16 ŞUBAT 2018 PARÇALI GÜNEŞ TUTULMASI

16 ŞUBAT 2018 PARÇALI GÜNEŞ TUTULMASI,

0
392

16 ŞUBAT 2018 PARÇALI GÜNEŞ TUTULMASI
KEMERLERİNİZİ TAKIN UÇUYORUZ..
KİMİLERİ RÜZGARA KARŞI KOYARKEN, KİMİLERİ FIRTINAYA KAPILIP GİDECEK…
2018 yılında 2 Ay ve 3 Güneş tutulması yaşayacağız. Bunlardan ilki 31 Ocak’ta 11° Aslan’da meydana gelen Ay tutulmasıydı. Tutulmaların hayatımız üzerinde ki etkilerini artık hepimiz biliyoruz. Doğum haritalarımızda tutulmanın gerçekleştiği ev konularında ciddi değişimler olur. Etkisi altı ay ile bir sene için görünür. 11 Şubat ve 7 Ağustos 2016 yılında başlamış olan Kova-Aslan tutulmaları Ocak 2019’a dek sürecek. En fazla sabit burçlar (Boğa, Aslan, Akrep, Kova) etkilenecek. Etkisi 6 aydır.
15 Şubat Çarşamba günü 21:53’te başlayıp, 16 Şubat 01:48’de sona erecek olan Parçalı Güneş Tutulması, Kova burcunda gerçekleşecek. Bu tarz tutulmalar Ay’ın Güneş’i kısmen örtmesiyle meydana gelir. Ay, Güneş ve Dünya arasına girerek, Güneş’in %70’ini karartır. Tutulmanın izlenebileceği lokasyonlar, Güney Amerika, Pasifik ve Atlas Okyanusları ile beraber Antarktika’dır. Türkiye’den görülemeyecek.
Gerçekleşecek olan Parçalı Güneş tutulması, 150 Saros serisine aittir. Bu tutulmanın ilki, 1729 yılında gerçekleşmiş olup, sonuncusu 2991yılında meydana gelecektir.
Ancak tarih tekerrürden ibarettir lafını hatırlayarak, sabit burç olan Kova- Aslan aksında meydana gelen tutulmalara göz attığımızda, en son 2008-2009 yıllarında ondan önce 1998-2000 arasında aynı tutulmalar yaşandığını görmekteyiz. 2018’de ki tutulmaların dereceleri, 1999 yılındakilere çok benziyor. Transit gezegenlerin hareketleri tıpatıp olmasa da benzer olaylar yaşamanız mümkün. Hafızaları biraz zorlayalım.

16 ŞUBAT 2018 PARÇALI GÜNEŞ TUTULMASI

19 SENE ÖNCE SABİT BURÇLARDA Kİ TUTULMALAR
(1999 -2000)
• Ay Tutulması 31 Ocak 1999 11 ° Aslan burcunda gerçekleşti. (114 saros serisi)
• Güneş Tutulması 16 Şubat 1999 27 ° Kova burcunda gerçekleşti (140 saros serisi)
• Ay Tutulması 28 Temmuz 19994 ° Kova burcunda gerçekleşti (119 saros serisi)
• Güneş Tutulması 11 Ağustos 1999 18 ° Aslan burcunda gerçekleşti (145 saros serisi)

2018 GÜNEŞ VE AY TUTULMA TARİHLERi
• Tam Ay Tutulması 31 Ocak 2018’de 11° Aslan burcunda (124 saros serisi) gerçekleşti.
• Parçalı Güneş Tutulması 15 Şubat 2018’de 27° Kova burcunda gerçekleşecek. (150 saros serisi)
• Parçalı Güneş Tutulması 13 Temmuz 2018’de 20° Yengeç burcunda gerçekleşecek. (117 saros serisi)
• Tam Ay Tutulması 27 – 28 Temmuz 2018’de 4° Kova burcunda gerçekleşecek. 29 saros serisi)
• Parçalı Güneş Tutulması 11 Ağustos 2018’de 18° Aslan burcunda gerçekleşecek. (155 saros serisi)

Bu bilgileri biraz daha açıklarsak: Aynı bu yıl olduğu gibi 31 Ocak 1999’da 11 ° Aslan (114 saros serisi) burcunda başlayan Ay Tutulması serisini 16 Şubat 1999’da 27° Kova (140 saros serisi) burcunda Güneş tutulması takip etmişti. Bu tutulma serisini 2018’de kapanacak. Hepsi aynı seri olmasa da, sabit burçlarda olması nedeni ile de özellikle 16 Şubat 2018’de meydana gelecek olan tutulmanın benzerinin, 16 Şubat 1999 (Depremlerle alakalı bir seridir) yılında gerçekleşmesi bu anlamda çok manidar bir o kadar da tedirgin edici bir görünüm. aykırıdır,
İkinci bir tehlikeli tutulma ise, 27 Temmuz 2018’de 4 ° Kova’da (129 saros ) meydana gelecek olan tutulmadır.

16 ŞUBAT 1999 GÜNEŞ TUTULMASI

Yeni başlangıçların habercisi olan Güneş tutulmasının, Kova burcunda yer alması, yönetici gezegeni Uranüs’ü odak noktası yapmakta. Ani, fişek gibi olayları gündeme taşır. Uranüs gelenek dışıdır, sert ve aykırıdır. Laf dinlemez. İsyanlar, protestolar, ayaklanmalar, devrimler, grevlere karşı hazırlıklı olmalıyız. Sabit burçlarda meydana gelen tutulmalar, belli başlı toplumsal olayların değişime uğramasına da neden olur. Devamlılık ve istikrarın sağlanmasının zor olduğu zamanlar.
Kova burcu devrimlerle ilişkilendirilir. İleri düzeyde reformist adımlar, yeni ilkeler ve temel prensipler, kişisel hak ve hukuk konularının sorgulanacağı bir süreç. Aynı zamanda Kova burcu teknolojik icatlar, meteoroloji, uçak, deniz yolları ve taşımacılığı, bilim, astronomi, elektrik, metafizik, tıbbi alanlar, uzay, astroloji, radyo, televizyon, internet, uzay bilimleri, nükleer, atom ile bağdaştırılır. Değer yargılarımızın sorgulanacağı, sistemde var olan kavramların değişeceği zamanlar.
Kova burcu enerjisi, dünya da var olan tüm insanlığın kendine has inandığı değerlere saygı duyan yegâne burçtur. Ve birlik duygusu içinde hareket etmeyi sever. Ayırım yapmaz, hak yemeden, ırk, din, dil gözetmeksizin birleştiren, bir beraberlik içinde hareket etmeyen seven yapıdadır. Özgürlükçü yapısı nedeniyle bireyselleşmeyi ve eşitlik duygularını benimser. Ancak Kova burcunun negatif tarafı pek iç açıcı değildir. Eğer sert açılara maruz kalırsa yapısının tüm tersliklerini yaşatır. Aşırı uçlara kaymaktan hoşlanan, tuhaf ve eksantrik yapıdadır. Marjinallik, sıra dışılık, tepkisel, tuhaflık en ürkütücü filmlerde izleyebileceğimiz aykırılıktadır.
Bu bilgiler altında önünüzdeki günlerde gündeme gelecek olaylar ışık hızında olacaktır. İrademizin üstünde dışarıdan gelecek kadersel olayların kapıda olduğunu bilmeliyiz.
Eğer doğum haritamız, değişime direnç gösteren bir yapıdaysa, yaşanacakları kaldırmamız bir o kadar zor ve yıpratıcı olacaktır. Bu baskı altında, eğer kabullenici bir tavır sergilersek, işimiz daha kolay. Biliyorum, bu gerçekten güç bir durum. Çünkü korkularımızla yüzleşme durumları yaratacaktır. Tabiatımızda eksik olan tecrübesiz yanlarımızın güçlenmesi için evren bize deneyim alanları yaratacak. Sistem kolları sıvamış gibi. Uyanık olursak ve bilinçli hareket edersek, öz varlığımızda yatan değerimizin ortaya çıkacağını bilmeliyiz. Hayat denilen sahnede rollerin sürekli değiştiğini ve hiçbir şeyin kalıcı olmadığı gerçeğini sürekli hatırlamalıyız. Anlık yaşanan ama düzen değiştiren olayların, pozitif taraflarını görmeliyiz. Yaşamınızda mevcut değerlerin değişime uğraması ve yeniden anlam kazanması bize yepyeni bir olgunun çıkmasına sebep olacak. Kendimizi serbest bırakalım. Geleni kabullenelim. Bu süreci de böyle geçirelim. Zaman her şeyi şekillendiren tek araç. Bu dönemde inancımız doğrultusunda ruhsal anlamda çalışmalar yapmak ve rahatlamak çok faydalı olacaktır.
Bir diğer yandan Kova burcunda bu kadar çok gezegenin kavuşum yapması sosyal olayları, halk hareketlerini gösterir. Kamu ve sendikaları ilgilendirecek değişikliklerin meydana gelmesi söz konusu. Özellikle patronların işçilerine karşı takındıkları tavır bu süreçte bayağı değişime uğrayabilir. Hak ve hukuk alanında birçok mücadele söz konusu. Sağlık sektörü ise bir diğer kanayan yara, oldukça problemli. Yeni yasalar kapıda. Rutini değiştirecek, ansızın ama bayağı gürültülü, şok edici ve tahmin edilmesi zor günler. Özellikle yeni atılımların olacağını, yeni keşiflerin gerçekleşeceğini, yeni kural ve nizamların yürürlükte olduğunu söyleyebilirim.
Ne demiş Aliya İzzetbegoviç; Kendinden olanı sev, ötekine saygı göster.
Karma Astrolog
Jale Muratoğlu