırmalılar. Özellikle sağlıkla imtihan olduysanız, zinde kalmak için beslenme ile birlikte düzenli uyku ve spora vakit ayırmalısınız. Ancak Satürn ve Merkür’ün, Uranüs’e olan sert açısı ilişkide gerginliklere neden olabilir. Özellikle iyice yıpranmış beraberlikler aniden bitebilir. Aynı şekilde ortaklaşa yapılan işlerde de problemlerin çıkması mümkün. Neptün’ün ay düğümlerine olan olumsuz açısı 2. ve 8. evlerinize gölge düşürüyor. Başkalarının kaynaklarından yana şans sizden yana olacak ancak harcamalarınızı kontrol altına almalı gereksiz masraflardan kaçınmalısınız. Devir tasarruf devri. Aşk hayatınız ise Mayıstan sonra hareketlenecek. Ancak kısa süreli olabilir. Temkinli olmalısınız.

‘‘Başarılı biri olmaya değil, değerli biri olmaya çalışın. ’’

Albert Einstein

 

 • YAY BURCU (22 Kasım / 21 Aralık)

    2021 YAY VE YÜKSELEN YAY BURCU

İŞ DEĞİŞİKLİKLERİNE HAZIR OLUN

Ocak ayının 10’u itibari ile Boğa burcuna ilerleyen Mars ile birlikte Oğlak burcuna giriş yapan Venüs’ün etkisi parasal anlamda sizi oldukça rahatlatacak. Bu sene dört elle işlere sarılmak ve bazı riskler alarak ilerlemek isteyeceksiniz. Özellikle Jüpiter’in Balık burcuna geçiş yaptığı mayıs ayında karşınıza çıkacak yeni iş imkânlarına hazır olun. Yaratıcılığınızı ortaya çıkaran çalışmaların geri dönüşümleri oldukça tatminkâr olabilir. İşinizde uzmanlaşmanız ve projelere hakimiyetiniz patronunuzun dikkatini çekebilir. Terfi ya da zam almanız mümkün. Bu yıl performansınız oldukça iyi görünüyor. Anlayacağınız bütün profesyonelliğinizi kullanarak, potansiyelinizi ortaya koyun. Yerinizi iyice sağlamlaştırın. Belirli dönemlerde Kovada ki Satürn ve Uranüs karesi strese karşı sizi uyarmakta. Tek başınıza yapmakta zorlandığınız işler varsa şayet yanınıza bir eleman alarak yaşayacağınız gerginliği en aza indirmelisiniz. Aksi takdirde baskıdan kaynaklanan sağlık problemleri ortaya çıkabilir. 2021 senesi yakın çevre, akrabalar ve kardeşlerle ilgili konuların da altını çizmekte. Belki onların yaşadığı problemlere uzakta olduğunuz için destek olmakta zorlanabilirsiniz.  Ancak bir telefon ile bile olsa onlara yanlarında olduğunuzu hissettirmeniz inanılmaz etkili olacaktır.

Bu sene tüm bekâr Yaylar ise beraberliklerini daha ciddi buyutlarda yaşama kararı alacaklar. Kimileri ise evlenecek. Aşk hayatınız belki de 2021 yılına damga vuracak. Sizi oldukça tatmin edecek bir o kadarda konuşulacak bir beraberlik yaşamanız mümkün. Tabi haritanız vaat ediyorsa. Hayatınızın aşkını bulmanız sizi yaşama daha sıkı bağlayacak. Sevgi, huzur, sıcaklık, aşk sarhoşluğu içinde olmanız size yaşama şevki verecek. Ancak bekar Yaylar için gönül maceraları aynı geçici heyecanla arzusu içinde olacak. Özellikle Marttan sonra Jüpiter’in etkisi ile birden fazla ilişkinin içine itilmeniz söz konusu. Aklınızı karıştırmayın. Bu sizi içsel anlamda çok yorabilir. Çok dikkatli olun. Mantığınızı kullanın ve duygularınızın esiri olmamaya özen gösterin. Karşınıza çıkan kişilere yanlış söylemler, boş vaatler vererek kendinize bağlamaya çalışmayın. Dürüstlük en büyük erdemliktir. Kimsenin elinizde oyuncak olmasına göz yummayın. Aşk hayatınızın yapıcı yönde büyümesine yönelik hareketlerde bulunmasınız. Siz ne de burçlar kuşağınız en ünlü çapkınısınız. 

‘‘İş fırsatları otobüsler gibidir, her zaman bir diğeri gelir.’’

Richard Branson

 

 • OĞLAK BURCU (22 Aralık / 21 Ocak)

      2021 OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURCU

AŞK HAYATINDA SINAVLAR!

Ocak ayının 10’u itibari ile Boğa burcuna ilerleyen Mars ile birlikte Oğlak burcuna giriş yapan Venüs’ün etkisi, finansal alanda sorumluluklar almanıza neden olabilir. Senenin ilk çeyreğinden sonra oldukça uğraş vereceğinizi söyleyebilirim. Parasal konularda hırslarınız artarken eğer giderlerinizi de kontrol altına almazsanız oldukça sıkışı bir döneme gireceğinizi bilmelisiniz.

Mayıs ayında Jüpiter’in Balık burcuna giriş yapması, aşk hayatınızı oldukça hareketlendirecek. Beklentinizin üstünde harika bir beraberlik sizi bekliyor olacak. Eşiniz veya sevgiliniz, size karşı sürprizlerle dolu bir birliktelik vaat ediyor.  Tutku, heyecan, atraksiyon ve romantizm açısından tatmin edici bir dönem. Ancak bu süreç Jüpiterin Retro yaparak tekrardan Kovaya geçmesi ile birlikte askıya alınabilir.

Satürn ve Merkür’ün, Uranüs’e olan sert açısı devrede olacağı içinde ilişkide problemler çıkabilir. Eğer bu dönemi atlatırsanız ilerleyen dönemde tekrardan kalınan yerden devam etmesi mümkün.  Etrafınızda sizi rahatsız eden, istemediğiniz mavi boncuk dağıtan ama güven hissettirmeyen kişilere karşı temkini elden bırakmayın. Tabi bu etkiler haritanızın durumuna göre kısa süreli beraberliğinde habercisi de olabilir. Neptün’ün ay düğümlerine olan olumsuz açısı 12. ve 6. evlerinize gölge düşürüyor. Bu sene eğer karşınıza çıkan olaylarda esneklik göstermekte zorlanırsanız bir takım sinirsel rahatsızlıkların ortaya çıkabilir. Yakın çevre ve akrabalar, kardeşlerinizin problemleri ile ilgilenmek ve onlara maddi anlamda destek olmanız söz konusu. Akılcı hareket etmek ve finansal kaynaklarınızı doğru yönetmek adına bilirkişilerden destek almanızı öneririm. Senenin ilk yarısı başarılarınızı daha fazla arttırmaya yönelik adımlar atmakla uğraşabilirsiniz. Olayları kontrol etmek isterken hırslarınızın esiri olmadan hedefe ilerlemelisiniz. Aksi taktirde başarı için kendinizi ve çevrenizi fazlasıyla yıpratabilirsiniz. Yaratıcılık evine giren Uranüs’ün etkisi sanatsal çalışmalar yapanlar için olumlu yönde etkili. Ama bunun için gerekli olan konsantrasyonu yakalamakta zorlanabilirsiniz.

‘‘SEVİLENİN KUSURLARINI HOŞ GÖRMEYEN SEVMİYOR DEMEKTİR.’’

GOETHE

 

 • KOVA BURCU (22 Ocak / 19 Şubat)

2021 KOVA VE YÜKSELEN KOVA BURCU

YENİ BAŞLANGIÇLARA HAZIR OLUN!

 

Ocak ayının 10’u itibari ile Boğa burcuna ilerleyen Mars ile birlikte Oğlak burcuna giriş yapan Venüs’ün etkisi, özellikle kariyer hayatınızı ön plana çıkaracak. Belirli dönemlerde Kovadaki Satürn ve Boğada ki Uranüs karesi, aile üyeleri ile aranızdaki diyaloğu iyi dengelemeniz gerektiğinin habercisi. Bu sene stresle başa çıkmakta zorlanabilirsiniz. İşlerinizin yoğunluğu artabilir, kişisel anlamda alacağınız sorumluluklar sizi oldukça yorabilir. Aile ve ebeveynlerinize gereken vakti ayırmaya gayret etmelisiniz. İlişkilerinizde daha duyarlı ve anlayışlı olmaya çalışın. Duygularınızı net olarak ifade etmelisiniz. Uranüs’ün kariyer evini taraması bazılarınız da sektör değiştirerek yeni bir alanda çalışmasına neden olabilir. Hedeflerinizi belirlerken şartları fazla zorlamamaya dikkat edin. Yüksek beklentiler hayal kırıklığına uğratabilir. Neptün’ün ay düğümlerine olan olumsuz açısı 5. ve 11. evlerinize gölge düşürüyor. Bu sene maddi kaynaklarınızı kontrollü bir şekilde ele almalı ve harcamalarınızı bütçe planlamaları yaparak değerlendirmelisiniz. Aksi taktirde bazı sıkıntılar ve daralmalar yaşayabilirsiniz. Aşk hayatınıza gelince, bir süredir istikrarsız giden ilişkinizin daha rahat bir akışa geçecek. Ancak yine de kimi Kovaların kafası oldukça karışık. Sosyal hayatınız ve arkadaş çevrenizde sizi yıpratan durumlara hazır olun. Evliyseniz çocuklarınızın geleceğine dair olumlu atılımlar sizi mutlu edecek.

 

‘‘EN UZUN YOLCULUKLARA BİLE UFAK BİR ADIMLA BAŞLANIR.’’

LAOTSE

 

 • BALIK BURCU (20 Şubat / 20 Mart)

2021 BALIK VE YÜKSELEN BALIK BURCU

AKIŞTA KALIN, ZORLAMANIN ANLAMI YOK.

Ocak ayının 10’u itibari ile Boğa burcuna ilerleyen Mars ile birlikte Oğlak burcuna giriş yapan Venüs’ün etkisi ile eğitim hayatında birtakım fırsatları önünüze çıkaracak. Bu çalışmaların online üzerinden olması muhtemel. Ya da kendinize ait bir web sitesi açarak bilgilerinizi bu sayfada paylaşmanız mümkün..

Kariyer anlamında elinize aldığınız işleri büyük bir sorumluluk bilinci ile yerine getirmeye gayret ediyorsunuz. Ancak çok çalışıp az kazanmanız sizi oldukça yıpratabilir. Senenin ilk 6 ayında doğru insanlarla kontak kurarak masaya oturmanız ve bazı projeler üzerinde çalışmanız söz konusu. Size destek olmak isteyecek kişilerin uzattıkları elleri geri çevirmemeye çalışın. İsteksizlik ya da umursamazlık gösterirseniz bir daha bu fırsatları yakalayamayabilirsiniz.

Sağlık açısından kontrolünüzün dışında gelişen ve sizi adeta bloke eden durumlarla mücadele edebilirsiniz. Moraliniz yüksek olması her türlü derde deva. Bu dönemde olayların çokta üstüne gitmeyip rölantide olmanız önemli. Uzun zamandan beri belki de kendinizi hiç bu kadar zaman ayırmamış olduğunuzu da fark edebilirsiniz. Enerjinizi düşüren kişilerden kendinizi uzak tutun. Tabi mümkün olduğu kadar.

Aşk hayatınıza gelince; size sevgisini açıkça belli edecek ve kalbini açacak kişilerin mart ayı itibariyle ortaya çıkmaları mümkün.  Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; ileride sıkıntı yaşamamanız adına seçim yaparken mantıklı tarafınızı ortaya koymanız. Eğer bir birliktelik yaşıyorsanız zaman zaman içinizde dalgalanan özgür olma duygusu büyük bir handikap olarak ilişkinizi baltalayabilir. Evli olan Balıklar ise çocuklarının yaratmış olduğu kimi sıkıntıları bertaraf etmek adına büyük bir çaba içerisine girebilirler. Evlatlarının yaptığı hataları tenkit etmek yerine yol gösterici bir tavır sergilemeniz yerinde olacaktır.

‘‘HAYATINIZI CESURCA KABULLENİN, BAŞARIYA DÖNÜŞTÜĞÜNÜ GÖRECEKSİNİZ.’’

Ralph Waldo Emerson

 

KARMA ASTROLOG
JALE MURATOĞLU

SEVGİYLE KALIN